Palangos J. Basanavičiaus gatvėje – Margučių alėja

Palangos tiltas, 2014-04-14
Peržiūrėta
2114
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos J. Basanavičiaus gatvėje – Margučių alėja

 Palangos J. Basanavičiaus gatvė pasidabino rekordinio dydžio margučiais – buvo pratęsta Šv. Velykų tradicija populiariausią miesto pėsčiųjų gatvę paversti Margučių alėja. Ši Šv. Velykų simbolių alėja kaskart į kurortą privilioja ne tik aplinkinių, bet ir tolimesnių miestų gyventojus, netgi svečius iš kaimyninių valstybių.

J. Basanavičiaus gatvėje išsirikiavo 9 dviejų metrų aukščio margučiai. „Norime, kad šį savaitgalį Margučių alėja jau džiugintų Palangos svečius“, – sakė kurorto Kultūros centro direktoriaus pavaduotojas Nerijus Stasiulis. Dešimtasis, gintarinis margutis alėją padabins prieš pat Šv. Velykas.

Margučių alėja J. Basanavičiaus gatvėje – kasmet didžiulio populiarumo sulaukianti Palangos tradicija. Velykinę nuotaiką skleidžiantys rekordinio dydžio kiaušiniai kiekvienais metais padabinami vis kitaip – užsienio šalims, kurių miestai yra Palangos miestai-partneriai, taip pat –atskiriems Lietuvos regionams būdingais raštais.

Atsižvelgiant į tai, kad 2014-ieji šalyje paskelbti K. Donelaičio metais, šiemet J. Basanavičiaus gatvės margučiai buvo padabinti Mažosios Lietuvos regionui būdingomis spalvomis ir raštais.

Pasak Palangos kultūros centro direktoriaus Žilvino Kažio, kaip turėtų atrodyti šie Šv. Velykų simboliai, kurorto menininkai bei kultūros darbuotojai konsultavosi su tautodailininkais. Beje, vieną margutį dabina citata iš K. Donelaičio poemos „Metai“.

Margučių alėja J. Basanavičiaus gatvėje palangiškius ir kurorto svečius džiugins keletą savaičių – iki Atvelykio.

Šventinę ir pavasarinę nuotaiką J. Basanavičiaus gatvėje skleis ne tik rekordinio dydžio margučiai, bet ir atrakcijos, šioje pėsčiųjų alėjoje vyksiančios antrąją Šv. Velykų dieną.

Kaip ir kasmet, pakilti nuo vaišių stalo ir atvykti į Palangą bei pasinerti į linksmybes visus kvies J. Basanavičiaus gatvėje vyksiantys liaudiški žaidimai – karališko margučio rinkimų, ėjimo su kojūkais, margučio nešimo mediniame šaukšte ir kitokios varžybos.

Nebus sulaužyta ir dar viena Palangos tradicija – kurorte vyks margučių ridenimo varžybos. Tam tikslui jūros tilto prieigose bus įrengtas ilgiausias šalyje margučių ridenimo takas.


 

„Palangos tilto”, Palangos m. sav. inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Velykos pajūryje palangiškius ir miesto svečius pasitiks su natūraliai puošnia Margučių alėja J. Basanavičiaus gatvėje. O pirmąją Velykų dieną visų lauks nuotaikinga „Margučių ridenimo šventė“ Šventojoje.


Ir Palangos gyventojai, ir kurorto svečiai jau įprato paskutiniais metais skubėti į J. Basanavičiaus gatvę, kuri prieš šv. Velykas akis vilioja įspūdinga Margučių alėja. Tačiau šiemet palangiškiai ir miesto svečiai kviečiami ne į ją, o uoliai ieškoti margučių įvairiose Palangos vietose. Šventiniu laikotarpiu numatyta ir daugiau veiklų, kuriose saugiai...


Jau tapo įprasta, kad per kiekvienas šv. Velykas Palangos J. Basanavičiaus gatvę papuošia įspūdinga Margučių alėja. Tačiau šiemet palangiškiai ir miesto svečiai kviečiami apsiauti patogius batus ir atrasti šventinius Šimtmečio margučius įvairiose Palangos vietose. Kodėl šie šv. Velykų simboliai vadinami Šimtmečio margučiais? Todėl...


Palanga kviečia vieną iš gražiausių pavasario švenčių – Šv. Velykas – pasitikti didžiausiame šalies kurorte bei žada pažerti smagių atrakcijų. Jau šeštadienį populiariausia kurorte J. Basanavičiaus gatvė pasidabino įspūdinga Margučių alėja. Tradicine tapusi alėja šiais metais iki pat Atvelykio kviečia susipažinti su Žemaitijos...


Kurortas šimtametėse fotografijose, margučių ridenimo čempionatas prie Jūros tilto, liaudiškų šokių vakarėlis – tokias Velykas Palanga siūlo savo gyventojams bei miesto svečiams. O dar po savaitės, per Jurgines, Palanga kvies ne tik pasiklausyti liaudies dainų, bet ir Birutės parke patiems išsikepti tikrą lietuvišką duoną senovinėje krosnyje.


Palangos J. Basanavičiaus gatvė šeštadienio vakarą nušvito itin ryškiomis kalėdinėmis spalvomis – skambant kurorto vaikų dainoms, čia įžiebta Kalėdų eglių alėja. Šventiškai apšviesta J. Basanavičiaus gatvė, Kalėdų senio sveikinimai, fejerverkas ir dešimt kalėdinėmis dekoracijomis padabintų bei ryškiaspalvėmis lemputėmis...


Kalėdų šviesos miestas Palanga puošiasi naujais šventiniais akcentais – šeštadienį, gruodžio 6 d., 17 val. J. Basanavičiaus gatvėje bus įžiebta kalėdinių eglių alėja.


Palangos J. Basanavičiaus gatvė pasidabino rekordinio dydžio margučiais – buvo pratęsta Šv. Velykų tradicija populiariausią miesto pėsčiųjų gatvę paversti Margučių alėja. Ši Šv. Velykų simbolių alėja kaskart į kurortą privilioja ne tik aplinkinių, bet ir tolimesnių miestų gyventojus, netgi svečius iš kaimyninių valstybių.


Rekordinis šalyje Palangos margučių ridenimo takas – per 18 metrų

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 04 12 | Rubrika: Miestas

18,6 metro – tokio ilgio yra šalyje rekordinis margučių ridenimo takas, pirmadienį nutiestas Palangoje. Beje, planuota buvo užfiksuoti gerokai mažesnį šalies rekordą – 16 metrų.


Praėjusį sekmadienį, visiems švenčiant Velykas, velykinių margučių alėjos šurmulys sukvietė gausybę smalsuolių, norinčių išmėginti savo jėgas vaikščiojant su kojokais, šuoliuojant su maišais bei ridenant margučius.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius