Naujų komitetų sudėtys: atsivėrusios „čakros“

Dalia JURGAITYTĖ, 2010-01-16
Peržiūrėta
439
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Praėjusį ketvirtadienį posėdžiavusi Palangos miesto savivaldybės taryba sudarė naujas komitetų sudėtis. Nepaisant to, kad  Vyriausybės atstovė Klaipėdos apskrityje Kristina Vintilaitė bei opozicija siūlė atidėti šį sprendimą, kaip prieštaraujantį Vietos savivaldos įstatymui, valdančiosios daugumos nariai  negirdėjo motyvuotų aiškinimų ir pritarė sprendimo projektui . 

 

Esmė – nepažeisti mažumos teisių

Sprendimo projektą pristatęs meras Vytautas Stalmokas susirinkusiuosius supažindino su naujomis komitetų sudėtimis. Pasak kurorto vadovo, komitetų sudėčių performavimo esmė ta, jog sudarius naująją daugumą, svarbiausia nenusižengti komitetų sudarymo principams ir nepažeisti mažumai atstovaujančių politikų teisių. Anot V.Stalmoko,  Ekonomikos ir finansų komitete pareiškė norą dirbti Nijolė Petkutė, kuri vienintelė iš visų komiteto narių turi ekonomistės išsilavinimą, o iš vicemero pareigų atstatydintam Edmundui Krasauskui siūloma dirbti Turizmo, sveikatos ir socialinės apsaugos komitete. Beje, E.Krasauskas nuo kadencijos miesto Taryboje pradžios buvo pareiškęs valią ir visus trejus metus dirbo Ekonomikos ir finansų komitete.

Meras ne kartą akcentavo, kad esą svarbiausia nepažeisti mažumos teisių, nes taip numatyta patvirtintame Tarybos reglamente.

 

Atsivėrė „čakros“

Pasak opozicijai atstovaujančio Dainiaus Želvio, sprendimas dėl naujų komitetų sudarymo gražiai „įvilktas“ į motyvus. Priežastis, anot jo, yra tame, kad šiuo metu Ekonomikos ir finansų komitetui vadovauja Mindaugas Skritulskas, nes daugumos atstovas Remigijus Alvydas Kirstukas yra praradęs šį postą. „Baigiantis kadencijai merui atsivėrė „čakros“ ir jis tapo dievobaimingas.  Perrašius naują koalicinę sutartį, nemanome, kad pasikeitė daugumos ir mažumos santykis“, - sakė D.Želvys, pridūręs, kad nereikėtų meluoti ir norėti atrodyti geriau nei yra.

 

Sprendimas neteisėtas

Tarybos nario Mindaugo Skritulsko teigimu, Vietos savivaldos įstatyme nėra nurodyta, kad pasikeitus koalicijai reikia iš naujo tvirtinti komitetų sudėtis. Pasak politiko, sprendimas neteisėtas, ir akivaizdu, kad tai susiję su jo asmeniu. Politikas klausė, ar E.Krasauskas ir V.Šimaitis, kurie nepasirašė naujos sutarties, viešai, raštu ar posėdžio metu pareiškė, kad yra perėję į opoziciją. Be to, šiame politiniame daugumos susitarime yra nurodoma, kad tęsiami pradėti darbai.

Miesto vadovas tikino, kad su V.Šimaičiu kalbėjo, o su E.Krasausku nebuvo jokio pokalbio. Opozicija replikavo, kaip bus tuomet, jei E.Krasauską teismas atstatydins į pareigas.

 

Atitinka proporcijas

Posėdyje dalyvavusi Vyriausybės atstovė Klaipėdos apskrityje K.Vintilaitė sakė, kad klausimas paprastas ir tuo pačiu sudėtingas, nes reikia išsiaiškinti sąvokas – dauguma ir mažuma. „Pasirašyta nauja koalicinė sutartis, kurios įstatymas nereglamentuoja. Aišku, kad du miesto Tarybos nariai E.Krasauskas ir V.Šimaitis jos nepasirašė. Jei jie nepareiškė, kad nedalyvaus, tai vadinasi, kad jie priklauso daugumai. Šiuo atveju, jei nėra faktinės situacijos, daugumos ir mažumos santykis atitinka proporcijas“, - K.Vintilaitė siūlė nepriimti sprendimo, prieštaraujančio įstatymui.

Miesto Tarybos narys Šarūnas Vaitkus taip pat palaikė Vyriausybės atstovę. Jis paprašė mero sukviesti politinių partijų frakcijų pirmininkus ir visiems kartu išspręsti šį klausimą.

 

Gins savo teises

Pats E.Krasauskas laikraščiui „Palangos tiltas“ sakė, kad valdantieji elgiasi negarbingai ir prieš jo valią perkėlė dirbti į Turizmo, sveikatos ir socialinės apsaugos komitetą. „Nesu pareiškęs nei žodžiu, nei raštu, kad pasitraukiu iš politinės daugumos. Be to, mano vienašališkas paskyrimas dirbti kitame komitete prieštarauja Vietos savivaldos įstatymui bei miesto Tarybos veiklos reglamentui. Manau, kad turiu ginti savo teises“, - trumpai priimtą sprendimą pakomentavo politikas.

 

Nauji komitetai sudaryti

Tačiau į šiuos siūlymus neatsižvelgta ir trylikos balsų dauguma patvirtinta komitetų sudėtis. Ekonomikos ir finansų komitete dirbs Remigijus Alvydas Kirstukas, Nijolė Petkutė, Eugenijus Simutis, Mindaugas Skritulskas, Marija Lubienė; Statybos ir miesto ūkio komitete – Rimantas Garolis, Rimantas Antanas Mikalkėnas, Danius Puodžius, Vaidas Šimaitis, Dainius Želvys; Turizmo, sveikatos ir socialinės apsaugos komitete – Laimutė Ežerinskienė, Edmundas Krasauskas, Sondra Kulikauskienė, Viktoras Pivrikas, Šarūnas Vaitkus; Švietimo, kultūros ir sporto komitete – Arvydas Martinkėnas, Saulius Simė, Salomėja Slaboševičienė, Giedrius Šatkauskas, Marytė Vačerskienė. Komitetai pirmojo posėdžio metu įpareigoti išsirinkti pirmininkus ir jų pavaduotojus.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos savivaldybės taryba posėdyje ketvirtadienį, balandžio 29 d. priėmė sprendimą, kuriuo apmokestino automobilių stovėjimą Nemirsetoje.


Šiandien, antradienį, balandžio 16 d., į pirmąjį posėdį rinkosi 9-ojo šaukimo Palangos miesto savivaldybės taryba. Iškilmingas posėdis vyko Kurhauzo salėje, posėdžio metu iš pareigų, pasibaigus kadencijai, atleistos Savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė bei pavaduotoja Violeta Staskonienė, jai laikinai pavestos administracijos direktoriaus...


Mažame Palangos kurorte dažniausiai sunku ką nors ilgai išsaugoti paslaptyje, tačiau rinkimams į savivaldybės Tarybą kovo 3-iąją besirengiančių partijų Palangos skyrių ir visuomeninių komitetų vadai savo rinkimų programas – pažadus ir įsipareigojimus palangiškiams – kol kas laiko už septynių užraktų. Nors šios politinės kampanijos dalyviai visus dokumentus...


Vakar į paskutinį 54-ąjį 7-ojo šaukimo Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdį rinkosi šventiškai apsirėdę 2011 metais išrinkti miesto politikai. Prieš vidudienį, išklausę mero Šarūno Vaitkaus kalbos, padėkos raštais bei Malgorzatos Omilanovskos knygomis „Pabaltijo Zakopanė. Palanga Tiškevičių laikais“ apdovanoti...


Seimo rinkimai – jau praeityje, bet žvelgiant, kaip kai kurie miesto politikai vakar įvykusiame posėdyje „laužė ietis“, galima pagalvoti, kad rinkimai – šį savaitgalį. Nenustygstant kurorto socialdemokratų vedliui Danui Paluckui, kantrybe apsišarvojusiam merui Šarūnui Vaitkui net išsprūdo: „Danai, jūs šiandien esate ypatingai...


Kol Palangos miesto savivaldybės valdininkai laužo galvas ir ietis, kaip turėtų atrodyti paplūdimiai kitą sezoną, Klaipėdos apygardos administracinio teismo sprendimas gali gerokai pakeisti būsimą paplūdimio viešųjų vietų nustatymo ir rinkliavų už jas surinkimo tvarką. Minėtas teismas patenkino Seimo nario Prano Žeimio ieškinį ir pagal keturis iš penkių ieškinio punktų pripažino, kad...


Vyriausybės atstovė  Klaipėdos apskrityje Kristina Vintilaitė pateikė Palangos miesto savivaldybės administracijos direktoriui reikalavimą, įpareigojantį sudaryti komisiją, kuri organizuotų seniūnaičių rinkimus - sudarytų seniūnaičių rinkimų grafiką ir nustatyta tvarka skelbtų seniūnaičio rinkimų datą. Vadovaujantis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymu, savivaldybės...


Vyriausybės atstovė Klaipėdos apskrityje Kristina Vintilaitė savo potvarkiu sustabdė šių metų sausio 14 dienos Palangos miesto savivaldybės tarybos sprendimą, kuriuo buvo sudarytos naujos komitetų sudėtys. Todėl savivaldybės Tarybos nariai ir toliau dirbs tuose pačiuose komitetuose, kaip ir anksčiau..


Praėjusį ketvirtadienį posėdžiavusi Palangos miesto savivaldybės taryba sudarė naujas komitetų sudėtis. Nepaisant to, kad  Vyriausybės atstovė Klaipėdos apskrityje Kristina Vintilaitė bei opozicija siūlė atidėti šį sprendimą, kaip prieštaraujantį Vietos savivaldos įstatymui, valdančiosios daugumos nariai  negirdėjo motyvuotų aiškinimų ir pritarė sprendimo projektui . 


Vyriausybės atstovė Klaipėdos apskrityje Kristina Vintilaitė savo potvarkiu sustabdė praėjusį ketvirtadienį priimtą Palangos miesto savivaldybės tarybos sprendimo „Dėl ilgalaikės banko paskolos paėmimo“ antrojo punkto vykdymą, kuriuo buvo nuspręsta imti dar 500 tūkst. litų paskolą, ir apie tai informavo Klaipėdos apygardos prokuratūrą bei Specialiųjų tyrimų tarnybą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius