Sudrebėjus Palangos „dušinių“ pamatams savininkai sugalvojo naują planą

***, 2020-07-05
Peržiūrėta
1388
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Sudrebėjus Palangos „dušinių“ pamatams savininkai sugalvojo naują planą

Skandalingosios dušinės Palangoje vis dar neatidarytos, o ilgai tylėjusi jų savininkė prabilo apie galimybę čia įrengti meno galeriją. Tačiau neatmetama, kad pastatą gali tekti nugriauti. Po to, kai šią savaitę „Lietuvos rytas“ paskelbė tyrimą apie vadinamųjų Palangos dušinių rekonstrukciją, Palangos meras Šarūnas Vaitkus paprašė Generalinės prokuratūros dar kartą ištirti šių statybų teisėtumą.
„Lietuvos rytas“ atskleidė, kad prieš 28 metus privatizuotos dušinės dar 1997 metais buvo visiškai išardytos, todėl naujos statybos išskirtinėje vietoje prie pat jūros nebuvo galima pateisinti rekonstrukcija, rašo lrytas.lt žurnalistas Alvydas Ziabkus.


Buvo visiškai nugriautos
Š.Vaitkus Generalinės prokuratūros paprašė ginti viešąjį interesą ir kreiptis į teismą dėl galimai savavališkos statybos padarinių pašalinimo. Mero prašyme teigiama, kad 2014 metų lapkričio mėnesį leidimas rekonstruoti pastatą buvo išduotas remiantis Nekilnojamojo turto registre registruotais 6 proc. išlikusių dušinių pastato fragmentų. Savivaldybei pateiktame rekonstrukcijos projekte užfiksuotos kelios neva išlikusių dušinių pamatų dalys, o rekonstruotas pastatas esą pastatytas ant kai kurių pamatų fragmentų. Tačiau, „Lietuvos ryto“ šaltinių teigimu, senosios dušinės buvo visiškai nugriautos 1997 metais, o tuomečiai privatizuoto pastato savininkai – Kauno bendrovės „Devynduoniai“ akcininkai jų vietoje savavališkai buvo pradėję čia numatytų plastinės chirurgijos klinikų statybą.

Atskleisti faktai – netikėti
Būsimojo dviejų aukštų su mansarda apie 1000 kvadratinių metrų ploto klinikų pastato užstatymas buvo gerokai didesnis, o jam jau buvo sumontuoti nauji pamatai ir pradėtos mūryti pirmojo aukšto sienos. Šią savavališką statybą užfiksavo tuometė Klaipėdos apskrities viršininko administracija ir kopose pradėtą statyti pastatą privertė nugriauti. Išsigandę, kad nebelikus privatizuoto pastato bus prarasta teisė į žemės sklypo nuomą, savininkai išmontuotus pamatus be jokio skiedinio sudėjo atgal į išlikusias tranšėjas. 14 nuotr. Sudrebėjus Palangos „dušinių“ pamatams savininkai sugalvojo naują planą. Klaipėdos apskrities viršininko pasamdyti statybos ekspertai netikėtai pripažino, kad tai yra išlikę dušinių pamatai, kurie vėliau ir buvo įregistruoti Nekilnojamojo turto registre.
Remiantis šia registracija 2005 metais kiek daugiau kaip 12 arų žemės sklypas Baltijos jūros priekopėje 99 metams buvo išnuomotas pamatų savininkams. Be to, „Lietuvos ryto“ šaltinių teigimu, senųjų dušinių pastatas stovėjęs visai kitoje sklypo vietoje, nei dabar pastatytas. „Lietuvos ryto“ publikacijoje minimos aplinkybės nei tyrimą atlikusiai prokuratūrai, nei savivaldybei nebuvo žinomos“, – teigiama Palangos mero Š.Vaitkaus prašyme dėl viešojo intereso gynimo.

Pastatą prašytų nugriauti
„Jei šie faktai pasitvirtins, tai reikš, kad dušinių rekonstrukcija šioje vietoje buvo negalima, o naujos statybos pajūrio juostoje be Vyriausybės pritarimo negalima pradėti“, – vakar „Lietuvos rytui“ teigė Palangos meras. Anot Š.Vaitkaus, teismui nustačius, kad šis pastatas iškilo neteisėtai, teks panaikinti nemažai procedūrinių sprendimų ir privačių sandorių. Be to, kažkas turės atsakyti ir už pateiktų duomenų suklastojimą.
Vadinamosios dušinės Palangoje traukia poilsiautojų dėmesį, tačiau kas slepiama jų viduje, vis dar yra paslaptis. Mero teigimu, kol kas dar per anksti kalbėti apie šio pastato likimą. Tačiau, Š.Vaitkaus nuomone, nusprendus, kad jis pastatytas neteisėtai, savivaldybė neprašys jo perimti visuomenės poreikiams: „Jeigu statinys neteisėtas, vadinasi, toje vietoje jo neturi likti. Vien tai, kad jį perims, pavyzdžiui, kokia nors savivaldybės viešoji įstaiga, šio nelegalaus pastato negalės įteisinti.“

Savininkai prakalbo apie meno galeriją
Palangos mero Š.Vaitkaus pakviesta ketvirtadienį kurorto savivaldybėje apsilankė rekonstruotų dušinių pastato savininkė Natalija Zolotnitckaja su nepristatytu vyriškiu, galimai savo vyru garsiu Klaipėdos verslininku Igoriu Zolotnitckiu. Pastato savininkai merui teigė, jog investuodami į šį projektą jie žinoję, kad čia nebus galima gyventi, ir yra numatę jo visuomeninę paskirtį. Anot N.Zolotnitckajos, čia turėtų įsikurti meno galerija. Galvojama ir apie kavinę, nes mažesnėje patalpų dalyje galima numatyti komercinę paskirtį, o tam įteisinti pakanka savivaldybės administracijos direktorės įsakymo. Meras pageidavo, kad į pastato vidų būtų įleisti savivaldybės atstovai, kurie galėtų patys įsitikinti, kad pastatas nėra pritaikytas gyvenimui ar trumpalaikiam poilsiui. Savininkai tokiam pageidavimui neprieštaravo, bet paprašė kelių savaičių, kol bus baigti įrengimo darbai.

www.lrytas.lt

Jūsų komentaras:

SOS 2020-07-06 16:22 (IP: 172.69.190.9)
Palangos administravimą perėmė už reketą teisti asmenys. Dabar per merą jie net Generalinį prokurorą šokdins. Pajutę pergalę jie nesustos. Gali taip atsitikti, kad tokiems apiplėštiems už kelis milijonus Eurų, negrąžinus paveldėtų sklypų, kaip Zita Jūrevičienė, teks atsiskaityti, o tada Palangos laukia totalus bankrotas.

Taip pat skaitykite

Verslo konsultantas, prekių ženklo „Ž Jewellery“ įkūrėjas Žilvinas Grigaitis karališkosios linijos segių kolekciją papildė naujomis segėmis.


Ginčas dėl Palangos kopose vietoj sovietmečiu buvusių dušinių pastatytos privačios vilos teisėtumo nutrūko Aukščiausiajame teisme – jis atsisakė nagrinėti visuomenininkų skundą.


Į ką atkreipti dėmesį renkantis naują skalbimo mašiną? Nusprendus įsigyti naują skalbimo mašiną vartotojams neretai kyla įvairių klausimų.


Iki šiol tik viena kryptimi teisėsaugos stumtas ginčas dėl Palangos kopose išdygusių vadinamųjų dušinių statybos teisėtumo lėtai pajudėjo atgal – Vilniaus apygardos teismas bylą įpareigojo nagrinėti iš naujo, rašoIki šiol tik viena kryptimi teisėsaugos stumtas ginčas dėl Palangos kopose išdygusių vadinamųjų dušinių statybos teisėtumo lėtai pajudėjo atgal – Vilniaus apygardos teismas bylą...


Svajojantiems apie išmanųjį laikrodį su eSIM technologija – geros naujienos. Šiuo metu visi, įsigiję „Samsung“ laikrodį su eSIM, gaus dovanų belaides ausines, o užsisakę planą laikrodžiams, net šešis mėnesius galės juo naudotis nemokamai. Ypatingais pasiūlymais jau dabar galima pasinaudoti operatoriaus fiziniuose salonuose arba internetinėje...


,Akcija „Darom“ gali vykti nors ir kiekvieną dieną“, – sako į Rąžės upės ir aplinkos valymo iniciatyvą susibūrę trijų garsiausių Palangos restoranų: ,,Onorė“, ,,Oldman“ ir ,,Basanavičiaus kiemelis“ savininkai. Vos tik apie šią iniciatyvą užsiminė palangiškių Rimavičių šeima – nedelsiant prie jos prisijungė ir bendraminčiai. O...


Skandalingosios dušinės Palangoje vis dar neatidarytos, o ilgai tylėjusi jų savininkė prabilo apie galimybę čia įrengti meno galeriją. Tačiau neatmetama, kad pastatą gali tekti nugriauti. Po to, kai šią savaitę „Lietuvos rytas“ paskelbė tyrimą apie vadinamųjų Palangos dušinių rekonstrukciją, Palangos meras Šarūnas Vaitkus paprašė Generalinės...


Šiandien, spalio 2 d., Kauno policija surengė Kaune operaciją, per kurią, anot PT šaltinių, buvo suimti vieno prabangaus restorano Palangoje savininkai. Jie įtariami disponavę dideliu kiekiu narkotikų.


Trys ministerijos įsipareigojo suvienyti jėgas ir konkrečiomis priemonėmis padėti vaikams, kuriems diagnozuotas autizmas ar kitas raidos sutrikimas, bei jų tėvams. Tuo tikslu sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis bei švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius patvirtino pagalbos veiksmų planą dvejiems metams.


Būtų tikslinga, kad Kuršių nerijos bendrąjį planą įvertintų UNESCO ekspertai. Apie tai antradienį kalbėta aplinkos ministro Gedimino Kazlausko susitikime su atstovybės prie UNESCO ambasadore Ina Marčiulionyte.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius