Palangoje – trys vicemerai

Dalia JURGAITYTĖ, 2009-11-14
Peržiūrėta
401
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Ketvirtadienį įvykusiame Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdyje vienuolika balsų iš vicemero posto išverstas Edmundas Krasauskas. Į jo vietą, surinkus dvylika pritariančių balsų, paskirta Marytė Vačerskienė. Tačiau vargu ar pavyks naujajai vicemerei sklandžiai pradėti vykdyti savo pareigas. Kilus įtarimui dėl balsavimo teisėtumo, atstatydintas vicemeras nusprendė kreiptis į teismą.

 

Pasiūlyta pasitraukti savo noru

Klausimai dėl E.Krasausko atleidimo iš pareigų ir M.Vačerskienės paskyrimo posėdžio darbotvarkėje buvo numatyti paskutiniai. Posėdžio pirmininkas meras Vytautas Stalmokas perskaitė devynių Tarybos narių pasirašytą kreipimąsi dėl nepasitikėjimo mero pavaduotoju. Opozicijai atstovaujantis Dainius Želvys sakė, kad įdomiai meras kalba. Anot politiko, Taryba nėra vaikų darželis ir šis nepasitikėjimo raštas buvo pasirašytas sukviestų kai kurių Tarybos narių mero kabinete. D.Želvys paprašė V.Stalmoko išsakyti savo asmeninę poziciją garsiai, o ne sekti pasakas, esą E.Krasauską reikia atleisti todėl, kad jis nekompetentingas švietimo klausimais. Meras V.Stalmokas pripažino, kad buvo pasiūlyta vicemerui rašyti prašymą pasitraukti savo noru. Tačiau E.Krasauskas, nors ir pasinaudojo šiuo siūlymu, bet vėliau prašymą atsiėmė.

 

Norėta išgirsti tikrąsias priežastis

Tėvynės sąjungos-Krikščionių demokratų frakcijos Taryboje narys Šarūnas Vaitkus teigė, kad juokingai skamba V.Stalmoko paaiškinimai, kodėl nebeįtinka E.Krasauskas. Miesto vadovas atkirto, jog kalba rimtai, o į klausimą, ar nebepasitiki savo pavaduotoju, tarstelėjo: „žinoma“.

Tarybos narys D.Želvys, panoręs detaliau sužinoti, teiravosi, kokios kitais metais laukia permainos kurorto švietimo srityje bei kokiam šuoliui ruošiamasi. Meras V.Stalmokas tikino, kad nebus nei šuolių, nei kritimų. Jo teigimu, numatoma V.Jurgučio pagrindinėje mokykloje įkurdinti pradinukus, suremontuoti ugdymo įstaigą „Pasaka“, mokyklą „Baltija“.

 

Vienuolika pasisakė už atleidimą

Pasibaigus pasisakymams, dėl vicemero atstatydinimo balsuota slaptai. Atidarius balsadėžę ir suskaičiavus balsus, už E.Krasausko atleidimą iš vicemero pareigų pasisakė vienuolika Tarybos narių. Meras V.Stalmokas padėkojo savo pavaduotojui už darbą paspaudęs ranką.

 

Vienintelė pretendentė

Vėliau posėdžio pirmininkas V.Stalmokas pristatė sprendimo projektą dėl M.Vačerskienės paskyrimo į mero pavaduotojos pareigas. Pakilusi į tribūną pretendentė, padėkojusi už pasitikėjimą, Tarybai sakė, kad ji turi daugiau nei trijų dešimtmečių darbo švietimo srityje patirtį, todėl mananti, kad vykdant mero pavedimus jai darbo bus.

 

Tylėjo, „kaip M.Melnikaitė“

Tarybos nariai M.Skritulskas ir Š.Vaitkus paprašė pretendentės pagarsinti savo veiklos programą. Naujoji vicemerė M.Vačerskienė tikino, kad ji išanalizuos situaciją ir tuomet galės paaiškinti, ką pasiruošusi konkrečiai nuveikti, pridūrusi, kad nesiruošia dabar atsakinėti. M.Skritulskas, palyginęs politikę su Maryte Melnikaite, iš kurios sudėtinga ką nors išgauti, vėl rėmė prie sienos. Jis norėjo sužinoti, ką esminio ji yra nuveikusi per tuos pusantrų metų, būdama Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininke, ir kokį  inicijavo sprendimo projektą švietimo sistemos srityje. Pretendentė mėgino aiškintis, kad esą jos didelis darbo krūvis ir bet kokį darbą ji atliekanti stropiai, bet, esą, dėl laiko stokos aktyviau pasireikšti negalėjo.

 

Stiprina pozicijas

Tarybos nario M.Skritulsko nuomone, kai šalyje įtempta ekonominė padėtis, tokios savivaldybės, kaip Palangos, merui turėti du pavaduotojus – prabanga. Anot jo, tam per metus vieno pavaduotojo išlaikymui bus išleista daugiau nei 70 tūkst. litų. „M.Vačerskienė neturi perspektyvinio matymo. Ar tam, kad suvokti situaciją švietime, nepakanka 39 metų patirties? JI nežino, ką reikia daryti.  Akivaizdu viena, kad tai tik valdančiųjų pozicijų sustiprinimas, ir šis postas M.Vačerskienei  skiriamas tam, kad nesugriūtų politinė dauguma. Reikia tvirtų vienuolikos balsų, todėl ir dovanojamos kėdės“, - motyvavo Tarybos narys.

Paskelbus slapto balsavimo rezultatus, dvylikai Tarybos narių balsavus už jos paskyrimą, M.Vačerskienė tapo vicemere. Kurorto vadovas V.Stalmokas ją pasveikino ir įteikė didžiulę rožių puokštę.


Kreipėsi į antstolę

Kitą dieną po Tarybos posėdžio įvykiai dėl vicemero atstatydinimo pasisuko kita linkme. Eksvicemerui E.Krasauskui kilo įtarimų dėl vieno balsavimo biuletenio. Siekdamas išsiaiškinti situaciją, ar buvo teisėtai atleistas, vakar jis kreipėsi į antstolę Redą Vizgaudienę, kuri, atvykusi į Savivaldybę, konstatavo faktines aplinkybes. Antstolė patvirtino, kad Savivaldybėje jai buvo įteiktas vokas su biuleteniais. Ji nustatė, jog vokas nepažeistas, yra keturi balsų skaičiavimo komisijos narių parašai, surašė protokolą ir nufotografavo.

Kaip „Palangos tiltui“ sakė E.Krasauskas, kitą savaitę, gavęs sprendimą dėl atleidimo, ketinąs kreiptis į teismą. „Jei nesugebama manęs atleisti žmoniškai, tai Savivaldybėje dabar dirbs trys vicemerai. Ir tai vadinasi lėšų taupymas“, - sakė buvęs vicemeras.

 

Suabejota, ar galiojantis

Paprašius pakomentuoti situaciją balsų skaičiavimo komisijos pirmininko Mindaugo Skritulsko, pastarasis pasakojo, kad, suskaičiavus biuletenius, jis atkreipė komisijos narių dėmesį ir išsakė nuomonę, kad balsadėžėje rastas biuletenio pavyzdys gali būti pripažintas negaliojančiu. „Aiškinau, kad tai gali būti ginčijamas klausimas. Paskutinį kartą aš šį biuletenio pavyzdį mačiau mero rankose. Kaip jis pakliuvo į balsadėžę, neaišku“, - balsų skaičiavimo aplinkybes pasakojo komisijos pirmininkas.  

Kitas komisijos narys Vaidas Šimaitis laikraščiui tvirtino, kad tai buvusi klaida ir apsirikimas. Pasak V.Šimaičio, komisija pasitarė ir apsisprendė, jog biuletenis neturėtų būti pripažintas negaliojančiu.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos miesto savivaldybės tarybos narė Svetlana Grigorian nepažeidė iki 2019-12-31 galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti. Tokį sprendimą vienbalsiai priėmė Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK).


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) trečiadienį, rugsėjo 16 dieną, pradėjo tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos narės Svetlanos Grigorian elgesio. Bus aiškinamasi, ar valstybės politikė nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti.


Gegužės 8 d. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija vienbalsiai nusprendė, kad atstovaudamas fiziniam asmeniui savivaldybės taryboje, buvęs Palangos miesto savivaldybės tarybos narys A. Jokūbauskas pažeidė įstatymą - iki 2019-12-31 galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimą atstovauti (20 straipsnio 1 dalis).  


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl buvusio Palangos miesto savivaldybės tarybos nario Aleksandro Jokūbausko elgesį. Bus aiškinamasi, ar jis, nustojęs eiti minėtąsias pareigas, nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimo atstovauti.  


Trečiadienį, balandžio 24 d., vykusio Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdžio metu paskirta savivaldybės administracijos direktorė. Ja tapo Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partijos atstovė Akvilė Kilijonienė. Slapto balsavimo metu A. Kilijonienės kandidatūra palaikyta vienbalsiai.


  Didžiausi Palangos konservatorių lūkesčiai ir niūriausios jų oponentų prognozės rinkimų į savivaldybės Tarybą naktį išsipildė su kaupu: kurortu meru, jau pirmajame ture, buvo išrinktas Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininkas, dabartinis miesto meras Šarūnas Vaitkus, o jo vadovaujami konservatoriai nušlavė kitas...


Nors iki rinkimų į savivaldybių tarybas dar daugiau nei pusmetis, ketvirtadienį Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdžių salėje klausantis kai kurių tarybos narių pasisakymų galėjo susidaryti įspūdis, jog jie jau rengiasi būsimoms rinkiminėms batalijoms. Pasisakymų, replikų ir šiaip pasikandžiojimų buvo tiek, kad net pasėdy dalyvavę visuomenės atstovai pastebėjo, jog sulig...


Kreipimasis į Palangos miesto savivaldybės tarybos narius  9

Rimantas Germanas UAB „Litesko“ komercijos direktorius, 2013 06 06 | Rubrika: Miestas

Situacija Palangos šilumos ūkyje, o taip pat miesto savivaldybės ir „Litesko“ santykiai pasiekė ribą, kuomet nebeužtenka pasisiuntinėti raštais vieni kitiems. Turime labai rimtą situaciją, didžiulę problemą, kuri kaupėsi ne vieną mėnesį ir pasiekė kulminaciją. Apie tai ir noriu pasisakyti.


Prieš kurį laiką visuomeninės organizacijos atstovai spaudoje reiškė susirūpinimą dėl fizioterapinių procedūrų, esančių tik užmiestyje, ir kad reikėtų jas teikti ir miesto centre. Savivaldybės ponai į tai sureagavo sakydami, kad ieškos pinigų.


Palangoje – trys vicemerai

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 11 14 | Rubrika: Miestas

Ketvirtadienį įvykusiame Palangos miesto savivaldybės tarybos posėdyje vienuolika balsų iš vicemero posto išverstas Edmundas Krasauskas. Į jo vietą, surinkus dvylika pritariančių balsų, paskirta Marytė Vačerskienė. Tačiau vargu ar pavyks naujajai vicemerei sklandžiai pradėti vykdyti savo pareigas. Kilus įtarimui dėl balsavimo teisėtumo, atstatydintas vicemeras nusprendė kreiptis į teismą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius