Nuo birželio vėl kviečia Palangos atvira jaunimo erdvė

Palangos tiltas, 2020-06-09
Peržiūrėta
124
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Birželio pradžia buvo ypatinga visiems Palangos jaunuoliams, kurie iki karantino buvo įpratę pokalbiams, žaidimams ir kavos rinktis Palangos kultūros ir jaunimo centro (Kurhauzo) palėpėje – ši kurorto jaunimo erdvė „Be stogo“ vėl veikia ir laukia „senų“ ir naujų bičiulių.

Jau galima ateiti

Laura Grendienė, Palangos miesto savivaldybės administracijos jaunimo reikalų koordinatorė, vėl kviečia nuolatinius Palangos atviros jaunimo erdvės (PAJE) narius ir tokia edrve susidomėjusį jaunimą rinktis čia. „Duris vėl atvėrėme šį pirmadienį. Visų laukiame įprastu laiku, antradieniais, trečiadieniais ir ketvirtadieniais nuo 14 iki 18 val. Čia galima rasti stalo žaidimų, išgerti kavos ar arbatos, pabendrauti. Turime visus itin mėgstamus jaunimo kompiuterinius žaidimus, – sakė L. Grendienė. – Kiti čia ateina tiesiog paruošti pamokų, nes namuose yra daugiau brolių ar seserų – mažai erdvės individualiai veiklai, nedaug ramybės. Todėl tokia erdvė – tobulas pasirinkimas“.

Karantinas – ne tik iššūkis, bet ir galimybė

Atvira jaunimo erdvė skirta visiems 14–29 metų jaunuoliams, ieškantiems vietos, kur galėtų saugiai praleisti laisvalaikį, bendrauti, susipažinti, užsiimti įvairiomis veiklomis, sužinoti naujų įdomių dalykų. Erdvė atvira visiems toje teritorijoje gyvenantiems jauniems žmonėms nepriklausomai nuo jų socialinio statuso.
Anot L. Grendienės, kiekvieną dieną iki karantino į erdvę užsukdavo apie tuzinas jaunuolių. „Nuolatinių – iki septynių. Jiems mūsų erdvė – kaip antri namai“, – sakė pašnekovė.
Iš viso PAJE yra apsilankę (kaip unikalūs lankytojai) apie pusantro šimto kurorto jaunuolių, bet karantinas atvirai jaunimo erdvei buvo didelis iššūkis. „Tai buvo gera galimybė apmąstyti, kuria linkme einame, iš naujo peržiūrėti mūsų planus. Šiuo metu rengiame statistinę bazę – norime išsiaiškinti, kiek ir kokio jaunimo yra Palangoje. Tai išsiaiškinę, siūlysime atitinkamoms tikslinėms grupėms atitinkamas veiklas“, – sakė jaunimo reikalų koordinatorė.

Daug tikimasi iš naujos darbuotojos

Beje, L. Grendienė pernai gegužę buvo išrinkta Nacionalinės jaunimo reikalų koordinatorių asociacijos (NJRKA) prezidente. Toks sprendimas buvo priimtas atsižvelgiant gerąją Palangos darbo su jaunimu patirtį – mūsų miesto savivaldybė yra viena iš Lietuvos savivaldybių, savo gerąją jaunimo politikos patirtį pernai pristačiusi visiems Nacionalinės jaunimo reikalų koordinatorių asociacijos nariams. Kai kurios kitos savivaldybės pasirinko būtent Palangos jaunimo veiklos modelį.
Jau šią savaitę PKJC atviroje jaunimo erdvėje pradėjo darbuotis nauja energinga darbuotoja, kuris, be abejonės, įlies dar daugiau energijos į šios erdvės funkcionavimą kurorte. „Asta Tiškutė – palangiškė, labai energinga, kūrybinga ir turi daug įdomių idėjų. Būtent ji bus atsakinga už jaunimo veiklas Palangos atviroje jaunimo erdvėje“, – sakė L. Grendienė.

Svarbu pilietiškumas ir savanorystė

Anot jos, žvelgiant į ateitį, nuo rugsėjo bus daugiau bendradarbiaujama su mokyklomis ir nevyriausybinėmis organizacijomis. „Gauname jų užklausų dėl įsikūrimo ar atsikūrimo Palangoje. Pavyzdžiui, Lietuvos moksleivių sąjunga nori vėl pradėti savo veiklą mūsų kurorte. Kol kas jų skyrius, tikėtina, įsikurs pas mus, o ateityje ieškosime jiems erdvesnių patalpų“, – sakė pašnekovė.
Nors jaunimo veikla erdvėje vyksta be tikslinio kryptingumo ar suvažymo, L. Grendienė pabrėžė, kad siekiama, kad joje apsilankantys žmonės augtų sąmoningi, pilietiški, suvoktų savanorystės svarbą. „Nuo šiol mūsų naujoji darbuotoja Asta perims tokią atsakomybę. Bendraudama su jaunuoliais, ji matys, kokios pagalbos jiems reikia, kokie jų lūkesčiai, jaunimo nuotaikos ir viltys mieste“, – sakė L. Grendienė.

Jaunimas ir pats siūlo idėjas

Anot jaunimo reikalų koordinatorės, kartais „neįkyriai“ pasiūloma ir naujų veiklų čia besirenkantiesiems. „Neretai būna, kad pas mus apsipratęs jaunas žmogus tampa aktyvesnis ir ima pats siūlyti davo idėjas ir net noriai įsitraukia į jų realizavimą, – kalbėjo Savivaldybės darbuotoja. – Didžiausias mūsų veiklos įvertinimas – kai jaunas žmogus prieina prie mūsų darbuotojo ir pasako: „Žinai, turiu idėją...“, – sakė L. Grendienė.
Leidžiant orams ir karantino sąlygoms, vasarą numatyta rengti vasaros stovyklas ir kitas išvykas už erdvės ribų, pasiūlyti daugiau įvairių XBOX žaidimų.

Laikosi reikalavimų dėl karantino

PAJE atnaujino savo veiklą, griežtai laikydamasi rekomendacijų dėl karantino. Kadangi šalyje vis dar paskelbtas karantinas ir koronaviruso pavojus yra realus, tiek su jaunimu dirbantys asmenys, tiek lankytojai, norėdami likti saugūs, turi imtis visų atsargumo priemonių. Nors erdvė pradeda veikti, primenama, kad vis dar saugiausias variantas – paslaugas ir toliau teikti nuotoliniu būdu.
Siūloma, kad įstaigos viduje atsirastų nauji susitarimai su jaunais žmonėmis, kol yra laikini apribojimai. Jaunimo darbuotojai turės informuoti, nuraminti lankytojus apie pokyčius (chat, facebook grupėse ar kita), jog, siekiant saugumo, prevencijos bus ribojami lankytojų srautai įstaigos patalpose.
Rekomenduojama, atsižvelgiant į oro sąlygas, kaip įmanoma daugiau veiklų, individualų konsultavimą bei vasaros laikotarpiu vyksiančius renginius perkelti ir organizuoti lauke (pvz., finansavimo konkurso ribose numatyti krepšinio turnyrai, filmų vakarai, įstaigos suplanuotos šventės ar kita.
Aktualu visiems, kurie planuoja masinius renginius atvirose erdvėse, tai, jog atvirieji jaunimo centrai ir erdvės gali organizuoti renginius, kai juose dalyvauja ne daugiau kaip 300 žiūrovų ir (ar) dalyvių ir užtikrinamas ne mažesnis nei 1 m atstumas tarp žiūrovų.
„Tokie reikalavimai išlieka aktualūs, kol nėra visiškai atšauktas akrantinas. Palangos atviros jaunimo erdvės darbuotoja siekia užtikrinti saugumo reikalavmų laikymąsi, o užsiėmimus paskirstyti organizuojant skirtingais būdais – įstaigos patalpose, nuotolinėje erdvėje ar lauke“, – kalbėjo L. Grendienė.

Neįpareigojanti erdvė

Palangos atvira jaunimo erdvė pradėjo veikti 2016-ųjų rugpjūtį. Kaip sakė Palangos miesto savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė, tai buvo jaunųjų kurorto gyventojų svajonės išsipildymas.
Iš viso per praėjusius metus PAJE buvo suorganizuota daugiau nei 15 įvairių veiklų, susitikimų, mokymų. Savo veiklą tęsia PAJE vykdė tokios jaunimo organizacijos kaip asociacija „Palangos vėtrungė“, VšĮ „Amicus certus“. Vis populiaresnės tapo savanorystės idėjos, kurias puoselėja asociacija Verslo ir lyderystės akademija „In Corpore“. Jūriškas skautų tradicijas čia puoselėja VšĮ „Jūrų skautai“, savo veiklą atnaujino prevenciją vykdanti jaunimo programa Palangos „Sniego gniūžtė“.
2019 metais Palangos jaunimas vykdė septynias iniciatyvas, kurios buvo skirtos ne tik jaunimo užimtumui, kūrybinei veiklai ar sportui, bet ir skatino ekologinį sąmoningumą, aplinkai draugišką gyvenimo būdą. 2020 m. Palangos jaunimas įgyvendins 5 inciatyvas, kurių projektai finansuoti ar iš dalies finansuoti Palangos miesto savivaldybės lėšomis.
Neformalios jaunimo grupės „Sun“ suorganizuotas sveikatingumo ir meno festivalis „1000 saulių“ buvo puiki proga palangiškiams ir miesto svečiams skirti laiko poilsiui bei aktyviam laisvalaikiui. Festivalio metu buvo galima susipažinti su įvairiais jogos stiliais, apsilankyti kūrybinėse veiklose, paragauti sveikų skanėstų.

Kviečiami prisijungti

Norintieji prisijungti prie jaunimo veiklų, turintieji idėjų, pastabų ar pasiūlymų, taip pat besidomintieji savanoryste yra visada laukiami Atvirojoje jaunimo erdvėje „Be stogo“, kuri įsikūrusi Palangos kultūros ir jaunimo centre (Grafų Tiškevičių al. 1).
Taip pat visada galite kreiptis į Palangos miesto savivaldybės administracijos jaunimo reikalų koordinatorę Laurą Grendienę (Vytauto g. 112, 216 kab.). Norintys gauti daugiau informacijos, kviečiami jos ieškoti ir socialinio tinklo Facebook paskyrose: Palangos JRK, Palangos jaunimo erdvė, Palangos atvira jaunimo erdvė, Palangos savanoriai.

Palangos m. Sav. info

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Birželio pradžia buvo ypatinga visiems Palangos jaunuoliams, kurie iki karantino buvo įpratę pokalbiams, žaidimams ir kavos rinktis Palangos kultūros ir jaunimo centro (Kurhauzo) palėpėje – ši kurorto jaunimo erdvė „Be stogo“ vėl veikia ir laukia „senų“ ir naujų bičiulių.


Nuo birželio vėl kviečia Palangos atvira jaunimo erdvė

"Palangos tilto" informacija, 2020 06 03 | Rubrika: Miestas

Šis pirmadienis buvo ypatingas visiems Palangos jaunuoliams, kurie iki karantino buvo įpratę pokalbiams, žaidimams ir kavos rinktis Palangos kultūros ir jaunimo centro (Kurhauzo) palėpėje – ši kurorto jaunimo erdvė „Be stogo“ vėl veikia ir laukia „senų“ ir naujų bičiulių.


Nuo birželio 1 d. iki rugsėjo 1 d. J. Basanavičiaus gatvėje draudžiama važiuoti elektriniais paspirtukais, dviračiais bei velomobiliais. Analogiškas ribojimas visus metus galioja ant jūros tilto bei Birutės parke.


Palangos baseinas savo socialiniame tinkle pranešė, džiugią žinią skaičiuojant paskutines dienas iki vasaros – Palangos baseinas vėl atvers duris jau birželio 12 dieną.


Palanga kviečia į Kurorto šventę gegužės 31 d. – birželio 2 d. Pirmąjį vasaros savaitgalį visi keliai veda į vasaros sostinę – Palangą. Jaunos šeimos, senjorai, vaikai, studentai ir verslininkai, čiupkite ekologiškas transporto priemones ir visais įmanomais vandens, oro ir žemės keliais keliaukite pas mus.  


Palangos kultūros ir jaunimo centras kviečia bendruomenę pasidalinti savo šiltais prisiminimais ir gerumu, prisijungiant prie labai jaukių ir šeimyniškų akcijų – „Padovanok šilumą“ bei „Mano vaikystės Kalėdos“.


Palangoje nauja erdvė – šiuolaikinis skulptūrų parkas

"Palangos tilto" informacija, 2016 07 28 | Rubrika: Miestas

Jau kitą šeštadienį, rugpjūčio 6 d., palangiškius ir miesto svečius pakvies nauja rekreacinė erdvė – šalia meno ir pramogų klubo „Kupeta“ esančiame pušyne, užimančiame kone du hektarus, įkurtas skulptūrų parkas. Tikimasi, labiausiai jį turėtų pamėgti šeimos su vaikais.


Palanga iki šių metų birželio 1-osios numačiusi atlikti du didelius darbus: perimti iš „Litesko“ visą miesto šilumos ūkį ir paleisti naująją 5 megavatų biokuro katilinę. UAB „Palangos šilumos tinklai“ sutartis dėl šilumos tinklų nuomos su „Litesko“ baigiasi birželio 15 dieną, bet siekiant supaprastinti buhalterinius...


Praėjusį antradienį, rugpjūčio 12-ąją, pasaulis minėjo Tarptautinę jaunimo dieną. Renginių, skirtų jaunimui, netrūko ir Palangoje. Gražiai ir turiningai į šiuos renginius įsiliejo pernai Palangoje Darbo biržos patalpose duris atvėręs Jaunimo darbo centras, pakvietęs jaunuosius palangiškius į kompleksinį seminarą „Internetinis verslas – teorija ir praktika“.


Jau nuo šio savaitgalio – Kurorto šventės „Myliu Palangą“ – gatvė bus prikelta naujam gyvenimui. Su atnaujintais pėsčiųjų ir dviračių takais, naujais žibintais ir artimoje ateityje iškilsiančiu „muzikiniu“ fontanu ji vilios tiek palangiškius, tiek ir miesto svečius. Dar daugiau – tikimasi, kad rekordiškai greitai...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius