Mokyklos-darželio „Pasaka“ išorės rekonstrukcijos darbai baigti, tikimasi atlikti renovaciją viduje

Ugnė RAUDYTĖ, 2011-05-30
Peržiūrėta
2047
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Mokyklos-darželio „Pasaka“ išorės rekonstrukcijos darbai baigti, tikimasi atlikti renovaciją viduje

Pagal Europos Sąjungos Sanglaudos veiksmų programą Palangoje yra vykdomas projektas „Palangos mokyklos - darželio „Pasaka“ rekonstrukcija“. Mokykla-darželis yra viešos paskirties pastatas, kuris be paramos lėšų nebūtų pajėgus atlikti pastato rekonstrukcijos darbų mažinant suvartojamos energijos sąnaudas.

 

Renovacija padės taupyti šilumą

Palangos mokyklos-darželio „Pasaka“ direktorė Dainora Šeižienė teigė, jog pastatui jau buvo būtinas remontas dėl mokyklos-darželio vaikų gerovės.

„Mūsų įstaiga gavo finansavimą iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų. Projekto darbams buvo skirta 1 671 665 litų“,- pasakojo D. Šeižienė.

Iš bendro finansavimo Europos Sąjungos dalis sudarė 1 420 915 litų. Projektui jau yra išmokėta 1 376 469 litų, iš kurių Europos Sąjungos dalis yra 1 169 999 litų.

„Palangos mokyklos-darželio „Pasaka“ rekonstrukcija“ yra vykdoma pagal antrąjį prioritetą Aplinka ir darnus vystymasis. Projekto prioriteto priemonė yra viešosios paskirties pastatų renovavimas regiono lygiu.

Europos Sąjungos 2007-2013 metų struktūrinių fondų paramos dėka mokykla-darželis „Pasaka“ buvo visas apšiltintas. „Pastato renovacija padės taupyti šilumą, ir vaikai mažiau sirgs, nes pastatas bus sandaresnis“,- teigė mokyklos- darželio „Pasaka“ direktorė D. Šeižienė.

 

Tikisi vykdyti renovaciją viduje

Ji tiki, kad įgyvendinus projektą „Palangos mokyklos-darželio „Pasaka“ rekonstrukcija“, sumažės mokyklos-darželio ūkinės išlaidos šildymui ir pagerės mokinukų (darželinukų) užsiėmimų sąlygos, dirbančiųjų darbo sąlygos, sumažės aplinkos tarša, bus tausojami energetiniai resursai.

„Išoriniai rekonstrukcijos darbai jau visi yra baigti. Dar reikia sutvarkyti visą dokumentaciją ir projektas bus užbaigtas“,- pasakojo mokyklos-darželio „Pasaka“ direktorė.

Mokykla-darželis „Pasaka“ darbuotojai tikisi, kad bus pateikta paraiška mokyklos-darželio „Pasaka“ vidaus renovacijos darbams vykdyti.

„Tokio remonto mums labai reikia. Deja, Palangos miesto savivaldybė negali papildomų lėšų skirti mums“,- sakė Palangos mokyklos-darželio „Pasaka“ direktorė.

 

Turėjo daug problemų

Iki renovacijos mokykla-darželis „Pasaka” susidurdavo su daugeliu problemų dėl šilumos.

„ Visų pirma, išorinių sienų, langų ir lauko durų, viršutinio aukšto stogo šiluminės varžos yra per mažos. Tokius darbus esame patys nepajėgūs finansuoti, todėl Europos Sąjungos parama, be jokios abejonės, yra labai svarbi ir įstaigos darbuotojams, ir įstaigą lankantiems vaikams, kurie nuo šiol jausis patogiau darželyje”,- tvirtino mokyklos-darželio „Pasaka“ direktorė D. Šeižienė

Iki šiol buvo nerenovuota stogo ruloninė danga, stogas papildomai neapšiltintas. Todėl, po Europos Sąjungos paramos, stogas bus ne tik apšiltintas, tačiau ir atrodys patraukliai.

Įstaigos vadovė minėjo, jog pastato sienos buvo susidėvėjusios dėl nuolatinės drėgmės ir temperatūrų svyravimų.  Taip pat buvo nesandarūs langai ir durys, dėl ko patalpose nuolat buvo vėsu.

 

Džiaugiasi ES struktūrinių fondų parama

 „Europos Sąjungos lėšomis taip pat buvo pakeisti nauji langai bei durys. Tai pastatui suteiks ir sandarumo, ir šilumos ir, žinoma, pastato išvaizda taps patrauklesnė”,- pasakojo mokyklos-darželio „Pasaka“ direktorė.

„Kai kurie numatyti darbai jau atlikti. Išties labai džiaugiamės šia Europos Sąjungos parama.

Palangos miestas gražėja tik dėl Europos Sąjungos paramos. Be jos turbūt daugelis biudžetinių įmonių ir įstaigų būtų nepajėgūs atsinaujinti ir pasidaryti tokių didelių darbų už savo lėšas“,- įsitikinusi D. Šeižienė.

Užbaigus projektą, bus užtikrintos efektyvios sanitarinės-higieninės sąlygos,  sumažinta oro tarša, tausojami energetiniai resursai. Europos sąjungos paramos dėka bus užtikrinamas energetinis saugumas, darni sektoriaus plėtra, konkurencingumas bei efektyvus energijos vartojimas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šiemet Kretingoje tęsiami pernai vasarą prasidėję Vytauto gatvės rekonstrukcijos darbai atkarpoje nuo Melioratorių gatvės iki magistralinio kelio Šiauliai–Palanga. 


Miesto poliklinikoje jau pluša statybininkai – prasidėjo pastato rekonstrukcijos darbai, tad gyventojai ir šios įstaigos darbuotojai prašomi supratingumo ir geranoriškumo. 


Rengiamas Palangos lopšelio-darželio "Ąžuoliukas" techninis rekonstrukcijos projektas.


Miesto poliklinika jau neilgai trukus pasikeis – taps ne tik gražesnė, bet ir gerokai patogesnė tiek lankytojams, tiek čia dirbantiems medikams. Gruodžio 11 dieną paskelbtas poliklinikos pastato rekonstrukcijos darbų konkursas.


2021 metais pradėtas ir 2022 metų pradžioje sėkmingai įgyvendintas Palangos oro uosto rekonstrukcijos projektas, kurio pagrindinis rangovas buvo Latvijos įmonė „A.C.B.“, pelnė aukščiausią įvertinimą Latvijos statybų apdovanojimuose. 


Palangos miesto savivaldybė skelbia konkursus Palangos pradinės mokyklos direktoriaus ir Palangos lopšelio-darželio „Sigutė“ direktoriaus pareigoms eiti.


Buvusios „Smilčių“ mokyklos pastatas netrukus pradės kilti naujam gyvenimui – trečiadienį pasirašyta šio pastato rekonstrukcija rangos darbų sutartis.


Palangos miesto savivaldybė skelbia konkursus Palangos pradinės mokyklos direktoriaus ir Palangos lopšelio-darželio „Sigutė“ direktoriaus pareigoms eiti.


Jau netrukus prasidės Šventosios pagrindinės mokyklos sporto aikštyno rekonstrukcijos darbai. Darbų pradžia numatyta kitą savaitę.


Pagal Europos Sąjungos Sanglaudos veiksmų programą Palangoje yra vykdomas projektas „Palangos mokyklos - darželio „Pasaka“ rekonstrukcija“. Mokykla-darželis yra viešos paskirties pastatas, kuris be paramos lėšų nebūtų pajėgus atlikti pastato rekonstrukcijos darbų mažinant suvartojamos energijos sąnaudas.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius