Palanga turės teniso sporto bazę

Palangos tiltas, 2017-02-02
Peržiūrėta
2574
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palanga turės teniso sporto bazę

Tenisas gali tapti dar viena sporto šaka, kurią propaguos Palanga. Didžiausio šalies kurorto savivaldybė siekia perimti Gėlių alėjoje esantį nebenaudojamą teniso aikštyną ir jo pastatus. Tam pritarė Palangos taryba. Dabar bus laukiama atitinkamo Vyriausybės nutarimo, kuris atrištų rankas plėtoti kurorte naują sporto veiklą. „Ta bazė didelė, ji buvo perduota Turto bankui ir galėjo būti tiesiog parduota privačiam verslui. Taip būtume netekę sportui parengtos infrastruktūros, nes teritoriją pirkėjai būtų užstatę kotedžais. Tikimės, jog Vyriausybė perduos mums teniso aikštyną. Tada savivaldybė galės plėtoti jame veiklą, tiesiogiai susijusią su žmonių sveikatinimu, rengti teniso varžybas“, – aiškino Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus.

Formalumai atlikti
Palangos merija, prašydama perduoti savivaldybės nuosavybėn sporto bazę, esančią šiaurinėje kurorto dalyje, į Vyriausybę bei Kūno kultūros ir sporto departamentą kreipėsi šių metų sausį. Vietos valdžia pažymi, kad Palangos miesto vizija – visus metus atviras tarptautinis kurortas, turintis gerą sveikatingumo, sporto ir poilsio infrastruktūrą, aktyvų kultūrinį gyvenimą. Merijos žiniomis, minėtoje bazėje veikla nebevykdoma nuo 2016 metų rudens. Teritorijoje yra penkios teniso aikštelės, įvairios paskirties pastatų, žiūrovų tribūnos.
Teigiama, jog šis turtas būtų naudojamas ne tik Palangos gyventojų, bet ir miesto svečių poreikiams.
„Įvairių aktyvaus poilsio sričių plėtojimas didina kurorto patrauklumą ir skatina jo lankytojų skaičiaus didėjimą“, – dėstoma Vyriausybei adresuotame rašte. Vidaus reikalų ministerija jau parengė nutarimo projektą, kurį priėmus Palangai būtų perduotos valstybei nuosavybės teise priklausančios UAB Respublikinės mokomosios sportinės bazės akcijos. Kūno kultūros ir sporto departamentas, valdantis minėtos įmonės akcijų paketą, neįžvelgė kliūčių turėti Palangai savo teniso sporto bazę.
Teigiamą atsakymą pateikė ir Ūkio ministerija. Šią savaitę savo žodį tarė kurorto taryba – sutiko perimti valstybės turtą savivaldybės nuosavybėn. Pasak Palangos miesto tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininkės Ilonos Pociuvienės, dabar uždegta žalia šviesa pradėti visas procedūras. „Jei tik Vyriausybė priims Palangai palankų nutarimą, turėsime dar vieną sporto kompleksą, skirtą ir vaikams, ir suaugusiesiems, miestiečiams bei turistams“, – sakė ji.

Tvarkytųsi patys
Paklaustas, ką merija ketina daryti su teniso baze, meras Š. Vaitkus pirmiausia paminėjo strateginių planų įgyvendinimą. „Kurorte plečiame ir toliau plėsime sveikatinimo, sporto paslaugų infrastruktūrą. Į ją investuoja tiek verslas, tiek savivaldybė. Dar 2015 metais sužinojome, kad teniso sporto bazė Vyriausybės nutarimu perduota Turto bankui. Šis objektą galėjo parduoti. Todėl užsibrėžėme tikslą perimti bazę ir išlaikyti pagrindinę jos paskirtį: teniso sporto vystymą“, – kalbėjo kurorto vadovas.
Esą dar sovietmečiu statytos bazės būklė nėra labai prasta, todėl jai renovuoti, modernizuoti įspūdingų investicijų neprireiks. „Žinoma, aikštyną, tribūnas, pastatus ir kita privalu parengti taip, kad atitiktų šiuolaikinius standartus. Dabar tikrai nepasakysiu, koks būtų lėšų poreikis. Gal ir miesto biudžeto pinigus tektų panaudoti, o gal investuotų įstaiga, kuri valdytų bazę. Koncesijos konkurso nerengsime, verslui objekto neatiduosime. Galbūt perleisime mūsų įmonei Palangos sporto centrui, gal bus įkurta nauja bendrovė“, – svarstė Š. Vaitkus. Treniruotes teniso kortuose esą galėtų lankyti tiek moksleiviai, tiek suaugusieji. Čia vyktų ir turnyrai, nes kitur Palangoje jų neįmanoma surengti.
„Palangoje yra lauko teniso aikštelių, bet jos labiau skirtos laisvalaikiui, net nėra vietų žiūrovams. O Gėlių alėjoje – tribūnos. Todėl, be modernios sporto salės krepšinio, tinklinio varžyboms ir futbolo aikštyno, dar turėtume teniso bazę. Šiemet bus pradėtos ir 25 metrų ilgio 8 plaukimo takų baseino statybos. Siekiame, kad Palangoje iki 2020 metų būtų puikiai išplėtota mėgėjiško ir profesionalaus sporto infrastruktūra“, – pasakojo Š. Vaitkus. Planuojama, jog teniso kortus, kai juose nevyktų treniruotės ar varžybos, kelioms valandoms galėtų išsinuomoti ir poilsiautojai.

„Lietuvos žinios“

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Liepos viduryje Palanga buvo tapusi Lietuvos teniso mėgėjų sostine. Didžiausia šios sporto šakos entuziastus jungianti interneto platforma ir turnyrų organizatorius „Teniso namai“ čia surengė turnyrą „Profitus“ taurei laimėti, į kurį sugužėjo net 164 dalyviai.


Liepos 6–7 dienomis Palangoje praūžė jau tradiciniu tapęs kviestinis teniso turnyras „Nordstreet Tennis Cup“. 


Praėjusį šeštadienį Vydmantuose, šalia Palangos, oficialiai atidaryta 2500 kv. m ploto uždara „Oshee“ teniso ir padelio arena. Tai vienas didžiausių tokio pobūdžio sporto kompleksų Vakarų Lietuvoje. 


Palangiškiai jau neilgai trukus turės galimybę sportuoti uždaruose teniso kortuose – juos įrengti planuojama Bangų gatvėje, numatomo statyti pastato antrajame aukšte. Čia taip pat bus įrengtos ir keturios tensio aikštelės. Apie tai savo Facebook paskyroje penktadienį, balandžio 30 d., pranešė Palangos meras Šarūnas Vaitkus. PT žiniomis, kortai atsiras...


Praėjusį savaitgalį Palangos teniso kortuose vyko turnyras, kurį organizavo Simas Kučas ir Otilija Norkutė. Čia susirinko visi teniso mylėtojai ir entuziastai, tarp kurių buvo ir Edgaras Jankauskas, Ervinas Kvitkauskas, Vladas Numavičius ir kiti.


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Teniso kortai, esantys Gėlių aikštėje, trečiadienį, balandžio 3 d., Vyriausybės nutarimu perduoti Palangos miesto savivaldybei. Kurorto mero Šarūno Vaitkaus teigimu, ateityje čia numatoma sukurti patrauklią ir modernią sportininkams bei moksleiviams ir jaunimui skirtą teniso bazę. Palangos miesto savivaldybei perduota sporto bazė su inventoriumi, taip pat – dvi buitinės...


Tenisas gali tapti dar viena sporto šaka, kurią propaguos Palanga. Didžiausio šalies kurorto savivaldybė siekia perimti Gėlių alėjoje esantį nebenaudojamą teniso aikštyną ir jo pastatus. Tam pritarė Palangos taryba. Dabar bus laukiama atitinkamo Vyriausybės nutarimo, kuris atrištų rankas plėtoti kurorte naują sporto veiklą. „Ta bazė didelė, ji buvo perduota...


Palangos teniso klubo valdybos narys, teniso entuziastas Rimantas Budginas su tenisu susidraugavo išbandęs keletą kitų sporto šakų. Nors ir kitur sekėsi neblogai, palangiškis tikino nesigailintis galiausiai pasirinkęs būtent tenisą. „Jau dvidešimt metų kiekvieną savaitę su teniso rakete draugauju 3-4 kartus po dvi valandas per dieną. Šis sportas mane...


Šį savaitgalį prasideda tradicinis ITF Palanga OPEN teniso turnyras. Džiugu, kad jau 51 kartą į Palangą susirinks ne tik stipriausi Lietuvos teniso žaidėjai, bet ir stiprūs žaidėjai iš užsienio.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius