Palangiškis nepripažįsta nužudęs brolio žmoną

„Lietuvos rytas", 2013-03-14
Peržiūrėta
1650
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

A. Pilaitienės nuotr.
A. Pilaitienės nuotr.

81 metų palangiškis Petras Piktuižis neprisipažįsta savo tėvų sodyboje nužudęs jaunesniojo brolio žmoną. Esą jis tą dieną, kai įvyko nelaimė, skynė obuolius, o vėliau išvažiavo namo ir nežino, kas atsitiko.
Tragedija, dėl kurios dabar vyksta teismas, nutiko dar 2007 metų rugsėjo 22-ąją Plungės rajone, kaime netoli Žemaičių Kalvarijos.
Klaipėdos apygardos teisme žuvusios moters vyras Kazimieras Piktuižis pasakojo, kad jo šeimos santykiai su broliu Petru nebuvo geri – jie pašlijo, kai po tėvų mirties kilo konfliktų dėl palikimo.

Moteris nujautė nelaimę
Petras dažnai vasaromis vykdavo į tėviškę, kurioje dabar gyvena sesuo, pasidarbuoti, įsikurdavo vagonėlyje.
„Tą rytą atvažiavome į tėviškę skinti obuolių. Tuo metu už juos brangiai mokėjo, pamanėme, dalį pasiliksime sau, kitus parduosime. Nunešiau kopėčias ir pastačiau prie obels. Žmona lyg kažką nujausdama man pasakė: „Aš į obelį nelipsiu, dar tavo brolis mane išmes”. Nieko bloga nepagalvojau ir išėjau – turėjau reikalų”, – teisme pasakojo K. Piktuižis.
 

Vyras rado negyvą žmoną
Apie 17 valandą vyras parėjo namo.
„Žiūriu, guli žmona maišu užsidengusi nuo galvos iki kelių. Iš pradžių pamaniau – gal pokaitis. Šalia stovi karutis, mėtosi vienas jos sandalas. Patraukiau maišą ir nustėrau – jau pamėlusi, bet krūtinė dar šilta. Numoviau pirštines, puoliau trinti rankas, bandžiau daryti dirbtinį kvėpavimą, bet supratau – blogai”, – apie seniai įvykusius įvykius vis dar negali ramiai pasakoti vyras.
Jis nubėgo pas kaimynus kviesti pagalbos.
Atvykę greitosios pagalbos medikai 66 metų moteriai niekuo nebegalėjo padėti.
 

Ekspertų išvada pribloškė
„Ji buvo taip dailiai paguldyta, jokių smurto žymių nebuvo matyti. Iš pradžių maniau, kad jokio skrodimo nereikia. Bet paskui su dukterimi pasitarėme, kad po ekspertų išvadų bus ramiau”, – sakė K. Piktuižis.
Vyras nustebo, kai iš Klaipėdos morgo paskambinę ekspertai pasakė, kad iškilo problemų, o nuvažiavęs sužinojo, kad nėra jokių abejonių, jog tai smurtinė mirtis ir viskas padaryta profesionaliai.
Nukritus nuo kopėčių tokių sužalojimų negalėtų atsirasti.
Nužudymu kaltinamas P. Piktuižis kaltės nepripažįsta. Vyras aiškina padaręs darbus ir išvažiavęs namo, o kas ten atsitiko, nieko nežinąs.
Apie 16 valandą kaimynė dar matė jį su krepšiu vaikštinėjantį po kiemą.
Ekspertai nustatė, kad moteriai buvo smogta kelis kartus į įvairias kūno vietas kietais bukais daiktais. Jai lūžo keli stuburo slanksteliai.
Teisme K. Piktuižis pasakojo, kad vaisiais aplipusios obelų šakos buvo paramstytos kartimis. Vakare ir kopėčios, ir kartys tebestovėjo savo vietose.
Teisėjos paklaustas, ar supranta, kad yra kaltinamas tyčiniu nužudymu, P. Piktuižis atsakė: „Suprantu, bet to nepadariau”.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šokiruojančioje nužudymo byloje Kipre imigrantas iš Lietuvos palangiškis Aistis Mikalauskas sulaukė nuosprendžio. Limasolio baudžiamajame teisme antradienį vykusiame posėdyje paskelbta, kad savo draugę Baltarusijos pilietę Iriną Hurskają nužudęs lietuvis nuteistas 22 metus kalėti už grotų.


Klaipėdos apygardos teismas atvertė baudžiamąją bylą, kurioje nagrinėjamas prieš keturiolika metų Palangoje įvykdytas nusikaltimas. Į teisiamųjų suolą sėdęs 37 metų Marius Civinskas kaltinamas 2006-aisiais šūviu į nugarą nužudęs 28 metų vyrą. Palangiškiui pareikšti kaltinimai pagal Baudžiamojo kodekso 129 str. 1 d. – nužudymas.


Kovo 30 d. apie 18 val. 45 min. gautas pranešimas, kad Palangoje, Laukų g., bute, agresyvus jaunuolis viską daužo bei grasina peiliu, rašo lrytas.lt


Jonas Brazdžionis – poetas, ilgametis Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos (anuomet antroji vidurinė mokykla) direktorius, kreipiasi į palangiškius savo eilėmis. Jis neseniai išleido šeštąją savo poezijos knygą: „Tarytum vėstančios žarijos“. Tai yra kūrėjas, mokytojas ir žmogus, prieš dvejus metus atšventęs savo deimantines...


Jonas Brazdžionis – poetas, ilgametis Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos (anuomet antroji vidurinė mokykla) direktorius, kreipiasi į palangiškius savo eilėmis. Jis neseniai išleido šeštąją savo poezijos knygą: „Tarytum vėstančios žarijos“. Tai yra kūrėjas, mokytojas ir žmogus, prieš dvejus metus atšventęs savo deimantines...


Kęstutis Jurkštas, 31 metų „airBaltic“ aviakompanijos kapitonas, prieš pusantrų metų su žmona Gertrūda atsikėlė gyventi iš Vilniaus į Palangą ir abu ja neatsidžiaugia. Kęstutis gruodį net 10 kartų iš Rygos skrido į Palangą. „Gruodį Rygoje nakvojau tik tris ar keturis kartus. Visas kitas naktis praleidau savo namuose netoli Šventosios“...


11 metų ir du mėnesius UAB „Palangos komunalinis ūkis“ vadovavęs Konstantinas Skierus trečiadienį Palangos miesto savivaldybėje, mero posėdžių salėje, kur su juo atsisveikino meras Šarūnas Vaitkus, administracijos vadovai, sulaukė ypatingos dovanos – bičių avilio, beje, nudažyto mėlyna –Palangos– spalva. „Jūs čia su dovana pataikėte – bus 11...


Tai buvo mano paskutinės priešvedybinės „daugiadienės aplink Tarybų Lietuvą“ su Vilniaus genijais – kurso draugu prozininku Viktoru Brazausku ir iš Skuodo arčiau bohemos olimpo Vilniuje atšuoliavusiu čigoniško gymio „šnekoriumi“ Rolandu Granausku, kuris tuomet dar net neįtarė tapsiąs lietuvių literatūros klasiku. Kai iki...


81 metų palangiškis Petras Piktuižis neprisipažįsta savo tėvų sodyboje nužudęs jaunesniojo brolio žmoną. Esą jis tą dieną, kai įvyko nelaimė, skynė obuolius, o vėliau išvažiavo namo ir nežino, kas atsitiko.


Kažkuomet Jono vardas buvo pats populiariausias, juo pakrikštydavo daugelį berniukų, palaipsniui populiarumas blėso, vėl kilo. Tačiau viena aišku, Jonai visuomet išliks, o kaip gi kitaip, juk jiems netgi skirta šventė, kurią švenčia visa Lietuva. Artėjantį penktadienį šia proga vėl deginsim laužus, palydėsim ilgiausią dieną, džiaugsimės trumpiausia naktimi. Palangiškiai Jonai sutartinai...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius