Palangoje duris atveria Velykų bobutės trobelė

Palangos tiltas, 2014-04-18
Peržiūrėta
2095
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangoje duris atveria Velykų bobutės trobelė

Šv. Velykoms besirengiančioje Palangoje duris atveria Velykų bobutės trobelė, kurioje mažieji bus mokomi ne tik pasirinkti margučiams dažyti tinkamų žolelių bei marginti kiaušinius, bet ir savo rankomis pasigaminti velykinių suvenyrų. Šventinę nuotaiką skleis ir Botanikos parko darbuotojų rengiama puokščių paroda-pardavimas.

Velykų bobutės trobelė įsikurs prie centrinio įėjimo į Birutės parką, sodininko namelyje (Vytauto g. 19). Tris dienas – nuo trečiadienio iki penktadienio – nuo 12 iki 16 val. čia laukiami visi iš anksto užsiregistravę vaikai, nusiteikę linksmai kibti į pasirengimo šv. Velykoms darbus.

„Velykų bobutės tikriausiai namuose nebus, bet vaikai, atėję į jos trobelę, galės ne tik pasigrožėti puokščių paroda, bet ir patys pasimokyti įvairiais būdais marginti kiaušinius, pasižiūrėti filmą apie Velykų tradicijas. Tai bus puiki proga vaikams pasirengti artėjančioms šv. Velykoms – mažieji bus raginami patys pasirinkti parke augančių samanų kiaušiniams dažyti, marginimui panaudoti svogūnų lukštus, kitas gamtines medžiagas“, – kalbėjo Velykų bobutės trobelės steigėja, Palangos kultūros centro renginių režisierė Aušra Latonienė.

Taip pat Velykų bobutės trobelėje apsilankę mažieji bus mokomi pasidaryti velykinę dovanėlę, išsikirpti karpinį velykine tematika, kitokių rankdarbių.

Parko darbuotojai, pasak A. Latonienės, mažiesiems yra parengę ir neįprastą dovaną – nuo trečiadienio iki penktadienio Velykų bobutės trobelėje apsigyvens Zuikių šeimyna. „Tai bus tie patys zuikiai, kurie per Velykas vaikams atneša pilną pintinę margučių, o suaugusiesiems, skubantiems pas vaikus, lauktuvių parnešti įduoda gardaus Kiškio pyrago“, – šypsojosi Palangos kultūros centro renginių režisierė.

Į Velykų bobutės trobelėje vyksiančius užsiėmimus registruotis kviečiame tel. 8 686 21395. Ateidami mažieji turėtų atsinešti virtų kiaušinių.

Po viešnagės Velykų bobutės trobelėje, mažieji kartu su tėvais bei seneliais kviečiami apsilankyti J. Basanavičiaus gatvėje, kuri, kaip ir kasmet, prieš šv. Velykas virsta įspūdinga Margučių alėja. Šiemet margučių alėją padabinę milžiniški, dviejų metro aukščio kiaušiniai išmarginti Mažosios Lietuvos regionui būdingomis spalvomis bei raštais, vienas margutis padabintas ir citata iš K. Donelaičio poemos „Metai“. Taip minimi grožinės lietuvių literatūros pradininkui K. Donelaičiui dedikuoti metai.

Antrąją šv. Velykų dieną Palangoje taip pat netrūks linksmybių. Visi norintieji kviečiami pasinerti į pavasarines atrakcijas J. Basanavičiaus gatvėje – čia bus organizuojamos liaudiškos sportinės rungtys, kiekvienas galės savo jėgas išbandyti ir tradicinėse margučių ridenimo varžybose, kurių metu, kaip ir kasmet, bus siekiama rekordo – jūros tilto prieigose bus įrengtas rekordinio ilgio margučių ridenimo takas.

 

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Lietuvos nacionaliniam muziejui priklausantis Palangoje esantis Jono Šliūpo muziejus atveria duris po kapitalinio remonto. Šis istorinis pastatas, įtrauktas į kultūros paveldo sąrašą, vertingas objektas ne tik Palangai, bet ir visai Lietuvai.


Žinomas virtuvės šefas Rokas Galvonas šiemet švenčia dvigubą šventę. Jis ne tik atšventė Velykas su artimaisiais, surengė ne vieną vaišių stalą savo restoranų svečiams, bet ir su mylima močiute atvėrė naujo – vienintelio Europoje restorano – „Močiučių Restoranas” duris.


Mūsų mieste artėja ilgai laukta diena – šalies Vyriausybei sušvelninus karantiną, po trijų mėnesių pertraukos kitą penktadienį birželio 12 dieną pagaliau pradeda veikti Palangos baseinas.


Nuo š.m. balandžio 29 d. Viešoji įstaiga Antano Mončio namai-muziejus vėl atveria duris lankytojams.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Jau šį savaitgalį Palangoje atidaromas prabanga dvelkiantis penkių žvaigždučių viešbutis „Amsterdam Plaza“.


Pirmadienį Palangoje veiklą pradeda nauja klinika „AveMedica“, kurioje dirbs du gydytojai odontologai Lolita Juodakė ir Kęstutis Grabliauskas bei burnos higienistė Skirmantė Pažėrienė, pasirengę įgyti palangiškių pasitikėjimą. Ateityje klinikoje, įsikūrusioje adresu Sodų g. 6-1, dirbs ir daugiau specialistų, galėsiančių padėti gyventojams pagerinti jų sveikatą.  


Visuomenei duris atveria atnaujintas legendinis „Anapilis“

Palangos m. savivaldybės informacija, 2016 08 18 | Rubrika: Aktualios naujienos

Ketvirtadienį, rugpjūčio 25 dieną, nuo 16 iki 18 val. Palangos miesto savivaldybės administracija kviečia visus palangiškius ir kurorto svečius susipažinti su restauruota Palangos istorine vila „Anapilis“. Legendomis apipinto pastato atnaujinimas buvo ilgai lauktas, tad šis įvykis – itin reikšmingas visai Palangos bendruomenei.   


  Palangoje sparčiai plečiama gydomųjų paslaugų pasiūla – viena po kitos duris atveria atsinaujinusios sanatorinės įstaigos, kuriose kiekvienas norintis gali ne tik atgauti jėgas, bet ir pasinaudoti sveikatinimo procedūromis.


Šv. Velykoms besirengiančioje Palangoje duris atveria Velykų bobutės trobelė, kurioje mažieji bus mokomi ne tik pasirinkti margučiams dažyti tinkamų žolelių bei marginti kiaušinius, bet ir savo rankomis pasigaminti velykinių suvenyrų. Šventinę nuotaiką skleis ir Botanikos parko darbuotojų rengiama puokščių paroda-pardavimas.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius