Palanga gerus darbus įvertins netirpstančia „Gintarine snaige“ 

Palangos tiltas, 2018-10-25
Peržiūrėta
2467
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palanga gerus darbus įvertins netirpstančia „Gintarine snaige“ 

Šie metai Lietuvai išskirtiniai, minimas Lietuvos šimtmetis, ta proga metų pabaigą Palanga ketina užbaigti taip pat iškilmingai – surengti specialius apdovanojimus „Gintarinė snaigė“ ir įvertinti tuos žmones, kurie tyliai daro reikšmingus darbus. Kandidatus šiems apdovanojimams galima siūlyti iki lapkričio 18 dienos.

Kiekvienas esame sutikę pagarbos vertųjų
Palanga, kartu su visa Lietuva švenčianti Šimtmetį, pradeda naują tradiciją bei kviečia pastebėti ir specialiu apdovanojimu – „Gintarinės snaigės“ ženklu – įvertinti tuos kurorto gyventojus ar čia dirbančius asmenis, kurie savo tyliais, tačiau prasmingais darbais keičia kitų žmonių gyvenimus bei padeda kurti gražesnę Palangą.
Ne vienas iš mūsų kurorte esame sutikę kuklių, tačiau didžiulės pagarbos vertų žmonių, negailinčių savo laiko ir jėgų tam, kad padėtų esantiems šalia, kurių poelgiai leidžia kitiems pasijusti geriau. Būtent jiems pagerbti ir skirtas „Gintarinės snaigės“ apdovanojimas. Tad jeigu pažįstate tokį Palangoje gyvenantį ar dirbantį žmogų, žinote apie nepagarsintą, bet pagarbos vertą jo darbą, būtinai siūlykite jį pretendentu apdovanojimo ženklui „Gintarinė snaigė 2018“ gauti.

Laukiama istorijų, vertų dėmesio
Palangos miesto savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėjas Robertas Trautmanas teigė, jog šiais prasmingais apdovanojimais bus ne tik iškilmingai užbaigti Lietuvai itin reikšmingi metai, bet ir iškilmingai pradėtas naujas Šimtmetis. O būtent tokiu gestu – apdovanojant kilniausiais poelgiais pasižymėjusius žmones – labai tinka švęsti tokias sukaktis, juk be tokių žmonių, kurie kuria gerumą, vargiai įsivaizduotume savo šalį ir savo bendruomenę.
„Tai puiki galimybė įvertinti kurorto gyventojus ir čia dirbančius asmenis, kurie tyliai daro prasmingus darbus. Juk būna įvairių situacijų, kai žmogus išties vertas pagarbos. Jis kažką daro vardan kitų, ne dėl savanaudiškumo, o dėl to, kad nori padėti, ištiesti pagalbos ranką tiems, kuriems to taip reikia. Kažkas galbūt prižiūri senolius, finansiškai padeda šeimoms ar neįgaliems asmenims, nelaimės ištiktiems žmonėms. Tam, dėl ko vertas žmogus šio apdovanojimo, gali būti daug įvairių priežasčių“, – kalbėjo R. Trautmanas.
Įprastai tokie žmonės itin nesiafišuoja, tačiau tikrai yra žmonių, kurie gali paskelbti apie jų daromus gerus darbus. „Kviečiame pasidalinti savo istorijomis, kurios, tikiu, tikrai vertos dėmesio ir pagarbos. Tokie žmonės keičia kitų žmonių gyvenimus, o ir kuria kitokią miesto aplinką. „Gintarinės snaigės“ apdovanojimui gali būti siūlomas ir žmogus, kuris negyvena Palangoje, tačiau čia paliko ryškų pėdsaką dirbdamas“, – kalbėjo R. Trautmanas.

Pabūti drauge
Kultūros skyriaus vedėjas patikino, jog norima „Gintarinės snaigės“ apdovanojimus „išauginti“ į kasmetinę tradiciją, kad kaskart besibaigiant metams palangiškiai susirinktų draugėn pasveikinti geradarių – tų žmonių, kurie vienaip ar kitaip puošia miestą ir keičia gyvenimus.
„Šia proga kviesime susirinkti visus palangiškius pabūti drauge ir pasidžiaugti tais žmonėmis, kuriems bus įteiktas apdovanojimas „Gintarinė snaigė“. Juk geri darbai ne tik atkreipia dėmesį, bet ir tarsi „užkrečia“ kitus taip pat neatsilikti. Tokie dalykai mums labai reikalingi, kad mokėtume ne tik reikalauti, bet ir patys kažką gero padaryti. Juk kiekvienas galime prisidėti tam tikrais darbais prie gėrio kūrimo. O ir daugiau šypsotis (šypsena taip pat daro nepaprastus dalykus), įsileisti pozityvumo – jis taip pat kuria itin teigiamą atmosferą“, – kalbėjo R. Trautmanas.

Pavadinimas – ne naujas
Pats pavadinimas „Gintarinė snaigė“ nėra naujas. Šio renginio pavadinimo krikštamotė, palangiškė Inga Jurkštienė dar prieš trylika metų pradėjo organizuoti ir įgyvendinti labdaros renginius Palangoje, kurių metų buvo renkama labdara ir suteikiama parama jos stokojantiems – seneliams, tėvų globos netekusiems vaikams ir pan. Kai šių metų renginio organizatoriai kreipėsi į „Gintarinės snaigės“ vardo krikštamotę Ingą dėl bendradarbiavimo, ji labai apsidžiaugė: „Tai yra puikus įrodymas, kad gintarinės snaigės ne tik netirpsta, bet ir išauga į dideles pusnis, ir gerumas ne tik sugrįžta, bet ir didėja, auga... Aš esu labai laiminga, kad idėja ir pavadinimas gyvuos toliau, bei (kad ir kaip keistai tai skambėtų) snaigė skleis gintarinę šilumą...“. 

Siūlymai – iki lapkričio 18 dienos
Siūlyti kandidatus „Gintarinės snaigės“ ženklui gauti kviečiami ne tik palangiškiai ar šventojiškiai, bet ir visos šalies gyventojai. Visuomenė kviečiama pasidalinti savo patirtimi, papasakoti Palangos kurorte sutiktų paprastų žmonių nepaprastas istorijas. Istorijas apie tuos, kurie savo tyliais, bet kilniais darbais, savo begaliniu pasiaukojimu keičia mūsų gyvenimus ar Palangos miestą.
Siūlymą pretendentui apdovanoti galima pateikti Palangos miesto savivaldybės tinklapyje www.palanga.lt (bėganti eilutė puslapio viršuje) arba tiesiog apsilankius Palangos miesto savivaldybėje (Informacijoje). Siūlymus galima teikti iki lapkričio 18 d. imtinai.
Nominantus iš pasiūlytų kandidatų išrinks specialiai sudaryta kompetentinga komisija, puikiai pažįstanti Palangą ir palangiškius. Šių metų laimėtojai bus skelbiami ir apdovanojami ženklu „Gintarinė snaigė“ iškilmingo renginio, vyksiančio gruodžio 8 dieną Palangos koncertų salėje, metu.

Palangos miesto savivaldybės inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangoje antradienį, atliekant kasimo darbus, rastas mirusio vyro kūnas, pranešė policija.


Prie savivaldybių, pinigais skatinančių moksleivius siekti geresnių rezultatų, jungiasi ir Vilniaus rajonas, kuris žada įvertinti ne tik abiturientus, bet ir stropiausius kitų klasių pirmūnus – už 10 balų metinį vidurkį mokėtų po 500 eurų.


Žmogus net ir su mažu kompiuteriniu raštingumu pasakys, kad atnaujinta Palangos miesto savivaldybės svetainė www.palanga.lt atrodo, švelniai tariant, neįspūdingai, net primityviai. Kaimyninių savivaldybių interneto svetainės yra žymiai labiau vizualiai patrauklesnės, jose lengviau ir mieliau naršyti. Palangos miesto savivaldybė tokią kuklią miesto interneto svetainę...


UAB "Palangos vandenys" praneša, kad vykdant vandentiekio tinklų plovimo darbus bus nutrauktas vandens tiekimas.


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Palanga už gerumą apdovanos netirpstančia Gintarine snaige

"Palangos tilto" informacija, 2018 11 16 | Rubrika: Kultūra

Ar galima išmatuoti gerumą? Palangos miesto savivaldybė kviečia bendruomenę – ne tik kurorto, bet ir kitų miestų gyventojus – pabandyti tai padaryti, į pagalbą pasitelkiant simbolinę Gintarinę snaigę. Būtent ji taps simboliu, kuris gruodžio 8 d. vyksiančio šventinio renginio metu už žmogiškumą ir gerumą bus įteikiamas labiausiai to vertiems palangiškiams...


Šie metai Lietuvai išskirtiniai, minimas Lietuvos šimtmetis, ta proga metų pabaigą Palanga ketina užbaigti taip pat iškilmingai – surengti specialius apdovanojimus „Gintarinė snaigė“ ir įvertinti tuos žmones, kurie tyliai daro reikšmingus darbus. Kandidatus šiems apdovanojimams galima siūlyti iki lapkričio 18 dienos.


Liepos 3 dieną grupelė jaunų žmonių susimastė apie nuolankumą gamtai. Taip prasidėjo antrasis iniciatyvinės jaunimo grupės „Aš esu kultūra“ sugalvoto projekto „VšĮ Palangos jaunimo centras palapinėje“ etapas – visuomeninė veikla. Šįkart Palangos jaunimas nusprendė sutvarkyti Palangos karjerus, kurie, kaip įsitikino akcijos iniciatoriai...


„Palangos tilto“ straipsnis „Redakcija susilaukė teisingumo, o R. Palaitis – dviejų smūgių žemiau juostos“ susilaukė didelio skaitytojų dėmesio – nuomonių laikraščio internetinėje svetainėje www.palangostiltas.lt. Skelbiame įdomiausias skaitytojų nuomones-komentarus.


Miesto komunalininkai kibo į pavasario darbus ir jau žvalgosi į sezono darbus. „Remontuojame persirengimo kabinas, pliažo įrangą, šiukšliadėžes, suolus, tvarkome  takus vedančius į kopas“, – „Palangos tiltui“ sakė UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius Konstantinas Skierus.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius