Palangos kurorto plėtros prioritetai 2014–2024 metais

Palangos tiltas, 2013-11-04
Peržiūrėta
261
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos kurorto plėtros prioritetai 2014–2024 metais

2007–2013 metais Palangos miesto savivaldybėje įgyvendinamiems viešojo ir privataus sektoriaus turizmo projektams skirta beveik 52 mln. litų ES struktūrinių fondų parama. Palangos miesto savivaldybės administracija įgyvendino aktyvaus poilsio infrastruktūros plėtros projektus. Šiuo metu vykdo Birutės parko tvarkymo ir kempingo įrengimo darbus. Lietuvos dailės muziejui ES paramos lėšomis restauruoja Palangos gintaro muziejaus reprezentacinius rūmus. Šiandieną kurorto gyventojai ir svečiai su nekantrumu laukia Palangos vasaros koncertų salės rekonstrukcijos pradžios ir Universalios sporto salės rekonstrukcijos darbų užbaigimo. Pastaraisiais metais verslas taip pat gerokai prisidėjo prie kurorto sezoniškumo mažinimo ir įvaizdžio gerinimo – įgyvendino sveikatingumo ir konferencijų turizmo projektus, gerino apgyvendinimo paslaugų kokybę.
2012 metais, palyginti su 2009 metais, turistų skaičius Palangos apgyvendinimo įstaigose išaugo daugiau kaip 25 procentais. Nors projektų įgyvendinta daug, tačiau didelė kurorto problema vis dar išlieka sezoniškumas – daugiausia turistų sulaukiama vasaros sezono metu. 2012 metais Palangos miesto savivaldybės apgyvendinimo įstaigose apsistojo beveik 200 tūkst. turistų, iš jų daugiau kaip 56 proc. atvyko birželio-rugpjūčio mėnesiais.
Šių metų vasarą Palangoje atlikta Lietuvos ir užsienio turistų apklausa, kurios metu buvo siekiama išsiaiškinti kokiais tikslais jie atvyko į pajūrio kurortą. 84 proc. respondentų nurodė, kad čia svečiuojasi laisvalaikio ir poilsio tikslais. Daugiausia laiko jie praleido prie jūros, užsiėmė aktyvaus laisvalaikio veiklomis, dalyvavo kultūros ir sporto renginiuose, lankėsi naktiniuose klubuose, baruose. Sveikatos turizmo tikslais šią vasarą į Palangą pailsėti atvyko tik 6,6 proc. respondentų. Turistai geriausiai įvertino kurorto gamtą, dviračių takus ir nuomos paslaugas, apgyvendinimo, maitinimo, sveikatingumo paslaugas. Kurorto svečiai gerai atsiliepė apie muziejus ir prekybos paslaugas. Apklausos rezultatai parodė, kad pagrindiniai turistų traukos objektai – pajūris, dviračių takai, Palangos gintaro muziejus, Birutės parkas, Palangos tiltas ir J. Basanavičiaus gatvė. Didžioji dalis turistų nurodė, kad Palangoje labai trūksta aktyvių pramogų – nuotykių parkų, baseinų.
UAB „Eurointegracijos projektai“ bendradarbiaudami su Palangos miesto savivaldybės administracijos ir verslo atstovais parengė Palangos turizmo plėtros 2014-2024 m. strategiją, kurioje numatyti kurorto turizmo plėtros prioritetai. Strategijoje pateikti pasiūlymai turizmo rinkodarai, investicijoms ir verslo projektų vystymui. Sveikatos turizmas, aktyvus poilsis ir kultūrinis turizmas yra prioritetinės Palangos kurorto vystymo kryptys, kuriomis siekiama padidinti turistų srautus ir sumažinti kurorto sezoniškumą. Palangos miesto savivaldybės administracija turizmo plėtros projektais ir investicijomis skatins kurorto išskirtinumą ir savitumą. 2014–2024 m. kurorte planuojama įrengti geoterminio ir mineralinio vandens gręžinius, biuvetes, gydyklas, baseinus, modernizuoti reabilitacines įstaigas, sanatorijas. Kultūrinio turizmo projektais bus siekiama atgaivinti senąsias kurorto medines vilas, tęsti Birutės parko tvarkymo darbus, pastatyti daugiafunkcinį kultūros centrą, įrengti apžvalgos aikšteles. Maksimalios ekonominės naudos galima tikėtis sukūrus naujus turizmo traukos objektus, teikiančius paslaugas visus metus.
Palangos miesto savivaldybės administracija turizmo plėtros projektais sieks didelio ir ilgalaikio poveikio kurorto gyventojams, verslininkams ir turistams.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Nors 2020-ieji metai dėl koronaviruso pandemijos ir karantino buvo visiems istoriškai sunkūs, Šarūnas Vaitkus, didžiausio šalies kurorto, Palangos, meras tiki, kad Naujieji visiems bus geresni. „Nuoširdžiai linkiu, kad 2021 metais vėl galėtume drąsiai susitikti ir bendrauti, nedėvėdami veidus dengiančių apsauginių kaukių, lankyti renginius ir priimti...


Palangos kredito unija (PKU) su nerimu stebėjo beveik COVID-19 uždarytą Palangą kovą ir balandį – ne vienas smulkiojo verslo atstovas paprašė „kredito atostogų“, tačiau gegužė ir ypač birželis Sandrą Garjonytę, PKU valdybos narę ir pirmininkę, nuteikia optimistiškai. „Vis daugiau sulaukiame užklausų ir paskolų paraiškų, kuriose prašoma...


Šių metų pradžioje nuardytosios Vasaros estrados vietoje jau ryškėja būsimosios ne vien vasaros sezonu, o visus metus palangiškius ir miesto svečius koncertais ir kitais kultūros renginiais džiuginsiančios naujosios Koncertų salės, kurią kultūros ministras Šarūnas Birutis įvardijo pirmąja universalia koncertų sale visoje Lietuvoje, kontūrai. Rekonstrukciją...


Palangos meras Šarūnas Vaitkus ir Savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė trečiadienį lankėsi Vilniuje, kur su premjeru Algirdu Butkevičiumi bei kultūros ministru Šarūnu Biručiu aptarė Palangos koncertų salės rekonstrukcijos darbų finansavimo klausimus.


Penktadienį Palangoje duota pradžia Koncertų salės rekonstrukcijos darbams. Simbolinę kapsulę su laišku ateities kartoms įkasė Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus ir darbų rangovo – UAB „Conresta“ – direktorius Lukas Lukaitis. Plačiau apie ceremoniją- "Palangos tilto" antradienio numeryje;


2007–2013 metais Palangos miesto savivaldybėje įgyvendinamiems viešojo ir privataus sektoriaus turizmo projektams skirta beveik 52 mln. litų ES struktūrinių fondų parama. Palangos miesto savivaldybės administracija įgyvendino aktyvaus poilsio infrastruktūros plėtros projektus. Šiuo metu vykdo Birutės parko tvarkymo ir kempingo įrengimo darbus. Lietuvos dailės muziejui...


Pasirašyta rangos darbų sutartis dėl Palangos koncertų salės rekonstrukcijos

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 10 17 | Rubrika: Miestas

Palangos koncertų salės rekonstrukcijai uždegta žalia šviesa – ketvirtadienį Savivaldybėje pasirašyta rangos darbų sutartis. Dokumentą pasirašė Palangos savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė ir UAB „Conresta“ direktoriaus pavaduotojas komercijai vadovas Ernestas Šeženis.


Vakar Palanga susilaukė gerų žinių: Kūno kultūros ir sporto departamentas prie Lietuvos Vyriausybės pagal valstybės investicijų programą Palangos universalios sporto salės statybai Sporto g. 3 skyrė vieną milijoną litų šiems metams.


Palangoje pradėtas įgyvendinti Europos Sąjungos Struktūrinių fondų finansuojamas projektas „Techninės dokumentacijos parengimas Palangos miesto Kęstučio gatvės rekonstrukcijos darbams“, kurio finansavimas siekia 66 711 litų.


Palangoje pradėtas įgyvendinti Europos Sąjungos Struktūrinių fondų finansuojamas projektas „Poilsio namų rekonstrukcija pritaikant turizmo poreikiams“, kuriuo siekiama sukurti ekonomiškai stiprų ir konkurencingą visus metus veikiantį turizmo objektą, teikiantį kompleksines apgyvendinimo, maitinimo ir kitas paslaugas bei kuriantį aukštą pridedamąją vertę.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius