Palangos kurorto muziejus: sudėti paskutiniai taškai?

"Palangos tilto" informacija, 2013-09-02
Peržiūrėta
907
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos kurorto muziejus: sudėti paskutiniai taškai?

Ketvirtadienį vykusiame Palangos miesto savivaldybės posėdyje vėl grįžta prie kurorto muziejaus steigimo klausimų – pakeistas šių metų kovo mėnesio Tarybos sprendimas, ir, jeigu daugiau nebebus jokių pakeitimų, dar šį rudenį miesto savivaldybės biudžetinė įstaiga – Palangos kurorto muziejus, kuris, kaip planuojama, turėtų įsikurti Anapilyje po jo restauravimo, turės ir savo direktorių.
Bendru sutarimu pritarę siūlytam Tarybos sprendimo projektui, Palangos politikai nusprendė įsteigti biudžetinę įstaigą, pavadinti ją Palangos kurorto muziejus bei nurodyti, jog šios biudžetinės įstaigos buveinė bus adresu Birutės alėja 34A. Biudžetinės įstaigos savininkas, o taip pat savininko teises ir pareigas įgyvendinanti institucija – Palangos miesto savivaldybės Taryba.
Politikai tuo pačiu pritarė ir steigiamo muziejaus nuostatams, kuriuos įpareigojo pasirašyti Palangos merą Šarūną Vaitkų.
Be to, Palangos miesto savivaldybės administracija įpareigota per vieną mėnesį nuo muziejaus įregistravimo Juridinių asmenų registre organizuoti konkursą į Palangos kurorto muziejaus direktoriaus pareigas.
Parengtajame sprendimo projekte dėl Palangos kurorto muziejaus steigimo ir nuostatų patvirtinimo buvo minima, jog jis gimęs atsižvelgiant į  2011-ųjų spalio 19-ąją vykusios konferencijos „Ar turėsime Palangos krašto muziejų?“ rezoliuciją.
Joje siūlyta miesto merui imtis iniciatyvos organizuojant bei rengiant muziejui steigti reikalingus teisinius ir administracinius aktus bei kreiptis į valstybės institucijas dėl Palangos kurorto muziejaus steigimo, kurį siūloma įkurdinti viloje „Anapilis“. Taip pat rekomenduojama kreiptis į Lietuvos nacionalinį muziejų dėl eksponatų perkėlimo, rengti objekto įkūrimo investicinį projektą, numatyti 2012 m. miesto biudžete lėšų jam įkurti bei steigti įstaigos laikino direktoriaus pareigybę.
Praėjus beveik dviems metams po minėtos konferencijos tikimasi, jog rugsėjį priimtasis sprendimas bus realus žingsnis link muziejaus, kurį ketinta pavadinti Palangos krašto muziejumi, steigimo ar bent jau visų reikalingų procedūrų įgyvendinimo.
Beje, per šiuos metus žengtas ir dar vienas žingsnis, kad kurorto muziejus turėtų ne vien direktorių. Šiuo me­tu bai­gia­mas reng­ti „Anapilio“ pa­sta­to res­tau­ra­vi­mo ir pri­tai­ky­mo kul­tū­ros po­rei­kiams tech­ni­nis pro­jek­tas. Fi­nan­sa­vi­mą ti­ki­ma­si gau­ti tei­kiant par­aiš­ką Eu­ro­pos eko­no­mi­nės erd­vės ir Nor­ve­gi­jos fi­nan­si­nių me­cha­niz­mų par­amai. Par­aiš­ka bus tei­kia­ma ru­de­nį.
Pir­mi­niais skai­čia­vi­mais, „Ana­pi­lio“ res­tau­ra­vi­mas ga­li kai­nuo­ti apie 5,5 mln. li­tų.

Jūsų komentaras:

senbuve 2013-09-11 09:17 (b / IP: 212.122.93.162)
,,exponatus"klumpes ITALIJOJ pirksim?

senbuwis 2013-09-11 09:09 (j / IP: 212.122.93.162)
svarbiausia apleist, nepriziuret, kaip nomalus seimininkas daro, o po to ,,restauruot ÁPLEIST< nepriziuret, o askui ,,RESTAURUOT: uz nesamoningas kainas/litus plaut/. REZULTATAS-kurhauzo smekla

tam paciam komentatoriui 2013-09-04 11:01 (IP: 78.61.104.50)
kiek supratau, labai gedi del nugriautos aludes "Puta", liaudyje smurgline vadinta, matomai dabar bambali apsizerges rasineji...ir "kulturiniesi"...

joo 2013-09-03 13:34 (lll / IP: 79.133.225.75)
dar ta twarto/klojimo/ teatra reiketu pas/ats/tatyt ir butinai direktori, reziseriu ir t.t..

i 2013-09-03 13:30 (ll / IP: 79.133.225.75)
wargas tau jeruzale, kurhauzo erzacas, tai dar anapilio smekla nusimato palanga ,,chalturos sostine;;

Taip pat skaitykite

Ar mažamečiai berniukai, kurie vasario pradžioje iš miesto senjorės kurorto centre, kaip teigiama nukentėjusios pareiškime policijai, išplėšė iš rankų rankinę ir nurūko, liks nesučiupti? Kaip informavo „Palangos tiltą“ Donatas Mockaitis, laikinai einantis Palangos miesto policijos komisariato viršininko pareigas, ikiteisminis tyrimas pagal...


Palangos miesto savivaldybės taryba vakar, ketvirtadienį, patvirtino 2021 metų kurorto biudžetą. Numatoma, kad miesto biudžeto pajamos sieks 31 mln. 385 tūkst. eurų.


Palangos miesto savivaldybės tarybos narė Svetlana Grigorian nepažeidė iki 2019-12-31 galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti. Tokį sprendimą vienbalsiai priėmė Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK).


Atidaryta Palangos kurorto muziejaus nuolatinė ekspozicija

"Palangos tilto" informacija, 2019 12 20 | Rubrika: Miestas

Kurorto muziejus verčia naują istorijos puslapį. Šeštadienį, gruodžio 21 d., pirmą kartą buvo atverta muziejaus nuolatinė ekspozicija, lankytojus nukelianti į paslaptingą ir neįtikėtinai įdomų Palangos kurorto istorijos pasaulį.


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl buvusio Palangos miesto savivaldybės tarybos nario Aleksandro Jokūbausko elgesį. Bus aiškinamasi, ar jis, nustojęs eiti minėtąsias pareigas, nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimo atstovauti.  


Palangos kurorto muziejus ir Pavelostos (Latvija) kraštotyros muziejus, atsižvelgdami į abipusį susidomėjimą plėtoti bendradarbiavimą ir pripažindami, kad draugiškų partnerystės santykių Europos Sąjungoje stiprinimas padės plėtoti kultūrinius ryšius, sutarė bendradarbiauti ­– penktadienį pasirašyta tai patvirtinanti sutartis.


Rugpjūčio pabaigoje duris visuomenei atvėrė atnaujintas „Anapilis“, į pirmąją ekspoziciją „Anapilis“ – 118 metų istorija“ šioje viloje žmonės bus pakviesti kitą penktadienį – rugsėjo 23-ąją. Pasak Palangos kurorto muziejaus direktoriaus Jūračio Liachovičiaus, šis renginys bus skirtas restauruotos vilos atidarymo ir perdavimo muziejaus...


Ketvirtadienį vykusiame Palangos miesto savivaldybės posėdyje vėl grįžta prie kurorto muziejaus steigimo klausimų – pakeistas šių metų kovo mėnesio Tarybos sprendimas, ir, jeigu daugiau nebebus jokių pakeitimų, dar šį rudenį miesto savivaldybės biudžetinė įstaiga – Palangos kurorto muziejus, kuris, kaip planuojama, turėtų įsikurti Anapilyje po jo restauravimo...


Kreipimasis į Palangos miesto savivaldybės tarybos narius  9

Rimantas Germanas UAB „Litesko“ komercijos direktorius, 2013 06 06 | Rubrika: Miestas

Situacija Palangos šilumos ūkyje, o taip pat miesto savivaldybės ir „Litesko“ santykiai pasiekė ribą, kuomet nebeužtenka pasisiuntinėti raštais vieni kitiems. Turime labai rimtą situaciją, didžiulę problemą, kuri kaupėsi ne vieną mėnesį ir pasiekė kulminaciją. Apie tai ir noriu pasisakyti.


  Trečiadienį kelininkų poilsio namai priešais miesto savivaldybę tapo miesto savivaldybės nuosavybe. Pastato perdavimo sutartį pasirašė Palangos savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė ir valstybinės įmonės „Klaipėdos regiono keliai“ direktorius Petras Kaučikas. Tikimasi, kad savivaldybės jėgomis parengus pastato renovacijos projektą ir...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius