„Nykštuke“ – meninės kūrybos patirtis

Rasa GEDVILAITĖ, 2010-05-04
Peržiūrėta
1596
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Praėjusios savaitės antradienį lopšelyje-darželyje „Nykštukas“ vyravo meniškų atradimų sukeltos emocijos, mat auklėtojos supažindino susirinkusias koleges su meninėmis idėjomis, išbandytomis meninę-estetinę kultūrą propaguojančiame darželyje, o ir pačios šeimininkės išgirdo puikių patarimų.

 

Puoselėjamos tradicijos

Lopšelio-darželio „Nykštukas“ direktorė Biruta Mazrimienė pasidžiaugusi, kad į jų surengtą seminarą atvyko daug kviestinių svečių, itin apsidžiaugė ir Švietimo skyriaus vyriausiosios specialistės Astos Pocienės atvykimu, pasveikino susirinkusias pedagoges ir pradėjo gerosios patirties sklaidos seminarą savo pranešimu „Meninių idėjų realizavimas švenčiant „Nykštuko“ gimtadienį“. Direktorė supažindino su visomis per daugelį metų surengtomis parodomis, kuriose švenčių svarbiausiu akcentu visuomet išliko Nykštukas ir jo atributika. Skambius pavadinimus įgavusios kūrybinės parodos – „Nykštukas Pykštukas – mažas žmogeliukas“, „Nykštuko kepurė“, „Nykštuko namas“, „Stebuklingas Nykštuko medis“, „Sušildykim Nykštukui rankeles“, „Nykštukas pametė batelį“ ir šiais metais bibliotekos parodų salėje demonstruojama paroda „Vaikų pasaulio spalvų vėrinys“ – atspindėjo nuolat tęsiamą tradiciją, prie kurios prisilietė jau daugelis kadaise šį lopšelį-darželį lankiusių ir šiuo metu lankančių darželinukų.

 

Pristatyti projektai

Direktorės pavaduotoja Birutė Remeikienė pristatė projektą „Netradicinė vaikų kūryba“, kurioje atsispindėjo visi išmoningiausi kūrybos plėtojimo būdai. Ankstyvojo amžiaus grupės auklėtoja Violeta Petravičienė papasakojo apie žiemos įkvėptą projektą „Balta balta kur dairais“, kuriame vaikai kūrė įvairiausius „baltus stebuklus“, tam buvo ypač palanki ir praėjusi itin šalta žiema. Apie žiemos stebuklus projekte „Šalčio raštai“ kalbėjo ir priešmokyklinio amžiaus grupių auklėtojos Jolanta Jasaitė ir Ona Šleiniuvienė. Šiame projekte netrūko išradingumo, žvelgdami pro langą ir keliaudami po sniegu apklotą teritoriją vaikai puikiai sugebėjo išreikšti savo meninius gabumus. Daug išradingų kūrybos būdų pristatė priešmokyklinio amžiaus grupių auklėtojos Jolanta Jasaitė ir Birutė Šiaulienė projekte „Netikėti meniniai atradimai“. Auklėtojos atrado, kad menas gimsta netikėčiausiais būdais, o rezultatas tuomet maloniai nustebina. Neapsiribodami vien tradiciniu kūrybos plėtojimu vaikai geba atskleisti visus savyje glūdinčius gabumus, kuriuos puoselėti ir tobulinti siekia lopšelyje-darželyje „Nykštukas“ dirbančios auklėtojos, o savo pristatymais jos tą ir įrodė.

 

Smagi improvizacija

Kūrybišką nuotaiką pratęsė ir suteikė smagių emocijų auklėtojų improvizacinis vaizdelis „Pašmaikštaukim“, kurį sukūrė lopšelio-darželio auklėtojų teatras „Tukas“ ir jo įkvėpėja lopšelio-darželio „Nykštukas“ auklėtoja O.Šleiniuvienė. Jame lėlių pagalba buvo šmaikštaujama apie Lietuvoje vyraujančią krizę ir į ją pažvelgta „kitu kampu“ – linksmiau nei įprasta dabartiniame kontekste.

 

Praktinė veikla

Susirinkusios pedagogės turėjo progą išvysti ir puikiai išlavintą pedagogių techniką. Auklėtoja Audronė Bružaitė pavaizdavo, kaip iš vandenyje išmirkusių servetėlių galima sukurti įspūdingus darbelius, tinkančius tokia originalia dovana pradžiuginti artimuosius. Ant kartono išdėlioti ornamentai išdžiūna ir tampa spalvingais, itin kūrybiškais darbais, kuriuos galima naudoti įvairiai. Lopšelyje-darželyje ugdanti meninius gabumus Oksana Liakienė priešmokyklinėje grupėje atskleidė „Liejimo akvarele“ suteiktą džiaugsmą. Vaikai mielai pasiėmę teptukus margino ryškiom spalvom popieriaus lapus, kuriuose gimsta visa istorija. Kaip pasakojo O.Liakienė, vaikai iš pradžių lape „apgyvendina“ vieną spalvą, į kurią „draugiškai įsibrauna“ kitos spalvos taškai.

 

Svečiose šalyse

Itin sudomino visas susirinkusias pedagoges „Baltijos“ pagrindinės mokyklos dailės mokytojos Ievos Litvaitytės pristatymas „Po svečias šalis pasižvalgius“. Su vaikais dirbanti pedagogė papasakojo apie vaikų meninį ugdymą užsienyje. Daug keliavusi ir daug mačiusi mokytoja atskleidė skirtumus tarp mažųjų lietuvių ir kitų šalių vaikų meninio auklėjimo. I.Litvaitytė pastebėjo, kad vaikų darbų, kabančių ant sienų, kai kuriose mokyklose nebuvo, o kai kur visko buvo tiek daug, kad atrodė ne meniškai, o netvarkingai. Palangos darželiuose vaikų darbai puošia visus „kampelius“, tinkančius atskleisti jų grožį. Visas susirinkusias pedagoges nustebino žinia, jog ten darželiuose dirba ir daug vyrų, kurių pas mus tokiose darbo vietose reta. Jų vadovaujamose grupėse taip pat mažai vaikų darbų, kaip teigė I.Litvaitytė, keletas darbelių, tačiau visuma tuščia. Nors išradingumo netrūksta ir kitose šalyse. Jie naudojasi įvairiausiom priemonėm (prieskoniais, lapais, burokėliais), kad sukurtų originalių darbelių, džiuginančių visų aplinkinių akis, nevengia ir vaidinti, patys kuria vaidinimams dekoracijas. Suformuotos mažos grupės suteikia galimybę kurti ir sudėtingesnės technikos kūrinius, užsiimti su kiekvienu vaiku. Susirinkusios pedagogės susižavėjo nauja patirtimi ir pasisėmė naujų idėjų, tad prasmingai praleidusios laiką nestokojo pakilios nuotaikos, dalindamosis išgirstomis originaliomis idėjomis ir savomis, jau išbandytomis.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Ketvirtadieni gegužės 11 d. Palangos lopšelyje – darželyje „Pasaka“ startavo eTwinning projektas „Kultūra mus vienija“ (CULTURE BRINGS TOGETHER). Šį projektą įgyvendina „Rudnosiukų“  grupės vaikai. 


 Vaikų sveikatos ugdymas  Palangos lopšelio-darželio „Gintarėlis“  yra prioritetinė veiklos sritis.Tuo tikslu lopšelio-darželio mokytojos Inga Rupšienė, Marytė Mikėnienė ir Alma Matelienė  kartu su bendruomene, kitų ikimokyklinio ugdymo įstaigų mokytojais, įgyvendina saviraiškos, prevencinės, sveikatos ir sporto projektą „Vaikystė gamtoje“. Projektas pradėtas vykdyti...


Lopšelyje-darželyje ,,Nykštukas‘‘ gegužės 10-14 dienomis vyko tradicinė sveikatos, sporto ir gerų emocijų šventė. Mažieji mūsų ugdytiniai yra smalsūs, aktyvūs ir linksmi, todėl su didžiuliu entuziazmu įsitraukė į įvairias sveikatingumo veiklas. Kiekviena grupė sportavo, žaidė ir linksminosi savo aikštelėse, kurias buvo pasipuošę vėliavėlėmis...


Augantis visuomenės ekologinis sąmoningumas lemia didėjantį dėmesį aplinkosaugai, atsakingesniam vartojimui ir atliekų perdirbimui. Kartu ryškėja ir ekologinio vaikų švietimo svarba. Ekspertų teigimu, tvaresnės vaikų gyvensenos įpročius svarbu ugdyti nuo mažų dienų – tik tuomet jie užaugs sąmoningais ir savo aplinka besirūpinančiais piliečiais. Juk vaiko pasaulio pažinimas...


Vienas reikšmingiausių būdų susipažinti su naujovėmis, plėsti asmenines, profesines ir dalykines kompetencijas yra dalijimasis metodine ir praktine darbo patirtimi. Palangos lopšelis-darželis „Gintarėlis“ nuo 1982 metų žengia sveikos gyvensenos keliu, todėl ypatingas dėmesys skiriamas vaikų sveikatos stiprinimui ir saugojimui. Mokykloje sudarytos sąlygos vaiko...


Gegužės 5 dieną nuo pat ryto Palangos lopšelyje-darželyje „Žilvinas“ vyravo sportinė nuotaika. Sirgaliai dalijosi pasigamintais plakatais, o mažieji krepšininkai ruošėsi tradicinėms varžyboms „Kylančios žvaigždutės“, skirtoms Lietuvos krepšinio 95-mečiui paminėti.


Lopšelio-darželio ,,Ąžuoliukas“ bendruomenė aktyviai įsijungė į Europos judumo savaitę. Rugsėjo 16 dienos ryte vaikai, pedagogai, darbuotojai, tėveliai susirinko į bendrą rytinę mankštą. Direktorė Rūta Regina Lukaitienė paskelbė Europos judumo savaitės pradžią ir palinkėjo visiems kuo daugiau judėti, būti geros nuotaikos. Mankštą nuotaikingai pravedė auklėtoja...


Vaikučiai birželio pabaigoje šventė įsimintinas Jonines darželio pievoje. O liepos 12 d. rytą,visi visi, maži ir dideli, sugužėjo į kiemą kartu su auklėtojomis dalyvauti spektaklyje-pramogoje „Katės Murkės pasaka“.


Vaikų galvelėse nuolat knibžda įvairiausios mintys: kokios spalvos būna sniegas? Ar jis toks pats baltas, kaip popierius? Kodėl jis šaltas ir tirpsta?


„Nykštuke“ – meninės kūrybos patirtis

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 05 04 | Rubrika: Miestas

Praėjusios savaitės antradienį lopšelyje-darželyje „Nykštukas“ vyravo meniškų atradimų sukeltos emocijos, mat auklėtojos supažindino susirinkusias koleges su meninėmis idėjomis, išbandytomis meninę-estetinę kultūrą propaguojančiame darželyje, o ir pačios šeimininkės išgirdo puikių patarimų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius