Palangoje rytoj prapliups gintaro lietus

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2014-05-08
Peržiūrėta
929
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangoje rytoj prapliups gintaro lietus

Rytoj, šeštadienį, gegužės 10 d., Palanga visus norinčius pakvies pasimėgauti gintaro lietumi – kurorte vyks tradicinė šventė „Gintarinis savaitgalis“.

Sparčiai išpopuliarėjęs renginys, kiekvienais metais į Palangą priviliojantis vis daugiau pramogautojų, prasidės 12 val. prie J. Basanavičiaus gatvės pradžioje įsikūrusio Palangos gintaro gildijos paviljono. Žirgu kinkyta karieta važiuojantis jūrų dievas Neptūnas atgabens maždaug 60 kilogramų smulkaus gintaro bei patrauks link jūros. Pakeliui vadinamasis Lietuvos auksas pabirs J. Basanavičiaus gatvėje – tai taps savotiškas „apšilimas“ pramogautojams prieš didžiąsias gintaro rinkimo varžybas paplūdimyje.   

Į pajūrį persikėlusi atrakcija smalsuolius sukvies prie tilto, kur 13 val. prasidės neabejotinai daug žiūrovų dėmesio sulauksiantis jau antrasis Lietuvos gintaro rinkimo čempionatas. Likus pusvalandžiui iki varžybų pradžios dalyvauti užsiregistravę pramogautojai kiekvienas jam paskirtoje zonoje per penkias minutes turės surinkti kuo daugiau smulkių gintaro gabaliukų. Jų kiekvienoje iš dalyviams parengtų rinkimo zonų organizatoriai išpils po 150 gramų. Imituojant natūralų krantą, gintarėliai bus sumaišyti su jūros bangų į krantą išmetamais dumblais, žolėmis medžio šakelėmis.

O 14 val. pajūryje ties jūros tiltu prapliups tikras gintaro lietus. Kiekvienas, kas jau yra dalyvavęs šioje šventėje, pripažįsta – gintarinis lietus, byrantis pramogautojams ant galvų, pečių, rankų, netgi – į gobtuvus ar kišenes, yra puiki atrakcija ne tik mažiesiems, bet ir jų tėvams bei seneliams. Juo labiau, kad už surinktą gintarą galima laimėti ir prizų – visi, renkantieji gintarą, turės galimybę varžytis tarpusavyje, kas surinks daugiau vadinamojo Lietuvos aukso.

14.30 val. ant jūros tilto komisija pasvers rinkėjų „laimikį“ bei paskelbs daugiausiai gintaro surinkusį šventės dalyvį, jauniausią, vyriausią rinkėjus. Nepastebėti neliks ir gintaro dirbiniais pasipuošę palangiškiai ir kurorto svečiai – kaip ir kasmet, komisija išrinks bei apdovanos originaliausiai gintarais pasidabinusį šventės dalyvį.

„Šios šventės metu stengiamės, kad miestiečiai ir kurorto svečiai, Gintarinį savaitgalį apsilankę Palangoje, namo išvyktų ne tik su gera nuotaika, bet ir su gintaru kišenėje“, – sakė vienas iš renginio organizatorių, Palangos kultūros centro direktoriaus pavaduotojas Nerijus Stasiulis.

Pasak N. Stasiulio, šios šventės populiarumas kasmet auga, tad organizatoriai jau dabar suka galvas, kaip ateityje išplėsti ne tik šventės formą, bet ir turinį. „Gintarinį savaitgalį galima būtų praplėsti  archainiais dalykais, juvelyrikos pristatymu, konferencija ar kitais renginiais. Juk lietuviams nuo seno žinomas gintaras naudojamas daugelyje sričių – ne tik papuošalams gaminti, bet ir sveikatinimui, magijai ir kitur“, – kalbėjo N. Stasiulis. 

Gintarinis savaitgalis Palangoje – tarsi įžanga į kitą savaitgalį, gegužės 16-18 dienomis vyksiančią Kurorto šventę „Myliu Palangą“. Šia tradicine, tris dienas trunkančia fiesta didžiausias šalies kurortas paskelbia pradedantis aktyvųjį kurortinį sezoną ir laukiantis poilsiautojų gausos.

Šventės „Myliu Palangą“ metu šurmuliuos kermošius „Palangos Juzė“, vyks įvairios parodos, koncertai vaikams bei suaugusiesiems, edukacinės ekskursijos, sportiniai renginiai. Šeštadienį Jūratės ir Kastyčio skvere vyks šventiniai koncertai, kuriuos 23 val. vainikuos  įspūdingas Vilniaus Fejerijos šventinis fejerverkas nuo jūros tilto.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šiandien, penktadienį, gegužės 21 d., ir rytoj, šeštadienį, gegužės 22 d., visi 18 metų ir vyresni palangiškiai gyvos eilės principu be išankstinės registracijos galės pasiskiepyti nuo COVID-19 ligos „Vaxzevria“ vakcina. Norintieji pasirinkti kitą vakciną kviečiami skiepui registruotis per vieningą elektroninę registracijos sistemą, apsilankius...


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Jau rytoj, šeštadienį, Palanga visus kviečia pasinerti į gintaro lietų bei tapti naujo rekordo stebėtojais ar kūrėjais – Gintarinio savaitgalio metu jūrų dievas Bangpatys ne tik dosniai žarstys vadinamąjį Lietuvos auksą, bet ir kvies dalyvauti Lietuvos gintaro rinkimo čempionate. Šventės dalyvių laukia ir naujovė – Jūratės ir Kastyčio skvere bus siekiama...


Į Palangą atvykęs svečias privalo padaryti bent du dalykus – pasigrožėti Baltijos jūra nuo tilto ir užsukti į Palangos gintaro muziejų. Apsilankyti muziejuje – ne pramoga, atšausite, bet Palangos gintaro muziejus – išskirtinis. Buvusioje grafų Tiškevičių rezidencijoje 1963 metų rugpjūčio 3 dieną įkurtas muziejus turi kuo nustebinti kiekvieną lankytoją....


Artėjantį savaitgalį Palanga kviečia praleisti nekasdieniškai – atvykusieji į didžiausią šalies kurortą, šeštadienį, gegužės 14 d., paklius į tikrą gintaro lietų, o aktyviausieji netgi galės susirungti jau ketvirtajame Lietuvos gintaro rinkimo čempionate.


Rytoj, šeštadienį, Palangos J. Basanavičiaus gatvėje bei paplūdimyje prie jūros tilto, prapliups gintaro lietus – didžiausias šalies kurortas jau septintą kartą kviečia į Gintarinio savaitgalio šventę bei 3-ąjį Lietuvos gintaro rinkimo čempionatą. Kaip ir kasmet, gintaro lietumi pramogautojus džiugins jūrų dievas Bangpatys, kuris vidurdienį savo kelionę...


Šeštadienį Palanga visus norinčius pakvietė pasimėgauti gintaro lietumi – kurorte vyko tradicinė šventė „Gintarinis savaitgalis“. Sparčiai išpopuliarėjęs renginys, kiekvienais metais į Palangą priviliojantis vis daugiau pramogautojų, prasidėjo 12 val. prie J. Basanavičiaus gatvės pradžioje įsikūrusio Palangos gintaro gildijos paviljono....


Palangoje rytoj prapliups gintaro lietus

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2014 05 08 | Rubrika: Miestas

Rytoj, šeštadienį, gegužės 10 d., Palanga visus norinčius pakvies pasimėgauti gintaro lietumi – kurorte vyks tradicinė šventė „Gintarinis savaitgalis“.


Gintaro lietus Palangoje atnešė ir naują šalies čempioną

„Palangos tilto“ informacija, 2013 05 13 | Rubrika: Miestas

Šeštadienį Palangoje praūžęs gintaro lietus atnešė ir naują šalies čempioną – pirmą kartą surengtame Lietuvos gintaro rinkimo čempionate nugalėtojo laurai atiteko palangiškiui Romui Miliauskui.


Šeštadienį Neptūnas kurorte išbarstys beveik 100 kg gintaro  4

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 05 03 | Rubrika: Miestas

80 kilogramų gintaro – tiek vadinamojo Lietuvos aukso rytoj, gegužės 5 d., planuojama išbarstyti Palangos pajūryje ties tiltu. Taip didžiausiame šalies kurorte bus švenčiamas Gintarinis Palangos savaitgalis.    Vyks ketvirtus metus Gintarinis savaitgalis Palangoje – jau ketvirtus metus rengiama šventė, kurios metu jūrų dievas Neptūnas...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius