Palangos verslininkai jau pradėjo darbuotojų medžioklę vasarai

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2012-03-08
Peržiūrėta
1840
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos verslininkai jau pradėjo darbuotojų medžioklę vasarai

 Nors iki vasaros sezono atidarymo – dar sočiai laiko, tačiau kurorto viešbučių bei restoranų savininkai jau dabar sukruto ieškotis papildomų darbo rankų. Internetinėje erdvėje ir vietinėje žiniasklaidoje nestinga skelbimų, siūlančių virėjos, padavėjos, barmenės, viešbučio administratorės, valytojos darbą. Tik spėk rinktis. Tiesa, pajūrio verslininkams šią vasarą teks konkuruoti su sezoninio darbo pasiūlymais užsienyje.

 

Atlygis toks pat kaip pernai

„Ne tiek daug to laiko iki vasaros sezono ir liko. Ieškoti darbuotojų pradedame jau dabar dėl dviejų pagrindinių priežasčių: jaunimo emigracijos, taip pat norime būti tikri, kad surinksime reikiamą kiekį darbuotojų“, – „Palangos tiltui“ sakė viešbučio „Kuršių kaimas“ administratorė Kristina.

Viešbutis jau dabar ieško viešbučio administratorių, barmenų, kambarinių. Iš kandidatų reikalaujama mokėti dirbti kasos aparatu, anglų ir rusų kalbas (bent rusų kalbos pagrindus) bei būti mandagiam su klientais.

Anot administratorės Kristinos, kandidatai taip pat nesnaudžia ir domisi galimybe padirbėti per vasarą Palangos kaimynėje, Šventojoje: „Kandidatų gyvenimo aprašymų sulaukiame beveik kasdien. Žinoma, tuo džiaugiamės, kadangi jaunimas iš Lietuvos sparčiai išvažiuoja. Kokių atlyginimų darbuotojai gali tikėtis? Tokių pat, kokius siūlėme ir pernai“.

Restorano ir svečių namų „Ronžės uostas“ vadovas Audrius Bučas restoranui ieško virėjos.

„Gero virėjo paieškos reikalauja nemažai laiko, tad skubame jau dabar“, – kalbėjo jaukaus, tik 50 metrų nuo jūros ir paplūdimio nutolusio restorano savininkas.

„Vasaros sezono atidarymas gegužę, tad likusių darbuotojų: padavėjų, barmenų pradėsime ieškoti balandžio viduryje. Pirmenybę teikiam patirties bei geras rekomendacijas turintiems kandidatams. Atlyginimai darbuotojams išliks tokie pat, kaip pernai“, – sakė A. Bučas.

 

Skuba ne visi

Vis dėlto į darbuotojų medžioklę skuba ne visi darbdaviai.

Muzikos klubo „Vandenis“ direktorius Romas Kisielius nesupranta verslininkų, kurie darbuotojų pradeda ieškoti ankstyvą pavasarį.

„Be to, kuris darbuotojas sutiks darbo laukti keturis mėnesius? Vasaros sezonui darbuotojų dar neieškome. Šiuo metu spaudoje esantis skelbimas, kuriame darbą siūlome virėjams, barmenams ir padavėjams įdėtas dėl to, kad trūksta darbuotojų. Žinoma, vasarą ieškosime papildomos darbo jėgos“, – teigė R.Kisielius.

Viešbučio „Palangos vėtra“ personalo vadybininkė Vida Kesminienė laikraščiui sakė jau pradėjusi darbuotojų paiešką. „Po truputį pradedame dairytis viešbučio kambarinių. Komandą norime surinkti kuo anksčiau, svarbiausia – kad būtų iš ko rinktis. Rinkdamiesi kandidatus vertiname jų patirtį. Turime ir tokių sezoninių darbuotojų, kurie metai iš metų pas mus grįžta. Tikimės, kad iki birželio 1 dienos turėsime visus darbuotojus, tačiau juk viskas Palangoje priklauso nuo oro, sezonas gali prasidėti ir anksčiau“, – komentavo V. Kesminienė.


Priims ir moksleivius

Nuskriausti šį sezoną neliks ir moksleiviai. Be tradicinių sezoninių darbų, tokių kaip lankstinukų, spaudos platinimas, prekyba ledais, uogomis, vaisiais, daržovių skynimas ir rūšiavimas, moksleiviai gali tikėtis bilietų į koncertus pardavėjo, restorano administratoriaus (kuomet pasitinki klientą ir jį palydi prie staliuko) ar prezentatorės darbelio. Tiesa, tam reikia turėti bent 17 metų ir tėvų sutikimą.

„Pavasario, vasaros bei rudens sezonams ieškome ir siūlome darbą virėjams, picų kepėjams, vyr. virėjams, pagalbiniams virtuvės darbuotojams, indų plovėjams. Priimame ir be darbo praktikos – apmokome dirbti. Siūlomas atlyginimas nuo 2500 Lt tai yra 12 Lt/val. Atlyginimai didesni dėl to, kad pernai vasarą komanda dirbdama už minimalią algą ir dirbo kaip už minimalią algą. Norime kokybės, tad esame pasirengę mokėti daugiau. Tačiau atlyginimas priklauso ir nuo pareigybės, pavyzdžiui vyr. padavėjams, barmenams, padavėjams, administratoriams – svečių kvietėjams, padavėjų padėjėjams siūlome nuo 1500 Lt siekiantį atlygį. Taip pat siūlome darbą vairuotojams – maisto išvežiotojams, turintiems ekonomiškus nuosavus automobilius, jiems padengiame visas kuro sąnaudas“, – sakė „Laukinių vakarų salūno“ vadovas Audrius Mikalauskas.

„Norime surinkti bent jau 50 narių komandą. Pernai Salūne dirbo arti 100 žmonių“, – pabrėžė A. Mikalauskas.

Jūsų komentaras:

laura 2013-05-29 12:39 ([email protected] / IP: 78.58.24.112)
Laba diena, as cia del darbo, noreciau suzinoti ar man butu vietu tam darbui?

Agne 2012-03-16 14:33 ([email protected] / IP: 78.61.104.50)
Idomu,kiek,siemet bus tokiu verslininku-linu karaliu.Juk ne paslaptis,kad daugelis neuzmoka uz darba

Taip pat skaitykite

Palangos verslininkai su nerimu laukia vasaros – dalis kavinių po karantino užsidarė, dalis ėmė paskolas, kad išsilaikytų, o nuo Naujųjų panaikinta PVM lengvata taip pat nepadeda sugrįžti į stabilias vėžes. O kur dar atlygis už darbą: gera virėja už ačiū taip pat nedirba.


Prasidėjusią vasarą pajūrio darbdaviai pasitinka su gausiais pasiūlymais tiems, kurie šiuo metu ieško darbo. Užimtumo tarnybos duomenimis, šiame regione dabar yra registruota daugiau nei tūkstantis laisvų darbo vietų.


Lietuvos pajūrio verslininkai intensyviai ruošiasi artėjančiam vasaros sezonui. Jau prasidėjo ir pirmosios viešbučių rezervacijos.


Iki vasaros liko dar mėnuo, tačiau pajūrio nuomotojams rezervacijos plaukia jau nuo kovo mėnesio. Nors dėl vėsios gegužės verslininkai ir negali džiaugtis poilsiautojų būriais, tačiau su nekantrumu laukia jų prie jūros sugužant liepą-rugpjūtį. 


Prasidėjus vasaros sezonui pajūrio verslininkai intensyviai ieško darbuotojų, tačiau pandemija taip pakeitė darbo rinką, kad išmokas už prastovas gaunantys darbuotojai nenori grįžti į darbą. Situaciją, ypač pajūrio kavinėse, gali išgelbėti nebent studentai, rašo Edgaras Valeckas, „Vakarų ekspreso“ žurnalistas.lt


,Akcija „Darom“ gali vykti nors ir kiekvieną dieną“, – sako į Rąžės upės ir aplinkos valymo iniciatyvą susibūrę trijų garsiausių Palangos restoranų: ,,Onorė“, ,,Oldman“ ir ,,Basanavičiaus kiemelis“ savininkai. Vos tik apie šią iniciatyvą užsiminė palangiškių Rimavičių šeima – nedelsiant prie jos prisijungė ir bendraminčiai. O...Iš įvairių Lietuvos kampelių į Palangą suplūdusiems jaunuoliams, trokštantiems šiek tiek užsidirbti laikinoje šalies vasaros sostinėje, stovėjimas už prekystalio ar pedalų mynimas ne vienam tapo rimtu išbandymu. Sezoninis darbas nepatyrusius darbuotojus vargino ne tik fiziškai – teko išklausyti ir nepatenkintų Palangos svečių bambėjimus...


Kaip rasti tinkamą darbuotoją vasarai? O kaip sezoninio darbo ieškančiam jaunam žmogui išsirinkti tinkamą darbdavį? Į tai, ko gero, padės atsakyti praėjusį penktadienį Klaipėdos teritorinės darbo biržos (KTDB) Palangos jaunimo darbo centre (PJDC) surengta apvaliojo stalo diskusija „Palangos darbo rinka: iššūkiai ir sprendimai 2016 m. vasaros sezonui“....


Nors iki vasaros sezono atidarymo – dar sočiai laiko, tačiau kurorto viešbučių bei restoranų savininkai jau dabar sukruto ieškotis papildomų darbo rankų. Internetinėje erdvėje ir vietinėje žiniasklaidoje nestinga skelbimų, siūlančių virėjos, padavėjos, barmenės, viešbučio administratorės, valytojos darbą. Tik spėk rinktis. Tiesa, pajūrio verslininkams šią...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius