Velykos Palangoje: šimtamečio kurorto atmintis, margučių ridenimo čempionatas ir šokių pamokos

Palangos tiltas, 2017-04-13
Peržiūrėta
1892
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Velykos Palangoje: šimtamečio kurorto atmintis, margučių ridenimo čempionatas ir šokių pamokos

Kurortas šimtametėse fotografijose, margučių ridenimo čempionatas prie Jūros tilto, liaudiškų šokių vakarėlis – tokias Velykas Palanga siūlo savo gyventojams bei miesto svečiams. O dar po savaitės, per Jurgines, Palanga kvies ne tik pasiklausyti liaudies dainų, bet ir Birutės parke patiems išsikepti tikrą lietuvišką duoną senovinėje krosnyje.

Modernas ir istorinis paveldas

Pavasario šventėmis Palanga alsuoja jau nuo mėnesio pradžios. Link jūros vedanti populiariausia kurorte J. Basanavičiaus gatvė, kaip ir kasmet tokiu laikotarpiu, palangiškius ir svečius pasitinka didžiuliu gintariniu margučiu, tautodailininko Alberto Bukausko išpuoštu penkiolika kilogramų vadinamojo Baltijos aukso.
Kiek tolėliau J. Basanavičiaus gatvę puošia Margučių alėja, kuri šiemet – išskirtinė. „Visuomet margučiai būdavo puošiami tradiciniais raštais, linkstama į etnografinius motyvus, o šiemet nusprendėme juos ypatingai atnaujinti, – pasakojo Palangos kultūros ir jaunimo centro kultūrinės veiklos vadybininkė Monika Jarulytė. – Norėjome modernumo, į kurį darniai įsilietų ir istorinis paveldas“. Todėl įspūdingo dydžio – dviejų metrų ir beveik pusantro metro skersmens – margučiai apjuosti senosios Palangos fotografijomis, kurias miestui padovanojo Kurorto muziejus.
Taigi miestiečiai ar Palangos svečiai, J. Basanavičiaus gatve žingsniuojantys iki Jūros tilto, turi galimybę susipažinti ir su mūsų miesto istorija. Nespalvotose nuotraukose įamžinta tarpukario Palanga, yra ir prieš keliasdešimt metų fotografo užfiksuotų akimirkų. Stilingos margučių puošmenos leidžia stebėti, kaip kurortas per dešimtmečius kūrėsi, suteikia galimybę palyginti nūdienos Palangą su to laikotarpio, kai mieste vietoj asfaltuotų gatvių buvo vaikščiojama žvyrkeliais. Galima pamatyti, kaip atrodė to meto poilsiautojai, pajūrio pliažas, besikuriančio kurorto architektūra. „Pagrindinė šios unikalios fotografijų ekspozicijos idėja – miestiečiams priminti, o kurorto svečius supažindinti su tokia Palanga, kokia ji buvo prieš 100 metų“, – sakė M. Jarulytė.
Stilizuotas, senosios Palangos nuotraukomis padabintas margutis puošia ir Šventąją.

Margučių ridenimo čempionatas

Antrąją Velykų dieną, pirmadienį, 13 val., prie Jūros tilto organizuojamas jau tradiciniu tapęs margučių ridenimo čempionatas, be kurio pavasario šventė kurorte jau nebeįsivaizduojama. Dalyvių registracija vyks Jūratės ir Kastyčio skvere. Bus renkamas ne tik tvirčiausias, bet ir gražiausias margutis.
„Raginame ateiti, nes namuose niekas neturi tokio rekordiškai ilgo – net 16-os metrų – margučių ridenimo tako“, – sakė M. Jarulytė. Be to, čempionato dalyvių laukia puikūs prizai ir staigmenos.

Liaudiškų šokių vakarėlis

Pavasarinės linksmybės Palangoje nesibaigs su antrąja Velykų diena. Antradienio vakarą, 19 val., visi, mėgstantys pajudėti, kviečiami į Palangos moksleivių klubo sporto salę, kur vyks smagus folkloro vakarėlis. Atsinešti nieko nereikia – tik gerą nuotaiką ir … atsivesti šokių partnerį už parankės. „Juk šokama poromis, – sakė renginio organizatorė, ansamblio „Mėguva“ vadovė Zita Baniulaitytė. – Mokysimės tradicinių šokių, ir ne tik žemaitiškų, ir ne vien tik lietuviškų, bet ir bretaniškų“. Mat palangiškiai liaudiškų šokių gerbėjai sulauks ir svečių iš Bretanijos.

Jurginės Palangoje
Palangoje apsilankyti per Jurgines tiesiog būtina – tai žino Lietuvos folkloro kolektyvai, todėl gausus jų būrys sugužės į kurortą balandžio 22 d. ir čia linksminsis bei kitus linksmins net dvi dienas. Mūsų mieste jau 27 kartą vyks folkloro festivalis „Jurginės“. „Birutės parke ieškosime Švento Jurgio raktų. Paieškose netrūks ir detektyvinių elementų, – mįslingai šypsojosi festivalio organizatorė Z. Baniulaitytė. – Taip pat pūsime skudučius, ragus ir kitus liaudies instrumentus“.
Dvidešimt septintoje Jurginių šventėje, kuri šiemet sutampa su Atvelykiu, specialios pamaldos prie Švento Jurgio koplyčios ant Birutės kalno vyks balandžio 23 d. vidurdienį. O po pamaldų, 13.30 val., visi norintieji rinksis Birutės parke prie rotondos švęsti Atvelykio ir Jogių bei Jurgų vardinių su savo lauknešėliais ir margučiais. Čia bus pastatyta ir senovinė krosnis, o sertifikuoti tautinio paveldo meistrai ¬– „Kartenos duonos“ kepėjai ¬– mokys kepti duoną. „Ridensime margučius, gaminsimės švilpius, žaisime, šoksime ir, žinoma, visa tai lydės linksma muzika ir gera nuotaika“, – žadėjo Z. Baniulaitytė.

Palangos m. sav. inf.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Velykos pajūryje palangiškius ir miesto svečius pasitiks su natūraliai puošnia Margučių alėja J. Basanavičiaus gatvėje. O pirmąją Velykų dieną visų lauks nuotaikinga „Margučių ridenimo šventė“ Šventojoje.


Gegužės 7 d. 15 val. Palangos kurorto muziejuje palangiškiai ir miesto svečiai kviečiami paminėti ypatingą progą – 25-ąjį šokių grupės „Banguolis“ jubiliejų.


Grupinės plaukimo pamokos vaikams arba suaugusiems.


Ir Palangos gyventojai, ir kurorto svečiai jau įprato paskutiniais metais skubėti į J. Basanavičiaus gatvę, kuri prieš šv. Velykas akis vilioja įspūdinga Margučių alėja. Tačiau šiemet palangiškiai ir miesto svečiai kviečiami ne į ją, o uoliai ieškoti margučių įvairiose Palangos vietose. Šventiniu laikotarpiu numatyta ir daugiau veiklų, kuriose saugiai...


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Palanga kviečia vieną iš gražiausių pavasario švenčių – Šv. Velykas – pasitikti didžiausiame šalies kurorte bei žada pažerti smagių atrakcijų. Jau šeštadienį populiariausia kurorte J. Basanavičiaus gatvė pasidabino įspūdinga Margučių alėja. Tradicine tapusi alėja šiais metais iki pat Atvelykio kviečia susipažinti su Žemaitijos...


Kurortas šimtametėse fotografijose, margučių ridenimo čempionatas prie Jūros tilto, liaudiškų šokių vakarėlis – tokias Velykas Palanga siūlo savo gyventojams bei miesto svečiams. O dar po savaitės, per Jurgines, Palanga kvies ne tik pasiklausyti liaudies dainų, bet ir Birutės parke patiems išsikepti tikrą lietuvišką duoną senovinėje krosnyje.


Rekordinis šalyje Palangos margučių ridenimo takas – per 18 metrų

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 04 12 | Rubrika: Miestas

18,6 metro – tokio ilgio yra šalyje rekordinis margučių ridenimo takas, pirmadienį nutiestas Palangoje. Beje, planuota buvo užfiksuoti gerokai mažesnį šalies rekordą – 16 metrų.


Praėjusį sekmadienį, visiems švenčiant Velykas, velykinių margučių alėjos šurmulys sukvietė gausybę smalsuolių, norinčių išmėginti savo jėgas vaikščiojant su kojokais, šuoliuojant su maišais bei ridenant margučius.


Kurorte – šokių konkursas „Ant bangos“

„Palangos tilto“ informacija, 2010 06 08 | Rubrika: Miestas

Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos šokių studijos „Palangos vėtrungė“ vadovai Birutė Gikarienė ir Girėnas Lekys jau trečią kartą surengė respublikinį šokių konkursą „Ant bangos-2010“. Birželio 5 dieną Vasaros estradoje vykęs renginys pritraukė gausų būrį šokėjų. Jame dalyvavo 68 kolektyvai iš visos Lietuvos. Daugiausia dalyvių atvyko iš Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Klaipėdos ir kitų...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius