Palangoje rinkėjams balsuoti sąlygos sudarytos

Dalia JURGAITYTĖ, 2009-04-25
Peržiūrėta
420
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Artėja Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimai, vyksiantys gegužės 17 d. Jei prireiks antrojo rinkimų turo, jis planuojams kartu su rinkimais į Europos Parlamentą birželio 7 d. Vyriausiosios rinkimų komisijos sprendimu sudaryta Palangos miesto savivaldybės rinkimų komisija, kurios pirmininkė Vida Butvydienė.

 

Nauja tvarka

Palangos miesto savivaldybės Rinkimų komisijos pirmininkės V. Buivydienės teigimu, 

14 tūkst. 969 rinkėjai savo valią galės pareikšti septyniose rinkimų apylinkėse, kurias dauguma miestelėnų žino. Pasak jos, vienintelis pasikeitimas – Kauno rinkimų apylinkė, kuri buvo įsikūrusi „Lino“ poilsio namuose. Minėta apylinkė rinkėjus aptarnaus „Pušyno“ poilsio namuose, Žvejų g. l.

Kita kiek neįprasta naujovė – rinkėjų pažymėjimus šįkart pristato paštininkai. Anksčiau šį darbą atlikdavo apie 40 apylinkės komisijos narių, kurie pažymėjimus įteikdavo pasirašytinai.

 

Platina paštininkai

Komisijos pirmininkė V.Buivydienė sakė norinti atkreipti palangiškių dėmesį į tai, kad rinkėjų pažymėjimų pristatymas pradėtas balandžio 20 dieną ir pagal nustatytus reikalavimus turi būti užbaigtas balandžio 27 dieną. „Nors visoje Lietuvoje darbas vyksta intensyviai, tačiau paskutiniais duomenimis Palangoje pristatyta tik apie 3 tūkst. rinkėjų pažymėjimų. Matyt, priežastis ta, kad mieste pažymėjimus išnešioja apie dvidešimt pašto darbuotojų. Tačiau situacija kasdien keičiasi ir manau, kad palangiškiams pažymėjimai bus išplatinti laiku“, - sakė komisijos pirmininkė.


Nėra tragedijos

Pasak miesto savivaldybės Rinkimų komisijos pirmininkės, nuogąstaujama, jog gyventojai dėl saugumo baiminasi atverti duris paštininkams, kurie platina pažymėjimus  darbo ir nedarbo dienomis. Prašoma gyventojų geranoriškai suteikti galimybę pašto darbuotojams atlikti savo pareigą. „Manau, kad daugelis pažįsta savo kaimynus ir taip pat pasirašę gali paimti pažymėjimą. Taip pat nėra jokios tragedijos, jei rinkėjai iki balandžio 27 dienos negautų pažymėjimų. Juos galima pasiimti rinkimų apylinkėse kiekvieną antradienį nuo 18 val. iki 20 val., o nuo gegužės 9 d. iki birželio 6 d. nuo 18 val. iki 20 val. darbo dienomis ir šeštadienį nuo 10 val. iki 12 val. Pašto darbuotojai taip pat pildo dokumentus ir priima prašymus įtraukti į sąrašus tuos piliečius, kurie gyvena Palangoje, tačiau dar nespėjo deklaruoti gyvenamosios vietos“, -  sakė komisijos pirmininkė.

 

Gali tekti kreiptis į rinkimų apylinkes

Viena iš opiausių problemų, anot V.Buivydienės, rinkėjų pažymėjimų pristatymas gyvenantiems Birutės parke  bei Bangų gatvėje įsikūrusiuose kotedžuose, nes čia keli pastatai pažymėti vienu numeriu ir paštininkams sunku susigaudyti, kas kokiame kotedže gyvena. Pirmininkės teigimu, gyventojų nemažai, tačiau kol nesutvarkyti dokumentai registre, šiems rinkėjams tikriausiai teks pažymėjimus pasiimti rinkimų apylinkėse.

 

Sudarytos sąlygos

Komisijos pirmininkė V.Buivydienė akcentavo, kad tiems, kurie planuoja išvykti, yra galima dalyvauti išankstiniame balsavime gegužės 13-14 dienomis. Savo balsą atiduoti bus galima  Rinkimų apylinkės būstinėje, įsikūrusioje Gintaro g. 33, nuo 12 iki 20 val. Balsuojant iš anksto, reikia turėti rinkėjo pažymėjimą bei asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

 

Prašoma suderinti laiką

Kitas opus rinkėjams klausimas – balsavimas namuose. Komisijos pirmininkės teigimu, norisi, kad tų, kurie savo valią pageidauja pareikšti namuose, artimieji paskambintų ar praneštų Rinkimų komisijai, kada komisijos nariai gali apsilankyti. „Ankstesnių rinkimų praktika rodo, kad pasitaiko atvejų, jog pareiškiama, kad norima balsuoti namuose, tačiau atvykus durys neatveriamos. Sutikslinus laiką su rinkėju, darbas vyktų sklandžiau“, - komisijos prašymą dėl laiko suderinimo išsakė pirmininkė.

 

Veiks specialieji paštai

Palangos miesto savivaldybės Rinkimų komisijos pirmininkė sakė, kad specialieji paštai veiks gydymo ir reabilitacinėse įstaigose. Bus dirbama pagal sudarytą išankstinį grafiką ir rinkėjui nebūtinai reikės turėti pažymėjimą. Pastarąjį, turint asmens dokumentą,  galės gauti vietoje.

 

Dėl atsiradusių neaiškumų galima skambinti telefonu 48712.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Pasibaigus Seimo rinkimams Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) išanalizavo išrinktų į Seimą kandidatų duomenis ir sudarė statistinių Seimo nario ir Seimo narės portretus. VRK duomenimis, Seimo nario mandatus iškovojo 103 vyrai ir 38 moterys. Todėl remiantis dar vasarą būsimų Seimo narių pateiktais duomenimis buvo sudaryti statistiniai Seimo nario ir Seimo narės portretai.


Baigėsi rinkimų į 2020-2024 Seimą balsavimas jo pirmajame ture. Po rezultatų iš Mėguvos rinkimų apygardos Saulės rinkimų apylinkės Palangoje (jie paaiškėjo 23 val. 15 min.)  kurorto konservatorių pirmininkas ir miesto meras Š. Vaitkus sveikindamas apglėbė M. Skritulską: "Mes laimėjome. Mes - antrajame rinkimų ture." Paryčiais suskaičiavus balsavimo...


Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) praėjusį penktadienį, likus 100 dienų iki Seimo rinkimų, patvirtino rinkimų apylinkių ribas. Palangos mieste, Savivaldybės administracijos direktorės Akvilės Kilijonienės teikimu, buvo panaikintos Vilniaus Nr. 4 ir Kauno Nr. 6 rinkimų apylinkės. Šioms apylinkėms priklausantys adresai buvo prijungti prie Aikštės apylinkės Nr. 5.


Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) penktadienį, likus 100 dienų iki Seimo rinkimų, penktadienį, liepos 3 dieną, patvirtino rinkimų apylinkių ribas. Rinkimų apylinkių skaičius sumažėjo – jų, palyginuti su 2019 m., bus 34 mažiau. Palangoje sumažės dviem apylinkėmis.


Prieš Seimo rinkimus 2020-aisiais vėl perbraižomas rinkimų apygardų žemėlapis. Pagal naująjį projektą, bus suformuota nauja rinkimų apygarda, kuris vadinsis Mėguvos. Mėguvos rinkimų apygardą turėtų sudaryti minėtos Klaipėdos rajono savivaldybės teritorijai priklausančios apylinkės su 11,9 tūkst. rinkėjų, visas Palangos miestas (14,6 tūkst. rinkėjų) ir dalis Kretingos rajono apylinkių...


Kokia žūtbūtinė kova laukia abejų kandidatų, Ingridos Šimonytės ir Gitano Nausėdos, į šalies prezidento postą antrame rinkimų ture kitą sekmadienį, rodo pirmojo turo rinkimų rezultatai Palangoje, kur trijų rinkimų apylinkių (Kaštonų, Vilniaus ir Kauno) gyventojai palaikė I. Šimonytę, o keturių (Ateities, Saulės, Aikštės ir Jūros) – G. Nausėdą.


Po rinkimų į Europos parlamentą – pavojaus signalas Palangos konservatoriams

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2014 05 29 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Gegužę Lietuva gyveno rinkimais: dukart rinkome šalies prezidentą, išsiaiškinome kokios sudėties vienuoliktuką Lietuva siųs į Europos Parlamentą.


Praėjusį penktadienį Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino Seimo rinkimų rezultatus. Palangiškiams labiausiai rūpėjo komisijos sprendimas dėl Pajūrio rinkimų apygardos, kurioje konservatoriaus Prano Žeimio pergalę vos 39 balsais „darbietė“ Genoveita Krasauskienė užginčijo, reikalaudama panaikinti rinkimų rezultatus ir skelbti naujus rinkimus.


Darbo partijos kandidatė Pajūrio rinkimų apygardoje Genoveita Krasauskienė nepraranda vilties patekti į Seimą, kai, regis, jau visi šaukštai po pietų.


Palangoje rinkėjams balsuoti sąlygos sudarytos

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 04 25 | Rubrika: Miestas

Artėja Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimai, vyksiantys gegužės 17 d. Jei prireiks antrojo rinkimų turo, jis planuojams kartu su rinkimais į Europos Parlamentą birželio 7 d. Vyriausiosios rinkimų komisijos sprendimu sudaryta Palangos miesto savivaldybės rinkimų komisija, kurios pirmininkė Vida Butvydienė.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius