Velykos pajūryje su gamtiška margučių alėja ir švente šeimoms

Palangos tiltas, 2023-04-10
Peržiūrėta
1205
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Velykos pajūryje su gamtiška margučių alėja ir švente šeimoms

Velykos pajūryje palangiškius ir miesto svečius pasitiks su natūraliai puošnia Margučių alėja J. Basanavičiaus gatvėje. O pirmąją Velykų dieną visų lauks nuotaikinga „Margučių ridenimo šventė“ Šventojoje.

GAMTOS IR MENO SINERGIJA MARGUČIŲ ALĖJOJE

Šiemet Margučių alėja Palangoje kaip niekad nuostabi - alsuojančios pumpurų šakelės ir besiskleidžiantys gėlių žiedeliai mums primena apie  artėjančią gražiausią pavasario šventę Šv. Velykas“, - dalinasi Palangos kultūros ir jaunimo centro (PKJC) direktorė Vita Petrauskienė. 
Įspūdingo dydžio 2 metų aukščio ir 1,4 metro skersmens Velykiniai margučiai J. Basanavičiaus gatvėje nutūpė į originalius lizdus. Jie dekoruoti natūraliomis medžiagomis – sausa nendre, šienu, beržų ir karklo šakelėmis, pirmosiomis svogūninėmis gėlėmis, kurios simbolizuoja bundančią gamtą. Margučius dekoravo Karaliaus Mindaugo PMC Dekoratyvinio želdinimo ir aplinkos tvarkymo programos mokinės, vedinos profesijos mokytojos Jurgos Juknaitės ir jos kolegės Ilonos Stanevičiūtės. Patys margučiai nudažyti natūraliais atspalviais, kokie išgaunami ir dažant namuose ekologiškomis priemonėmis – ąžuolo žieve, ciberžolės milteliais ar rugiagėlių žiedais. Margučių alėja Palangoje bus galima grožėtis iki balandžio 17 d. 

Į ŠVENTĘ KARTU SU ŠEIMOMIS 

Balandžio 6 d. 18 val. visi laukiami margučių marginimo vašku edukacijoje Šventosios pėsčiųjų aikštės paviljone (Topolių g. 4). Dalyvavimas nemokamas, vietų skaičius ribotas. Registracija telefono numeriu: +370 (668) 34298. Edukaciją ves PKJC etnografė Zita Baniulaitytė, kuri supažindins su tradiciniais marginimo raštais, skirtingomis dažymo technikomis bei papasakos apie margučių spalvų reikšmes. 

Balandžio 9 d. nuo 13 val. laukia tikros Velykinės linksmybės Šventosios pėsčiųjų aikštėje (Topolių g. 4).  Visus džiugins dviejų žaismingų kiškių sceninė programa su apdovanojimais ir prizais. Vyks Velykinio margučio ridenimo rekordo siekimas, stipriausio margučio rinkimai, linksmosios estafetės ir dar daug kitų linksmybių. Svarbiausias šventės atributas – margutis, tad visi kviečiami atsinešti bent kelis stipriausius ir sudalyvauti įvairiose rungtyse ir, žinoma, margučių slėpynėse. 

 

Palangos kultūros ir jaunimo centro informacija 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Seimo nariai socialdemokratai Gintautas Paluckas ir Linas Jonauskas ketvirtadienį ketina pateikti Seimui įstatymo pataisas, siūlančias leisti visoje Lietuvoje jaunoms šeimoms įsigyti pirmąjį būstą su valstybės parama.


Velykos pajūryje palangiškius ir miesto svečius pasitiks su natūraliai puošnia Margučių alėja J. Basanavičiaus gatvėje. O pirmąją Velykų dieną visų lauks nuotaikinga „Margučių ridenimo šventė“ Šventojoje.


Siūloma sudaryti sąlygas jaunoms šeimoms su valstybės parama įsigyti būstą visoje Lietuvoje, o ne tik regionuose, kaip yra dabar.


Ir Palangos gyventojai, ir kurorto svečiai jau įprato paskutiniais metais skubėti į J. Basanavičiaus gatvę, kuri prieš šv. Velykas akis vilioja įspūdinga Margučių alėja. Tačiau šiemet palangiškiai ir miesto svečiai kviečiami ne į ją, o uoliai ieškoti margučių įvairiose Palangos vietose. Šventiniu laikotarpiu numatyta ir daugiau veiklų, kuriose saugiai...


Jau tapo įprasta, kad per kiekvienas šv. Velykas Palangos J. Basanavičiaus gatvę papuošia įspūdinga Margučių alėja. Tačiau šiemet palangiškiai ir miesto svečiai kviečiami apsiauti patogius batus ir atrasti šventinius Šimtmečio margučius įvairiose Palangos vietose. Kodėl šie šv. Velykų simboliai vadinami Šimtmečio margučiais? Todėl...


Palanga kviečia vieną iš gražiausių pavasario švenčių – Šv. Velykas – pasitikti didžiausiame šalies kurorte bei žada pažerti smagių atrakcijų. Jau šeštadienį populiariausia kurorte J. Basanavičiaus gatvė pasidabino įspūdinga Margučių alėja. Tradicine tapusi alėja šiais metais iki pat Atvelykio kviečia susipažinti su Žemaitijos...


Kurortas šimtametėse fotografijose, margučių ridenimo čempionatas prie Jūros tilto, liaudiškų šokių vakarėlis – tokias Velykas Palanga siūlo savo gyventojams bei miesto svečiams. O dar po savaitės, per Jurgines, Palanga kvies ne tik pasiklausyti liaudies dainų, bet ir Birutės parke patiems išsikepti tikrą lietuvišką duoną senovinėje krosnyje.


Palangos J. Basanavičiaus gatvė pasidabino rekordinio dydžio margučiais – buvo pratęsta Šv. Velykų tradicija populiariausią miesto pėsčiųjų gatvę paversti Margučių alėja. Ši Šv. Velykų simbolių alėja kaskart į kurortą privilioja ne tik aplinkinių, bet ir tolimesnių miestų gyventojus, netgi svečius iš kaimyninių valstybių.


Rekordinis šalyje Palangos margučių ridenimo takas – per 18 metrų

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 04 12 | Rubrika: Miestas

18,6 metro – tokio ilgio yra šalyje rekordinis margučių ridenimo takas, pirmadienį nutiestas Palangoje. Beje, planuota buvo užfiksuoti gerokai mažesnį šalies rekordą – 16 metrų.


Praėjusį sekmadienį, visiems švenčiant Velykas, velykinių margučių alėjos šurmulys sukvietė gausybę smalsuolių, norinčių išmėginti savo jėgas vaikščiojant su kojokais, šuoliuojant su maišais bei ridenant margučius.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius