Palangos oro uosto direktorė palieka postą

Palangos tiltas, 2013-10-21
Peržiūrėta
1536
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos oro uosto direktorė palieka postą

Penktadienį apie apsisprendimą pasitraukti iš Palangos tarptautinio oro uosto pranešė beveik ketverius metus jam vadovavusi direktorė Jolanta Jucevičiūtė. Dabartinėse savo pareigose ji liks iki spalio 31 dienos. 

 

Apsisprendė prieš keletą dienų

Kaip žinių agentūrai „ELTA“ bei žiniasklaidos priemonėms tvirtino J. Jucevičiūtė, sprendimą ji priėmusi prieš keletą dienų. Penktadienį apie tokį jos žingsnį oficialiai pranešta kolegoms. J. Jucevičiūtė Palangos oro uostui vadovavo beveik ketverius metus. Per tą laiką pagerėjo uosto rezultatai, įgyvendintas ne vienas projektas – pastatyta degalų bazė, atvertas naujas keleivių laukimo terminalas.

Neseniai J. Jucevičiūtė buvo pakliuvusi į Susisiekimo ministerijos vadovų akiratį – nepatenkinti direktorės darbu sukilo pavaldiniai. Jiems neįtiko vadovės darbo stilius bei tai, jog ši į darbą važinėja tarnybiniu automobiliu. Taip pat užkliuvo tai, jog vadovė taip ir nesugebėjo pritraukti nė vienos naujos skrydžių krypties į Palangą.

Speciali Susisiekimo ministerijos komisija konstatavo, kad vadovė galėjo supainioti viešuosius ir privačius interesus. Tačiau išvadose taip pat pažymėta, kad kaltės įrodyti – neįmanoma.

Šiuo metu iš Palangos keleiviai skraidinami trimis kryptimis: į Rygą, Kopenhagą ir Oslą. Vasarą keleiviai reguliariai skraidinami į Maskvą.

 

Traukiasi dėl reorganizacijos?

Viena iš pagrindinių savo sprendimo priežasčių J. Jucevičiūtė įvardijo planuojamą Palangos, Kauno ir Vilniaus oro uosto reorganizaciją. 

„Gyvenimas vietoje nestovi, Palangos ir Kauno oro uostai bus prijungti prie Vilniaus oro uosto, bus viena valdanti įmonė, taigi oro uosto funkcijos po truputį mažėja“, – naujienų agentūrai „ELTA“ sakė J. Jucevičiūtė.
Kol kas nežinoma, ar bus skelbiamas konkursas J. Jucevičiūtės vietai užimti. „Šiuo metu dėliojama trijų oro uostų – Palangos, Kauno ir Vilniaus – reorganizacijos struktūra. Kaip bus organizuojamas jų valdymas – kaip tik sprendžiama. Greičiausiai jiems visiems trims vadovaus vienas žmogus“, – penktadienį sakė Susisiekimo ministerijos Komunikacijos ir protokolo skyriaus vedėja Rūta Dirsienė.

 

Mažės darbuotojų

„Palangos tiltas“ jau rašė, jog rugsėjo viduryje Seimas pritarė įstatymo projektui, kuriuo siekiama leisti reorganizuoti Kauno aerouostą ir Tarptautinį Palangos oro uostą.
Pasak dokumentą pristačiusio susisiekimo viceministro Arijando Šliupo, įstatymo projektu numatoma sudaryti teisines sąlygas reorganizuoti Kauno aerouostą ir Tarptautinį Palangos oro uostą prijungiant juos prie reorganizavime dalyvaujančios valstybės įmonės Tarptautinio Vilniaus oro uosto. Tada oro uostui atitektų visos reorganizuojamų valstybės įmonių teisės ir pareigos.
Taip siekiama optimizuoti ir sumažinti reorganizavimo procese dalyvaujančių valstybės įmonių valdymo išlaidas ir suformuoti efektyvų oro uostų valdymo modelį, leidžiantį darniai plėtoti tarptautinius Vilniaus, Kauno ir Palangos oro uostus.
„Po reorganizacijos oro uostus valdančių valstybės įmonių skaičius sumažės iki 1, darbuotojų skaičius sumažės apie 5 proc., veiklos sąnaudos sumažėtų apie 1,2 mln. litų per metus. Bus efektyvesnis tarptautinių oro uostų valdymas, ekonomiškiau ir efektyviau naudojamos valstybės biudžeto ir Europos Sąjungos paramos lėšos. Įgyvendinant oro uostų investicinius projektus, bus taikomas masto ekonomijos principas“, – teigiama aiškinamajame rašte.
Pritarus projektui po pateikimo (balsavo: už – 57, prieš – 6, susilaikė 10), jis bus svarstomas pagrindiniu paskirtame Ekonomikos komitete. Preliminari svarstymo Seimo posėdyje data – lapkričio 7 diena.

 

„Palangos tilto“, ELTA inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

2021 metais pradėtas ir 2022 metų pradžioje sėkmingai įgyvendintas Palangos oro uosto rekonstrukcijos projektas, kurio pagrindinis rangovas buvo Latvijos įmonė „A.C.B.“, pelnė aukščiausią įvertinimą Latvijos statybų apdovanojimuose. 


Seimą antradienį, rugsėjo14 d., pasiekė įstatymų pataisos, leisiantis Šventosios jūrų uosto akvatoriją ir uosto infrastruktūrą patikėjimo teise valdyti, naudoti ir ja disponuoti Palangos miesto savivaldybės tarybos sprendimu įsteigtai įmonei – uosto direkcijai. 


Šventosios jūrų uosto atstatymo darbams uždegta žalia šviesa – šiandien, kovo 16 d., pasirašyta žvejybos infrastruktūros sukūrimo rangos darbų sutartis. Ją parašais patvirtino Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė ir UAB „Plungės lagūna“ vykdomasis direktorius Povilas Batavičius. Planuojama, kad darbai...


Šiandien, kovo 13 d., aplinkos ministrui Simonui Gentvilui Palangos miesto savivaldybėje miesto meras Šarūnas Vaitkus ir savivaldybės administracijos atstovai pristatė Šventosios jūrų uosto atstatymo planus bei diskutavo apie galimybes ieškoti finansavimo vienam iš pagrindinių uosto statytos etapų – molų statybai.


„Atverkime vartus į jūrą“ – tai turbūt patys gražiausi ir prasmingiausi šiandien mano išgirsti žodžiai. Būtent tokiu sakiniu Seimo Ekonomikos komiteto pirmininkas Kazys Starkevičius šiandien, sausio 27 d., apibendrino komiteto poziciją Šventosios jūrų uosto atstatymo klausimu,“ – trečiadienio vakarą Facebook parašė meras...


Nacionalinis visuomenės sveikatos centras pranešė, kad penktadien, gruodžio 17 d., Palangoje buvo registruota 13 naujų COVID-19 atvejų. Iš viso jų Palangoje –322. Nuo pandemijos pradžios kovo mėnesį jau 532 palangiškių susirgo, ar vis dar tebeserga, koronavirusu. Nuo jo mirė šeši palangiškiai.


Meras Šarūnas Vaitkus savo asmeninėje paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“ vakar paliko įrašą: „Pagaliau ledai pajudėjo. Ačiū Vyriausybei, Premjerui ir kancleriui už operatyvius sprendimus siekiant Šventosios uosto atgimimo.“


Penktadienį apie apsisprendimą pasitraukti iš Palangos tarptautinio oro uosto pranešė beveik ketverius metus jam vadovavusi direktorė Jolanta Jucevičiūtė. Dabartinėse savo pareigose ji liks iki spalio 31 dienos. 


Po apmaudaus pralaimėjimo Seimo rinkimuose konservatoriui Pranui Žeimiui spalį kurorto „darbiečių“ lyderė Genoveita Krasauskienė sulaukė netikėto, bet malonaus pasiūlymo – taip pat „darbietis“ Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis jai pasiūlė užimti ministerijos viceministrės kėdę. Kitai žinomai kurorto moteriai, Palangos Oro uosto direktorei...


Saulėtą praėjusio penktadienio popietę duris atvėrė naujas Palangos oro uosto keleivių išvykimo terminalas. Oro uosto direktorė Jolanta Jucevičiūtė bei susisiekimo ministras Eligijus Masiulis perkirpo naujojo terminalo juostą bei atvėrė oro vartus ir Šengeno erdvės keleiviams.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas