Palangiškiai kviečiami aukoti maisto ir kitų priemonių nuo karo kenčiantiems Bučos miesto gyventojams

Palangos tiltas, 2022-03-04
Peržiūrėta
1813
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangiškiai kviečiami aukoti maisto ir kitų priemonių nuo karo kenčiantiems Bučos miesto gyventojams

Kurorto gyventojai kviečiami padėti Palangos miesto-partnerio Bučos žmonėms, kenčiantiems nuo karo Ukrainoje. Per Bučos miestą, esantį vos už 30 kilometrų nuo Kijevo, eina automagistralė į Ukrainos sostinę, tad Kijevo prieigose esanti Buča šiuo metu yra tapusi itin didelių karinių veiksmų auka. Miestas verčiamas griuvėsiais, vietos gyventojams jau trūksta ne tik medikamentų, bet ir maisto. 

Siekdama padėti savo miesto-partnerio gyventojams, Palangos miesto savivaldybė planuoja į Bučą išsiųsti vilkikus su humanitarine pagalba – ilgai negendančiais maisto produktais, taip pat – medikamentais, įvairiomis medicininėmis bei higienos priemonėmis.

Telefoninių pokalbių su Bučos miesto vadovais metu išsiaiškinta, kokios konkrečiai paramos gyventojams šiuo metu labiausiai reikia. Atsižvelgdami į tai, formuojame papildomą krovinį. Kiekvienas palangiškis gali prisidėti prie paramos paaukodamas reikiamų priemonių:

Medicinos prekės: taktinės pirmosios pagalbos vaistinėlės; turniketai; paprasti nesterilūs tvarsčiai;  elastiniai tvarsčiai; marlė; tvarsčiai; vienkartinės pirštinės; išorinės galūnių fiksavimo priemonės.

Maistas ir mityba: ilgalaikio laikymo pienas; kiaušiniai; konservai; augalinis aliejus; miltai; mielės; cukrus; druska; grikių kruopos; kvietinės kruopos; avižiniai dribsniai; ryžiai; pomidorų pasta plastikiniuose induose; greitai paruošiami vermišeliai; makaronai; sausainiai.

Vaikams: sauskelnės kūdikiams 4 dydis; pieno mišiniai kūdikiams; tyrelės stiklainiuose; sausas pienas; drėgnos servetėlės.

Buitiniai poreikiai: šiltos antklodės; jogos kilimėliai; žvakės; degtukai; šildytuvai arba ufo tipo pūstuvai; žibintai su baterijomis ar akumuliatoriais. 

Asmeninės higienos priemonės: sauskelnės suaugusiems; dantų šepetėliai ir pasta; muilas; drėgnos servetėlės; tualetinis popierius; popieriniai rankšluosčiai; moteriški įklotai.

Kitos prekės: miegmaišiai; įkraunamos lempos; ant galvos dedami žibintai su baterijomis. 

Prašome aukoti tik nurodytus maisto produktus ir higienos priemones.

 

Parama priimama adresu Sporto g. 3 (Palangos sporto centras), centrinis įėjimas: 

Penktadienį (kovo 4 d.) nuo 14 val. iki 20 val.;

Savaitgalį (kovo 5-6 d.)  nuo 9 val. iki 20 val.;

Pirmadienį (kovo 7 d.) nuo 9 val. iki 14 val.

Padėti Bučos miesto gyventojams taip pat galite aukomis, pervedant jas į BĮ „Palangos socialinių paslaugų centras“ sąskaitą Nr. LT64 7180 6000 0313 0554, mokėjimo nurodymo paskirtyje įrašydami „Parama Bučos miestui“. Už suaukotas lėšas Palangos miesto savivaldybė, atsižvelgdama į konkrečius Bučos poreikius, pirks maisto produktų, medikamentų, medicininių ar kitų nuo karo kenčiantiems ukrainiečiams būtinų priemonių.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Norėčiau pasidalinti informacija, galbūt naudinga dviračių savininkams Palangoje, o gal ir visoje Lietuvoje.


Kurorto gyventojai ir miesto svečiai noriai aukoja karo nusiaubto Palangos miesto-partnerio Bučos žmonėms. Per Bučos miestą, esantį vos už 30 kilometrų nuo Kijevo, eina automagistralė į Ukrainos sostinę, tad Kijevo prieigose esanti Buča šiuo metu yra tapusi itin didelių karinių veiksmų auka. Miestas verčiamas griuvėsiais, vietos gyventojai neturi nei elektros, nei šildymo, jie negali išeiti iš...


Kurorto gyventojai kviečiami padėti Palangos miesto-partnerio Bučos žmonėms, kenčiantiems nuo karo Ukrainoje. Per Bučos miestą, esantį vos už 30 kilometrų nuo Kijevo, eina automagistralė į Ukrainos sostinę, tad Kijevo prieigose esanti Buča šiuo metu yra tapusi itin didelių karinių veiksmų auka. Miestas verčiamas griuvėsiais, vietos gyventojams jau trūksta ne tik medikamentų, bet ir maisto. 


Vasaros sezonas Palangoje prasidėjo nuo detektyvo – vasarį nuomininkams apleidus vieną vertingiausių vėlyvojo modernizmo vilų „Auska“ ir turtui atitekus Palangos savivaldybei, pasigesta, kaip praneša žiniasklaida, vitražų, baldų, šviestuvų ir kitų interjero detalių, vėl imtas kelti vėlyvojo modernizmo vertinimo klausimas. 1977 m. architekto Juozo Šipalio...


Palanga dabinasi miesto vėliavomis ir lygiai po savaitės visus metus minėti ne tik kurortui, bet ir šaliai labai svarbią sukaktį – kovo 30 d. sukaks lygiai šimtas metų nuo dienos, kuomet Palanga Tarptautinės arbitražo komisijos sprendimu buvo grąžinta Lietuvai. Kurorto gyventojai taip pat kviečiami pažymėti šią visai šaliai svarbią sukaktį –...


Palangos miesto savivaldybė prisideda prie Europos judumo savaitės renginių. Rugsėjo 22 d. organizuojamas renginys –„Diena be automobilio“, kurio metu bus nemokamai teikiamos viešojo transporto paslaugos miesto gyventojams ir svečiams Palangos miesto savivaldybės teritorijoje.


Startavo „Maisto banko“ projektas, kviečiantis žmones peržiūrėti savo maisto atsargų spinteles. Maisto surinkimo dėžės jau įrengtos ir iki birželio 18 dienos geradarių Palangos gyventojų laukia Palangos savivaldybės Socialinių paslaugų skyriuje (Vytauto g. 112) .Birželio 10 d. šios iniciatyvos autobusiukas lankysis Palangoje. Nuo 15 iki 16:30 val. maistu pasidalinti galinčių...


Palangos miesto savivaldybė yra įsigijusi įvairių apsaugos priemonių (respiratorių, vienkartinių veido kaukių, apsauginių kostiumų ir kt.), būtinų kontaktuojantiems su galimai koronaviruso infekcija užsikrėtusiais ar turėjusiais kontaktą su koronavirusu sergančiais asmenimis. Dar 340 respiratorių dovanojo poilsio namai „Baltija“.


Nuo rugsėjo mėnesio Palangoje gyvenantys negalią turintys žmonės turi galimybę pasikviesti asmeninį asistentą į namus ir sulaukti pagalbos kasdienėse situacijose, kuriose neįgalusis neretai susiduria su jam neįveikiamais iššūkiais. Asmeninio asistento paslauga Palangoje dėl nežinojimo ir neskubėjimo priimti naujoves dar tik skinasi kelią, tačiau kitų savivaldybių pavyzdžiai...


Vakar Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Palangos valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba organizavo pasitarimą su Palangos miesto savivaldybės administracijos švietimo skyriaus, ikimokyklinių įstaigų ir mokyklų atsakingais darbuotojais, savivaldybės vyr. gydytoja, visuomenės sveikatos priežiūros specialistais ir aptarė maisto tvarkymo reikalavimų vykdymo aktualijas...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius