Palangos kurorto muziejus atšventė savo įkūrimo 10-metį: tai buvo istorinis sprendimas

Palangos tiltas, 2023-08-31
Peržiūrėta
1414
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos kurorto muziejus atšventė savo įkūrimo 10-metį: tai buvo istorinis sprendimas

Antradienį Palangos kurorto muziejuje vyko neeilinė šventė – atšvęstas muziejaus dešimtmetis. Kaip teigė Kurorto muziejaus direktorė Virginija Paluckienė, pirmasis dešimtmetis yra išties ypatingas – juk per tuos metus muziejus buvo sukurtas praktiškai nuo nulio iki modernios, įdomios ir turtingos Palangos kultūros įstaigos. 

Dešimtmečio minėjimas – tarsi pradžios etapo užbaigimas

2013 m. rugpjūčio 29 d. Palangos miesto savivaldybės taryba priėmė išties labai svarbų, atsakingą, istorinį sprendimą – įkurti Palangos kurorto muziejų. Tų pačių metų spalio 2 d. muziejus įregistruotas Juridinių asmenų registre, netrukus pradėtas organizuoti konkursas į muziejaus vadovo pareigas. 

„2014 m. sausio 30 d. Palangos miesto savivaldybės taryba paskyrė šviesios atminties Jūratį Liachovičių muziejaus direktoriumi, o netrukus, vasario 25 d., muziejuje pradėjome dirbti mes kartu su kolege Lina Sebeckiene. Aš ėjau vyriausiosios fondų saugotojos pareigas, o Lina –vyriausiosios buhalterės. Tada prasidėjo itin įtemptas laikotarpis, nes reikėjo pirmiausia sukurti įstaigos administracinę dokumentų bazę, kad muziejus, kaip savivaldybės biudžetinė įstaiga, galėtų vykdyti savo veiklą. Vykdėme eksponatų paiešką, traukėme juos į muziejaus rinkinius, stengėmės sukurti tinkamas sąlygas eksponatams saugoti. Taip pat kūrėme ilgalaikius strateginius planus, išgryninome muziejaus koncepciją, pradėjome svarstyti, kokia turėtų būti būsima muziejaus ekspozicija ir iš kur gausime lėšų ją įrengti“, – prisiminė V. Paluckienė.

Muziejus tuo metu veikė dar nerenovuotoje, beveik avarinės būklės viloje „Anapilis“. 2015 m. prasidėjus jos restauracijai, administracija išsikėlė į patalpas, esančias Gintaro g. 33A, o į jau modernizuotą, dar dažais kvepiančią vilą „Anapilis“ sugrįžta 2016 m. rugsėjo 23 d., kai vila iškilmingo renginio metu buvo perduota muziejui. 

„Žinoma, viso dešimtmečio įvykių neįmanoma išvardinti, bet galiu pasakyti, kad jis buvo labai įvairus, dėl to ir įdomus. Netrūko iššūkių, o kai kurių tikslų siekimas pareikalavo išskirtinio susikaupimo, išradingumo ir pastangų. Dešimtmečio minėjimas, tarsi pradžios etapo užbaigimas, – didžiulė šventė, kai galime pasidžiaugti pasiektais rezultatais“, – teigė Kurorto muziejaus vadovė. 

Sunkiausias laikotarpis – po netekties

Kaip pripažino direktorė, didžiausi iššūkiai ir gana sunkus laikotarpis buvo užklupę po direktoriaus Jūračio Liachovičiaus mirties. Nuo 2017 m. spalio vidurio iki pat 2019 m. pabaigos. 

„Tada teko ne tik užtikrinti, kad nenutrūktų jau įsibėgėjusi aktyvi muziejaus mokslinė, kultūrinė, projektinė, edukacinė veikla, bet ir teko vykdyti tarptautinį projektą „Palanga – Pavilosta. Jūros įkvėpta istorija“, įgyvendinti jame suplanuotas veiklas, organizuoti tarptautinių viešųjų pirkimų procedūras, kurios dėl įvairių aplinkybių užtruko net pusantrų metų. Vėliau, jau pasirašius sutartį su įmone dėl ekspozicijos įrengimo, atsikvėpti taip pat nebuvo kada, nes prasidėjo ekspozicijos turinio kūrimo procesas. Turinys turėjo atitikti šiuolaikinio žmogaus poreikius – būti kokybiškas, informatyvus ir patrauklus. Labai džiaugiuosi, kad užteko jėgų ir motyvacijos užbaigti pradėtą darbą ir 2019 m. gruodžio 21 d. visuomenei pristatėme interaktyvią, modernią ekspoziciją, kuri nepraranda aktualumo ir iki šiol lankytojams kelia susižavėjimą“, – nuveiktais darbais pasidžiaugė V. Paluckienė. 

Ji pripažino, kad, be abejonės, nuėjus tokį kelią, kaip žmogus, kaip specialistas įgyji daugiau patirties, profesionalumo ir antrą kartą einant tuo pačiu keliu galbūt nekartotum kai kurių veiksmų, skirtųsi sprendimų būdai. „Bet keisti, vargu, ar ką nors norėčiau. Tiesą pasakius, nesu tas asmuo, kuris analizuoja „kas būtų, jeigu būtų“, – atviravo pašnekovė.

 Teko sutikti labai daug įdomių žmonių

Pasiteiravus apie gražiausias patirtis, direktorė patikino, kad jos susijusios su žmonėmis. Pasak jos, per dešimtmetį įvairių renginių, projektų, ekskursijų metu teko sutikti labai daug įdomių, geraširdiškų, nuoširdžių, charizmatiškų asmenybių. Žinoma, širdį glosto ir pasiekti sunkaus darbo rezultatai. „Tikiuosi, kad ateinantis muziejaus dešimtmetis bus kur kas pastovesnis, galėsime orientuotis į kokybiškesnius renginius, intensyvesnę mokslinę veiklą, patrauklesnes edukacijas. Svajojame apie vilų „Romeo“ ir „Džiuljeta“ sutvarkymą ir prijungimą prie Kurorto muziejaus. Taip vilos „Anapilis“ aplinkoje būtų sukurta išskirtinė kultūrinė, edukacinė erdvė“, – pasidalino ateities planais V. Paluckienė.

Palangos miesto sav. inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šiemet švenčiame 105-ąjį Lietuvos šaulių sąjungos gimtadienį. LŠS įkurta 1919 m. birželio 27 d. Kaune. 


Antradienį Palangos kurorto muziejuje vyko neeilinė šventė – atšvęstas muziejaus dešimtmetis. Kaip teigė Kurorto muziejaus direktorė Virginija Paluckienė, pirmasis dešimtmetis yra išties ypatingas – juk per tuos metus muziejus buvo sukurtas praktiškai nuo nulio iki modernios, įdomios ir turtingos Palangos kultūros įstaigos. 



„Šio vakaro šv. Mišios Šventosios bažnyčioje buvo ypatingos – parapijos klebonas Zenonas Degutis šiandien mini savo asmeninį jubiliejų – 70-metį. Kurorto bendruomenės vardu pasveikinau gerbiamą kleboną gražios sukakties proga ir padovanojau simbolinę dovaną – iš paukščio skrydžio įamžintos Šventosios bažnyčios nuotrauką,“ – Palangos meras skelbia savo Meta (Facebook) įraše ketvirtadienio...


Penktadienį, birželio 11 dieną, Palangos kurorto Jūros šaulių choras šventė savo veiklos 40 – metį. „Palangos bendruomenės vardu pasveikinome ir palinkėjome dar daug metų  savo dainomis džiuginti palangiškius ir miesto svečius,“ – tokį sveikinimą savo „Facebook“ paskyroje paliko Palangos meras Šarūnas Vaitkus.


Saugodama kurorto gyventojus nuo galimos grėsmės, Palangos miesto Savivaldybė priėmė sprendimą, pagal kurį nuo pirmadienio uždrausta apgyvendinti svečius tiek viešbučiuose, tiek privačiuose būstuose.


Palangiškiai ir kurorto svečiai Baltijos kelio 30-metį nuotaikingo minėjo, rugpjūčio 23 d. už rankų susikibdami pajūryje. Gyvoji grandinė nusidriekė ant jūros tilto, Šventojoje – prie skulptūros „Žvejo dukros“.  


Palangos kurorto muziejus ir Pavelostos (Latvija) kraštotyros muziejus, atsižvelgdami į abipusį susidomėjimą plėtoti bendradarbiavimą ir pripažindami, kad draugiškų partnerystės santykių Europos Sąjungoje stiprinimas padės plėtoti kultūrinius ryšius, sutarė bendradarbiauti ­– penktadienį pasirašyta tai patvirtinanti sutartis.


„Su gimtadieniu, Sigute!” – nuo pat ryto džiaugsmingai skambėjo vaikų lūpose. Spalio 28-tos dienos rytas buvo pilnas šventiško jaudulio, vaikų šypsenų ir magiško laukimo. Visi žinojome – šiandien lopšeliui-darželiui „Sigutė“ jau 30-imt! Per šį tikrai nemažą laikotarpį keitėsi vaikai, tėvai, darbuotojai, tačiau...


Ketvirtadienį vykusiame Palangos miesto savivaldybės posėdyje vėl grįžta prie kurorto muziejaus steigimo klausimų – pakeistas šių metų kovo mėnesio Tarybos sprendimas, ir, jeigu daugiau nebebus jokių pakeitimų, dar šį rudenį miesto savivaldybės biudžetinė įstaiga – Palangos kurorto muziejus, kuris, kaip planuojama, turėtų įsikurti Anapilyje po jo restauravimo...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius