Skandalingųjų Palangos dušinių savininkė pratrūko: galvosopiu virtusią vilą slapta bando įsiūlyti krepšinio garsenybei

„Palangos tilto“, l.rytas.lt inf., 2021-08-25
Peržiūrėta
1383
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Skandalingųjų Palangos dušinių savininkė pratrūko: galvosopiu virtusią vilą slapta bando įsiūlyti krepšinio garsenybei

Iki šiol tik viena kryptimi teisėsaugos stumtas ginčas dėl Palangos kopose išdygusių vadinamųjų dušinių statybos teisėtumo lėtai pajudėjo atgal – Vilniaus apygardos teismas bylą įpareigojo nagrinėti iš naujo, rašo lrytas.lt žurnalistas Alvydas Ziabkus.

Prokurorų jau užbaigtas ginčas dėl dušinių statybos teisėtumo vis dar tęsiasi teismuose, o Palangos savivaldybė vilos savininkei klaipėdietei Natalijai Zolotnitckajai yra skyrusi administracinę baudą už pastato naudojimą ne pagal paskirtį. 

Nors ši bauda apskųsta teismui, antrus metus lyg vogčiomis į vilą atvažiuojančių savininkų nervai, atrodo, neišlaikė – daugiau nei prieš mėnesį pasklido žinia, kad prabangiai įrengtas pastatas prie jūros parduodamas už 7 milijonus eurų. Tiesa, apie pastato pardavimą nėra skelbiama viešai. Objektą pirkti turtingiausiems šalies asmenims siūloma privačiai. 

„Lietuvos ryto“ šaltinių teigimu, tokio pasiūlymo yra sulaukęs ir Lietuvoje lankęsis NBA žaidžiantis krepšininkas Jonas Valančiūnas, taip pat žinomi šalies verslininkai. 

Savininkės bandymus atsikratyti probleminio pastato galėjo paskatinti ir teismuose tebesitęsiantis ginčas dėl statybos teisėtumo. Sprendimą dėl Palangos dušinių statybą vertinusių prokurorų nutarimų teisėtumo Vilniaus apylinkės teismas priėmė nesusipažinęs su pačiais nutarimais ir dėl to neatskleidęs bylos esmės. Tokį žemesnio teismo trūkumą nurodė rugpjūčio pradžioje Nacionalinės nekilnojamojo turto vartotojų asociacijos (NNTVA) apeliacinį skundą išnagrinėjęs Vilniaus apygardos teismas.

 Vienintelė dušinių statybos teisėtumą ginčijanti visuomeninė asociacija prokurorų nutarimus teismui skundė nemačiusi pačių nutarimų. Rašydami savo motyvus visuomenininkai rėmėsi tik jiems atsiųstais prokurorų nutarimų aprašymais.

 Sprendimą nuo pareiškėjos slėpti savo nutarimą prokuratūra grindė prieš trejus metus generalinio prokuroro įsakymu patvirtintomis rekomendacijomis, pagal kurias apsiribojama tik priimto sprendimo motyvų išaiškinimu, kai nurodomas galimas viešojo intereso pažeidimas nepažeidžia paties pareiškėjo teisių ir interesų. 

Anot prokurorų, dėl to NNTVA net neturinti teisės ginti viešojo intereso su ja tiesiogiai nesusijusio objekto byloje. Prokuratūra savo sprendimus nuo visuomenės slėpė teisindamasi ir tuo, kad nutarime pateikiami duomenys apie privatų asmenų gyvenimą. 

Vilniaus apygardos teismas atkreipė dėmesį, kad generalinio prokuroro įsakymu patvirtintos rekomendacijos negali pakeisti Prokuratūros įstatymo nuostatų, kurios numato, kad teismui skundžiamas aukštesniojo prokuroro nutarimas, o ne nutarimo aprašymas. Jokių išlygų dėl besikreipiančio asmens interesų pažeidimo ar dėl kitų asmenų privataus gyvenimo duomenų įstatyme nėra numatyta. Tuo remdamasis apygardos teismas padarė išvadą, kad ir teismui turėjo būti pateikti prokurorų priimti nutarimai, kurie privalėjo būti išnagrinėti įvertinant jų teisėtumą ir pagrįstumą.

 Priimant sprendimą dėl prokuroro nutarimo teismui nepakanka vien fakto, kad įrodymai buvo surinkti. 

Anot Vilniaus apygardos teismo, turi būti įvertinti ir prokurorų veiksmai: ar surinkti tinkamos apimties duomenys, ar surinktų įrodymų pakanka faktams nustatyti, ar nebuvo padaryta aiškių vertinimo ir teisės normų taikymo klaidų. 

Į prokurorų atsikalbinėjimus dėl byloje esančių asmenų privataus gyvenimo duomenų teismas atkirto, kad tokie duomenys gali būti nuasmeninami, o ta dalis bylos medžiagos pripažįstama kaip nevieša. 

Teikdami skundą visuomenininkai prašė, kad pats apeliacinis teismas priimtų sprendimą dėl prokurorų nutarimų teisėtumo. Tačiau Vilniaus apygardos teismas tai daryti atsisakė, nes skundžiamų dokumentų nematęs pirmosios instancijos teismas liko neišnagrinėjęs esminių aplinkybių, turinčių įtakos ginčo teisiniam įvertinimui.

Be to, ginčą iš karto išsprendus apeliacinėje instancijoje šalims būtų apribota teisė į apeliaciją. Bylą grąžinus Vilniaus apylinkės teismui šis jau pareikalavo visos Klaipėdos apygardos prokuratūros surinktos bylos medžiagos – 13 tomų, taip pat prokurorų priimtų nutarimų, su kuriais galės susipažinti ir skundą pateikusi visuomeninė asociacija.

 Dėl aplinkosaugos skųstis teismui gali visi Vilniaus apygardos teismas įvertino ir prokuratūros priekaištus, esą NNTVA neturinti teisės ginti viešojo intereso, nes ginčijamas objektas su pareiškėja nėra susijęs ir jokių jos interesų nepažeidžia. 

Vilniaus apygardos teismas konstatavo, kad dėl galbūt pažeisto viešojo intereso teisėsaugą informavęs asmuo gali skųsti jo netenkinusį aukštesniojo prokuroro nutarimą teismui. Todėl NNTVA net neprivalėjo tokios savo teisės įrodinėti Orhuso konvencijos pagrindu. 

Alvydas Ziabkus „Lietuvos rytas“ žurnalistas

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Ginčas dėl Palangos kopose vietoj sovietmečiu buvusių dušinių pastatytos privačios vilos teisėtumo nutrūko Aukščiausiajame teisme – jis atsisakė nagrinėti visuomenininkų skundą.


Palangos pajūrio kopose vilą pasistačiusiai klaipėdietei Natalijai Zolotnitskajai palanki ne tik prokuratūra, bet ir teismas. Slapčia nuo visuomenės vykusiame teismo posėdyje panaikinta jai skirta bauda, o administracinio nusižengimo byla nutraukta, rašo „Lietuvos rytas“ žurnalistas Alvydas Ziabkus.


Iki šiol tik viena kryptimi teisėsaugos stumtas ginčas dėl Palangos kopose išdygusių vadinamųjų dušinių statybos teisėtumo lėtai pajudėjo atgal – Vilniaus apygardos teismas bylą įpareigojo nagrinėti iš naujo, rašoIki šiol tik viena kryptimi teisėsaugos stumtas ginčas dėl Palangos kopose išdygusių vadinamųjų dušinių statybos teisėtumo lėtai pajudėjo atgal – Vilniaus apygardos teismas bylą...


Pagaliau Šventosios uoste aiškiai matyti – artėja permainos. Visa uostelio teritorija aptverta, žvejai iškraustyti kitur, jiems įrengtas laikinas slipas. Tačiau šventojiškiai sako, kad kol kas darbai pačiame uostelyje nevyksta, statoma tik automobilių aikštelė. Ne vienas jų mano, kad tai daryti buvo galima ne vasarą, o rudenį, kai baigsis poilsiautojų sezonas. Smulkieji verslininkai sako...


Nors „kovido“ draudimų prismaugti, dalis Palangos viešbučių prieš didžiąsias metų šventes – Kalėdas ir Naujuosius metus – bando žarstyti žarijas ir įpūsti oro į užgesusį ar gerokai priblėsusį savo veiklos laužą. Kaip sakė „Palangos titui“ Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos (PVRA) prezidentė Ingrida Valaitienė, pirmadienį...


Skandalingosios dušinės Palangoje vis dar neatidarytos, o ilgai tylėjusi jų savininkė prabilo apie galimybę čia įrengti meno galeriją. Tačiau neatmetama, kad pastatą gali tekti nugriauti. Po to, kai šią savaitę „Lietuvos rytas“ paskelbė tyrimą apie vadinamųjų Palangos dušinių rekonstrukciją, Palangos meras Šarūnas Vaitkus paprašė Generalinės...


Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Klaipėdos apygardos valdyba kartu su Klaipėdos apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame du Kauno verslininkai įtariami iš turimo Palangoje viešbučio ir poilsio vilos pasisavinę daugiau kaip 400 tūkst. eurų lėšų. Skaičiuojama, kad į valstybės biudžetą nebuvo pervesta 115 tūkst. eurų mokesčių, o darbuotojams...Vytautas Stalmokas 2008–2011 m. ėjo Palangos mero pareigas ir tikrai rūpinosi reikalais kurorte. Tiesa, ne tik Lietuvos kurorte, kuriam vadovavo. Eidamas mero pareigas, tuometis liberalcentristas, dabar priklausantis Liberalų sąjūdžiui, vieną po kito kepė nuo rinkėjų nuslėptus verslus Bulgarijos pajūryje.


Palangos kavinės vilioja krepšinio sirgalius

Ugnė RAUDYTĖ, 2010 08 31 | Rubrika: Miestas

Vyrų krepšinio pasaulio čempionatas Turkijoje Palangos verslininkams padeda pratęsti sezoną ir ...  pinigų byrėjimą į kasą. Nemažai Palangos kavinių bei barų, vykstant čempionatui, skelbia akcijas maistui ar gėrimams. Tikslas akcijų aiškus: pritraukti kuo daugiau krepšinio žiūrovų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius