Neblėstančios rudens spalvos papuošė biblioteką

Rasa GEDVILAITĖ, 2009-11-10
Peržiūrėta
1805
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Vaikų bibliotekoje klegėjo dvi grupės džiaugsmingai nusiteikusių vaikų, atkeliavusių iš „Nykštuko“ ir „Žilvino“ darželių. Čia surengta „Nykštuko“ auklėtinių paroda, skirta pasidžiaugti besibaigiančiu rudeniu. Ilgai demonstravę savo darbelius darželyje, vaikai juos perkėlė ir į visiems vaikams pažįstamą aplinką – jų biblioteką.

 

Spalio pradžioje darželyje „Nykštukas“ įvykusi šventė „Rudenėlio takais“ neprarado savo žavesio net praėjus mėnesiui. Mažųjų palangiškių darbai nuo šiol džiugins Vaikų bibliotekos lankytojus, kurie, pastebėję sienas papuošusius margaspalvius kūrinius, galės juos įvertinti. Šie kabės iki šv. Kalėdų, neleisdami išblukti rudens sukurtoms ryškioms spalvoms.

Vaikams malonumą kurti sužadinęs ruduo, jų pastangomis vis dar ir nesitraukia. Auklėtojoms padedant, mažieji savo kūrybiniams gabumams atskleisti naudojo viską, ką rado darželio aplinkoje. Išmokę kūrybiškai panaudoti visas smulkmenas, kuriomis padabino savo originalius darbus, vaikai suprato ir tikrąją šios šventės prasmę – grožis gimsta net ir iš neįvertintų, gamtos pamėtėtų „mažųjų stebuklų“. Stebėdami rudens sukeltus gamtos pokyčius, vaikai pamatė visas gražiausias šio sezono spalvas, kurias ir sudėjo į savo kūrybą.

Jau seniai Vaikų biblioteka, bendraudama su darželinukais ir mažaisiais mokinukais, tęsia ciklą „Tūkstantmečio vaikai“. Šių dviejų darželių – „Nykštuko“ ir „Žilvino“ – susitikimas šią tradiciją pratęsė, suburdamas visus vaikus draugėn ir pažadindamas norą pademonstruoti savo gabumus kitiems vaikams ir galbūt sukelti naujų minčių. „Žilvino“ auklėtiniai tądien stebėjo „nykštukiečių“ pasiruošimą, jų subrandintą rudenišką parodą „Rudens sukeltas džiaugsmas“. Mažieji linksmino savo draugus dainelėmis ir šokiais, paskatindami visus nusišypsoti ir linksmai praleisti laiką. Už savo entuziazmą vaikai neliko be dovanų, jie gavo dovanėlių iš draugų, kurie lanko „Žilvino“ darželį, ir, žinoma, bibliotekos darbuotojų. Jausmingai išreikštas ruduo vaikų akimis praskaidrino visų susirinkusiųjų nuotaiką. Tai buvo geriausia dovana visiems dalyvavusiems.

Kaip ir kasmet, netrukus vaikai ir paaugliai sužinos, kokia knyga išrinkta geriausia šiais metais. Lankydamiesi tokių švenčių metu bibliotekoje, vaikai labiau ima vertinti knygą ir jos teikiamus malonumus, dingsta abejingumas skaitymui. Tad skatinimas pajusti šventės dvasią knygų apsuptyje suteikia dvigubos naudos, ir vaikai paklūsta užplūdusiam susidomėjimui rasti sau tinkamiausią knygelę. Nukritus visiems medžių lapams, lieka smagumo teikiantys, gražias istorijas pasakojantys knygų lapai.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šešis metus iš eilės Palangos kultūros ir jaunimo centro rudenį organizuojamas menų festivalis vaikams „Kurhauzo nykštukas“ išaugino šaunų bičiulių klubą.


Metų pradžioje šalies vaikų globos namuose gyveno daugiau nei 1340 vaikų. Daugiausia tai vyresni nei 7 m. vaikai, kurie turi brolių ar seserų.


Ar Palanga jau tapo tik turtuolių ir jų vaikų kurortu? Iki „kovido“ pandemijos keturis metus rengusi kilnią akciją „Pasveikink jūrą Palangoje“ mažiau pasiturinčių ir vargingai gyvenančių šeimų vaikams iš visos Lietuvos – juos pakviesti pamatyti Baltijos jūrą ir pasidžiaugti jos bei Palangos malonumais – kurorto Savivaldybė šiemet jos nerengė.


„Tikriausiai suprantate, kaip aš, trijų vaikų tėvas, jaučiuosi šiandien (liepos 5 d.), kai Kunigiškių vaikų stovykloje ant jūros kranto vėl krykštauja vaikų balsai. Čia, ant paties jūros kranto, greta balto kaip sniegas Palangos paplūdimio smėlio, išdygo ne prabangūs kotedžai visuomenės išrinktiesiems, ne vilos, kurių savininkai puikuotųsi savo išskirtine nuosavybe, o iš pagrindų rekonstruota...


Rugsėjo 19 d. per vykstančius Šv. Mato atlaidus Grūšlaukėje (Kretingos raj.), Šv. Jono Nepomuko bažnyčioje atidaryta fotografijų paroda „Antano Mončio (1921–1993) Kryžiaus kelio stotys. Laonas“. Anksčiau eksponuota Palangos Švenčiausiosios Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje, o dabar lankanti skulptoriaus ir jo tėvų amžinojo poilsio vietą, ši paroda – padėka gimtajai žemei, jos žmmonėms...


Vasarą lopšelis-darželis „Nykštukas“ sugalvoja įvairiausių pramogų. Birželį buvo švenčiamos vaikams įsimintinos Joninės. Taipogi vėliau mažuosius linksmino „Bitės“ teatriukas su savo spektakliu darželio kieme. O praėjusią savaitę darželyje „Nykštukas“ įvyko sporto šventė. Sporto šventės „Būk lankstus kaip...


Kiekvienam iš mūsų neretai nutinka taip, kad pamirštame ar tiesiog nebesurandame laiko užsukti į savo gimtojo miesto ar kaimo biblioteką, kurioje formavosi mūsų vertybės ir supratimas apie gyvenimą. Daugelis iš mūsų net nežinome, kad šiandien biblioteka yra ne tokia, kaip prieš dvidešimt metų – šiandien ji dirba vadovaudamasi inovatyviais...


Šalyje nuskambėjus žiniai, jog Kauno miesto ir rajono vaikų mokyklinio ir ikimokyklinio ugdymo įstaigose vaikų maitinimui skiriamas nepakankamas dėmesys, nusprendėme pasidomėti mažiausiųjų maitinimo padėtimi mūsų miesto darželiuose. „Visi ugdymo įstaigų pateikti valgiaraščiai yra suderinti ir patvirtinti“, – laikraščiui sakė  Klaipėdos visuomenės...


Artėjant „Žilvino“ sukakčiai – šventė bibliotekoje

„Palangos tilto“ informacija, 2010 02 09 | Rubrika: Kultūra

Antradienį, laukiant šią savaitę įvyksiančios jubiliejinės lopšelio-darželio „Žilvinas“ 20 metų sukakties, visus linksmai nusiteikusius darželinukus priglaudė ir Vaikų biblioteka. Joje smagiai šoko ir dainavo „Žilvino“ vaikai, padedami muzikos mokytojos metodininkės Ritos Paulauskienės, trokšdami padėti visiems susirinkusiems vaikams ir tėveliams pajusti artėjančios šventės kuriamą džiugią...


Vaikų bibliotekoje klegėjo dvi grupės džiaugsmingai nusiteikusių vaikų, atkeliavusių iš „Nykštuko“ ir „Žilvino“ darželių. Čia surengta „Nykštuko“ auklėtinių paroda, skirta pasidžiaugti besibaigiančiu rudeniu. Ilgai demonstravę savo darbelius darželyje, vaikai juos perkėlė ir į visiems vaikams pažįstamą aplinką – jų biblioteką.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius