Palangoje – atnaujinti šaligatviai, nauja alėja ir pasikeitusi Kretingos gatvė

Palangos tiltas, 2018-10-18
Peržiūrėta
483
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangoje – atnaujinti šaligatviai, nauja alėja ir pasikeitusi Kretingos gatvė

Dėl šiltų, ramių ir saulėtų spalio dienų mieste džiūgauja ir miesto komunalininkai: toks oras idealus ne tik lapus grėbti, bet ir kloti naujus miesto gatvių šaligatvius. Šią savaitę jie buvo klojami net trijose kurorto gatvėse: Sodų, Vanagupės ir Plytų gatvėse. Tarp miesto bažnyčios ir centrinio pašto nusidriekusioje alėjoje taip pat virė darbai – komunalininkai sparčiai įrenginėja Signatarų alėją.

Nauji ne tik šaligatviai, bet ir dviračių takai
„Daugiausia dabar atliekame gatvių šaligatvių tvarkymo darbus. Didžiausias mūsų objektas – Sodų gatvė, kurioje keičiama virš 3 tūkstančių kvadratinių metrų šaligatvio. Beje, tuo pačiu metu joje, atkarpoje nuo Kretingos gatvės iki Klaipėdos plento, įrengiame ir dviračių taką“, – sakė UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius Gediminas Valinevičius.
Vanagupės gatvėje nauji šaligatviai yra klojami iki pat sanatorijos „Gradiali“. „Kaip ir Sodų gatvėje, joje ne tik pakeisime šaligatvių dangą, bet ir įrengsime dviračių taką. Vanagupės gatvėje taip pat yra keičiamas jos apšvietimas: statomi nauji stulpai, juose bus įmontuotos modernios lempos“, – pasakojo direktorius.
Lietuvos automobilių kelių direkcija šiemet yra skyrusi apie 300 tūkstančių eurų kurorto gatvių šaligatviams tvarkyti. Tvarkant šaligatvius, bus sutvarkyti ir Sodų g. 26 ir 30 numeriais pažymėtų daugiabučių namų kiemai. Juose bus išklotos trinkelės, padidintos automobilių stovėjimo aikštelės, jose bus išlieta nauja asfalto danga. Šiuos darbus finansuoja Palangos miesto savivaldybė.
Ypač bloga šaligatvio danga buvo Plytų gatvėje, nuo S. Dariaus ir S. Girėno gatvės iki vaikų sanatorijos „Gintaras“, tačiau ir čia netrukus akį trauks naujas šaligatvis. „Šaligatvis bus pakeistas abiejose gatvės pusėse“, – sakė G. Valinevičius.
Miesto komunalininkai pluša ir tarp miesto bažnyčios ir centrinio pašto nusidriekusioje alėjoje – iki gruodžio šis anksčiau niekuo neišsiskyręs skveras įgaus naują veidą ir vardą.

Nauja poilsio ir pasivaikščiojimų erdvė – Signatarų alėja
Signatarų alėja – taip atsinaujinusi pėstiesiems skirta dalis primins palangiškiams ir kurorto svečiams, kad šalia esančio pašto pastate anksčiau veikė Palangos progimnazija, o joje mokėsi ir keturi būsimieji 1918 m. Vasario 16-osios Nepriklausomybės Akto signatarai: Antanas Smetona, Kazimieras Steponas Šaulys, Jurgis Šaulys ir Steponas Kairys.
„Joje atsiras meninių bei istorinių akcentų. Alėjos pradžioje, prie Vytauto gatvės pastatysime šešių metrų atminimo stelą. Mes ją ketiname pastatyti lapkritį. O alėjos pabaigą padabins žiedo formos granitinis suolas, kurio viduryje pasodinsime Lietuvos valstybingumo šimtmečiui skirtą ąžuolą. Signatarų atminimą įprasmins specialios aikštelės su granitiniais suoleliais. Beveik visus darbus atlieka „Palangos komunalinis ūkis“, – sakė G. Valinevičius.
Alėja taps ramia, pėstiesiems skirta poilsio zona su granitinės dangos pagrindu, suolais, naujais želdiniais bei moderniu apšvietimu. Kad alėja patraukliai atrodytų ne tik dieną, bet ir sutemus, didelis dėmesys bus skiriamas jos apšvietimui. Šviesa sklis ne tik iš alėjoje įrengtų modernių šviestuvų, bet ir nuo grindinio – specialus apšvietimas bus sumontuotas palei grindinį ties granitiniais suolais. Atskirai apšviesta bus stela, tamsiuoju paros metu išryškės bei savo grožį atskleis ir greta esanti bažnyčios tvora.
Šiuo metu maždaug 50 metrų ilgio alėjoje klojami pamatai čia atsirasiančiai signatarų atminimo stelai bei granitiniams suolams. Kartu atliekami kiti darbai – klojami apšvietimo kabeliai. „Darbai – labai sudėtingi, kadangi granito gaminiai turi būti sumontuoti, suleisti labai tiksliai“, – sakė „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius G. Valinevičius.
Palangą papuošiančios Signatarų alėjos su stela autoriai – Vilniaus dailės akademijos profesoriai bei Lietuvos nacionalinės premijos laureatai Arūnas Sakalauskas ir Algirdas Žebrauskas. Ši alėja skirta ne tik pagerbti keturis Palangos progimnazijoje besimokiusius Vasario 16-osios Nepriklausomybės Akto signatarus, bet kartu ir įamžinti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį. Signatarų alėjos atidarymas planuojamas gruodį. Darbus finansuoja Palangos miesto savivaldybė.

Kurortas atvykstančius pasitiks pušynais
Įvažiavimas į Palangą neatpažįstamai pasikeis dar šį rudenį – Savivaldybėje pasirašyta dekoratyvinių augalų apželdinimo ir priežiūros paslaugų pirkimo sutartis, kurią įgyvendinus Kretingos gatvė neatpažįstamai atsinaujins.
Kartu vykdomiems Kretingos gatvės rekonstrukcijos darbams Savivaldybė užsakė tvarkomos atkarpos apželdinimo projektą. Jo rengėjams buvo iškeltas uždavinys sukurti reprezentacinį įvažiavimą į Palangos kurortą, kurio neatsiejama dalis – pušų masyvai.
Pasak mero Šarūno Vaitkaus, būtų sunku įsivaizduoti Palangos miestą be pušynų, todėl ir įgyvendinant Kretingos gatvės apželdinimo projektą buvo pasirinkti medžiai, kurių žaliuoju rūbu būtų galima džiaugtis tiek vasarą, tiek žiemą.
Projekte vyraus Lietuvoje paplitusios tradicinės paprastosios pušys, tačiau, siekiant parodyti šių medžių spalvingumą, tarp tradicinių bus pasodinta juodųjų pušų, taip pat – įvairių rūšių kalninių pušų. Iš viso Kretingos gatvės atkarpoje nuo įvažiavimo į Palangą iki sankirtos su Klaipėdos plentu bus pasodinta beveik 450 įvairių pušų. Kretingos gatvės teritorijos nuo Palangos miesto ribos iki Kretingos g. ir Klaipėdos pl. sankirtos apželdinimo darbai bus baigti dar šį rudenį. Rangovas ne tik pasodins želdinius, bet ir vykdys jų priežiūrą ateinančius du sezonus.

Palangos miesto savivaldybės inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Vytauto gatvėje, pagrindinėje Palangos miesto arterijoje, burzgia galinga technika, dalyje jos yra nuimta sena asfalto danga, šulinių liukai ir lietaus grotelės. „Naujuosius metus Palangos Vytauto gatvė pasitiks neatpažįstamai pasikeitusi“, – sakė Palangos miesto savivaldybės administracijos Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vyresnysis patarėjas Giedrius...


Už lango – jau įsibėgėjo ruduo, o tai, reiškia, kad keičiasi ir daugybė įpročių, susijusių su mūsų kasdienybe. Ir būtent šiam laikui prasidėjus, daugelis žmonių nusprendžia atnaujinti savo įvaizdį, įsigyti naujų aprangos detalių. Dauguma žmonių sako, kad tai daro tiesiog dėl praktinių priežasčių, kadangi orai atvėsta, tad tiesiog reikia šiltesnių drabužių, o prie...


Kasmet Palangoje, Šv.Velykų proga, J.Basanavičiaus gatvė pasipuošia įspūdingo dydžio, atnaujinto stiliaus margučiais. Deja, dėl susiklosčiusios situacijos visame pasaulyje, pasigrožėti įspūdinga alėja šiemet negalėsime. Kaskart pritraukianti gausybę miesto gyventojų bei Lietuvos ir užsienio turistų, Margučių alėja originalumu stebins ateinančiais, 2021 metais.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Palanga kviečia vieną iš gražiausių pavasario švenčių – Šv. Velykas – pasitikti didžiausiame šalies kurorte bei žada pažerti smagių atrakcijų. Jau šeštadienį populiariausia kurorte J. Basanavičiaus gatvė pasidabino įspūdinga Margučių alėja. Tradicine tapusi alėja šiais metais iki pat Atvelykio kviečia susipažinti su Žemaitijos...


Dėl šiltų, ramių ir saulėtų spalio dienų mieste džiūgauja ir miesto komunalininkai: toks oras idealus ne tik lapus grėbti, bet ir kloti naujus miesto gatvių šaligatvius. Šią savaitę jie buvo klojami net trijose kurorto gatvėse: Sodų, Vanagupės ir Plytų gatvėse. Tarp miesto bažnyčios ir centrinio pašto nusidriekusioje alėjoje taip pat virė darbai –...


Palangoje jau tvyro velykinė nuotaika – populiariąją J. Basanavičiaus gatvę padabino Margučių alėja.


Palangos J. Basanavičiaus gatvė šeštadienio vakarą nušvito itin ryškiomis kalėdinėmis spalvomis – skambant kurorto vaikų dainoms, čia įžiebta Kalėdų eglių alėja. Šventiškai apšviesta J. Basanavičiaus gatvė, Kalėdų senio sveikinimai, fejerverkas ir dešimt kalėdinėmis dekoracijomis padabintų bei ryškiaspalvėmis lemputėmis...


Palangos J. Basanavičiaus gatvė pasidabino rekordinio dydžio margučiais – buvo pratęsta Šv. Velykų tradicija populiariausią miesto pėsčiųjų gatvę paversti Margučių alėja. Ši Šv. Velykų simbolių alėja kaskart į kurortą privilioja ne tik aplinkinių, bet ir tolimesnių miestų gyventojus, netgi svečius iš kaimyninių valstybių.


Palangos Senojo turgaus gatvė netrukus virs pėsčiųjų alėja

"Palangos tilto" informacija, 2011 11 04 | Rubrika: Miestas

Senojo turgaus gatvė Palangoje netrukus turės naują veidą – šią savaitę pradėti 230 metrų ilgio atkarpos nuo Ganyklų g. iki Senojo turgaus g. 2 remonto darbai. Rangovai įsipareigojo įrengti naujus važiuojamosios dalies pagrindus bei šaligatvį, asfalto danga bus pakeista trinkelėmis.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius