Palanga – aktyvaus poilsio rojus

Palangos tiltas, 2018-06-29
Peržiūrėta
2573
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palanga – aktyvaus poilsio rojus

Neįprastais karščiais ir saulėtais orais prasidėjusi vasara į Palangą atviliojo pirmuosius poilsiautojus. Jų dar padaugės artimiausiu metu. Savo poilsiautojus kurortas ragina ilsėtis aktyviai ir jau siūlo naujų pramogų. Per pastaruosius kelerius metus įvairiose Palangos vietose atidaryti aktyvių pramogų parkai plečiasi ir šią vasarą siūlo nemažai naujovių.
Poilsiautojai jau dabar pačiame kurorto centre gali išmėginti laipynių trasas, net ir prastesniais orais pramogauti nuo saulės įšilusiame karjero vandenyje ar palenktyniauti kartais naujame kartodrome.
J.Basanavičiaus gatvės pabaigoje netoli jūros neseniai pradėjęs veikti Palangos vasaros parkas dabar gali pasigirti ne vien didžiausiu Rytų Europos šalyse po atviru dangumi veikiančiu batutų aikštynu, bet ir vienu didžiausių Lietuvoje laipynių parku, skirtu mažiesiemspažymi lrytas.lt. Jį sudaro 500 kvadratinių metrų plotą užimantys batutai su šokinėti skirtomis kempinių voniomis. Čia yra trijų aukštų ir 120 kvadratinių metrų ploto vienas didžiausių Lietuvoje laipynių parkas, skirtas mažiesiems. Apie 150 kvadratinių metrų užima kliūčių ruožas su didelių kempinių danga. Labiausiai parkas didžiuojasi savo batutais. Šokinėdamas ant jų net ir nedidelio ūgio vaikas į čia pastatytus krepšius kamuolį iš viršaus gali įdėti lyg tikras krepšininkas. Parke yra ir olimpiniai batutai, ant kurių galima skraidyti net 6 metrų aukštyje. Įprastai batutai yra pritaikyti uždaroms patalpoms, o norint juos naudoti lauko sąlygomis Palangai skirta įranga buvo gaminama atskirai. Nemažai papildomų detalių reikėjo užsakinėti batutus jau montuojant, nes lietaus ir vėjo veikiamai įrangai turi būti pritaikyta kitokia apsauga, tvirtesni konstrukcijos elementai.
Šią vasarą Palangos vasaros parke atidaromas apie 250 metrų ilgio lynų takas, ant medžių išraizgytas nuo 3 iki 8 metrų aukštyje. Virš batutų parko kabančiuose dviejų sudėtingumų laipynių takuose yra įrengta galimybė iš 7-8 metrų aukščio lynu nušliuožti nuo vieno medžio iki kito. Dar viena naujovė – elektrinių mašinėlių trasa, atkartojanti tikrą gatvę su kelio ženklinimu. Vaikams ją bus galima išmėginti mini elektromobiliu važiuojant kartu su jį atlydėjusiu suaugusiuoju. Tai nepakartojama proga mažiesiems pasijusti tikru vairuotoju, mokytis valdyti mašiną posūkiuose, o jų tėvams ir artimiesiems – pasidžiaugti nuoširdžiu bendravimu.
Šiemet dar daugiau pramogų siūlo žvyro karjeruose įsikūręs vandenlenčių parkas „Wakepark Palanga“. Keliu link Šventosios neprivažiavus oro uosto teritorijos kairėje pusėje plyti dideli karjerai, kuriuose vanduo toks tyras, kad gali skaičiuoti ant dugno gulinčius akmenukus. Palangiškiai aiškina, jog šis iš žemės gelmių išsiveržiantis vanduo toks švarus todėl, kad prasisunkia pro storą molio ir žvyro sluoksnį. Net ir vėsesniu oru karjerų vanduo sušyla iki 25 laipsnių. Beveik 2 hektarų plote čia įsikūręs vandenlenčių parkas, kuris šią vasarą pasiūlė naujovę – iš vandens batutų sudarytą kliūčių ruožą, kurį reikia įveikti per 45 minutes. Jame išdėstytas paprastesnis takas vaikams ir sudėtingesnės kliūtys suaugusiesiems. Priverstinai neišsimaudžius šios trasos dar nėra pavykę įveikti nė vienam pramogautojui.
Vandenlenčių parkui priklausančioje karjero dalyje įrengtos dvi trasos, kuriose tarp atramų ištiestais lynais traukiami vandens slidininkai. Didžiosios trasos ilgis siekia 180 metrų, mažoji – 20 metrų trumpesnė. Lynais tempiamų pramogautojų greitis reguliuojamas, tačiau labiau patyrę sugeba skraidyti ir 30 kilometrų per valandą greičiu. Trasų viduryje virš vandens yra iškilę keletas įvairios formos tramplinų, ant kurių pakilę slidininkai gali čiuožti. Parke pramogauti saugu ir vaikams, nes jie tempiami minimaliu greičiu, kuris būtinas, kad žmogus ant slidės nepradėtų grimzti į vandenį. Dėl saugumo visiems išduodamos gelbėjimosi liemenės, o gelbėjimo tarnyba čia nereikalinga, nes ir gana toli nuo kranto galima braidyti iki pažastų.
Prie įvažiavimo į Palangą poilsiautojus kviečia šią vasarą atidarytas didžiausias Lietuvoje pramoginis kartodromas „Race Time“. Čia įrengta beveik kilometro ilgio trasa, atitinkanti tarptautinius ir Lietuvos kartingų federacijos reikalavimus. Ji nėra sportinė, kur paprastai būna daug tiesiųjų, leidžiančių pasiekti didelį greitį. Šioje mėgėjams skirtoje pramoginėje trasoje kartais važiuojama lėčiau, nes čia yra daug staigių posūkių. Vienu metu trasoje gali važiuoti 20 kartų. „Race Time“ trasoje laukiami ir vaikai nuo 5 metų. Sudėtinga trasa jie savarankiškai gali važinėti specialiu vaikišku kartu. Jame įrengta stabdymo sistema, kurią prireikus gali valdyti ir trasos operatorius.
Populiariausia aktyvaus poilsio pramoga kurorte išlieka nuomojami dviračiai. Didžiausiame šalies kurorte labiausiai išplėtotas dviračių ir įvairių velomobilių nuomos punktų tinklas. Juose iš viso nuomojama keletas šimtų dviračių. Dėl išplėtotų patogių dviračių takų, kurių bendras ilgis siekia keliasdešimt kilometrų, Palanga ne veltui vadinama dviračių rojumi. Iš Palangos atnaujintu dviračių taku važiuojant į šiaurę link Šventosios galima pasiekti ir Latvijos valstybės sieną. Pietų kryptimi palei kopas nutiestas dviračių takas pro Karklę nuves iki Klaipėdos. Dviračių taku pasukus į rytus galima nuvažiuoti ne tik į Vydmantus, bet ir į Kretingą.

Pagal spaudą

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Ar žinojote, kad vos keli kilometrai už Palangos galite rasti tai, kas yra tikras rojus gėrybių ieškoti mėgstančiam turistui, o kartu ir galimybė tam, kuris nori šį bei tą parduoti.


Antrąją Kalėdų dieną Šventojoje degė medinis poilsio namelis.


Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Vytauto 4“ Palangoje, vietoj buvusio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Vytauto gatvėje, priešais „Auskos“ poilsio namus, ketina statyti viešbučio ir poilsio pastatų kompleksą, skelbia Palangos savivaldybė.


Tuo taku link jūros ėjau dešimtis kartų, ne mažiau. Kaskart praeidavau ir net neatkreipdavau dėmesio į mėlynai baltą ženklinimą ant medžių, matomą toje vietoje.


Palangos miesto politikos veteranei, miesto Tarybos narei ir Lietuvos Socialdemokratų Darbo partijos (LSDDP) Palangos skyriaus pirmininkei Elenai Kuznecovai nekandidatuojant naujai partijos skyriaus pirmininko kadencijai, kurorto politikoje atsirado naujas veidas – LSDDP Palangos skyriaus pirmininku buvo išrinktas Jonas Kubilius.  Jis pernai dalyvavo rinkimuose į Seimą vienmandatėje...


Žmogus net ir su mažu kompiuteriniu raštingumu pasakys, kad atnaujinta Palangos miesto savivaldybės svetainė www.palanga.lt atrodo, švelniai tariant, neįspūdingai, net primityviai. Kaimyninių savivaldybių interneto svetainės yra žymiai labiau vizualiai patrauklesnės, jose lengviau ir mieliau naršyti. Palangos miesto savivaldybė tokią kuklią miesto interneto svetainę...


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Neįprastais karščiais ir saulėtais orais prasidėjusi vasara į Palangą atviliojo pirmuosius poilsiautojus. Jų dar padaugės artimiausiu metu. Savo poilsiautojus kurortas ragina ilsėtis aktyviai ir jau siūlo naujų pramogų. Per pastaruosius kelerius metus įvairiose Palangos vietose atidaryti aktyvių pramogų parkai plečiasi ir šią vasarą siūlo nemažai naujovių.


Konkurse gali dalyvauti Palangos savivaldybėje veikiančios biudžetinės įstaigos, vaikų meno ir sporto klubai, nevyriausybinės organizacijos ir pelno nesiekiantys juridiniai asmenys, kurių nuostatuose (įstatuose) nurodyta, kad gali vykdyti vaikų poilsio stovyklų, sportinę, pramogų ir poilsio organizavimo veiklas. Paraiškos programoms finansuoti su priedais iki 2017 m. gegužės 5 d....


Vasarą į didžiausią šalies kurortą iš visos Lietuvos plūstelėjo ne tik poilsiautojai, bet ir benamiai, kurie neslepia džiaugsmo gyvenimo sąlygomis Palangoje.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius