Už Naujųjų metų sutikimo nakvynę viešbučiuose lietuviai ryžtasi pakloti įspūdingas sumas: brangiausi kambariai atsieina ir 2000 eurų

Palangos tiltas, 2023-12-28
Peržiūrėta
1382
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

FOTO: ELTA / TOMAS VINICKAS
FOTO: ELTA / TOMAS VINICKAS

Iki Naujųjų metų likus nebe tiek ir daug, sparčiai tirpsta vietos šalies viešbučiuose. Skaičiuojama, kad Vilniuje beliko vos 150 skirtingų apartamentų, tad ir kainos gyventojus gali gerokai nustebinti. Kiek kainuos nakvynė per Naujuosius? Ar tikrai už viešbutį gali tekti pakloti ir 10 tūkstančių eurų? Apie tai buvo pasakojama LNK žiniose. 

Vietų dar yra ir populiariausiuose sostinės viešbučiuose 

Vilniuje įsikūrusio viešbučio „Pacai“ direktorės Rūtos Palkauninkaitės-Macikės teigimu, vietų viešbutyje Naujiesiems metams dar yra, tačiau jos – greitai tirpsta.

„Tiesa, jų nėra labai daug, bet kambariukų yra, tad visus kviečiu ilgai negalvoti, rezervuotis. Restorane taip pat vietų dar yra. Šiais metais siūlome labai prabangią vakarienę, su mūsų šefų atrinktais, pagamintais, sukurtais specialiai šiai nakčiai patiekalais“, – pasakojo ji.

„Pacų“ direktorė taip pat atskleidė, kiek pinigų tokioje vietoje gali tekti išleisti. 

„Vakarienė su šampano taure kainuoja 300 eurų žmogui, su priderintais vynais – dar 150 eurų reikėtų pridėti. Kambarys – be abejo, priklauso nuo kategorijos. Porą šimtų – standartinis kambarys, o, kuo aukštesnė kategorija – tuo brangiau“, – tvirtino R. Palkauninkaitė-Macikė. 

Pasak jos, brangiausias viešbučio kambarys atsieitų net 2000 eurų.

Rezervacijos suaktyvėjo vos prieš savaitę 

Kaip pastebėjo „Conti“ viešbučio vadovė Monika Karužė, Naujųjų metų sutiktuves kai kurie žmonės pradėjo planuoti dar vos prieš savaitę.

„Pastebėjome, kad ir Booking platformoje, ir tiesioginės rezervacijos suaktyvėjo. Kol kas, mūsų viešbučio užimtumas siekia 70 procentų. Dar turime 30 kambarių pasiūlyti“, – atskleidė ji. 

M. Karužė pakomentavo, ko, jos pastebėjimu, ieško ir tikisi gyventojai. 

„Žmonės ieško šeimų pasibuvimų kartu tiek Kalėdiniu laikotarpiu, tiek Naujųjų metų vakarą. Laikome konkurencingą kainą. Esame naujas viešbutis, dėl to kaina mūsų viešbutyje yra šiek tiek mažesnė, nes mūsų tikslas yra pasirodyti ir prikviesti kuo daugiau naujų svečių“, – teigė ji.

Naujųjų metų išvakarėse, M. Karužės teigimu, viešbutyje „Conti“ galima apsistoti išleidus nuo 120 iki 400 eurų. 

„Standartinis kambarys kainuoja apie 120 eurų be pusryčių, o pati geriausia kategorija, tai yra liukso klasės apartamentai – 360 Eur“, – teigė ji. 

Didelį susidomėjimą lemia ir viešbučiuose siūloma šventinė programa. 

„Turime paketus, kur yra įskaičiuotas ir apgyvendinimas, ir šventinė vakarienė su muzika. Šiek tiek didesnis poreikis šiuo metu matomas kambarių, bet tikiu, kad per šią ir kitą savaitę suaktyvės ir restorano rezervacijos“, – teigė M. Karužė.

Tendencijos keičiasi 

Štai „Pacuose“ pigiausiai apsistoti galima už 284 eurus, „Kempinskyje“ – už 330 eurų, „Amberton“ viešbutyje – už 253 eurus, o „Stikliuose“ kambarys kainuotų 504 eurus. Kaip bebūtų keista, būtent pigiausių kambarių – dar likę, o išgraibstyti brangiausiai kainuojantys apartamentai ir prezidentiniai kambariai. Vis dėlto, tikėtina, kad neliks ir pigių apsistojimo variantų. 

„Yra žmonių, kurie labai planuoja iš anksto ir jau prieš pusę metų rezervuoja kambarį. Yra žmonių, kurie tikrai sprendimus priima kaip studentai – paskutinę minutę. Visada net ir Naujųjų metų naktį sulaukiu skambučių, žinučių, kad gal, vis dėlto, dar yra ar kambarys, ar vieta restorane. Neabejoju, kad ir šiais metais sulauksiu“, – pripažino „Pacų“ viešbučio direktorė.

Anot Viešbučių ir restoranų asociacijos vadovės, Naujųjų metų tendencijos – keičiasi. 

„Dabar yra jau labai populiaru užsakyti paskutinę minutę rezervacijas, ar tai būtų vasara, ar nauji metai. Be abejo, verslui tai labai apsunkina situaciją, nes niekada negali planuoti ir paskutinę minutę prisipildo. Aš visada, kadangi turiu progą viešai pakalbėti, kviečiu visus registruotis kuo anksčiau ir užsisakyti tą, ką nori, o ne tą, kas liko“, – teigė Evalda Šiškauskienė.

Pasak jos, užpildyti viešbučius – sekasi kone puikiai. 

„Kiek pasikalbėjome su nariais, tai tiek Birštonas, tiek Palanga, tiek Druskininkai pildosi kuo puikiausiai, žmonės planuoja likti ir ilgiau, ir procedūrų pasiima. Gal bus šiek tiek kuklesnės programos, nes vis tiek yra pakankamai brangu ir viskas nusėda į tą kainą – ir aptarnavimas, ir programos, atlikėjai, tad, taupydami žmonių pinigus, verslininkai prisitaiko ir daro nebe tokias prabangias programas kaip seniau“, – dalijosi pašnekovė.

Viešbučių ir restoranų asociacijos vadovė aptarė ir situaciją, susiklosčiusią Vilniuje. 

„Vilnius irgi pildosi pakankamai gerai. Prieš savaitę kalbėjome, tai buvo jau 60-65 procentai prisipildę. Vienur vakarienės kuklios, kitur su programa. Be abejo, reikia į norimą vietą skambintis ir teirautis, kad paskui nebūtų nusivylimo. Manau, bus ir tokių restoranų, kurie ims nedidelį rezervacijos mokestį, kad tiesiog vietą užsisakytum. Čia jaunimui labiau tinka, kurie nenori sėdėti ir valgyti penkis patiekalus“, – teigė E. Šiškauskienė.

Jos teigimu, švęsti lietuviai – tikrai nori. 

„Manau, dabar visi paskutinius pinigus leidžia, o paskui jau sausis ir vasaris bus šiek tiek kūdesnis“, – juokavo E. Šiškauskienė.

Tikisi ir turistų srautų 

Šiemet tikimasi pralenkti ir įspūdingą praėjusių metų turistų skaičių. 

„Praeitais metais, gruodžio mėnesį, Vilnius sulaukė 90 tūkstančių turistų, kurie apsistojo apgyvendinimo įstaigose ir maždaug du trečdalius jų sudarė užsieniečiai. Šiais metais labai laukiame dar didesnio turistų srauto ir, kalbant apie gruodžio 31 dieną, natūralu, kad daug kas domisi ir bent keletą dienų praleidžia užsienio miestuose, tai ir pas mus atvyksta užsieniečiai“, – pasakojo „Go Vilnius“ turizmo skyriaus vadovė Vilma Daubarienė. 

Pasak jos, dažniausiai tai būna svečiai ir kaimyninių valstybių. 

„Taip pat, iš Jungtinės Karalystės, Vokietijos, Italijos, Prancūzijos ir taip toliau. Taip pat, kalbėjomės su viešbučiais, kurie teigė, kad jau dabar yra apie 80 procentų kambarių užsakyti. Žinoma, situacija šiek tiek keičiasi, skiriasi ir kiekvieną dieną pasipildo“, – teigė V. Daubarienė.

Kaip pastebėjo pašnekovė, džiugu, kad viešbučiai šventėms siūlo ne tik nakvynę, bet ir šventinę vakarienę. 

„Dažniausiai, būna paruoštas specialus šefo meniu, muzikinė programa. Tai yra labai paklausu ir, šiai dienai, kalbėjau su vienu, kitu viešbučio atstovu, tai 70-80 procentų tokių pasiūlymų jau yra užsakyta į priekį“, – teigė ji. 

Anot V. Daubarienės, kainos – panašios kaip ir praėjusiais metais, tačiau jos labai priklauso nuo to, kokia programa yra siūloma. 

„Dvivietį standartinį kambarį su pusryčiais, viešbutyje, kuris yra, sakykime, maždaug 3-jų žvaigždučių lygio, gruodžio 31-ai dar dabar tikrai galima rasti iki 100 eurų – apie 80-90 eurų. Jeigu tai yra arčiau centro esantis viešbutis – tada 130 eurų maždaug. Kainos svyruoja“, – pasakojo ji. 

LNK

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Iki Naujųjų metų likus nebe tiek ir daug, sparčiai tirpsta vietos šalies viešbučiuose. Skaičiuojama, kad Vilniuje beliko vos 150 skirtingų apartamentų, tad ir kainos gyventojus gali gerokai nustebinti. 


Palangos miesto savivaldybė jau kitą savaitę greičiausiai pritars siūlymui didinti pagalvės mokestį nakvynę kurorto viešbučiuose užsisakantiems svečiams.


Galbūt infliacija ir paskatino kai kuriuos gyventojus atidžiau planuoti savo išlaidas ir pataupyti, tačiau tikrai ne atostogoms.


Jei tik dabar ėmėte svarstyti šį savaitgalį pailsėti viename iš Lietuvos kurortų, galite nusivilti – beveik visi viešbučiai tiek Druskininkuose, tiek Birštone, tiek pajūryje – pilnutėliai, o pirmieji užsakymai prasidėjo jau prieš pusantro mėnesio.


NT kainoms šalyje stabilizuojantis, panašu, toli gražu ne visi pardavėjai linkę mažinti kainų. Net jei būsto dydis siekia vos 18 kvadratinių metrų, pardavėjai šiandien vis dar drąsiai prašo daugiau nei 6 tūkst. eurų už vieną kvadratinį metrą.


Prasidėjo Seimo rudens sesija – parlamentarams teks pasukti galvas ne dėl vieno iššūkio. Regis, bene didžiausias – energetinė krizė, kalbant gatvės terminais – kosminės elektros ir dujų kainos. „Palangos tiltui“ palangiškis Seimo narys Mindaugas Skritulskas sakė tiesiai šviesiai: „Dabar šios krizės suvaldymas yra svarbiausias iššūkis visoms Europos valstybėms.“ Interviu pabaigoje jis neslėpė...


Lietuvių sentimentai Baltijos jūrai, balto smėlio paplūdimiams ir ošiantiems Palangos ar Nidos pušynams dažnai tampa pagrindine priežastimi išleisti įspūdingas sumas nuosavam būstui gimtinės pajūryje. 


Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai ketvirtadienį, rugsėjo 9 d., nustatė asmenį, prie Atostogų parko Kretingos rajone legaliai laikomu medžiokliniu ginklu nušovusį ne medžiojamąjį paukštį – pilkąjį garnį. Asmeniui tai kainuos apie 2000 eurų, teisę medžioti ir šautuvą.


„Palangos tiltas“ – vienintelė Palangos žiniasklaidos priemonė, kuriai buvo skirta Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo (SRTRF) parama 2020 metais. „Palangos tilto“ svetainės www.palangostiltas.lt projektui „50 kultūros paveldo vertybių Palangoje“ buvo skirta 2 000 eurų.


Nepaliaujanti stebinti šiltais žiemos orais sausio pirmoji savaitė atnešė daugiau siurprizų – antradienį Palangoje griaudėjo perkūnija, sužaibavo, o ketvirtadienį pajūryje siautė iki 30 metrų per sekundę vėtra. 


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius