Pajūryje gelbėjo tinkluose įsipainiojusį „pingviną“

Palangos tiltas, 2023-02-13
Peržiūrėta
1035
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Pajūryje gelbėjo tinkluose įsipainiojusį „pingviną“

Palangiškė Danutė Kunčienė pajūryje atrado į žvejų tinklo raizgalynę įsipainiojusį „pingviną“. Išpainiojo ir paleido. Gero žmogaus dėka paukštis buvo išlaisvintas iš neatsakingo žmogaus paspęstų žabangų ir gavo antrą šansą gyvenimui. Linksmas nunėrė į bangas.

Apie šį nutikimą informuotas Pajūrio regioninis parkas informuoja, kad žmonės dažnai „pingvinu“ pavadina laibasnapį narūnėlį. Nors iš išvaizdos jis iš tiesų panašus į pingviną, tačiau puikiai ir toli skraido.

Peri vadinamuosiuose paukščių turguose, ant uolų. Tai plačiai jūrose ir vandenynuose paplitęs paukštis, perintis ir Baltijos pakrantėje ties Švedija.

„Iki mūsų krantų laibasnapiai narūnėliai atskrenda žiemojimo metu, bet būna gana toli nuo kranto ir mes pamatome juos tik kai atsitinka kažkas negero, apsinuodija nafta, plastiku, įsivelia į tinklus ar kažkokia liga užpuola. Šįsyk paukštis įsivėlė į jūroje išmestą žvejų tinklą.

Tokie tinklai vaiduokliai tampa tikru prakeiksmu paukščiams, dar ilgai beprasmiškai žudo žuvis“, - komentuoja Pajūrio regioninio parko specialistai.

“Vakarų ekspresas”

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangiškė Danutė Kunčienė pajūryje atrado į žvejų tinklo raizgalynę įsipainiojusį „pingviną“. Išpainiojo ir paleido.


Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Evalda Šiškauskienė sako, kad smarkiai išaugusias sektoriaus išlaidas pajūryje praėjusią vasarą kompensavo didelis turistų srautas, penktadienį pranešė „Vakarų ekspresas“.


Šiuo metu sukčiai vėl intensyviai socialiniame tinkle „Facebook“ kuria vis naujus netikrus puslapius "Lidl Lietuva" vardu, kuriuose skelbia "konkursus". Primename jau anksčiau skelbtą informaciją apie konkursus socialiniuose tiksluose, rašoma virtualaus policijos patrulio ,,Facebook" paskyroje.


Festivalio „Muzikinis rugpjūtis pajūryje“ programa Palangoje

"Palangos tilto" informacija, 2020 08 06 | Rubrika: Kultūra

Tarptautinis operos ir simfoninės muzikos festivalis „Muzikinis rugpjūtis pajūryje“ specialiai Palangoje atostogaujantiems teatro ir muzikos gurmanams siūlo malonius vakarus su opera, baletu bei vokaline muzika. „Muzikinis rugpjūtis pajūryje“ – vienas didžiausių profesionalųjį scenos meną pristatančių muzikos festivalių Vakarų Lietuvoje.


Šylant orams bei švelnėjant karantino apribojimams, išaugo susidomėjimas nuoma pajūryje bei kaimo turizmo sodybose. Butuose „įstrigę“ žmonės ieško galimybių pabėgti į gamtą, planuoja vasaros atostogas. Lyginant su tuo pačiu 2019 m. laikotarpiu, kaimo turizmo bei nuomos pajūryje paklausa šią savaitę išaugo 15-28 proc.


Palangos miesto savivaldybės tarybos narė Svetlana Grigorian šį šeštadienį, spalio 12 d.,, Palangos viešojoje bibliotekoje, nuo 14:30 val. iki 16:00 val., organizuoja praktinį seminarą senjorams apie socialinius tinklus bei jų naudą, greičiau ir patogiau gauti atsakymus iš jų ar tiesiog, atrasti naują priemonę, padėsiančią bendrauti su anūkais...


Seimo nariai žada aiškintis, ar trečiųjų šalių piliečiai masiškai naudojasi įstatymo spraga ir pajūryje, Palangoje, neteisėtai supirkinėja žemes. Pagal įstatymą, trečiųjų šalių piliečiams žemės pajūryje įsigyti negalima, tačiau neslepiama, kad dažniausiai rusai Lietuvoje kuria fiktyvias įmones ir per jas perka sklypus.


Žiemiški orai pajūryje pradžiugino stintos mėgėjus – žvejų tinkluose ši agurkais kvepianti žuvis spurda vis dažniau. Tiesa, pasak vietos žvejų, kol kas laimikis nėra itin gausus – per naktį į tinklus pakliūva vos keliasdešimt kilogramų stintų. Jei oras palankus, pavyksta sužvejoti maždaug 100 kilogramų.


Bendrovei „Palangos šilumos tinklai“ vadovauja naujas direktorius Tomas Jurgutis, gruodžio 9-ąją laimėjęs konkursą ir poste pakeitęs vos porą metų jame išbuvusį lapkričio 25 d. iš pareigų atleistą Rimantą Gliožerį. Pastarąjį atleido ir konkursą laimėjusiojo kandidatūrą tvirtino bendrovės stebėtojų taryba. „Palangos tiltas“ pasidomėjo: kodėl...


Apie nuosavą būstą svajoja kone kiekvienas lietuvis. Ko gero, norą turėti savo būstą būtų galima pavadinti nacionaliniu lietuvių tautos bruožu. Mes nesinuomojame būsto – mes jį perkame. „Palangos tiltas“ pasidomėjo kaip sekasi nekilnojamojo turto agentūroms pardavinėti butus, nuosavus namus bei žemės sklypus Palangoje – kokia nekilnojamojo turto Palangoje paklausa ir...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius