Palangą Mantas Leonardo Lizzi garsino Serbijoje

Palangos tiltas, 2016-04-11
Peržiūrėta
3781
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangą Mantas Leonardo Lizzi garsino Serbijoje

Dviejų dienų kelionė mikroautobusu iki Belgrado vargino, bet kai jautėme vis didėjančią šilumą, ištisai šviečiančią saulę, žydinčias gėles ir krūmus, žaliuojančius medžius – nuotaika buvo gera ir pakili. Palangos Stasio Vainiūno meno mokyklos akordeonistas Mantas Leonardo Lizzi ir šių eilučių autorė, mokytoja Nijolė Daukšienė vyko į dar nežinomą Belgradą – į IV-ąjį tarptautinį akordeonistų konkursą – festivalį MEH FEST.
Važiuoti į tolimą šalį sudėtinga, nes repetuoti dvi kelionės dienas nėra kaip ir kur – ne visi viešbučiai leido groti vėlai, o mes... kiekvieną dieną nuvažiuodavome maždaug po 1000 km. Nors viešbučiuose atsirasdavom vėlai, Mantas vis tiek imdavo akordeoną ir tyliai mankštindavo pirštukus.
Belgrade oro temperatūra buvo +25, visur žalia, žolė jau net pjaunama. Tačiau mums nebuvo kada mėgautis šiluma. Dvi dienas praleidome konkurso salėje grodami ir klausydami kitų dalyvių pasirodymų. Viso 13-oje kategorijų dalyvaujančių buvo per 80, iš jų keletas ansamblių. Vien lietuvaičių buvo 10 – iš Vilniaus, Kauno, Jonavos, Kretingos ir Palangos. Reikėjo savus palaikyti, išgirsti kaip kiti groja. Į konkursą daugiausia dalyvių atvyko iš aplinkinių Serbijos šalių. Organizatoriai džiaugėsi, kad mes papuošėme jų konkursą. Labai tikėjausi išgirsti serbiškos muzikos, balkanų tautų ritmo, bet ji skambėjo tik kavinėse - pietų metu grojo jų tautiniai ansambliai. Konkurso mažieji atlikėjai grojo keletą liaudies dainelių, o visi kiti – daugiausia klasiką, populiariąją muziką. Prisipirkome natų, gal ten rasiu to krašto melodijų.
Mantas varžėsi vienuolikamečių kategorijoje. Savo grojimu nepaliko abejingų, surinko 95.25 balus iš 100 ir pelnė 1-ąją vietą. Visi lietuvaičiai buvo skirtingo amžiaus, tad grojo vis kitose kategorijose ir tarpusavy nesirungė. Kiekvieną dieną keturi konkurso vertinimo komisijos nariai klausėsi dalyvių pasirodymų. Tai žymūs Serbijos, Bosnijos ir Hercogovinos pedagogai ir atlikėjai: Mladen Vukmir ir Rade Soro, beje, groję konkurso baigiamajame koncerte, bei Danijela Rakič ir Zoran Rakič, kuriuos dažnai sutinkame įvairiuose konkursuose, taip pat ir Lietuvoje.
Konkursas buvo labai gerai organizuotas, daug patalpų repetuoti, pailsėti, filmuojami konkursiniai pasirodymai. Buvo galima įsigyti savo pasirodymo DVD. Konkursas vyko nuostabiame GUARNERIUS meno centre, kurį įkūrė Jovan Kolundžija. Šie išskirtiniai kultūros namai pačiame Belgrado centre pavadinti smuiko, kurį 1754 m. pagamino Petrus Gvarnerius, vardu. Šiuo smuiku grojo ir šio centro įkūrėjas, visame pasaulyje žymus smuikininkas Jovan Kolundžija. Šis centras yra netoli menininkų kvartalo Skadarlija, kuriuo mums teko vaikščioti. Centro pastatas, suprojektuotas rusų architektų, pastatytas 1922 m., vėliau atrestauruotas. Dabar tai vienas nuostabiausių kamerinės muzikos centrų Europoje, jo plotas yra 500 kvadratinių metrų. Nuo 2001 metų kiekvieną sezoną čia parengiama bent 50 skirtingų muzikinių programų. Nuo tada, kai GUARNERIUS tapo privačia pelno nesiekiančia institucija, čia yra organizuojami kursai, konferencijos, simpoziumai, kokteilių vakarėliai ir kiti renginiai, kurie padeda finansuoti kultūrines programas. Kultūros centrą priėmimams naudoja ministerijos, ambasados, bankai ir t.t.
Kelionės metu, kiek tik būdavo laisvo laiko, stengėmės susipažinti su Olomoucu – Čekijos, Bratislava – Slovakijos, na ir aišku, su Belgradu – Serbijos miestais. Naktinio miesto šurmulio neteko pamatyti, bet keletą valandų praleidome senamiestyje – daugybė žmonių parke, Dunojaus upės pakrantėje, lauko kavinėse.

Nijolė DAUKŠIENĖ
Akordeono mokytoja

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos sporto centras pristato geriausių Palangos sporto centro sportininkų dešimtuką – jaunuosius talentus, kurie 2024-aisiais metais garsino mūsų miestą ir įkvėpė savo pergalių siekiu bei atkaklumu.


Padėkota geriausiems kurorto sportininkams

Rasa GEDVILAITĖ, 2017 12 22 | Rubrika: Jūros vaikai

Tradiciškai metams baigiantis Palangos sporto centras sukviečia bendruomenę pasidžiaugti metų rezultatais. Džiaugtis visuomet būna kuo, kaip ir šiemet. Įteikta daug apdovanojimų jų nusipelniusiems jauniesiems sportininkams. Jie padovanojo Palangai daug gražių pergalių ir garsino savo miestą vardą.


Gruodžio 16 dieną 15 valandą „Baltijos“ pagrindinės mokyklos sporto salėje vyko Kalėdinis tinklinio turnyras Palanga-Klaipėda jaunųjų tinklininkų žaidimo įgūdžių įsisavinimo


Dviejų dienų kelionė mikroautobusu iki Belgrado vargino, bet kai jautėme vis didėjančią šilumą, ištisai šviečiančią saulę, žydinčias gėles ir krūmus, žaliuojančius medžius – nuotaika buvo gera ir pakili. Palangos Stasio Vainiūno meno mokyklos akordeonistas Mantas Leonardo Lizzi ir šių eilučių autorė, mokytoja Nijolė Daukšienė vyko į dar nežinomą...


Vilniuje vasario 26-28 dienomis vykusiame atvirame Lietuvos kikbokso čempionate dalyvavo


Muzikuojantis fontanas stebins vandens ir spalvų šokiu

Palangos m. savivaldybės informacija, 2014 11 06 | Rubrika: Miestas

Gegužės pabaigoje po rekonstrukcijos pėstiesiems atidarytos Jūratės g. aikštėje prie Vytauto g. vėl triūsia darbininkai. Čia įrengiamas palangiškius ir svečius nustebinsiantis ir dar vienu traukos objektu tapsiantis fontanas, kurio srovės, skambant žiūrovų pasirinktoms melodijoms, kurs savąjį šokį, pašokdamos net iki aštuonių metrų aukščio.


Pačiame Palangos centre, Vytauto gatvėje ties pagrindine kurorto aikšte ryte, vakare ir dieną nepaisydami ženklo „Stovėti draudžiama“ savo automobilius rikiuoja nedrausmingi vairuotojai. Tikėdamiesi išvengti nuobaudų jie įjungia vadinamąsias avarines šviesas. Mirksinčių automobilių kartais išsirikiuoja tiek, kad į stotelę negali įvažiuoti miesto...


„Ji su visais batukais turėtų būti danguje, darbščioji mūsų Emilija, labai gaila jos šnekų, darbų, jos rankų“, – kurorto centre rugpjūčio 21-ąją emocingai išsireiškė „Vieno rietimo ir lino rankšluosčio sesė“, buvusi Palangos miesto tautodailininkų vadovė Onutė Katkienė. Anot jos, darbščiosios Emilijos audinių rietimais...


Šventoji nori būti Lietuvos ungurių sostine

Konstantinas DUBAUSA, 2010 07 13 | Rubrika: Miestas

Šventosios turizmo asociacija ieško idėjos, kuri padėtų išskirti miestelį Lietuvos pajūrio žemėlapyje. Vienas iš variantų – paskelbti Šventąją Lietuvos ungurių sostine.  Tokį vardą pateisintų Šventojoje įkurta žuvų auginimo ferma, tiekianti šviežią produkciją ant poilsiautojų pagal susitarimą su restoranais nepriklausomai nuo orų ar žvejų  laimikių. Galbūt – ne tik ungurį, bet...


Lapkričio 25-ąją Valstybinėje tarnybinės etikos komisijoje (VTEK) vėl skambėjo Palangos vardas. Šį kartą kurortą šalyje „garsino“ Tarybos narė Marytė Vačerskienė. VTEK verdiktas – politikė pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatas.


Renginių kalendorius