Rokas Galvonas pajūryje atveria „Močiučių restorano“ duris: „Tokia vieta – vienintelė Europoje“

Palangos tiltas, 2023-04-11
Peržiūrėta
1154
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Rokas Galvonas pajūryje atveria „Močiučių restorano“ duris: „Tokia vieta – vienintelė Europoje“

Žinomas virtuvės šefas Rokas Galvonas šiemet švenčia dvigubą šventę. Jis ne tik atšventė Velykas su artimaisiais, surengė ne vieną vaišių stalą savo restoranų svečiams, bet ir su mylima močiute atvėrė naujo – vienintelio Europoje restorano – „Močiučių Restoranas” duris. Garsus kulinarijos meistras sako, kad tai bus išskirtinė vieta, kur kiekvienas galės ne tik paragauti gardžių tradicinių patiekalų, bet ir pasijusti, lyg sugrįžęs namo.

„Maistas man reiškia ir ryšį su šeima. Su močiute iki šiol gaminame kartu. Ji man ir perdavė daugybę receptų, kurie šiandien sulaukia tiek daug komoplimentų ir simpatijų iš visų mūsų klientų. Nėra nieko panašaus į močiutės gaminimą, tiesa? Tokio stiliaus ir koncepcijos vieta išties unikali. Restoranas yra vienintėlis visoje Europoje, tad manau, kad sudomins ne tik Lietuvos, bet ir užsienio poilsiautojus mūsų pajūryje. Šiame restorane maistas bus ne tik ruošiamas pagal senuosius mano močiutės receptus, bet ir patiekalus su meile gamins tikros Palangos močiutės”, – atvirauja žinomas šefas.

Pasak Roko Galvono, naujai atidaryta vieta trauks savo unikalumu. Čia bus gaminama pagal seniausius ir laiko patikrintus receptus. Švenčių metu daugelis neatsispiria savo artimųjų gamintiems patiekalams, čia – „Močiučių restorane” taip bus kasdien.

„Mes siūlome pasinerti į tradicinius bei dešimtmečių išsaugotus skonius. Čia skaniausius patiekalus gamina pačios tikriausios močiutės pagal joms iš kartos į kartą perduotus receptus. Laiko subrandintas ir istorijos paliestas restoranas kviečia į gražiausių vaikystės prisiminimų ir skonių kelionę, kur gramofono muzikos skambesys nuneš į praeities dienas ir vos paragavę patiekalų pasijusite ypatingai – lyg pas mylimą močiutę.”

Nuo šešiolikos metų profesionaliai virtuvėje maisto šedevrus kuriantis R.Galvonas įsitikinęs – prie jo karjeros Labai stipriai prisidėjo močiutė: „Maisto gaminimas – mano gyvenimas. Aš nuo mažų dienų stovėjau prie puodų, kažką kūriau, gaminau. O močiutė buvo tas žmogus, kuris to nedrausdavo, atvirkščiai skatindavo, duodavo kažkokių elementarių patarimų. Tad mano šio pomėgio niekas neužgožė, atvirksčiai leido kurti. Šiandien močiutė jau skaičiuoja dešimtą dešimtį, bet yra kupina entuziazmo. Manau tą darbštumą, nuolatinį norą stengtis tobulėti ir Kurti vis ką nors naują paveldėjau iš jos. Labai smagu, kai skirtingų kartų žmonės, artimieji gali siekti bendrų tikslų. Manau, kad šis mūsų Restoranas sulauks milžiniško populiarumo ir čia daugelis keliaus ne vien pavalgyti, bet ir praleisti nuostabiai laiką ypatingoje atmosferoje.”

Garsus šefas kviečia visus neabejingus tradiciniams patiekalams ir savo močiutėms pasižymėti kalendoriuje datą, ir socialiniuose tinkluose dalinasi naujojo restorano atidarymo detalėmis: „Su močiute sveikiname visus su atgimimu, viso, kas nauja pradžia! Su Velykomis! Sukūrėmė restoraną lyg namus, kuriose jauku ir gera būti, prisiminti vaikystę. Mano močiutė pasidalino ne tik ilgai puoselėtais patiekalų receptais, bet rūpestingai saugotu gramofonu ir namų muziejaus puodelių servizais. Patikėkit, iš šių puodelių kava tikrai skanesnė! Močiučių restorano namų duris atversime ir į svečius kviečiame balandžio 21 d., o šiandien rekomenduoju aplankyti restorano paskyrą: @mociuciurestoranas, kur dalinsimes ne tik skaniausiais pasiūlymais, bet ir autentiška močiučių išmintimi. Lauksime svečiuose, kur galėsite pasijusti, kaip namuose!”

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Lietuvos nacionaliniam muziejui priklausantis Palangoje esantis Jono Šliūpo muziejus atveria duris po kapitalinio remonto. Šis istorinis pastatas, įtrauktas į kultūros paveldo sąrašą, vertingas objektas ne tik Palangai, bet ir visai Lietuvai.


Vasaros pradžią pajūryje pasitinka atveriamos prekybos tinklo „Rimi“ sezoninės parduotuvės. 


Žinomas virtuvės šefas Rokas Galvonas šiemet švenčia dvigubą šventę. Jis ne tik atšventė Velykas su artimaisiais, surengė ne vieną vaišių stalą savo restoranų svečiams, bet ir su mylima močiute atvėrė naujo – vienintelio Europoje restorano – „Močiučių Restoranas” duris.


Pandemijos paskatintas nuotolinis ir hibridinis darbas augina nekilnojamojo turto (NT) pardavimus Lietuvos pajūryje ir kurortiniuose miestuose. NT plėtros bendrovė „Realco“ atkreipia dėmesį į naują tendenciją – atostogų būstas vis dažniau naudojamas kaip darbostogų (angl. workation) vieta, kurioje norima sutalpinti tiek poilsiui, tiek darbui skirtas erdves.


Mūsų mieste artėja ilgai laukta diena – šalies Vyriausybei sušvelninus karantiną, po trijų mėnesių pertraukos kitą penktadienį birželio 12 dieną pagaliau pradeda veikti Palangos baseinas.


Nuo š.m. balandžio 29 d. Viešoji įstaiga Antano Mončio namai-muziejus vėl atveria duris lankytojams.


Pirmadienį Palangoje veiklą pradeda nauja klinika „AveMedica“, kurioje dirbs du gydytojai odontologai Lolita Juodakė ir Kęstutis Grabliauskas bei burnos higienistė Skirmantė Pažėrienė, pasirengę įgyti palangiškių pasitikėjimą. Ateityje klinikoje, įsikūrusioje adresu Sodų g. 6-1, dirbs ir daugiau specialistų, galėsiančių padėti gyventojams pagerinti jų sveikatą.  


  Palangoje sparčiai plečiama gydomųjų paslaugų pasiūla – viena po kitos duris atveria atsinaujinusios sanatorinės įstaigos, kuriose kiekvienas norintis gali ne tik atgauti jėgas, bet ir pasinaudoti sveikatinimo procedūromis.


Šv. Velykoms besirengiančioje Palangoje duris atveria Velykų bobutės trobelė, kurioje mažieji bus mokomi ne tik pasirinkti margučiams dažyti tinkamų žolelių bei marginti kiaušinius, bet ir savo rankomis pasigaminti velykinių suvenyrų. Šventinę nuotaiką skleis ir Botanikos parko darbuotojų rengiama puokščių paroda-pardavimas.


Penktadienio popietę miesto meras Šarūnas Vaitkus oficialiai atidarė miesto reabilitacijos ligoninės kiemelyje įrengtą aktyvios reabilitacijos centro rekreacijos salą. Atidarymo šventėje taip pat dalyvavo ir sveikinimo kalbas sakė Lietuvos generalinis konsulas Kaliningrade Vaclovas Stankevičius, Rusijos Federacijos generalinis konsulas Klaipėdoje Anatolij Krotkov bei Palangos...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius