Palangos cepelinų kainų pasiutpolkė: nuo 3 iki 7 eurų už porciją

Žygimantas MITKUS, 2015-06-25
Peržiūrėta
2556
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos cepelinų kainų pasiutpolkė: nuo 3 iki 7 eurų už porciją

Lietuva be cepelinų – kaip Palanga be Baltijos jūros. Bene visos kurorto kavinės ir restoranai siūlo cepelinus, tautinės virtuvės „tradicijų tradiciją“. Vis tik virėjai tvirtina, kad cepelinai, nors vis dar „madingi“, savo „pozicijas“ Palangoje palengva užleidžia brangesniems ir labiau gurmaniškiems patiekalams. Kur kurorte galima pigiausiai sušveisti cepelinų porciją? O kur jų kainos, atleiskite, plėšikiškos? „Palangos tilto“ žurnalistas, apkulniavęs dešimtis miesto kavinių ir restoranų, tapo Palangos cepelinų kainų žinovu.

Kaina priklauso nuo vietos?
Pirmiausiai aplankiau miesto centre esančias kavines. Čia cepelinų porcijos kaina svyruoja nuo 3 iki 3,20 euro. Kavinėje „Juova“ įprasta dviejų cepelinų porcija kainuoja 3,20 euro, kavinėje „Rūta“ – 3,10 euro, o pusė porcijos – 1,60 euro. O šalia esančioje kavinėje „Svetainė“ porcija cepelinų kainuoja 3 eurus, kaip ir kavinėje „Luiza“, pusė porcijos – 1,50 euro.
Kavinėje „Volungė“ praėjusio antradienio popietę knibždėte knibždėjo žmonių: vieni lankytojai šveitė kepsnius, kiti žiaumojo bulvinius blynus. Įsitaisiau prieangyje, tarp įėjimo ir išėjimo į kavinę, bet kvapas, tiesa, nebuvo maloniausias, kokio tikėčiausi kavinėje.
Padavėjai neskubėjo prie manęs, tad užsisakyti cepelinų nupėdinau prie baro. Sugraibiau už visą porciją tris eurus ir grįžau prie staliuko.
Beje, už du cepelinus būčiau turėjęs mokėti 2 eurus, o už vieną – 1,20 euro.
Kai sukaitusi padavėja pagaliau man juos atnešė, mano žiaunos atvėpo: lėkštėje – ne du, o visi trys cepelinai. Ir visi-„padoraus“ dydžio!
Patiekalas atrodė gana viliojančiai, tad nieko nelaukęs griebiausi jų, atsiprašęs pilvo, vos ne vos įveikiau visą cepelinų porciją.
Su išpampusiu skrandžiu iškeliavau cepelinų „ieškoti“ Palangoje, jos šerdyje – J. Basanavičiaus gatvėje.
Įsitikinau, kad pagrindinėje Palangos naktinių vakarėlių gatvėje cepelinų kaina svyruoja kaip išsigandusi mano senelės žadintuvo rodyklė – nuo 3,49 euro iki 5,20 euro.
Kavinėje „Jūros akis“ porciją cepelinų galima sušveisti už 3,49 euro, tiek pat kainuoja ir apkepinti cepelinai. Kavinėje „Vila Gražina“ cepelinų porciją galima gauti už 3,50 euro, o pusę porcijos – už 2,40 euro. Pilna porcija gruzdintų cepelinų čia kainuoja 2,90 euro, o pusė porcijos – 2,40 euro. Restorane „Devintam danguj“ visa didžkukulių porcija kainuoja 4,50 euro, pusė porcijos – 2,50 euro. Čia taip pat siūlomos apkeptos cepelinų puselės, už kurių visą porciją paklosite 4,50 euro, o už pusę porcijos – 2,50 euro – tiek pat, kiek ir už įprastus cepelinus.
Toliau keliaukime į kavinę „Elnio ragas“, kurioje porcija cepelinų kainuoja 4,50 euro, jos kaimynystėje, kavinėje „Floros simfonija“ didžkukulių galite įsigyti už 4,40 euro, pusę porcijos – už 2,50 euro.
J. Basanavičiaus gatvėje esančiose kavinėse „Cepeliniškės“ ir „Pajūrio žibintas“, beje, vienintelėse galite rasti cepelinų su varške. O ir jų kainos, palyginti su kitomis J. Basanavičiaus gatvėje esančiomis kavinėmis, pigios. „Pajūrio žibinte“ cepelinų porcija – tiek su mėsa, tiek su varške – kainuoja 3 eurus. Į kavinę „Cepeliniškės“ užsukau priviliotas šios kavinės administratoriaus, kuris kvietė nesikuklinti ir užeiti į kavinę suvalgyti „akcijinių“ XXL dydžio cepelinų. Mandagiai atsisakiau. Dar sprogsiu!

Brangiausi cepelinai yra...
Cepelinai brangiausiai kainuoja trijose, viena šalia kitos esančiose kavinėse: kavinėje-bare „1925“, kur didžkukulių su mėsa porcija kainuoja 5 eurus, pusė porcijos – 3 eurus, restorane „Molinis ąsotis“, kuriame už visą cepelinų porciją paklosite 5,20 euro, o už pusę – 3,10 euro, ir kavinėje-picerijoje „Monika“, kur kainos – kaip ir šalia esančiame „Moliniame ąsotyje“.
Man įėjus „Monika“ buvo tuščia – televizorius kavinės padavėjus – ir mane – linksmino „muilo opera“. Ilgai laukti cepelinų neteko – jie „atskrido“ greitai. Jų „prezentacija“, turint omeny už „tokiąąąą“ kainą – niekuo neįspūdinga.
Skonis taip pat nepribloškė, priešingai: skirtingai nei kitose vietose, cepelinai kavinėje „Monika“ buvo gerokai sūresni, galbūt net per daug sūrūs. Bet sūrumą „atperka“ jaukus interjeras.
Antrą skirtumą pajuto mano piniginė. Matuojant vis dar artimesniais širdžiai pinigais – litais, už cepelinus kavinėje „Volungė“ sumokėjau 10,36 lito, o „Monikoje“ – už mažesnę porciją! – 17,95 lito.
Тaigi, mano pasivaikščiojimo „rezultatai“: aplankiau 15 kavinių, kuriose cepelinų kainos svyruoja nuo 3 eurų iki 5,20 euro. Pigiausi cepelinai – kavinėje „Volungė“, o brangiausi cepelinai – kavinėse „Molinis ąsotis“ ir „Monika“, kur už dviejų didžkukulių porciją paklosite 5,20 euro. Vegetarai cepelinų su varške gali užsisakyti kavinėse „Pajūrio žibintas“ ir „Cepeliniškės“. Sutaršiau penkis cepelinus, mano piniginė tapo tuštesnė 8 eurais 20 centų.

Iš „mados“ cepelinai dar neišėjo
Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentas Darius Miklovas teigia, kad cepelinų galima rasti didžiojoje daugumoje Palangoje esančių maitinimo įstaigų. Juos, anot D. Miklovo, palangiškiai bei kurorto svečiai renkasi dėl kainos ir sotumo: „Cepelinai yra nebrangūs, o žmonėms, norintiems „užkimšti“ skrandį, geriausias ir pigiausias būdas yra cepelinai“.
Anot asociacijos prezidento, šio patiekalo kainos Palangoje svyruoja nuo 3 iki 7 eurų. Kai kurios kavinės ir restoranai cepelinų kainą vakarais kilsteli net iki 7 eurų. Pašnekovas teigia, kad cepelinai, nors ir jaučiantys kitų patiekalų „konkurenciją“, yra vieni iš populiariausių patiekalų.
Maitinimo įstaigos „Pajūrio žibintas“ direktorius Augenijus Povilaitis mano, kad miesto gyventojai ir svečiai renkasi didžkukulius pirmiausia dėl to, kad tai yra nacionalinis patiekalas. Jis vis tik pastebėjo, jog lietuviams šis patiekalas jau pabodo, o turistams cepelinai lieka vienu iš mėgstamiausių valgių.
Paklausus kokie patiekalai kavinėje populiariausi, pašnekovas atsakė, jog išskirtinių nėra: „Daugmaž visus patiekalus užsisako vienodai. Nepasakyčiau, kad cepelinai yra populiariausių sąraše – viskas priklauso nuo žmogaus skonio“..
„Lietuviai lankytojai yra kelių kategorijų: vieni nori skaniai pavalgyti, o kiti siekia skaniai ir pigiai pavalgyti. Vieni renkasi cepelinus, o kiti renkasi įvairius patiekalus, pradedant nuo vištienos, kalakutienos, baigiant gurmaniškais patiekalais. Negalėčiau pasakyti, kad cepelinai „išėjo iš mados“, tačiau valgančiųjų juos sumažėjo“, – teigė kavinės „Floros simfonija“ vadybininkė Danguolė Tautkuvienė.
Anot jos, kavinės lankytojai cepelinus renkasi dėl kainos ir sotumo santykio, o valgant, pavyzdžiui, gurmanišką patiekalą, kiekvienas sumokės brangiau ir nepasisotins.
„Būna, kad užsieniečiai užsisako cepelinus specialiai paragauti, bet kartais, rodosi, gavę juos nesupranta, ką užsisakė. Valgo, žiūri vienas į kitą, abu svarsto ką čia užsisakė. Stebėjau, kaip kiti užsieniečiai prie cepelinų užsisakė šampano „Moet“ – buvo toks įdomus derinys, – šypsojosi D. Tautkuvienė, akcentavusi, jog bulvės Lietuvoje pigios, tačiau darbo jėga yra brangi. – Vieni ima šaldytus cepelinus, o pas mus kavinėje daromi rankų darbo cepelinai, tad į tai reikia įdėti daug darbo. Žmogus net sutaupo lėšų ir vargo, jeigu ateina du kartus per mėnesį pavalgyti cepelinų į kavinę, nei namie pasidarytų, nes cepelinus dar reikia mokėti išvirti ir tai padaryti. Ne visi tai moka“.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

„Blynai yra blynai, tad mokėti keliolika eurų už porciją bulvinių blynų atrodo daugoka.


Kur Palangoje pigiau pavalgyti, jog netektų už šaltibarščius susimokėti 12 eurų? Legendos sklando ir apie 14 eurų kainuojančius cepelinus. Kokios šiemet kainos Palangoje ir ko tikisi verslininkai, skelbiama LNK žinių reportaže.


Šaltibarščiai – tradicinė šalta burokėlių sriuba, kurios daugiausiai suvalgome būtent vasarą. 


Nekilnojamo turto kainų šuoliai jau praeityje ir rinkai žadamas stabilių kainų laikotarpis – kai kur net galima pamatyti, kaip ženkliai susitraukė kainos supratus, kad lietuviai neskuba pirkti neadekvačias kainas pasiekusio būsto. 


Išaugusi infliacija kainas šį vasaros sezoną augins ir Letuvos kurortuose. Pajūrio turizmo atstovų tegimu, laukiantis kainų augimas bus dviženklis ir sieks apie 10 proc., todėl pernykščių kainų tikėtis jau nereikėtų.


Vyriausybė trečiadienį pritarė, kad šiemet keliams būtų skirta 543,2 mln. eurų. Be to, 2023 ir 2024 metais preliminariai numatyta skirti po 522 mln. eurų.


Porcija cepelinų nuo 5 iki 7,50 eurų, dubenėlis šaltibarščių – nuo 2,50 iki 5 eurų – tokiomis kainomis šįmet verslininkai poilsiautojus pasitinka J. Basanavičiaus gatvėje, Palangoje. Tačiau kai kurie poilsiautojai gali gauti ne tik nemokamų ledų, bet ir nemokamų cepelinų, rašo Kristina Pocytė, delfi.lt žurnalistė.


Praėjusius metus galima laikyti nuotolinių būdu organizuojamų aukcionų ir varžytynių proveržio metais. Registrų centro administruojamame elektroninių varžytynių ir aukcionų portale, kuris leidžia gyventojams ir verslui varžytis dėl įvairaus parduodamo turto, praėjusiais metais augo tiek paskelbtų aukcionų bei varžytynių kiekiai, tiek juose dalyvavusių dalyvių skaičius, tiek ir bendra jų metu...


Verslininkas Gediminas Gečas – jis valdo populiarias kurorto kavines „A-petit“ ir „Šilelis, Mokesčių inspekcijai nurodė, kad banke pernai turėjo 10 000 eurų, buto, kuriame gyvena, vertė yra vos 39 tūkstančiai eurų, kitų statinių – sodo namelių, garažų, inžinerinių statinių – vertė yra 32 600 eurų, valdomų žemės sklypų vertė yra 76 000 eurų, yra...


Lietuva be cepelinų – kaip Palanga be Baltijos jūros. Bene visos kurorto kavinės ir restoranai siūlo cepelinus, tautinės virtuvės „tradicijų tradiciją“. Vis tik virėjai tvirtina, kad cepelinai, nors vis dar „madingi“, savo „pozicijas“ Palangoje palengva užleidžia brangesniems ir labiau gurmaniškiems patiekalams. Kur kurorte galima pigiausiai...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius