Nori rasti darbuotojų vasarai? Pasiūlyk ir nakvynę jiems!

Linas JEGELEVIČIUS, 2016-04-11
Peržiūrėta
1133
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kaip sakė KTDB direktorius Mindaugas Skritulskas, artėja vasaros sezonas, todėl skubama pasirūpinti darbo jėga.
Kaip sakė KTDB direktorius Mindaugas Skritulskas, artėja vasaros sezonas, todėl skubama pasirūpinti darbo jėga.

Kaip rasti tinkamą darbuotoją vasarai? O kaip sezoninio darbo ieškančiam jaunam žmogui išsirinkti tinkamą darbdavį? Į tai, ko gero, padės atsakyti praėjusį penktadienį Klaipėdos teritorinės darbo biržos (KTDB) Palangos jaunimo darbo centre (PJDC) surengta apvaliojo stalo diskusija „Palangos darbo rinka: iššūkiai ir sprendimai 2016 m. vasaros sezonui“. Joje buvo pristatyta iniciatyva „Vasaros darbas. Palanga 2016“, apžvelgta jaunimo darbo rinkos situacija.
Kaip sakė KTDB direktorius Mindaugas Skritulskas, artėja vasaros sezonas, todėl skubama pasirūpinti darbo jėga, o jaunimas siekia dirbti ir užsidirbti, tad yra abipusis interesas.
Anot PJDC vedėjo Pauliaus Martinkėno, centras kurorto darbdavių paprašė užpildyti anketą, kurios rezultatus susitikime jis apibendrino.
Pasirodo, darbdaviai ne itin norėtų įdarbinti moksleivius, ypač nepilnamečius, o jaunimą iš kitų miestų domina ir apgyvendinimo galimybės kurorte. „Pagal mūsų anketą, 9 darbdaviai iš 39 atsakiusiųjų į anketą galėtų suteikti apgyvendinimą įdarbintiesiems, kiti nemato tokios galimybės“, – reziumavo P. Martinkėnas.
Jis pabrėžė, kad darbdaviai, nurodę darbo skelbimuose, kad suteikia apgyvendinimą, gerokai padidina tokių skelbimų konkurencingumą.
Vienos kurorto kavinės atstovė pastebėjo, kad norintiems dirbti, ypač aptarnavimo segmente, „koją pakiša“ įstatymai, draudžiantys nepilnamečiams padavėjams pilstyti alkoholį ir jį pateikti klientui.
„Mano pastebėjimu, geriausios padavėjos yra mergaitės nuo 17 metų. Bet kol jos nepilnametės, jos negali dirbti su alkoholiu“, – pastebėjo moteris.
„Pušyno“ direktorius Tomas Žulkus atkreipė dėmesį, kad nors centrui reikia daugiau darbuotojų vasarai, dauguma jų „skambina neapsisprendę“, todėl direktorius iškėlė mintį, kad jaunimo darbo centras galėtų „išfiltruoti“ kandidatus – darbdaviams jau pasiūlyti tikrai pasiryžusius dirbti. „Tam yra išeitis – „Darbo mugės“, kurios yra organizuojamos mokymo įstaigose“, – atsakė PJDC vedėjas.
Kai kuriems darbdaviams pastebėjus, kad vis daugiau jaunimo darbo ieškosi per socialinius tinklus, KTDB direktorius M. Skritulskas siūlė „visiškai nepasitikėti“ skelbimais juose. „Mes, darbo birža, esame įsipareigoję prieš žmogų, ieškantį darbo, ir taip pat darbdavius, todėl darbo reikėtų geriau oficialiai ieškoti“, – patarė jis.
PJDC kartu su Kauno ir Vilniaus teritorinių darbo biržų Jaunimo darbo centrais planuoja bendradarbiauti padedant Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos regionų moksleiviams bei studentams įsidarbinti Palangoje vasaros sezono metu.
Šia iniciatyva siekiama kompleksinio sprendimo – sudaryti sąlygas minėtoms asmenų grupėms legaliai įsidarbinti, kartu patenkinti vis didėjančią darbo jėgos paklausą Palangos mieste vasaros sezono metu.
Planuojama, kad moksleiviai bei studentai Jaunimo darbo centruose ar mokslo įstaigose bus supažindinami su galimybėmis dirbti Palangoje, seminarų, organizuojamų su Valstybine darbo inspekcija, metu – ir su teisiniais darbo aspektais.
Skaičiuojama, kad vasarą Palangoje papildomai sukuriama apie 3000 laikinų darbo vietų.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Atėjus vasarai Lietuvos kurortai ir kurortinės teritorijos skaičiuoja atvykstančių turistų srautus ir viliasi palankių orų, kurie pritrauktų dar daugiau lankytojų.


Palangos jaunimas nori atgaivinti anksčiau vykusią tradiciją – Jaunimo apdovanojimus


Policijos departamentas informavo, kad gegužės 14 d., apie 18 val. 15 min., Palangoje, Ligoninės g., apleistame name, rasti mirusių moters (gim. 1984 m.) ir vyro (gim. 1969 m.) kūnai be išorinių smurto žymių. Įtariama, kad asmenys apsinuodijo dūmais. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Klaipėdos AVPK info


Tik trečdalis savivaldybių bent penktadalį socialinei paramai nepanaudotų lėšų skiria socialinių darbuotojų atlyginimams, teigia Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM). Pasak jos, trijų miestų – Birštono, Biržų ir Molėtų – valdžia papildomai finansiškai visai neparėmė šių darbuotojų, tuo metu maždaug penktadalį likusių lėšų jiems skyrė...


Nors karantinas šalyje tęsiasi, pasirengimo artėjančiai vasarai darbai Palangoje nestoja – kurorto komunalininkai, kaip ir kiekvieną pavasarį, aktyviai triūsia gražindami viešąsias erdves bei tvarkydami paplūdimius.


Palanga intensyviai rengiasi artėjančiai vasarai – kurorto komunalininkai kasdien triūsia paplūdimiuose, kad jūra pasimėgauti nusprendę palangiškiai ir kurorto svečiai čia, kaip ir kasmet, jaustųsi jaukiai bei patogiai.


Kaip rasti tinkamą darbuotoją vasarai? O kaip sezoninio darbo ieškančiam jaunam žmogui išsirinkti tinkamą darbdavį? Į tai, ko gero, padės atsakyti praėjusį penktadienį Klaipėdos teritorinės darbo biržos (KTDB) Palangos jaunimo darbo centre (PJDC) surengta apvaliojo stalo diskusija „Palangos darbo rinka: iššūkiai ir sprendimai 2016 m. vasaros sezonui“....


Antrus metus iš poilsiautojų vietinę rinkliavą už naudojimąsi viešąja kurorto infrastruktūra renkanti Palangos savivaldybė vis dar panaši į bažnyčios šventoriuje išmaldos laukiantį elgetą. Kas kiek norės, tiek į delną ir įmes. Toks įspūdis susidaro stebint, kaip savivaldybė atlaidžiai administruoja vadinamos „pagalvės“ mokesčio surinkimą.


Nors iki vasaros sezono atidarymo – dar sočiai laiko, tačiau kurorto viešbučių bei restoranų savininkai jau dabar sukruto ieškotis papildomų darbo rankų. Internetinėje erdvėje ir vietinėje žiniasklaidoje nestinga skelbimų, siūlančių virėjos, padavėjos, barmenės, viešbučio administratorės, valytojos darbą. Tik spėk rinktis. Tiesa, pajūrio verslininkams šią...


Palangoje, artėjant vasarai, vis daugiau atsiranda skelbimų, kurie siūlo darbą įvairių specialybių darbuotojams. Pabandėme pasidomėti, ar žmonės Palangoje aktyviai ieškosi darbo, ar paprasčiausiai gyvena iš Darbo biržoje gaunamos pašalpos. Klaipėdos teritorinės darbo biržos Palangos skyriuje 2011 kovo 1 dieną buvo registruoti 2123 ieškantys darbo asmenys, iš jų bedarbių – 1815. Tačiau...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius