Nuomonė SMS žinute dėl būsto renovavimo – 7 litai

Linas JEGELEVIČIUS, 2010-11-09
Peržiūrėta
1984
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Netylančios diskusijos dėl daugiabučių renovacijos sudomino norinčius užsidirbti. Daug palangiškių šią savaitę savo pašto dėžutėse rado kone primygtinį prašymą dalyvauti apklausoje dėl būsto renovacijos. Savo nuomonę apklausos rengėjai kvietė palangiškius išreikšti SMS žinute, kuri kainuoja daugiau kaip 7 Lt.  Kai kurie pasipiktinę palangiškiai žada kreiptis į prokuratūrą, kad būtų apgintas viešasis interesas. Būsto ir urbanistinės plėtros agentūra (BUPA) tvirtina, kad šia apklausa kažkas siekia pasipinigauti. Apklausos rengėjai tvirtina, kad jie nieko neteisėto neatlieka.

 

Gyventojai kviečiami pasisakyti

 

„Vykdoma jūsų daugiabučio namo buto savininkų ir gyventojų apklausa dėl namo atnaujinimo darbų. Prašome Jus nedelsiant pareikšti savo nuomonę dėl daugiabučio namo renovacijos ir modernizavimo dalyvaujant būsto atnaujinimo programoje. Apklausa: Ar sutinkate, kad jūsų daugiabutis artimiausiu metu būtų modernizuojamas ir atnaujinamas? Žemiau pasirinkite jūsų nuomonę atitinkantį variantą... Nuomones turite pareikšti SMS žinute. Pareikštos namo gyventojų nuomonės registruojamos centrinėje duomenų bazėje“, – tokio turinio anketų lapus gavo dalis daugiabučių gyventojų. Tokie pranešimai buvo įmesti ir į Klaipėdos bei kitų miestų pašto dėžutes.

 

Ketina kreiptis į prokuratūrą

 

„Tai yra akivaizdus sukčiavimas. Kažkas nori pasinaudoti opia problema ir pasidaryti gražaus pinigo iš patiklių žmonių. Aš būtinai kreipsiuosi į Palangos miesto prokuratūrą, kad ši gintų viešąjį interesą“, - piktinosi palangiškė Danutė Apalainienė.

Įmestus į pašto dėžutes laiškus vakar kurorte gyvai aptarinėjo ir kiti miesto gyventojai, ypač pensininkai. Galbūt kai kurie jau spėjo ir skambinti nurodytu telefonu – pastebėti smulkiu šriftu apačioje parašytą pastabą, kad trumposios žinutės kaina yra penki litai ir 88 centai, neįskaičiavus PVM, nėra lengva. Bet vakar Palangos miesto policijos komisariato viršininko pavaduotojas Andrius Grigaitis sakė, kad policija kol kas nėra sulaukusi nei pareiškimų, nei skambučių dėl išplatintų laiškų. „Tiesą pasakius, ir aš apie tokius prašymus nesu girdėjęs. Sakote, kad jau apie tai buvo rašyta žiniasklaidoje? Prisipažinsiu, kad nieko negirdėjau“, - sakė A. Grigaitis.

 

Pradėjo tyrimą

 

BUPA atstovas Einaras Burkšas teigė, kad dėl šių anketų jau buvo kreiptasi į policiją ir tvirtino, kad institucija su jomis neturi nieko bendra.„Policija paaiškino, kad jie nieko nusikalstamo neatlieka, nes anketoje parašoma, kiek kainuos dalyvavimas apklausoje. Mes su jais (rengėjais – aut.) jau kalbėjomės – prašėme jų, kad taip primygtinai nereikalautų gyventojų balsuoti. Dalyvavimas apklausoje yra visiškai neprivalomas, tiesiog žmonės susigalvojo kažkokį pragyvenimo šaltinį ir iš to užsidirba pinigus“, – sakė jis. E. Burkšas sakė, kad anksčiau ši bendrovė vadinosi Būsto renovacijos valdyba, bet vėliau, kai agentūra kreipėsi į policiją, ji persivadino į Nacionalinį nuomonių centrą. Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba, pirmadienį gavusi informacijos apie „Nacionalinio nuomonių centro“ veiklą, kaip skelbia Delfi, pradėjo tyrimą dėl galimo Nesąžiningos komercinės veiklos vartotojams draudimo įstatymo pažeidimo.

 

Teigia, kad viskas teisėtai

 

Apklausą rengiančios bendrovės „Facility services“ projekto vadovas Gediminas Zakarevičius Delfi tvirtino, kad ši apklausa vykdoma pačios įmonės iniciatyva.

„Nutarėme, kad būtų pats laikas išklausyti ir gyventojų nuomonę, nes iki šiol pastarosios niekas nėra išklausęs. Tai yra nacionalinė visų renovuotinų namų gyventojų apklausa, kurios organizavimo sąnaudos yra pakankamai didelės, todėl ir pasirinkome pastarąjį apmokėjimo būdą bei įkainį, nes negauname jokio šios apklausos finansavimo iš šalies”, – atsakyme  tvirtino jis. Anot bendrovės atstovo, apklausoje „buvo pasirinktas oficialus kanceliarinio stiliaus pranešimas, nenorint pranešimo daryti reklaminės formos“. „Tekste išdėstyta tik esminė informacija paminint apklausos pobūdį, tikslą, kainą, kad respondentui viskas būtų aišku. Gauti rezultatai bus pateikti žiniasklaidos priemonėms ir valdžios institucijoms, o šios, savo ruožtu, spręs, kaip juos įvertinti. Apklausa vykdoma iki šio mėnesio pabaigos ir nėra susijusi su jokiais Lietuvoje vykstančiais politiniais procesais“, – tvirtinama atsakyme.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Nors, kaip skelbia Lietuvos bankas, per pastaruosius dvylika mėnesių būsto pardavimų skaičius šalyje susitraukė daugiau nei dešimtadaliu, o būsto įperkamumo rodikliai mažiausi per pastaruosius dešimt metų, prognozuojama, kad jau greitu metu rinka turėtų atsigauti. 


Sekmadienis, balandžio 30 d.,  yra paskutinė diena, kai galima teikti prašymą dėl būsto šildymo kompensacijos už 2022–2023 m. šildymo sezoną, už laikotarpį nuo 2022-ųjų spalio 1 d. 


Nuo metų pradžios padvigubinus valstybės remiamų pajamų (VRP) dydį, taikomą būsto šildymo išlaidų kompensacijai apskaičiuoti, būsto šildymo kompensacijų gavėjų padaugėjo beveik 40 proc., praneša Socialinės apsaugos ir darbo ministerija. Labiausiai besikreipiančių dėl būsto šildymo kompensacijų skaičius augo Pagėgių r. (13,5 karto), Trakų r. (9 kartus), Palangos m. (8 kartus), Kėdainių r. (7,8...


Išaugus energetinių išteklių ir būsto šildymo kainoms, dalis žmonių susiduria su finansiniais sunkumais. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija primena, kad sunkiau besiverčiantys šalies gyventojai gali pasinaudoti būsto šildymo išlaidų kompensacijomis nepriklausomai nuo to, kokiu kuru jų būstas yra šildomas.


Lietuvos bankas, įvertinęs būsto rinkos kaitimą ir skolinimo būstui apimties didėjimą, nusprendė nuo kitų metų vasario 1 dienos iki 30 proc. didinti minimalų pradinio įnašo reikalavimą antrajai ir paskesnėms būsto paskoloms, taip pat jei bus didinama anksčiau paimtų būsto paskolų suma. 


Praėjusį penktadienį Palangos miesto savivaldybės meras Šarūnas Vaitkus, administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė ir UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktoriaus pavaduotoja miesto daugiabučių renovacijai Kristina Viščiūnienė lankėsi Aplinkos ministerijoje, kur dėl II-ojo etapo daugiabučių renovacijos finansavimo kalbėjosi su viceministre Daiva Matoniene, taip...


Palanga – regiono lyderė daugiabučių renovacijos procese

Palangos m. savivaldybės informacija, 2014 11 27 | Rubrika: Verslas pinigai

Palangos miesto savivaldybė – regiono lyderė daugiabučių renovacijos procese. Tokį įvertinimą kurorto vadovai parsivežė iš Vilniaus, Lietuvos valdovų rūmuose vykusio renginio, skirto apibendrinti šiųmečius daugiabučių renovacijos rezultatus.


Penktadienį Aplinkos ministerijoje pasirašyta rangos darbų sutartis dėl 14 Palangos daugiabučių renovacijos pradžios. Tad jau metų pabaigoje nemaža dalis kurorto gyventojų galės įvertinti namo renovacijos naudą – iki lapkričio dalyje miesto daugiabučių bus baigti modernizavimo darbai.


Netylančios diskusijos dėl daugiabučių renovacijos sudomino norinčius užsidirbti. Daug palangiškių šią savaitę savo pašto dėžutėse rado kone primygtinį prašymą dalyvauti apklausoje dėl būsto renovacijos. Savo nuomonę apklausos rengėjai kvietė palangiškius išreikšti SMS žinute, kuri kainuoja daugiau kaip 7 Lt.  Kai kurie pasipiktinę palangiškiai žada kreiptis į prokuratūrą, kad būtų...


Programos LEADER mokymo metodikos centras tęsia mokymų ciklą Lietuvoje. Rugpjūčio 5-6 dienomis į seminarą buvo pakviesti specialistai, rengiantys žuvininkystės regionų plėtros strategijas pagal Lietuvos žuvininkystės sektoriaus 2007-2013 metų veiksmų programos Ketvirtosios prioritetinės krypties „Tvari žuvininkystės regionų plėtra“. Programą remia Europos žuvininkystės fondas.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius