Palangiškės „Žinius“ įmonių vadovams leis stipriau pasijusti valdant savo įmonių finansus

Linas JEGELEVIČIUS, 2017-09-18
Peržiūrėta
858
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

 Rūta Ūsaitė-Duonielienė
Rūta Ūsaitė-Duonielienė

Įmonių vadovai prieš įstatymus yra atsakingi už apskaitos organizavimą, finansinių ataskaitų pateikimą, duomenų jose teisingumą, tačiau praktikoje retai iš tiesų žino, kokią informaciją transliuoja jų atskaitomybė. Tačiau palangiškė Rūta Ūsaitė-Duonielienė, UAB „Žinius“ direktorė, ketina pakeisti tokį požiūrį.
„Iš savo praktikos žinau, kad įmonių vadovai neretai stokoja buhalterijos ir finansų valdymožinių, kai, pavyzdžiui, tenka analizuoti savo ar klientų, tiekėjųfinansines ataskaitas“, – sakėfinansų magistrė, lektorė, finansininkė, buhalterėR. Ūsaitė-Duonielienė,turinti daugiau kaip trylikos metų patirtį didelėse, vidutinėse ir mažose verslo įmonėse bei gamybos, transporto, prekybos, paslaugų sektoriuose.
Šią vasarą palangiškė nusprendė imtis nuosavo verslo – įsteigė UAB „Žinius“, kuri rengs praktinius finansų valdymo mokymus, konsultuos verslo finansų, verslo procesų efektyvumo, darbo teisės ir kitais klausimais.
Pirmasis toks praktinis mokymas įmonių vadovams praėjusią savaitę įvyko Klaipėdoje.„Finansinių ataskaitų ABC Ne-Finansininkams“ – taip finansininkė pavadino tokių mokymų seriją.
Į mokymus atvykę įmonių vadovai, kurie nėra baigę finansų ar ekonomikos studijų, mokėsi praktiškai suprasti finansininkų kalbą, greituoju būdu skaityti skirtingas finansines ataskaitas, pastebėti ir įvertinti kritinę informaciją, skaičiuoti finansinius ir nefinansinius veiklos rodiklius, greituoju būdu analizuoti (savo) įmonės veiklą.
„Kursai buvo naudingi – rekomenduoju sudalyvauti vadovams su savo buhalteriais-finansininkais kartu. Tikrai „paaugsite“ suvokimu apie tai, ko jums iš tiesų reikia, ir kaip lengvai be streso valdyti finansus. Užsiėmimas yra labai išsamus, reikalauja greito suvokimo žinių gausoje, todėl šalia sėdintis jūsų buhalteris būtų labai naudingas. Ne paslaptis, kad ne viena firma turi tam tikrą buhalterinės apskaitos stereotipą, todėl labai padėtų vadovui ir finansininkui, einant koja kojon su laiku, rasti įmonei naudingą požiūrį, naujovių arba pasikeitimų, kad finansų valdymas būtų efektyvus ir dinamiškas. Ne paslaptis, kad seniai veikianti firma turi nusistovėjusias apskaitos normas, kurias laikui einant naudinga peržiūrėti“, – sakė kursų dalyvė Asta.
R. Ūsaitė-Duonielienė jau planuoja naujus mokymus.
„Rugsėjo 20 dieną įvyks mokymai Vilniuje, taip pat jau renkamos grupės spalio mėnesio mokymams Klaipėdoje, Vilniuje ir Kaune. Žinau, kad šiais laikais žmonėms labiausiai trūksta laiko, todėl žinias bei informaciją norime gauti greitai, trumpai ir aiškiai. Iššūkis yra sutalpinti 4 metų finansų teorijų kursą į 8 akademines valandas bei iliustruoti jį gyvais praktiniais pavyzdžiais, bet tikiu, kad man tai pavyko“, – sakė ji.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Mokesčių nepriemoką, kuriai buvo taikoma mokestinė pagalba ir tik nuo lapkričio 1 d. pradėti skaičiuoti delspinigiai, turi per 70 Palangos m. savivaldybės įmonių (per 210 tūkst. eurų), taip pat apie 100 savarankiškai dirbančių (per 60 tūkst. eurų) ir apie 600 jokios veiklos nevykdančių (per 90 tūkst. eurų) savivaldybės gyventojų. Pastarųjų didžiausia dalis turi nepriemoką iki 20 eurų.


Prabangius motociklus pardavinėjusių dviejų Palangos įmonių atstovai kaltinami išvengę per 60 tūkst. eurų mokesčių ir pasisavinę ketvirtį milijono eurų. Vienas įtariamųjų yra Šventosios verslininkas, Palangos miesto Tarybos narys Vaidas Šimaitis. Tačiau jis kaltinimus „Palangos tiltui" vadina „nesąmone."


Kiek Palangos mieste registruotų įmonių nukentėjo nuo COVID-19? Kiek iš jų paprašė laikinai atidėti mokestines prievoles?„Palangos tiltui“ tai komentuoja Klaipėdos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos viršininkas Audrius Morkūnas: "Šiuo metu neigiamą COVID-19 poveikį patyrusių įmonių, kurioms automatiškai taikomos VMI pagalbos...


Šiandien įvykusiame miesto Tarybos posėdyje daugiausiai klausimų sulaukė "Palangos klevas", valdančios kurorto ir Šventosios turgus, direktorius Andrejus Byčkovas ir Palangos TIC direktorė Rasa Kmitienė.


Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) paskelbė mokėtojų sąrašą, kurie nuo kovo 16 d. iki ekstremalios situacijos pabaigos, yra automatiškai, be jokio prašymo atleidžiami nuo delspinigių ir kuriems nevykdomas jų mokesčių išieškojimas. Kaip antradienį ryte įsitikino „Palangos tiltas“, tokių įmonių sąraše buvo 32 285, o pusšimtis –...


Penktadienį, rugsėjo 6 d., Palangoje susirinko šalies miestus tvarkančių įmonių atstovai – kurorte vyko Lietuvos savivaldybių komunalinių įmonių asociacijos (SKIA) tarybos posėdis, kurio metu buvo aptariami šalies komunalininkams aktualiausi klausimai. „Palangos komunalinis ūkis“ šios asociacijos veikloje dalyvauja dar tik pirmus metus, tad ir SKIA...


Palangos konservatoriai per savivaldos rinkimus pažeidė įstatymą dėl politinės reklamos ant dviejų automobilių, kurie oficialiai priklauso įmonėms, nusprendė Vyriausioji rinkimų komisija. VRK šią savaitę ant minėtų automobilių užklijuotą reklamą pripažino neteisėta nepinigine juridinių asmenų auka, tačiau šiurkštaus pažeidimo neįžvelgė. Pasak VRK išvados, nėra...


Įmonių vadovai prieš įstatymus yra atsakingi už apskaitos organizavimą, finansinių ataskaitų pateikimą, duomenų jose teisingumą, tačiau praktikoje retai iš tiesų žino, kokią informaciją transliuoja jų atskaitomybė. Tačiau palangiškė Rūta Ūsaitė-Duonielienė, UAB „Žinius“ direktorė, ketina pakeisti tokį požiūrį.


Jeigu pastatas apleistas ir neprižiūrimas, Viešosios tvarkos skyriaus skirtas baudas privalo mokėti visi – ir bankrutavusių įmonių turtą administruojantys bankroto administratoriai. O konkrečiai – administruojančių įmonių vadovai. Tokia neskundžiamos nutarties, kurią birželio 21 d. priėmė Klaipėdos apygardos teismas, esmė.


Praėjusį ketvirtadienį įvykusiame Palangos miesto savivaldybės Viešųjų pirkimų komisijos posėdyje susipažinta su statybinių bendrovių pasiūlytomis kainomis, už kurias jos galėtų pabaigti rekonstruoti mokyklą-darželį „Pasaka“. Kad per sunkmetį ne pyragais lyja, patvirtino supaprastintame atvirame konkurse dalyvavę net devyniolikos įmonių atstovai, kurie vos sutilpo ankštose miesto...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius