Palangos neįgaliesiems ir seneliams – tarptautinio projekto partnerių dėmesys

Palangos tiltas, 2015-01-29
Peržiūrėta
1284
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos neįgaliesiems ir seneliams – tarptautinio projekto partnerių dėmesys

Sausio 21 dieną Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro kurorto verslo skyriaus mokiniai kartu su tarptautinio projekto „Role of Youth in Society“ partneriais iš Islandijos, Suomijos, Latvijos ir Estijos, Palangoje įgyvendino vieną iš projekto etapų, skirtą savanoriškai veiklai. Tuo tikslu projekto dalyviai lankėsi Palangos globos namuose, Neįgaliųjų dienos centre bei Klaipėdos jūrininkų ligoninės Palangos departamento Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriuje.
Šiose įstaigose mokiniai ne tik vaišino kurorto verslo skyriuje pačių mokinių iškeptais pyragais, bet ir rodė didžiulį dėmesį kiekvienam žmogui, šiltai su jais bendravo. Neįgaliųjų dienos centre visi galėjo susipažinti su neįgaliųjų veikla, kurią jie noriai pristatė, demonstruodami savo darbelius, jų atlikimo techniką. Palangos globos namų gyventojai su nekantrumu laukė svečių, susitikimo metu dalijosi savo gyvenimo istorijomis ir patirtimi bei kvietė juos ir kitą kartą aplankyti.
Šiuo projektu yra siekiama padrąsinti mokinius ir mokytojus iš Skandinavijos – Baltijos šalių dirbti kartu, siekiant įnešti indėlį į geresnę visų ateitį ir skatinti suvokimą, kad jaunimas yra atsakingas už socialinio gyvenimo kaitą, taip pat sukurti bendrumo jausmą ir ugdyti jaunų žmonių asmenybes su gerais socialiniais įgūdžiais bei pasitikėjimu savimi bei atsakingu požiūriu į visuomenę. Reikia ne tik mokėti imti, bet ir gebėti atiduoti dalį savo jėgų ir energijos tiems, kuriems reikalingas dėmesys, palaikymas ir pagalba. Todėl savanorystė yra būtent ta, savo noru pasirinkta veikla, už kurią negaunamas finansinis atlygis ir kuri yra naudinga kitam žmogui. Ji padeda suprasti, kad egzistuoja labai paprasti, tačiau pamatiniai gyvenimo dalykai – dėkingumo kupinos žmogaus akys, šypsena. Sugebėjimas dalytis, dėmesys kartu parodant, kad žmogus, kuriam reikia pagalbos, yra svarbus. Tai yra esminiai gyvenimo dalykai, kuriuos patyręs jaunas žmogus bręsta kaip asmenybė.

Angelina BUTEIKIENĖ

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Ošupio takas taps draugiškesnis bei saugesnis neįgaliesiems – praėjusią savaitę pasirašyta šio tako atkarpos nuo Paraplegikų stovyklos iki Šventosios pritaikymo neįgaliesiems statybos darbų sutartis.


Paplūdimiuose atnaujintos neįgaliesiems skirtos aikštelės

"Palangos tilto" redakcija, 2020 06 23 | Rubrika: Miestas

Palangos komunalininkai paplūdimyje atnaujino dvi aikšteles, skirtas neįgaliesiems, tad judėjimo sunkumų turintys palangiškiai ir kurorto svečiai gali patogiai grožėtis jūra.  


Geradarystė ir pasišventimas labiau nelaimingiesiems – žodžiai, kurie apibūdina „Carito“, tarptautinės katalikiškos humanitarinės organizacijos, veiklą. Apie Palangos „Carito“ veiklą „Palangos tiltas“ kalbėjosi su Palangos Švč. M. Marijos ėmimo į dangų parapijos „Caritas“ koordinatore Vilma Voriene.


Palangoje besilankantys „Erasmus +“ tarptautinio projekto „DARE“ („Demokratiniai veiksmai valdo Europą“) dalyviai iš Palermo (Italija), Paredes de Coura (Portugalija), Sofijos (Bulgarija) ir Palangos senosios gimnazijos trečiadienį Kurorto muziejuje susitiko su Palangos meru Šarūnu Vaitkumi bei mero patarėju Pranu Žeimiu.  


Palangos vaikų parkas praturtintas neeiliniu įrenginiu – čia įrengtos sūpuoklės, skirtos neįgaliesiems.


Palangos meras Šarūnas Vaitkus su palangiškiu, aktyviu visuomenininku Tomu Vilucku aptarė miesto pritaikymo neįgaliesiems klausimus.


Sausio 21 dieną Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro kurorto verslo skyriaus mokiniai kartu su tarptautinio projekto „Role of Youth in Society“ partneriais iš Islandijos, Suomijos, Latvijos ir Estijos, Palangoje įgyvendino vieną iš projekto etapų, skirtą savanoriškai veiklai. Tuo tikslu projekto dalyviai lankėsi Palangos globos namuose, Neįgaliųjų...


Palangos komunalininkai baigia įrengti medinę aikštelę paplūdimyje, kurioje grožėtis jūra bei vasaros saulėlydžiais bus patogu neįgaliesiems. Ties Birutės parku, netoli poilsio namų „Palangos žuvėdra“ esančiame paplūdimyje žmonėms su negalia pritaikyti ir privažiavimai prie jūros – nutiesti patogūs mediniai takai per kopas, kopose įrengta apžvalgos aikštelė...


Praėjusių metų spalio mėnesį Palangos reabilitacijos ligoninė ėmė vykdyti Neįgaliųjų profesinės reabilitacijos infrastruktūros plėtrą pagal Europos Sąjungos Sanglaudos skatinimo veiksmų programą „Viešųjų paslaugų kokybė ir prieinamumas: sveikatos, švietimo ir socialinė infrastruktūra“. Kaip pasakojo Žmogiškųjų išteklių valdymo vyriausioji specialistė Rūta Lukauskaitė, po pertvarkos...


Šalies menininkų dėmesys – kuršių kraštui

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 07 18 | Rubrika: Sveikata

Liepos pabaigoje Šventojoje vyks jau ketvirtasis šalies menininkų vasaros pleneras. Kaip „Palangos tiltui“ sakė projekto įgyvendintojas skulptorius Petras Baronas, šįsyk kūrėjų dėmesys bus skirtas istoriniam, kultūriniam, archeologiniam kuršių žemių paveldui.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius