„Palaimintas politikas, kuris yra patikimas kaip žmogus“

Palangos tiltas, 2012-08-27
Peržiūrėta
58
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Pranas Norvilas

Pranas Norvilas

Tai antras palaiminimas politikams, kurį liepos 8-ąją, pagrindinę Žemaičių Kalvarijos atlaidų dieną Arkivyskupas L. Bonazi paminėjo sakydamas pamokslą.
Tarnaujant sovietų armijoje, žvalgybos padalinyje, patikimumas buvo vienas iš svarbiausių vertinimo kriterijų ir vartotas tuo metu posakis – „su juo į žvalgybą galima eiti“ – gyvas yra ir šiandien. Su kuo šiandien eiti į „ žvalgybą“ taip pat turime labai gerai pasvarstyti. Kuo toliau, tuo sunkiau pasirinkti patikimą pakeleivį.
Visuomenę užvaldęs materializmas daro žmones lengviau pažeidžiamus, jais dažniau manipuliuojama ir po vieno neteisingo žingsnio žmogus tampa kažkam pavaldus.
Deja, politikoje tai yra labai aktualu. Lobistinės grupuotės, ar pavieniai turtingi veikėjai visaip stengiasi, jų žargonu kalbant, „parišti“ politikus ir priversti jiems po to tarnauti.
Tada politiko patikimumas lieka tik vieno veikėjo rankose, nes jis turi rankose vadeles, kuriomis tampo jį. Politikas jau nebegali tinkamai vykdyti savo rinkėjams duotų pažadų, nes jie nebeatitinka lobisto interesų, jis prieš liaudį tampa nebepatikimas. Vargu ar tokį politiką būtų galima pavadinti patikimu ir kaip žmogų. Jis gavęs nurodymą išduos ir savo bendražygius, net tuos, su kuriais praėjo ilgą ir sudėtingą rinkiminį kelią, kad patektų į tą postą. Lietuvoje tokių atvejų labai daug. Lietuvos Respublikos Seime vyksta nuolatiniai perbėgimai iš frakcijos į frakciją, nekalbant apie rajonų savivaldybes, kur per kadenciją kiti sugeba net po kelis kartus pakeisti savo „įsitikinimus“. Todėl rinkėjai turi akylai stebėti ir įvertinti savo pasirinkimą, patikėti savo balsą tam, kuris bent iki šiol nėra išdavęs. Jeigu pavyktų suburti didesnę daugumą dorų, patikimų politikų, tai garantuotai ir pasitikėjimas valstybės institucijomis padidėtų, kuris šiuo metu yra tragiškai smukęs.
Stenkimės pažvelgti ir į taurės vidų, o ne vien pastebėti blizgantį jos paviršių.

 

Kandidatas į Lietuvos
Respublikos Seimą
Pajūrio rinkiminėje apygardoje Pranas NORVILA
S

Seimo rinkimų agitacija bus apmokėta iš partijos Tvarka ir teisingumas specialios rinkimų sąskaitos. Užsakymo nr. R006

 

Jūsų komentaras:

zinantis 2012-08-28 19:50 (IP: 86.100.75.88)
tikrai geras zmogus, tik mazai zinomas

Tinka 2012-08-27 21:42 (IP: 86.100.117.229)
Patinka jūsų mąstymas, geras žmogus matosi esate.

Taip pat skaitykite

Sveikatos apsaugos ministras patvirtino naują tvarką, kuria panaikinamas draudimas į paplūdimius eiti kartu su gyvūnais. Nuo šiol savivaldybės galės spręsti, kuriuose paplūdimiuose bus galima lankytis su gyvūnais ir pasirūpinti, kad juose būtų užtikrinti higienos normos reikalavimai, pastatyti įspėjamieji ženklai.


Palanga su kiekvienais metais vis gražėja: fontanai, gėlės, nauji statiniai. Tačiau yra žmonių, kurie to grožio nemato ar tiesiog gyvenimas jiems neleidžia jo pastebėti. Prie bažnyčios kiekvieną dieną galima matyti vieną kitą, kuriam pasaulis nebemielas. Ten prašantiesiems išmaldos laimė sutelpa saujoj. Vieną dieną monetų joje mažiau, kitą – daugiau. Viena tokių –...


Patinka jums konservatoriai ar ne, bet Vaidotas Bacevičius, Palangos miesto savivaldybės Tarybos narys ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų kandidatas Palangos-Kretingos rinkimų apygardoje, yra vertas pagarbos dėl savo tvirtumo. Įtemptoje kovoje su rinkimų veteranu Pranu Žeimiu jis tikėjo, kad laimės, nors ne vienam jau atrodė, kad labiau patyrusiam kolegai bus patikėta...


Kad kovo 8-ąją sveikinamos moterys, visi žino ir jau pripratę, tačiau, kad yra ir Tarptautinė vyrų diena, minima ne vasario 23-iąją, kaip sovietmečiu, o pirmąjį lapkričio šeštadienį, retas vyras žino. Ar vyrai tądien sulaukia sveikinimų? Ar lengva šiandien būti vyru, kai tiek daug iššūkių iš moterų?


Su intelektualiuoju literatūrinės kūrybos ir žurnalistikos autoritetu, naujienų piligrimu Algimantu Čekuoliu (82 m.) galima diskutuoti, bet ginčytis – nepatartina. Šventa yra ši jo bevargės gyvensenos taisyklė: „Svarbiausia yra nesustoti ir dirbti, kitaip pradėtų pulti ligos. Visiems, o ypač – žurnalistams, svarbiausia domėtis ir būti tokiems smalsiems...


Šiandien – lemtingoji 2012 metų 12 mėnesio 21 diena. Lemtingoji, nes, jeigu tikėtume kai kuriais senovės majų, pasižymėjusių giliomis astronomijos žiniomis, laiko ciklo aiškintojais, tryliktas jų laiko ciklas, kuris trunka 144 000 dienų, pasibaigs būtent šiandien. Tačiau ar tai tikrai reiškia pasaulio pabaigą? Per žmonijos gyvavimą buvo skelbta daugybė...


Tai būtų trečiasis palaiminimas, pasakytas Arkivyskupo L. Bonazi liepos 8 dieną Žemaičių Kalvarijos atlaiduose. Jei nori pajusti širdyje džiaugsmą, padaryk gerą kitam. Kodėl dabar žmonės vaikšto liūdni, kiti net pikti, vengia šypsotis?


Tai antras palaiminimas politikams, kurį liepos 8-ąją, pagrindinę Žemaičių Kalvarijos atlaidų dieną Arkivyskupas L. Bonazi paminėjo sakydamas pamokslą. Tarnaujant sovietų armijoje, žvalgybos padalinyje, patikimumas buvo vienas iš svarbiausių vertinimo kriterijų ir vartotas tuo metu posakis – „su juo į žvalgybą galima eiti“ – gyvas yra ir šiandien. Su...


Liepos 8-ąją, pagrindinę Žemaičių Kalvarijos atlaidų dieną, Arkivyskupas L. Bonazi, sakydamas pamokslą, paminėjo aštuonis palaiminimus politikams. Man tie palaiminimai pasirodė tokie prasmingi, kad kilo mintis juos kiekvieną paanalizuoti kuo išsamiau.


Ar girdėjote apie „Europos egzaminą?“ Jei dar negirdėjote, pasakysiu, kad jis patikrina Europos geografijos, politikos, ekonomikos, verslo, šalių santvarkos ir kitų sričių žinias. Europos Komisijos surengtame konkurse dalyvauja ir  Palangos senosios gimnazijos moksleivė Agota Sakalauskaitė. Ji egzamino antrame ture užėmė  trečią vietą ir to pakako, kad sėkmingai keliautų pirmyn...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas