Rekordinis šalyje Palangos margučių ridenimo takas – per 18 metrų

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012-04-12
Peržiūrėta
2084
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Rekordinis šalyje Palangos margučių ridenimo takas – per 18 metrų

18,6 metro – tokio ilgio yra šalyje rekordinis margučių ridenimo takas, pirmadienį nutiestas Palangoje. Beje, planuota buvo užfiksuoti gerokai mažesnį šalies rekordą – 16 metrų.

 

Žiūrovų netrūko

Didžiausiame šalies kurorte antrąją Velykų dieną surengtame Margučių ridenimo čempionate nei žiūrovų, nei dalyvių netrūko. Savo jėgas jūros tilto prieigose surengtose varžybose išbandyti galėjo kiekvienas, atsinešęs iki trijų margučių.

Sėkmė labiausiai šypsojosi iš Šilutės rajono, Švėkšnos atvykusiai Domantei – ji čempionate iškovojo 12 margučių. Antras su 11 margučių liko palangiškis Juozas, trečioji vieta atiteko Nikui iš Vilniaus, iškovojusiam 10 spalvingų kiaušinių.

Specialiai čempionatui pagamintas margučių ridenimo lovelis buvo išklotas specialiu audiniu – meškovina.

„Tokias varžybas rengiame jau trečius metus, tad ieškojome kuo geresnės vietos. Jūros tilto prieigos – pati dėkingiausia vieta, nes čia yra natūralus nuolydis. Medinis lovelis išklotas medžiaga, liaudiškai vadinama meškovina. Po ja dar paklota plastikinė plėvelė, kad ilgą atstumą riedėdamas kiaušinis nuriedėtų iki tako galo su pakankamu pagreičiu ir galėtų atsitrenkti į kitą margutį“, – kalbėjo Palangos kultūros centro direktoriaus pavaduotojas Nerijus Stasiulis.

Jau trečius metus per Velykas Margučių ridenimo čempionatą organizuojantys palangiškiai kasmet taką pailgina vienu metru ar daugiau.

 N. Stasiulis šypsojosi, jog ateityje šis takas taps stulbinamo ilgio. „Turime galimybę prie jūros tilto rekordą gerinti dar dvidešimt metų, kasmet pridedant po metrą. Spėju, kad šis takas ateityje bus 35 metrų, tik neįsivaizduoju, kaip tai padaryti – veikiausiai teks dirbtinai padidinti jo nuolydį, kad margučių greitis nelėtėtų“, – sakė N. Stasiulis. 

 

Viliojo neįprastas gintarinis margutis

Palanga pramogautojus pirmadienį viliojo ne tik Margučių ridenimo čempionatu su ilgiausiu ridenimo taku, bet ir kitomis atrakcijomis. Populiariausia Palangos gatvė – J. Basanavičiaus g. – šurmuliavo lyg vasarą: savo dirbinius siūlė tautodailininkai, kvepėjo tiesiog gatvėje kepama žuvimi, katiluose kunkuliavo žuvienė.

 J. Basanavičiaus gatvės pradžioje puikavosi dviejų metrų aukščio ir pusantro metro pločio gintarinis margutis. Atgabentas iš Gintaro muziejaus, jis pėsčiųjų pamėgtą alėją dabino iki antradienio.

Palangos menininkas Albertas Bukauskas šį margutį pagamino praėjusiais metais. Per Velykas jis eksponuotas J. Basanavičiaus gatvėje, vėliau padovanotas Gintaro muziejui.

Iš pinoplasto pagamintas kiaušinis apklijuotas 15,3 kilogramo smulkių Baltijos jūros gintarų. Menininkas šį margutį gamino keletą savaičių. „Per dieną dirbau po 10-12 valandų, ir vis stovėdamas. Tai buvo „žaidimas“ su meile, įdedant sielos“, – sakė A. Bukauskas.

Šviesus margutis išmargintas tamsesnio atspalvio gintariniais apskritimais. „Tai – tobuliausia forma, iš pagonybės atėjęs simbolis“, – paklaustas, kodėl pasirinko būtent tokį raštą, sakė menininkas.

Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus pabrėžė, jog toks gintarinis margutis – vienintelis Lietuvoje bei pasaulyje.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Velykos pajūryje palangiškius ir miesto svečius pasitiks su natūraliai puošnia Margučių alėja J. Basanavičiaus gatvėje. O pirmąją Velykų dieną visų lauks nuotaikinga „Margučių ridenimo šventė“ Šventojoje.


Lietuvoje daugėjant koronaviruso ligos atvejų, suplanuotos priemonės, padėsiančios verslui ir gyventojams įveikti laikinus finansinius sunkumus, jeigu dėl staiga kritiškai pablogėjusios epidemiologinės situacijos šalies teritorijoje tektų paskelbti karantiną. Vyriausybė pritarė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos siūlytiems Užimtumo įstatymo pakeitimams.


22-ąsias be pertraukų Palangoje vykstančias „Aurum 1006 km lenktynes“ nušvietė rekordinis 145 Lietuvos ir užsienio šalių žurnalistų būrys. 


Ir Palangos gyventojai, ir kurorto svečiai jau įprato paskutiniais metais skubėti į J. Basanavičiaus gatvę, kuri prieš šv. Velykas akis vilioja įspūdinga Margučių alėja. Tačiau šiemet palangiškiai ir miesto svečiai kviečiami ne į ją, o uoliai ieškoti margučių įvairiose Palangos vietose. Šventiniu laikotarpiu numatyta ir daugiau veiklų, kuriose saugiai...


Paraplegikams atidarytas patogus takas į pajūrį

"Palangos tilto" informacija, 2019 08 09 | Rubrika: Sveikata

Kai šią savaitę daugelis mūsų stebėjosi, kodėl lietuviai turi mažai empatijos, gailesčio – Biržų ir Žiežmarių gyventojai nenori matyti socialinės paskirties objektų savo kaimynystėje, Palanga visiems šalies paraplegikams (žmonėms su mobilumo problemomis dėl nefunkcionalių kojų – aut.) padarė gražią dovaną – antradienį Monciškėse, kur tradiciškai...


Palanga kviečia vieną iš gražiausių pavasario švenčių – Šv. Velykas – pasitikti didžiausiame šalies kurorte bei žada pažerti smagių atrakcijų. Jau šeštadienį populiariausia kurorte J. Basanavičiaus gatvė pasidabino įspūdinga Margučių alėja. Tradicine tapusi alėja šiais metais iki pat Atvelykio kviečia susipažinti su Žemaitijos...


Kurortas šimtametėse fotografijose, margučių ridenimo čempionatas prie Jūros tilto, liaudiškų šokių vakarėlis – tokias Velykas Palanga siūlo savo gyventojams bei miesto svečiams. O dar po savaitės, per Jurgines, Palanga kvies ne tik pasiklausyti liaudies dainų, bet ir Birutės parke patiems išsikepti tikrą lietuvišką duoną senovinėje krosnyje.


Rekordinis šalyje Palangos margučių ridenimo takas – per 18 metrų

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 04 12 | Rubrika: Miestas

18,6 metro – tokio ilgio yra šalyje rekordinis margučių ridenimo takas, pirmadienį nutiestas Palangoje. Beje, planuota buvo užfiksuoti gerokai mažesnį šalies rekordą – 16 metrų.


Praėjusį sekmadienį, visiems švenčiant Velykas, velykinių margučių alėjos šurmulys sukvietė gausybę smalsuolių, norinčių išmėginti savo jėgas vaikščiojant su kojokais, šuoliuojant su maišais bei ridenant margučius.


Linijinių šokių festivalyje – rekordinis dalyvių skaičius

„Palangos tilto“ informacija, 2010 06 15 | Rubrika: Miestas

Praėjusį šeštadienį J.Basanavičiaus gatvėje tradiciškai rinkosi linijinių šokių mėgėjai. Šiemet jų skaičius buvo rekordinis – 2 tūkst. 100 šokėjų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius