Palangoje sutiko skiepytis nuo COVID-19 apie 70 procentų pedagogų

Linas JEGELEVIČIUS, 2021-02-28
Peržiūrėta
1784
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangoje sutiko skiepytis nuo COVID-19 apie 70 procentų pedagogų

Dar vienas žingsnis suvaldant koronaviruso pandemiją – pedagogų skiepijimas nuo koronaviruso. Nors Švietimo ir Mokslo ministerija paskelbė, kad jos duomenimis, iš maždaug 30.000 pedagogų ir mokymo įstaigų darbuotojų jau pasiskiepiję yra beveik 28.000, „Palangos tiltas“ abejoja tokia statistika –mūsų kurorte sutiko pasiskiepyti tik maždaug septyniasdešimt iš šimto pedagogų, tai yra apie 70 procentų.
Palangos senosios gimnazijos direktorius Leonas Šidlauskas sakė „Palangos tiltui“, kad gimnazijos mokytojų dar neskiepijo nuo koronaviruos.
„Numatyta, kad pirmiausia bus paskiepyti ikimokyklinių įstaigų darbuotojai ir pradinių klasių mokytojai. Tiksliai nežinau, bet po to lyg ir turėtų būti skiepijami abiturientų mokytojai. Kol kas apie gimnazijos mokytojų nenorą skiepytis nesu girdėjęs,“ – sakė L. Šidlauskas.
Šventosios pagrindinės mokyklos direktorė Valda Šarkienė sakė „Palangos tiltui“, kad kol kas pasiskiepijo 71 procentas mokyklos pedagogų. „Kiti skiepysis vėliau. Skiepijimasis nėra privalomas, tai kiekvieno darbuotojo teisė ir savanoriškas pasirinkimas. Šiuo metu galiojantys teisės aktai draudimo dirbti nepasiskiepijusiems darbuotojams nenumato,“ – sakė direktorė.
Nijolė Sabaliauskienė, Palangos pradinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui, sakė „Palangos tiltui“, kad Palangos pradinėje mokykloje nuo COVID-19 pasiskiepijo 69 procentai pedagogų. „Likusioji dalis pedagogų atsisakė skiepytis dėl laikinų sveikatos problemų, kitų asmeninių priežasčių,“ – sakė ji.
Palangos Vlado Jurgučio progimnazijos direktorė Laimutė Benetienė sakė „Palangos tiltui“, kad jau pasiskiepijo 38 procentai progimnazijos pedagogų ir darbuotojų, turinčių laikiną arba tiesioginį kontaktą su mokiniais, ugdomais pagal pradinio ugdymo programą. „Šiuo metu atsisako skiepytis 8 procentai darbuotojų dėl įvairių asmeninių priežasčių,“ – sakė L. Benetienė.
Ar nepasiskiepiję mokytojai galės dirbti atšaukus nuotolinį mokymą priklauso nuo to, kokie bus parengti Vyriausybės teisės aktai.
Neformaliojo švietimo įstaigų pedagogai nėra švietimo įstaigų darbuotojų grupės, skiepijamos vakcina nuo COVID-19 ligos prioritetine tvarka, sąraše.
„Šiai dienai Meno mokyklos pedagogai dar nėra skiepijami. Atšaukus nuotolinį mokymą, mokyklos pedagogai grįš į darbą teisės aktų nustatyta tvarka,“ – sakė Virginija Marozaitė, Palangos Stasio Vainiūno meno mokyklos direktorė.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

2022 m. rugpjūčio 2‒4 dienomis Palangoje vyks nacionalinių instrumentų pedagogų ir kolektyvų vadovų kūrybinė laboratorija. 


Nuo rugsėjo 7 d. sustiprinančiąja trečia vakcinos doze kviečiama skiepytis dar daugiau visuomenės grupių, tarp jų – sveikatos sistemos, globos įstaigų, socialinės sistemos darbuotojai ir vyresni nei 65 metų amžiaus asmenys.


Bent vieną skiepą nuo COVID-19 Lietuvoje yra gavę 30,5 proc. 80 metų ir vyresnių gyventojų, rodo penktadienio Statistikos departamento duomenys. Tai gausiausia paskiepyta visuomenės grupė. Tarp 70-79-erių metų žmonių paskiepytųjų perpus mažiau – 15,3 proc. Šiuo metu pirmąja vakcinos doze paskiepyta per 200 tūkst. arba 7,16 proc. šalies gyventojų, abi vakcinos dozes gavo...


Dar vienas žingsnis suvaldant koronaviruso pandemiją – pedagogų skiepijimas nuo koronaviruso. Nors Švietimo ir Mokslo ministerija paskelbė, kad jos duomenimis, iš maždaug 30.000 pedagogų ir mokymo įstaigų darbuotojų jau pasiskiepiję yra beveik 28.000, „Palangos tiltas“ abejoja tokia statistika –mūsų kurorte sutiko pasiskiepyti tik maždaug...


Dar vienas žingsnis suvaldant koronaviruso pandemiją – pedagogų skiepijimas nuo koronaviruso. Nors Švietimo ir Mokslo ministerija paskelbė, kad jos duomenimis, iš maždaug 30.000 pedagogų ir mokymo įstaigų darbuotojų jau pasiskiepiję yra beveik 28.000, „Palangos tiltas“ abejoja tokia statistika –mūsų kurorte sutiko pasiskiepyti tik maždaug...


Skiepijimo nuo koronaviruso tempai Palangos poliklinikoje gerokai paspartėjo ir jos direktorė Jūratė Mikutienė tikisi, kad iki vasario mėnesio pabaigos pavyks paskiepyti daugumą miesto senjorų, kuriems yra virš 65 metų ir kurie yra prisirašę poliklinikoje. „Mes turime 2 500 pacientų, visiems, esantiems rizikos grupėse, padedant baseino darbuotojoms, buvo paskambinta –...


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Vakar, spalio 30 d., įvyko Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) Tarybos posėdis. Jame, be kita ko, buvo sutarta su posėdyje dalyvavusiu Finansų ministru Viliumi Šapoka, kad nuo kitų metų šalies savivaldybėms teks 70 procentų savivaldybėje surinkto gyventojų pajamų mokesčio. Iki šiol proporcija buvo 50 ir 50 procentų.


Pagal Europos Sąjungos Sanglaudos skatinimo veiksmų programą Palangoje yra vykdomas ES projektas „Palangos „Baltijos“ pagrindinės mokyklos pastato Palangoje, Sodų g. 50 rekonstravimas“, kurio pagrindinis tikslas yra didinti energijos vartojimo efektyvumą. „Džiaugiamės, kad už Europos Sąjungos lėšas galime apsišiltinti visą mokyklos pastatą iš išorės. Manau, kad apšiltinus pastatą šildymo...


Palangoje masinio pedagogų atleidimo nebus

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 08 25 | Rubrika: Miestas

Netrukus prasidėsiantys naujieji mokslo metai ne vienam kurorto pedagogui kelią susirūpinimą. Neramina ne tik mažėjantis moksleivių skaičius, smunkantis darbo užmokestis, bet ir tvyro nerimastinga nuotaika, jog dauguma pedagogų, sumažėjus krūviui, gali netekti darbo.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius