„Negavus Kurhauzui lėšų iš valstybės, gali Palangai tekti svarstyti ir kredito galimybę“

Linas JEGELEVIČIUS, Vilnius, 2013-03-21
Peržiūrėta
1419
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

P. Žeimys.
P. Žeimys.

Seime vyksta pavasario sesijos plenariniai posėdžiai. Seimo narys Pranas Žeimys, išrinktas Pajūrio rinkimų apygardoje, savo kabinete Seime mielai sutiko atsakyti į „Palangos tilto“ redaktoriaus klausimus. P. Žeimys, be kita ko, išsakė ir savo nuomonę dėl Palangos vicemero S. Simės skandalingo elgesio – savivaldybės biudžeto lėšų naudojimo kelionėms į bokso renginius šalyje ir Europoje.


– Kokie, jūsų nuomone, Seimo pavasarinės sesijos darbotvarkės klausimai yra svarbiausi?
– Didžioji dalis klausimų, kurie yra ar dar bus svarstomi šioje sesijoje, yra patvirtinti ankstesnės Vyriausybės. Labai didelių šios Vyriausybės suformuotų klausimų šioje sesijoje tarytum ir negalėčiau išskirti.
Esminis dalykas šioje sesijoje, ko gero, bus apsispręsti dėl šalies energetinės nepriklausomybės. Omenyje turiu Visagino atominės elektrinės statybą, dujų terminalo Klaipėdoje statybą. Jau pastebiu, kad ir ministras pirmininkas A. Butkevičius turi aiškesnę nuomonę šiais klausimais. Ne taip, kaip darbo pradžioje – ryte turėjo vieną nuomonę, o vakare – kitą.
– Ar yra šioje sesijoje klausimų, kurie tiesiogiai palies Palangą?
– Kalbant apie įstatyminę bazę, tokių klausimų nėra. Bet tikiu, kad dar šioje sesijoje bus pradėti svarstyti savivaldybės pateikti siūlymai dėl rinkliavų mokesčio pažeidimų. Bet sprendimai, spėju, bus priimti jau rudenį.
– Ar kas nors paaiškėjo dėl Kurhauzo antrojo renovacijos etapo darbų finansavimo iš šalies biudžeto šiais metais?
– Dėl Kurhauzo finansavimo neaiškumų dar išlieka. Pinigų tam, kaip sakau, popieriuje kol kas nėra. Žinoma, premjerui apie tai būtinai priminsiu. Bet, kalbant apie papildomo finansavimo dalykus, ko gero, kitas reikmes dabar laikinai užgožia kriminaliniai įvykiai Kudirkos Naumiestyje.
Žinia, premjeras įsipareigojo du milijonus litų policijos stiprinimui. Yra tam tikras noras kaitalioti finansines eilutes valstybės investicijų programoje, nors jos nebus išbrauktos.
– Ar yra kokių nors kitų svertų jums ir Palangos merui Š. Vaitkui gauti pinigų iš šalies biudžeto šiais metais? Turiu omenyje, ne tik „tampant premjerą už skverno“.
– Kelias – kaip ir anksčiau: belstis į visų duris ir kalbėtis. Žinoma, premjerui primenu ir priminsiu Kurhauzą kiekvienu atveju.
– Jeigu nepavyks gauti Kurhauzo tolesnei restauracijai biudžeto lėšų šiais metais, ar būtų svarstytina mintis savivaldybei imti atitinkamą paskolą užtikrinti darbų tęstinumą šiais metais?
– Tai, matyt, būtų paskutinis galimas variantas. Tektų rimtai žiūrėti, ar savivaldybė „tilptų“ į kreditų skolinimosi rėmus. Nežinau, kokie dabar yra Palangos kreditoriniai įsiskolinimai.
Bet tikiu, kad premjeras tęsės savo, galbūt ir netvirtą, pažadą rasti finansavimą Kurhauzui ir šiais metais.
– Bet jau beveik kovo pabaiga. Kiek dar reikės laukti, kad sužinotumėme Vyriausybės sprendimą?
– Sunku pasakyti. Viskas priklauso nuo premjero. Jis tą klausimą gali ir dabar išspręsti, ir gegužę ar panašiai.
– Ar pastebite ženklų, kad merui Š. Vaitkui, pasikeitus Vyriausybei, tapo sunkiau patekti pas naujus ministrus? Kokios taktikos meras dabar laikosi?
– Pasikeitus jėgų santykiui, tam tikrų sunkumų visada būna. Ko gero, dabartinė padėtis – ne išimtis. Bet, kita vertus, pats stebiuosi, kad merui Š. Vaitkui visai šauniai pavyksta susikalbėti ir su naująja politine dauguma.
Nors, atvirai kalbant, kartais koridoriuose, sutikęs Seimo narius, užimančius net aukštas pareigas, iš jų išgirstu: „Ką, visi naujieji su jumis, tai yra Palangos vadovais, kalbasi?“ Sakau: „Kalbasi“.
Nėra požymių, kad kas nors ignoruotų Palangą. Anaiptol: visi supranta, kad Palanga yra vienas svarbiausių šalies kurortų, todėl dėmesys jam turi būti.
Manau, kad „suveikia“ ir didelis mero įdirbis šaliai vadovaujant ankstesnei Vyriausybei. Gal kas nors, pavyzdžiui, iš „darbiečių“ ir norėtų peržiūrėti kai kurias finansavimo eilutes, bet mechanizmas jau yra „užvestas“, ir ką nors pakeisti jau negalima.
Džiugu, kad kai kurie ministrai, pavyzdžiui, Ūkio ministrė B. Vėsaitė turi daug sentimentų Palangai, ji – dažnas svečias mūsų kurorte.
– Žinau, kad jūs akylai sekate kurorto žiniasklaidą. Neabejoju, kad žinote, jog „Palangos tiltas“ atskleidė, kad vicemeras ir Antikorupcijos komisijos pirmininkas Saulius Simė į bokso renginius šalyje ir Europoje neva atstovauti savivaldybei ir Lietuvai vyko už Palangos biudžeto pinigus. Kaip jūs tai vertinate?
– Kad tam tikslui yra naudojamos savivaldybės lėšos, yra absoliučiai netoleruotina. To tikrai neturėtų būti. Matyt, tokį jo elgesį turėtų apsvarstyti ir Tarybos etikos komisija.
– Ar sutinkate, kad bet kurioje Vakarų Europos valstybėje po tokio žiniasklaidos atskleisto valdininko elgesio, jam reiktų tik atsistatydinti?
– Be abejo. Nė kiek tuo neabejoju.
– Kodėl Lietuvoje po tokio skandalo yra puolamas jį paviešinęs laikraštis ir žurnalistas, o pats vicemeras stengiasi išbristi „sausas“? Sakyčiau, su valdančiosios koalicijos tyliu pritarimu.
– Matyt, tam žmogui sunku apsispręsti. Ir, deja, toli gražu ne visada dar mūsuose veikia Vakarų demokratijos principai. Matyt, suveikia ir kiti dalykai mūsų Palangoje.
– Kokie?
– Pavyzdžiui, metęs darbą, kur toliau dirbsi. Dėl to žmogus pirmiausia galvoja apie praktinius dalykus. Bet politikas, net ir Palangoje, paaiškėjus, kad naudojosi savivaldybės lėšomis tokiems tikslams, turėtų turėti valios bent pasakyti „atsiprašau“ ir neteisėtai panaudotas lėšas grąžinti į biudžetą. Ir ne tik. Dar viešai ir pasakyti: „Mano tolesnę politinę karjerą lems savivaldos rinkimai po dvejų metų“.
Nežinau vicemero biudžeto lėšų panaudojimo skandale valdančiųjų pozicijos dėl to, kas buvo atskleista. Bet man akivaizdu, kad snaudžia Palangos savivaldybės Tarybos opozicija. Ar, pavyzdžiui, tokį jo elgesį apskundė Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai?
– Mano žiniomis, dar ne.
– Vadinasi, tokia situacija visus tenkina. Žinoma, kažin ar vertėtų tikėtis, kad valdančioji dauguma, ypač jos didžiausia frakcija, Tėvynės Sąjunga – LKD, imtųsi kokių nors žingsnių prieš vicemerą, nes, žiūrėk, dar ims ir susvyruos koalicija.
– Bet, regis, kurorto konservatorių partija jau artimiausioje ateityje gali sustiprėti – ją galbūt papildys net du Tarybos nariai iš kitų frakcijų.
– (Šypsosi). O, ačiū už geras žinias.
– Jeigu taip atsitiktų, kaip paaiškintumėte tų dviejų politikų sprendimą. Grynai „praktiniu išskaičiavimu“?
– Neabejoju, kad tie du žmonės žiūri toliau į ateitį. Žinoma, jie įvertina ir sėkmingai besidarbuojantį merą, TS-LKD Palangos skyriaus pirmininką Š. Vaitkų.
Kaip sakau, dabar Palangoje, atsisėdus į mašiną, net dulkių nuo veidrodėlio nereikia valyti – viskas matosi. Manau, kad yra sveikintina, jog politikai nebijo priimti tokių toliaregiškų sprendimų.
– Gal po kitų savivaldos rinkimų padėtis bus tokia kaip, pavyzdžiui, Druskininkuose, kur viena partija sudaro valdančiąją daugumą?
– Aš įsitikinęs, kad taip nutiks ir Palangoje. Š. Vaitkus taip padarys, nes palangiškiai mato konkrečius darbus.

Jūsų komentaras:

to SENBUWIS 2013-03-25 17:44 (IP: 78.61.43.127)
Senbuwis jaucias kad nuo proto nusokes kaip ir jo draugelis matys jacka,tarp kitko nuo kada dabartinis kurhauzas kuris yra labai graziai atstatytas tapo baidykle,hehe juokinga,kai kazkokie traktoristai ateina cia ir peza nesamones.Galesi senbuwi ,jai teismas neatims is jo medines dalies prisideti prie jo su jacka atstatymu,netikiu kad didesni nei kioskas,kuris atrodys salia tikras absurdas istengsit pastatyti grazesni ar didesni pastata,ir nevaiksciok ant naujo tilto,nes kaip supratau tau jis nepatinka irgi :DDD

taitaip 2013-03-25 10:35 (MATAS2000 / IP: 79.133.225.75)
zeimy, protingas wyras esi,negaisk laiko to fantomo atstatymuijau geriau pasisten is klebono konfiskuot kas per daug, uzteks durnysciu

remarka 2013-03-25 09:01 (IP: 85.206.11.176)
Tuscia vieta esi Pranai. Naudos is taves nebuvo esant merui nera ir esant seimo nariui.

to konserv ne 2013-03-25 08:44 (IP: 78.61.104.50)
LAAAABAI TEISINGAI...PRITARIU

Konservams NE 2013-03-24 18:16 (IP: 84.46.240.2)
Visas straipsnis absoliutus šlamštas, nes informacijos jokios nėra, vien tik pagyros... 1-o klausimo ataskymas (netikėjau, kad PŽ gerqai išmano energetikos sektorių); 2-o klausimas atsakymas, nustebino (mat nežinojau, kad atskiriems miestams yra kuriami įstatymai, be to kiek pats PŽ įstatymų ar bent jau jų pataisų yra pateikęs???) 3-čias klausimas (PŽ labiau rūpi Kurhauzas, nes taip lengviau pinigų "įsisavinti" į "savas" kišenes, nei piliečių saugumas ir pareigūnai, kuriems konservai ir sumažino atlyginimnus); 4-as klausimas (reikėjo tampyti, kai "savi" valdžioje sėdėjo) Ir t.t. visiškas absurdas ir šališkumas GĖDA...

SENBUWIS 2013-03-24 09:46 (MATAS2000 / IP: 79.133.225.75)
NUGRIAUTI TA NETEISETAI PASTATYTA BAIDYKLE.... JACKOM REIKIA, TEGU IR STATO. SENI LAIKAI NEBEGRIZ, KAIP IR GIRTO GRAFO KVAILYSTES/////TILTA JUK KITOKI ATSTATE,,,,,

Laimis 2013-03-22 17:58 (IP: 78.61.251.251)
Bet tikrai politika ir ne senelių prieglauda.

Komentatoriams 2013-03-22 16:20 (IP: 78.61.175.229)
Politika - ne vaikų žaidimas smėlio dėžėje.Susipažinkite nors su pagrindiniais jos principais ir tuomet nerašysite tokių nesamoningų komentarų.

Liūdna 2013-03-22 12:32 (IP: 78.61.251.251)
Liūdna skaityti žmogaus 10 metų vadovavusio Palangai pasisakymus. Matosi, kad žmogus visiškai nesiorentuoja situacijoje Palangoje.

algis 2013-03-22 11:41 ([email protected] / IP: 90.130.147.174)
Jeigu toks geras ir rupi Palangos gerbuvi,tai kodel koncervatoriai neitrauke i biudzeta visas lesas objektu uzbaigimui.Juk biudzetas yra priimtas koncervatoriu nepakeistas -tai ar jums rupejo Palanga.Dabar kaltisit kitus ir kalbate,kad reiks imti kredita,lietuva praskolinote,dabar atejo eile Palangai.Negi gyventojai Palangoje nesupranta,kad yra kvailinami.

Taip pat skaitykite

Pradedamas svarstyti Palangos miesto savivaldybės 2022 metų biudžeto projektas.


Buvusio Palangos kredito unijos vadovo Evaldo Petrausko vadovaujama Kredito unijų narių asociacija (KUNA) kreipėsi į Lietuvos prezidentą, Vyriausybę, Seimą reikalaudama nutraukti ekstremalią situaciją – karantiną – šalyje ir taip baigti, anot KUNA, ir Lietuvos respublikos piliečių konstitucinių teisių pažeidinėjimą. Nei prezidentas, nei Seimas, nei Sveikatos ir Vidaus...


Kitą savaitę Palangos konservatoriai patvirtins savo kandidatą Seimo rinkimų Mėguvos (Palangos) vienmandatinėje apygardoje. Tai "Palangos tiltui" penktadienį patvirtino Mindaugas Skritulskas, TS-LKD Palangos miesto skyriaus Tarybos narys, skyriaus pirmininko pavaduotojas. "Savaitės diena, kurią rengsime skyriaus Tarybos posėdį, paaiškės pirmadienį. Regis, posėdžio...


Seime vyksta pavasario sesijos plenariniai posėdžiai. Seimo narys Pranas Žeimys, išrinktas Pajūrio rinkimų apygardoje, savo kabinete Seime mielai sutiko atsakyti į „Palangos tilto“ redaktoriaus klausimus. P. Žeimys, be kita ko, išsakė ir savo nuomonę dėl Palangos vicemero S. Simės skandalingo elgesio – savivaldybės biudžeto lėšų naudojimo kelionėms į...


Jeigu Palangos miesto savivaldybės specialistas, dar ir, tarkime, Lietuvos triušių augintojų asociacijos viceprezidentas, sumanytų nuvykti į triušių augintojų konferenciją Rusijoje ir paprašytų savivaldybės tam skirti komandiruotpinigių, girdi, jis ten atstovaus Palangai ir Lietuvai, suprantama, liktų išjuoktas. Kas nors ir palei smilkinį pirštą pasukiotų....


Kovą dėl Seimo nario mandato Pajūrio rinkimų apygardoje   paskutinę akimirką laimėjo Tėvynės Sąjungos Krikščionių demokratų partijos kandidatas, palangiškis Pranas Žeimys, aplenkęs Darbo partijos kandidatę Genoveitą Krasauskienę vos 45 balsais.


  Seimo rinkimai Pajūrio rinkimų apygardoje visus varžovus surikiavo kai kam galbūt į nelabai tikėtą rikiuotę: pirmasis – Seimo narys Pranas Žeimys (surinko 14,87 proc. balsų) , antra – „darbietė“ Genoveita Krasauskienė (14,60 proc.) , trečia – Liberalų Sąjūdžio atstovė Alina Velykienė (11,94 proc.), ketvirtas – socialdemokratas Danas Paluckas (10,87...


Vakar Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių (TS-LKD) demokratų kandidatas Pajūrio rinkimų apygardoje Pranas Žeimys partijos bendražygius, žiniasklaidą pakvietė į savo rinkimų štabo, įsikūrusio Vytauto g. 128a, atidarymą.


Nors už lango vasara, ir Seimo posėdžiai nevyksta, įstatymų leidėjai dar nesiturškia pajūryje, o lankosi savo rinkėjų apylinkėse, bendrauja su vietos valdžia. Seimo narys Pranas Žeimys, į Seimą išrinktas Pajūrio rinkimų apygardoje, užėjęs į „Palangos tilto“ redakciją, prisipažino, kad dar neatostogaująs. „Galbūt vėliau“, - sako P. Žeimys, sutikęs...


Seimo narys Pranas Žeimys: būtina kalbėtis

„Palangos tilto“ informacija, 2009 01 16 | Rubrika: Miestas

Kaip „Palangos tiltui“ telefonu apibūdino Vilniuje įvykusią protesto akciją Seimo narys, valdančiajai daugumai astovaujantis Pranas Žeimys, mitingo, kurį organizavo šalies profsąjungos, pradžia buvo tvarkinga ir pakankamai taiki.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas