Neradusi užuovėjos Taryboje, senjorė ją parklupdė teisme

Linas JEGELEVIČIUS, 2012-04-02
Peržiūrėta
1492
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Neradusi užuovėjos Taryboje, senjorė ją parklupdė teisme

 Palangos miesto savivaldybė, kurorto turčiui suteikusi šimtatūkstantinę mokestinę nuolaidą, bet veržusi kilpą 79-erių metų palangiškei Jadvygai Žižienei, patyrė gėdingą pralaimėjimą Klaipėdos apygardos administraciniame teisme. Palangos savivaldybę teismas įpareigojo persvarstyti sprendimą nesuteikti moteriai mokestinių nuolaidų – UAB „Varsta 4“ savininkė, kurios įmonės metinė apyvarta – tik 25 tūkstančiai litų, priversta mokėti beveik 6 tūkstančius litų savivaldybės administruojamų mokesčių.

 

Teismas pasigedo motyvų

Administracinis teismas nusprendė, kad savivaldybės sprendimai turėtų būti priimami nurodant motyvus ir įrodymus, pateikiant teisinį pagrindą taikyti nuolaidas.

To pasigedęs teismas panaikino Palangos tarybos sprendimą J. Žižienės įmonei nesuteikti žemės mokesčio lengvatos ir pensininkės prašymą įpareigojo nagrinėti iš naujo.

„Tikrai nesitikėjau, kad teismas mano ieškinį prieš savivaldybę palaikys. Kiek žinau, savivaldybė jau ieško „priekabių“ prie teismo sprendimo – manęs taip lengvai nepaliks“, – įsitikinusi palangiškė.

Advokato ir tarybos nario Aleksandro Jokūbausko patarimu, dokumentus teismui suruošė advokatė Aldona Stasiulaitienė.

„Nežinau, ar savivaldybė skųs teismo sprendimą, bet man jis, kaip ir vaikščiojimas į Tarybos posėdžius, jau kainavo daug sveikatos“, – „Palangos tiltui“ sakė J. Žižienė.

Ji tikisi, kad jai palankus teismo sprendimas paskatins ir kitus smulkiuosius kurorto verslininkus reikalauti Tarybos mokestinių nuolaidų.

Vakar savivaldybės Juridinio ir personalo skyriaus vedėjas „Palangos tiltui“ sakė, kad savivaldybė neskųs Klaipėdos teismo sprendimo.

„Teiksime komisijai atsižvelgti į teismo nurodytas pastabas“, – sakė P. Kaminskas.

 

„Kurkuliams“ – signalas eiti į Tarybą

Tarybos opozicijos lyderis Aleksandras Jokūbauskas sako „džiaugiąsis“ kurorto pensininkės pergale.

„Ar tik Palangos „kurkuliai“, žarstantys milijonus, gali tikėtis valdžios mokestinių lengvatų?

Ar tik K. Geco viešbučiai, SPA ir ištaigingi apartamentai Palangoje veikia konkurencinėje aplinkoje? Mes tik iškreipiame rinką, išskirdami vieno savininko verslo objektus“, – piktinosi A. Jokūbauskas.

Jis sako netikįs, kad „biedni“ kurorto smulkieji verslininkai paseks J. Žižienės pėdomis ir plūs į Tarybą ar teismus, reikalaudami jiems sumažinti ar atleisti nuo savivaldybės administruojamų mokesčių.

„O, va, tikiu, kad Taryba kurorto „kurkuliams“ pasiuntė aiškų signalą – kreipkis, kaip K. Gecas, į Tarybą, ir būsi atleistas nuo mokesčių, ar mokėsi jų mažiau...“ – sakė A. Jokūbauskas.

Mokestinės nuolaidos buvo suteiktos K. Geco viešbučiams, SPA ir ištaigingiems apartamentams.

Kai kurie konservatoriai ir liberalai, gindami sprendimą suteikti nuolaidų K. Gecui, teigė, kad verslininko įmonės yra investavusios Palangoje virš 11 milijonų litų, o mokestinės lengvatos joms nesudaro nė 1 procento visų investicijų.

Mindaugas Skritulskas sakė „Palangos tiltui“: „Svarstant J. Žižienės klausimą, susilaikiau. Mano nuomone, smulkiųjų verslininkų, norinčių būti atleistiems nuo mokesčių, susidarytų tūkstančiai. Jeigu norime kažką keisti, pirmiausia turime pakeisti kriterijus. Kokius kriterijus atitiko K. Gecas, kuris buvo atleistas nuo mokesčių? Jis investuoja į strateginius objektus. K. Geco atleidimas nuo mokesčio buvo ženklas strateginiams investuotojams, kurie norėtų Palangoje statyti SPA, vandens pramogų parkus, kad jie gali tikėtis palankaus savivaldybės sprendimo“.


 Tarybos Kalėdų seneliai

„Palangos tiltas“ jau rašė, jog Taryba, komisija fizinių ir juridinių asmenų mokesčių lengvatų prašymams nagrinėti ir išvadoms bei pasiūlymams teikti (jai vadovauja buvęs meras Vytautas Stalmokas), prieš naujus metus neteikė J. S. Žižienės prašymo apsvarstyti komisijoje – girdi, jis neatitiko visų reikalavimų.

Tačiau komisijos teikimu, Taryba priėmė spendimą skirti apie 130 tūkstančių litų mokestines lengvatas K. Gecui, nors tam prireikė skubiai keisti Mokesčių lengvatų teikimo taisykles.

Tokia Tarybos mokesčių nuolaidų taikymo politika pasipiktinę miestelėnai jau net pravardžiuoja Tarybą Kalėdų seneliais.

Užsispyrusi kurorto senjorė sugrįžo į Tarybos salę kovo pradžioje, pasiekusi, kad V. Stalmoko vadovaujama komisija teiktų pasiūlymą Tarybai jai sumažinti nekilnojamo turto, žemės ir žemės nuomos mokesčius.

Bet Taryba garbaus amžiaus moteriai buvo negailestinga – pusei Tarybos narių susilaikius, mokestinės nuolaidos J. Žižienei nebuvo priimtos. Moters viltis tebuvo viena – teismas.

 

Vasarotojams nuomoja kambarius

Beveik prieš 20 metų pensininkės įkurta bendrovė vertėsi medienos apdirbimu, tačiau po sūnaus mirties visi darbai sustojo.

Nuo 2005 metų J.Žižienė buvusiose įmonės administracinėse patalpose įrengė 6 poilsio kambarius ir vasarą ten priima poilsiautojus.

„Per vasarą gaunu apie 15 tūkstančių litų pajamų, jų užtekdavo tik komunalinėms išlaidoms padengti ir mokesčiams. 

Bendrovėje dirbu viena pati už kelis šimtus litų. Didesniam atlyginimui pinigų nebelieka”, – aiškino pensininkė.

„Anksčiau poilsiautojus „gaudydavau“ stovėdama plente. Savivaldybės administruojami mokesčiai stipriai kerta per kišenę. Niekaip nesuprantu ir nepateisinu tarybos narių sprendimo nuo šių mokesčių atleisti kurorto milijonierius. Ar kada matėte, kokias pilis jie statosi Palangoje? Iš ubago atima lazdą, o milijonierių kišenes pildo, tik taip pakomentuočiau šią situaciją“, – savo nuoskaudą moteris yra liejusi „Palangos tiltui“.

Prašyti miesto valdžios malonės bendrovę „Varsta 4” turinčią J.Žižienę privertė vos per vienerius metus daugiau nei 8 kartus išaugusi valstybės nuomojamo žemės sklypo vertė.

Atokiau nuo jūros, pramoninėje kurorto zonoje, esantį beveik 36 arų žemės sklypą praėjusiais metais valstybė įvertino net 2,27 mln. litų.

Ankstesniais metais šio sklypo vertė siekė tik 272 tūkst. litų.

Keletą kartų išaugo ir įmonės mokamas mokestis už žemės nuomą. Anksčiau už sklypą buvo mokama 5444 litai, o už 2011 metus, nors savivaldybė tarifą sumažino net 4 kartus, mokestis šoktelėjo iki 11,38 tūkst. litų.

E. Kazlaučiūnaitės nuotr.

Jūsų komentaras:

xxx 2012-04-05 05:19 (aetabeta.lt / IP: 78.61.241.233)
78m zmogus bizni daro...nepraso uz siluma kompensacijos...nestovi rankos istiesus...o tie bedieviai ja murgdo i purva...

Labai 2012-04-03 06:30 (IP: 78.61.104.50)
malonu,kad pavyko laimeti ! Saunuole ! sveikatos ir stiprybes Jums ! Tiems turtuoliams pinigai uzpyle akis ir paprasto zmogaus jie nebemato !

Taip pat skaitykite

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) spalio 6 dieną neskundžiama nutartimi panaikino šių metų gegužės 8 dienos Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) sprendimą, kad Aleksandras Jokūbauskas, buvęs Palangos miesto savivaldybės tarybos narys, atstovaudamas fiziniam asmeniui kaip advokatas, pažeidė iki 2019 metų pabaigos galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo...


Trečiadienį, kovo 24 d., Klaipėdos apygardos teismas tęsė sunkios baudžiamosios bylos nagrinėjimą. Jos smagratyje yra buvęs palangiškis Marius Civinskas, kuris yra kaltinamas prieš 16 metų žiauriai nužudęs kitą palangiškį, 28 metų Raimondą Šimkų. Ši didelio rezonanso pajūryje sulaukusi byla pradėta nagrinėti sausio 20 d., bet kovo pradžioje turėjęs vykti...


Sveikas protas kol kas nenugalėjo: šią savaitę Klaipėdos apygardos administracinis teismas nusprendė, kad Palangoje ir Šventojoje paplūdimiuose išdygę tualetai turi būti nugriauti. Taip antradienį, gruodžio 12 dieną, teisme išspręstas Palangos savivaldybės ir Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos ginčas. Palangos miesto meras Šarūnas...


Lietuvos Aukščiausiojo teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų kolegija teismo posėdyje kasacine rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo baudžiamąją bylą pagal nuteistojo Svajūno Bradūno, buvusio Palangos miesto vyriausiojo architekto, ir jo gynėjo advokato Aleksandro Jokūbausko kasacinį skundą dėl Palangos miesto apylinkės teismo 2014 metų sausio 13 dienos nuosprendžio...


Vakar Klaipėdos apygardos teismas priėmė sprendimą, kuriuo atmetė buvusio Palangos miesto vyriausiojo architekto Svajūno Bradūno apeliacinį skundą ir paliko galioti šių metų sausio 13 d. Palangos miesto apylinkės teismo nuosprendį. Juo buvęs Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjas pripažintas kaltu ir padaręs nusikaltimą, numatytą LR Baudžiamojo kodekso 225 straipsniu...


Palangos miesto savivaldybės taryba nepažeidė jokių įstatymų, kai pernai gegužės 30 d. priėmė sprendimą, kuriuo 2014 metams padidino turto mokesčio tarifą nuo 0,5 proc. iki 3 proc. didžiųjų mokesčių mokėtojų kategorijai priskiriamiems mokesčių mokėtojams. Tokią išvadą spalio 20 d. padarė Klaipėdos apygardos administracinis teismas, paskelbęs sprendimą administracinėje byloje pagal...


Apskundęs Palangos miesto apylinkės teismo nutartį, kuria buvo pripažinta, kad miesto savivaldybė jį teisėtai atleido iš UAB „Palangos šilumos tinklai“ direktoriaus pareigų, Rimantas Gliožeris, buvęs direktorius, liko it musę kandęs ir Klaipėdos apygardos teisme.


Ar Tarybos nario ir advokato Aleksandro Jokūbausko, turinčio advokato kontorą Senojo turgaus gatvėje, siekis atimti ją ir vėl atiduoti automobilininkams tenkina tik jo asmeninius interesus, ar Palangos savivaldybė, atiduodama gatvę pėstiesiems, pažeidė kai kurių gatvės gyventojų ir verslininkų interesus? Nesulaukę jiems palankių savivaldybės Eismo saugumo komisijos bei Savivaldybės...


Palangos miesto savivaldybė, kurorto turčiui suteikusi šimtatūkstantinę mokestinę nuolaidą, bet veržusi kilpą 79-erių metų palangiškei Jadvygai Žižienei, patyrė gėdingą pralaimėjimą Klaipėdos apygardos administraciniame teisme. Palangos savivaldybę teismas įpareigojo persvarstyti sprendimą nesuteikti moteriai mokestinių nuolaidų – UAB „Varsta 4“ savininkė...


Vyriausybės atstovė  Klaipėdos apskrityje Kristina Vintilaitė pateikė Palangos miesto savivaldybės administracijos direktoriui reikalavimą, įpareigojantį sudaryti komisiją, kuri organizuotų seniūnaičių rinkimus - sudarytų seniūnaičių rinkimų grafiką ir nustatyta tvarka skelbtų seniūnaičio rinkimų datą. Vadovaujantis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymu, savivaldybės...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius