Palangos J. Basanavičiaus gatvėje – Margučių alėja

Palangos tiltas, 2014-04-14
Peržiūrėta
293
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos J. Basanavičiaus gatvėje – Margučių alėja

 Palangos J. Basanavičiaus gatvė pasidabino rekordinio dydžio margučiais – buvo pratęsta Šv. Velykų tradicija populiariausią miesto pėsčiųjų gatvę paversti Margučių alėja. Ši Šv. Velykų simbolių alėja kaskart į kurortą privilioja ne tik aplinkinių, bet ir tolimesnių miestų gyventojus, netgi svečius iš kaimyninių valstybių.

J. Basanavičiaus gatvėje išsirikiavo 9 dviejų metrų aukščio margučiai. „Norime, kad šį savaitgalį Margučių alėja jau džiugintų Palangos svečius“, – sakė kurorto Kultūros centro direktoriaus pavaduotojas Nerijus Stasiulis. Dešimtasis, gintarinis margutis alėją padabins prieš pat Šv. Velykas.

Margučių alėja J. Basanavičiaus gatvėje – kasmet didžiulio populiarumo sulaukianti Palangos tradicija. Velykinę nuotaiką skleidžiantys rekordinio dydžio kiaušiniai kiekvienais metais padabinami vis kitaip – užsienio šalims, kurių miestai yra Palangos miestai-partneriai, taip pat –atskiriems Lietuvos regionams būdingais raštais.

Atsižvelgiant į tai, kad 2014-ieji šalyje paskelbti K. Donelaičio metais, šiemet J. Basanavičiaus gatvės margučiai buvo padabinti Mažosios Lietuvos regionui būdingomis spalvomis ir raštais.

Pasak Palangos kultūros centro direktoriaus Žilvino Kažio, kaip turėtų atrodyti šie Šv. Velykų simboliai, kurorto menininkai bei kultūros darbuotojai konsultavosi su tautodailininkais. Beje, vieną margutį dabina citata iš K. Donelaičio poemos „Metai“.

Margučių alėja J. Basanavičiaus gatvėje palangiškius ir kurorto svečius džiugins keletą savaičių – iki Atvelykio.

Šventinę ir pavasarinę nuotaiką J. Basanavičiaus gatvėje skleis ne tik rekordinio dydžio margučiai, bet ir atrakcijos, šioje pėsčiųjų alėjoje vyksiančios antrąją Šv. Velykų dieną.

Kaip ir kasmet, pakilti nuo vaišių stalo ir atvykti į Palangą bei pasinerti į linksmybes visus kvies J. Basanavičiaus gatvėje vyksiantys liaudiški žaidimai – karališko margučio rinkimų, ėjimo su kojūkais, margučio nešimo mediniame šaukšte ir kitokios varžybos.

Nebus sulaužyta ir dar viena Palangos tradicija – kurorte vyks margučių ridenimo varžybos. Tam tikslui jūros tilto prieigose bus įrengtas ilgiausias šalyje margučių ridenimo takas.


 

„Palangos tilto”, Palangos m. sav. inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palanga kviečia vieną iš gražiausių pavasario švenčių – Šv. Velykas – pasitikti didžiausiame šalies kurorte bei žada pažerti smagių atrakcijų. Jau šeštadienį populiariausia kurorte J. Basanavičiaus gatvė pasidabino įspūdinga Margučių alėja. Tradicine tapusi alėja šiais metais iki pat Atvelykio kviečia susipažinti su Žemaitijos...


Kurortas šimtametėse fotografijose, margučių ridenimo čempionatas prie Jūros tilto, liaudiškų šokių vakarėlis – tokias Velykas Palanga siūlo savo gyventojams bei miesto svečiams. O dar po savaitės, per Jurgines, Palanga kvies ne tik pasiklausyti liaudies dainų, bet ir Birutės parke patiems išsikepti tikrą lietuvišką duoną senovinėje krosnyje.


Palangoje jau tvyro velykinė nuotaika – populiariąją J. Basanavičiaus gatvę padabino Margučių alėja.


Palangos J. Basanavičiaus gatvė šeštadienio vakarą nušvito itin ryškiomis kalėdinėmis spalvomis – skambant kurorto vaikų dainoms, čia įžiebta Kalėdų eglių alėja. Šventiškai apšviesta J. Basanavičiaus gatvė, Kalėdų senio sveikinimai, fejerverkas ir dešimt kalėdinėmis dekoracijomis padabintų bei ryškiaspalvėmis lemputėmis...


Kalėdų šviesos miestas Palanga puošiasi naujais šventiniais akcentais – šeštadienį, gruodžio 6 d., 17 val. J. Basanavičiaus gatvėje bus įžiebta kalėdinių eglių alėja.


Palangos J. Basanavičiaus gatvė pasidabino rekordinio dydžio margučiais – buvo pratęsta Šv. Velykų tradicija populiariausią miesto pėsčiųjų gatvę paversti Margučių alėja. Ši Šv. Velykų simbolių alėja kaskart į kurortą privilioja ne tik aplinkinių, bet ir tolimesnių miestų gyventojus, netgi svečius iš kaimyninių valstybių.


Palangos J. Basanavičiaus gatvėje jau tvyro artėjančių šv. Velykų nuotaikos – pėsčiųjų pamėgta alėja pradėta dabinti dviejų metrų aukščio ir pusantro metro pločio margučiais, išgražintais suvalkietiškais raštais. Devyni šv. Velykų simboliai jau pastatyti, miesto tvarkytojams beliko pasirūpinti jų apdaila.


Rekordinis šalyje Palangos margučių ridenimo takas – per 18 metrų

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 04 12 | Rubrika: Miestas

18,6 metro – tokio ilgio yra šalyje rekordinis margučių ridenimo takas, pirmadienį nutiestas Palangoje. Beje, planuota buvo užfiksuoti gerokai mažesnį šalies rekordą – 16 metrų.


Praėjusį sekmadienį, visiems švenčiant Velykas, velykinių margučių alėjos šurmulys sukvietė gausybę smalsuolių, norinčių išmėginti savo jėgas vaikščiojant su kojokais, šuoliuojant su maišais bei ridenant margučius.


Margučių alėja prieš slidinėjimo trasas

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2010 03 06 | Rubrika: Miestas

Vasario pabaigoje, Vilniuje prasidėjus tarptautinei turizmo, sporto ir laisvalaikio parodai „Vivattur“, privertė suklusti per Lietuvos nacionalinę televiziją išgirstas pasisakymas. „Vivattur“ atidarymo dieną laidoje „Labas rytas“ apie tarptautinę parodą pasakodama Lietuvos turizmo departamento direktorė Nijolė Kliokienė informavo, kad Palanga parodoje pristatys kurorte Velykoms ketinamą...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius