Palangos lopšeliai-darželiai mažųjų lankytojų laukia visus metus

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2011-08-28
Peržiūrėta
2177
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos lopšeliai-darželiai mažųjų lankytojų laukia visus metus

Didžiuosiuose Lietuvos miestuose vos gimus vaikučiui tėvai skuba jį užrašyti į darželį. Neretai tėvai piktinasi ilgomis darželio eilėmis. Palangos lopšeliai-darželiai mažųjų lankytojų laukia visus metus – eilių čia nėra, nors, pavyzdžiui, Kretingoje eilės į juos didelės. Ne todėl, kad darželių Palangoje būtų labai daug, o todėl, kad, blogėjant demografinei padėčiai, Palangoje liko labai mažai vaikų.

 

Priima vaikus

Kiekvienas tėvas savo atžalai nori visko, kas geriausia. Parduotuvėse ieškome ekologiškesnių maisto produktų, kūno nealergizuojančių skalbimo miltelių, saugesnių žaislų. Vaikui paūgėjus, norime kuo geresnio vaikų darželio su rūpestingomis auklėtojomis, modernia jo įranga bei mažai naudotais žaislais.

Kol miesto mokyklos švaistosi karo kirviais dėl papildomos penktokų klasės – ginčą įžiebė savivaldybės sprendimas dėl teritorijų principo taikymo mokinius užrašant į penktas klases, miesto lopšeliai-darželiai su tokiomis problemomis nesusiduria: tėvai gali rinktis darželius savo nuožiūra.

Lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ direktorės Rūtos Reginos Lukaitienės teigimu, darželio grupės pradedamos komplektuoti dar žiemą, sausio 1 dieną. „Grupes 2011 metams pradėjome formuoti  sausio 1 dieną. Tėvams parašius prašymą, jeigu tuo metu turime laisvų vietų, priimame vaikučius iš karto“, - teigė direktorė. Apie darželyje esančias laisvas vietas direktorė paskelbia internetiniame puslapyje: „Jeigu užsirašęs darželinukas neateina į ikimokyklinio ugdymo įstaigą, turime teisę į jo vietą priimti kitą vaiką. Palaukiame rugsėjo 1 dienos, tuomet duomenis apie laisvas vietas skelbiame internete“.

 

Darželiai pilni

Mokyklos-darželio „Pasaka“ direktorės pavaduotoja Irma Kuojienė laikraščiui sakė, jog visos darželio grupės jau sukomplektuotos. „Kreipėmės į miesto savivaldybės administraciją su prašymu leisti komplektuoti dar vieną papildomą lopšelio grupę, nebetelpa vaikai“, - sakė direktorės pavaduotoja. Paklausta, ar priimtų į darželį vaiką atvestą šiuo metu, I. Kuojienė laikraštį patikino, jog nors ir laisvų vietų ne per daugiausiai, tačiau vaiką priimtų.

„Lopšelio amžiaus vaikus dar priimtumėm nors ir šiandien. Vyresnėlių, trejų, ketverių, penkerių metų amžiaus grupėse laisvų vietų neturime, tad reikėtų palaukti rugsėjo 1-osios. Būna, jog tėvai persigalvoja ir nebeatveda užrašytų vaikučių į darželį, tokiu atveju – priimame kitus mažylius“, - artėjančiais naujais mokslo metais džiaugėsi direktorės pavaduotoja.

Lopšelio-darželio „Žilvinas“ direktorė Regina Lelienė „Palangos tiltui“ sakė, jog nors darželyje laisvų vietų ir nėra, tačiau priima visus vaikus. „Darželyje iš viso turime sukomplektavę 11 įvairaus amžiaus vaikų grupių. Rastumėme vietos ir naujai atvestiems vaikams, tereikia tėvams parašyti prašymą“, - patikino direktorė, kuri rugsėjo 1-ąjai ruošiasi atsakingai. „Sudėtinga pasiruošti naujiems mokslo metams“, - atviravo direktorė R. Lelienė.

Miesto centre įsikūręs lopšelis-darželis „Nykštukas“ bene vienintelis mieste esantis darželis, į kurį vaikus reikia užrašyti kuo anksčiau. „Grupės suformuotos jau seniausiai. Laisvų vietų neturime, tad jeigu norite vesti savo atžalą į mūsų ikimokyklinio ugdymo įstaigą, turėsite laukti eilėje“, - laikraščiui kalbėjo direktorės pavaduotoja ugdymui Birutė Marija Remeikienė.

 

Platus pasirinkimas

Kiekvienas darželis yra unikalus savo veikla bei profiliu. Palangos lopšelis-darželis „Ąžuoliukas“ ekologinės ugdymo krypties įstaiga, su vaikų socialinės globos skyriumi, kuris įgyvendina priešmokyklinio ir globos netekusių vaikų ugdymo programas. „Ąžuoliukas“ įkurtas 1978 metais, jame veikia 8 grupės. „Rugsėjo mėnesį darželį lankys 97 vaikai. Turime dvi lopšelio amžiaus grupes, keturias ikimokyklinio amžiaus bei vieną priešmokyklinio ugdymo amžiaus grupę“, - „Palangos tiltui“ kalbėjo direktorė R. R. Lukaitienė.

Lopšelis-darželis „Nykštukas“ vykdo meninę-estetinę ikimokyklinio ugdymo kryptį. Šiame darželyje veikia 3 lopšelio grupės, 6 ikimokyklinio amžiaus bei 2 priešmokyklinio ugdymo grupės.

Lopšelyje-darželyje „Žilvinas“ ugdymas orientuojamas į vaikų kompetencijų (sveikatos saugojimo, pažinimo, komunikavimo, meninės, socialinės) srities plėtojimą. Darželyje viso veikia 11 grupių. „Rugsėjo 1-ai ruošiamės atsakingai, vaikus pasitiksime su šypsena“, - laikraščiui sakė direktorė Regina Lelienė.

Mokykloje-darželyje „Pasaka“ veikia 5 pradinio ugdymo klasės ir 4 ikimokyklinio ugdymo klasės.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ „Žiogelių“ grupės vaikai su jų mokytoja Jūrate Mikalajūnaite dalyvavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro organizuojamame projekte „Sveikata visus metus 2023“. 


Vaikų parkas mažųjų lankytojų laukia kasdien nuo 9 val. iki 20 val. 


Net ir karantinui įnešus pokyčių į ugdymo procesą, netrukus darželiai ir pradinės mokyklos jau skelbs ilgai lauktų atostogų pradžią. Tačiau ne visi vaikai turi senelius, pas kuriuos gali praleisti nerūpestingas atostogas, o didžioji dalis tėvelių taip pat neturi galimybės būti su vaiku namie, tad kyla klausimas – kur dėti vaiką vasaros metu, jei jis dar per mažas būti vienas...


Tradicinių amatų centras-galerija, įsikūręs S. Dariaus ir S. Girėno g. 27A, Palangoje, jau laukia lankytojų. Čia kiekvieną dieną nuo 10 val. iki 19 val. galima ne tik pasigrožėti eksponuojamais Lietuvos menininkų sukurtais stiklo, medžio, lino, keramikos, gintaro dirbiniais, tapybos darbais, įsigyti patikusį suvenyrą, bet ir sudalyvauti įdomiose edukacinėse veiklose.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Žengtas dar vienas žingsnis mažinant kurorto sezoniškumą. Praėjusią vasarą J. Basanavičiaus gatvėje, kur anksčiau veikė olandų atrakcionai, buvo įsikūręs didžiausias Lietuvoje batutų parkas, o dabar šioje teritorijoje verda statybos darbai – iškils modernus, visai šeimai skirtas pramogų kompleksas, kuris lauks lankytojų ištisus metus.


„Palangos tiltas“ tęsia straipsnių ciklą apie renovuojamus Palangos daugiabučius. Šį kartą buvo pakalbinti Žvejų, Druskininkų bei Ganyklų gatvės renovuojamųjų namų gyventojai. Bronius Pipiras: „Sudefektuotas“ visas namas“ Žvejų gatvėje gyvenančio ir už teisybę kovojančio palangiškio Broniaus Pipiro teigimu, name palikta aibė brokų ir...


Vaikų parkas vėl laukia mažųjų lankytojų  1

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 04 29 | Rubrika: Miestas

Atšilus orams, Palangoje vėl vartus atkėlė netoli jūros, šalia pušyno įsikūręs Vaikų parkas. Jame mažieji nemokamai pramogauti gali kasdien nuo 10 iki 20 val. Vakare parkas uždaromas, įjungiama signalizacija.


Didžiuosiuose Lietuvos miestuose vos gimus vaikučiui tėvai skuba jį užrašyti į darželį. Neretai tėvai piktinasi ilgomis darželio eilėmis. Palangos lopšeliai-darželiai mažųjų lankytojų laukia visus metus – eilių čia nėra, nors, pavyzdžiui, Kretingoje eilės į juos didelės. Ne todėl, kad darželių Palangoje būtų labai daug, o todėl, kad, blogėjant demografinei padėčiai...


Pastaruoju metu visoje Lietuvoje ima populiarėti privatūs darželiai, Palangoje kol kas apie tokią veiklą negirdėti. Nors jų nauda nelabai kas abejoja, visgi daugelis susimąsto dėl vaikų skaičiaus kurorte: spėjama, jog jų gali neatsirasti. Gal tai ir „kiša koją“ tokią idėją plėtojantiems? Kad ir kaip bebūtų, kurorte tokių paslaugų niekas nesiūlo nei legaliai, nei atrodo, nelegaliai, bent...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius