Palangoje prasidėjo 13-osios „Omnitel 1000 km lenktynės“

Palangos tiltas, 2012-07-19
Peržiūrėta
2081
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangoje prasidėjo 13-osios „Omnitel 1000 km lenktynės“

Rūta STANIULYTĖ 

Palangos Vytauto gatvė seniai nematė tiek automobilių ir žmonių, kuriuos sutraukė trečiadienį prasidėjusios tryliktosios „Omnitel 1000 km lenktynės“. Jos liepos 18-22 dienomis vyks kelių Palanga – Kretinga – Klaipėda sankirtoje.

Ketvirtadienio rytą, 10.30 val.,  visi automobiliai iš trasos pajudėjo į Vytauto gatvę, kurioje vyko komandų prisistatymas ir oficialus lenktynių atidarymas. Jo metu koncertavo merginų grupė „Pop Ladies“, atlikusi renginio himną „Greitis“, pasisakė Palangos meras Šarūnas Vaitkus ir renginį organizuojančios bendrovės „Promo Events“ vadovas Darius Jonušis. Dalyviams buvo linkima gero starto ir dar geresnio finišo. Skelbdamas lenktynių pradžią užgrojo Palangos miesto orkestras, talkinamas jaunų šokėjų. 

Palangos miesto meras Š. Vaitkus „Palangos tiltui“ sakė, kad šis tradicija tapęs renginys garsina miesto vardą tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Anot mero, daugelyje šalių lenktynės yra prestižo reikalas. Paklaustas apie sunkumus, kuriuos sukelia lenktynės, Š.Vaitkus sunkumą įvardijo tik vieną: „Vienintelis sunkumas – kelio uždarymas. Tačiau manau, kad dėl įspūdžių žmonės tas kelias dienas gali ir pakentėti“.

Žiūrovams buvo dalinamos knygelės, kuriose yra nurodyta renginio programa, buvusių lenktynių laimėtojai, šių lenktynių komandos, pristatomi trasose skriesiantys istoriniai automobiliai.

Lenktynėse varžysis 40 komandų, kurias sudaro 129 vairuotojai. Komandas sudaro septynių valstybių – Lietuvos, Latvijos, Estijos, Didžiosios Britanijos, Rusijos ir Pietų Afrikos –  atstovai.

Nuo trečiadienio 17 valandos iki sekmadienio 2 valandos nakties kinta eismas. Dėl šių lenktynių, žmonėms, norintiems atvykti į Palangą, teks ieškoti aplinkinių kelių. Iš Klaipėdos keliaujantys vairuotojai, Palangą pasiekti galės senuoju keliu pro Nemirsetą. Atvykstantys iš Kretingos turės važiuoti pro Žibininkų kaimą arba Vydmantų gyvenvietę. Vairuotojai turės vadovautis kelio ženklais, nurodančiais apylankų kryptis.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Jau šią savaitę Palangoje griaudės gražiausių ir greičiausių sportinių automobilių varikliai – vyks tradicinės tarptautinės „Aurum 1006 km“ lenktynės. 


Jau žinoma kitais metais vyksiančių didžiausių Baltijos šalyse ilgų nuotolių „Aurum 1006 km lenktynių“ data. 23-asis renginio istorijoje, nuo 2000-ųjų VšĮ „Promo Events“ be pertraukų organizuojamas prestižinis lenktynių festivalis 2022 m į Palangą pakvies liepos 13-16 dienomis. 


Raudonos vėliavos pirmą kartą užbaigė 1000 km lenktynes Palangoje. Jos lyderiams baigėsi įveikus 303 ratus-iki finišo likus dar 70 ratų. Tokį sprendimą komisarai priėmė po avarijų virtinės, kai nebebuvo galima užtikrinti saugumo trasoje. Automobiliai avarijos metu sulankstė trasą juosiančius atitvarus, o tai trasos teisėjams tapo pretekstu stabdyti lenktynes – jas tęsti būtų per...


  Išsirikiavusios 43 komandos, pusantro šimto lenktynininkų ir minia automobilių sporto gerbėjų – taip visus vakar ankstyvą popietę pasitiko centrinė Vytauto gatvės atkarpa, kurioje vyko 1000 km lenktynių atidarymo paradas. Sportininkai margai miniai rodė savo automobilius ir mielai bendravo su publika. Visas kurortas vakar, penktadienį ir savaitgalį gyveno ir...


Lygiai 100 dienų beliko iki tarptautinių 1000 km lenktynių, pagrįstai tituluojamų kaip didžiausia automobilių sporto šventė Baltijos šalyse. Šiemet jos bus neeilinės – 15-osios jų istorijoje. Nors tai dar ne akademinis jubiliejus, tačiau pirmoji ženklesnė sukaktis brangi bei įsimintina ne tik lenktynių organizatoriams, bet ir daugumai varžybose dalyvavusių...


Keturioliktosios 1000 km lenktynės statistikos veidrodyje

Pagal Viešųjų ryšių agentūros „Visus Bonus“ pranešimą spaudai, 2013 07 18 | Rubrika: Miestas

2013 m. keturioliktosiose paeiliui surengtose 1000 km lenktynėse dalyvavo 38 komandos, kurių sudėtyje buvo 132 sportininkai iš septynių valstybių – Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Rusijos, Belgijos, Vokietijos ir Didžiosios Britanijos.  


1000 kilometrų lenktynių finišo liniją Palangoje pirmas kirto lietuvis

Pagal Viešųjų ryšių agentūros „Visus Bonus“ pranešimą spaudai, 2013 07 15 | Rubrika: Miestas

Tradicines 1000 kilometrų autolenktynes savaitgalį laimėjo Nemunas Dagilis, atstovaujantis komandai „General Financing-Autopaslauga“. Jis pirmasis kirto 1000 kilometrų lenktynių finišo liniją, anksčiausiai įveikęs šią distanciją sudarančius 334 ratus.


Mini žiedas – antrąkart po 1000 km lenktynių sparnu

Viešųjų ryšių agentūra „Visus Bonus“, 2013 06 17 | Rubrika: Miestas

Prieš penkerius metus startavusios mini žiedo lenktynės, kurios pernai pirmą kartą debiutavo ir 1000 km lenktynėse, šiemet ir vėl sugrįžta į Palangą. Pirmąjį birželio savaitgalį atidarę vasaros sezoną Kačerginės „Nemuno žiedo“ trasoje, mini žiedininkai antrojo etapo lenktynes ten pat surengs birželio pabaigoje, o trečiojo etapo varžytuvėms jie susirinks jau į...


Rūta STANIULYTĖ   Palangos Vytauto gatvė seniai nematė tiek automobilių ir žmonių, kuriuos sutraukė trečiadienį prasidėjusios tryliktosios „Omnitel 1000 km lenktynės“. Jos liepos 18-22 dienomis vyks kelių Palanga – Kretinga – Klaipėda sankirtoje. Ketvirtadienio rytą, 10.30 val.,  visi automobiliai iš trasos pajudėjo į Vytauto gatvę...


Triukšmingai pradėtos dešimtosios 1000 kilometrų lenktynės

„Palangos tilto“ informacija, 2009 07 18 | Rubrika: Miestas

Ketvirtadienio rytą J.Basanavičiaus gatvėje ir paplūdimiuose buvo, kaip reta, tuštoka: palangiškių ir poilsiautojų dėmesį prikaustė Vytauto gatvė, į kurią triukšmingu motorų gaudesiu viliojo jubiliejinių „Omnitel 1000 km lenktynių“ dalyvių paradas.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius