Palangos policijos viršininkas Algirdas Budginas: „Mūsų 45 darbuotojų komandoje – 17 palangiškiai“

Linas JEGELEVIČIUS, 2021-02-09
Peržiūrėta
5806
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Algirdas Budginas yra Palangos policijos komisariato viršininkas
Algirdas Budginas yra Palangos policijos komisariato viršininkas

Koronaviruso pandemija neatpažįstamai pakeitė ir nusistovėjusią darbo tvarką Palangos miesto policijos kolektyve, o policijos pareigūnai yra nepakeičiami įgyvendinant karantino suvaržymus, vykdant miesto įvažiavimuose automobilių patikras, svarbiausia – ir toliau užtikrinant ramybę ir tvarką mieste. Palangos policijos viršininko Algirdo Budgino interviu „Palangos tiltui“ skaitykite www.palangostiltas.lt

–Kaip koronaviruso pandemija pakeitė asmeniškai jūsų ir jūsų kolektyvo Palangos policijos komisariate darbą ir gyvenimą?
–Žinoma, pandemija pakeitė mano ir Palangos miesto policijos kolektyvo nusistovėjusią darbo organizavimo tvarką, o konkrečiau – daugelis dalykų persikėlė į elektroninę erdvę. Visi susirinkimai, bendravimai tarpusavyje nebevyksta gyvai, bet dėl to yra pliusų, yra, aišku, ir minusų. Tai turime priimti kaip gyvenimo iššūkį ir su juo tvarkytis, neapleidžiant ir pateisinant policijos šūkį: Ginti. Saugoti. Padėti. Galiu patikinti, kad mes dirbame 24 valandas per parą ir atliekame visas mums deleguotas pareigas bei vykdom visus pavestus uždavinius.

–Ar policininkams už darbą savaitgaliais, kontroliuojant įvažiavus ir išvažiavimus į Palangą, buvo mokama papildomai? Ar jie buvo „nuimami“ nuo savo kitų pagrindinių darbų? Ar nepristigo dėl to policinės jėgos kitoms policijos funkcijoms vykdyti?
–Visiems pareigūnams, kurie dirbo savo poilsio dienomis, buvo už tai sumokėta. Galiu paminėti, kad Palangos miesto policijos komisariato pareigūnai iki pat šios dienos ne tik savaitgaliais, bet ir paprastomis darbo dienomis, esant bet kokioms oro sąlygoms, budi nustatytuose postuose. Pareigūnai dažniausiai dirbo per savo poilsio dienas, tad pagrindinės jų darbo funkcijos nuo to nenukentėjo.
–Vasarą jau minėsite keturių metų jubiliejų Palangos policijos komisariate. Jūsų pirmtakai yra „paslydę“ – neteko darbo dėl vairavimo išgėrus, o prieš jus dirbęs viršininkas – dėl „pagalbos“ atgaunant vairuotojo teises. Ar tai dirbdamas prisimenate? Kokius „saugiklius“ savo darbe ir gyvenime esate sau „įsivedęs“, kad ir jūs „nepaslystumėte“?
–Taip, šią vasarą, rugpjūčio mėnesį bus 4 metai, kai esu šiose pareigose. Kai tik pradėjau dirbti Palangoje, apie prieš tai dirbusius vadovus bei jų likimus girdėjau dažnai, bet laikui bėgant ta tema prisimenama labai retai. Mano darbo stažas policijoje – jau 26 metai, ir per tą laikotarpį daug visokių negerų istorijų apie pareigūnų elgesį tiek tarnyboje, tiek nedarbo metu teko girdėti. Tad būtų kvaila ir neatsakinga elgtis taip, kaip nedera. Kad ir koks netinkamas elgesys, iš pažiūros galimai menkniekis, gali sugadinti tiek ilgai siektą ir pagaliau įgytą pasitikėjimą mumis kaip policijos pareigūnais. Todėl aš, prieš darydamas ką nors, gerai pagalvoju apie pasekmes, nes žinau, kad manimi tiki mano šeima, mano artimieji, mano draugai, aplinkiniai žmonės, o susitepus tos dėmės niekada nenuplausi. Apibendrindamas galiu pasakyti: dirbu žmonėms, kad galėčiau juos apginti, apsaugoti ir jiems padėti, ir tą jausmą skiepiju visiems savo komandos nariams.
–Ką jūs įvardintumėte savo darbo Palangoje didžiausiais pasiekimais?
–Apie mano pasiekimus tegu kalba visuomenė, o visiems galiu pasakyti, kad iš širdies stengiuosi, kad visuomenė jaustųsi saugiai ir mūsų kurorto svečiai išvažiuotų iš Palangos su geriausiais atsiliepimais ir kuo greičiau norėtų sugrįžti vėl pas mus.
–O būkite savikritiškas: ko jums ir dėl kokių priežasčių nepavyko kurorte padaryti?
–Iki tobulybės visada yra daug (šypsosi). Žiūrint į policijos statistiką Palangoje, kokių nors itin ryškių ir žymių pokyčių (pastaraisiais metais) nelabai kiekvienas galbūt ir pastebės. Galima pasidžiaugti, kad bendras nusikalstamų veikų skaičius sumažėjo, bet nežymiai padidėjo vagysčių skaičius, nors jų ir išaiškinome daugiau kurorte. Vienose pozicijose rezultatai – geresni, kiti – šiek tiek prastesni.
Labiausiai nerimauju dėl to, kad norint kažką įgyvendinti visuomenės saugumo labui, vien policijos pastangų nepakanka. Tada įsijungia į komandinį darbą kitos institucijos, ir tie sprendimai užsitęsia, o tai atsiliepia siektiniems rezultatams. Džiugu, kad gerai sutariu su Palangos miesto savivaldybės meru bei administracija, tad tie sprendimai visuomenės saugumui gerinti įgauna pagreitį, bet ne viskam ir ji turi įgaliojimus. Turėjome išsikėlę tikslą mažinti pranešimų skaičių iš tam tikrų vietų ir tai pavyko, bet tuoj atsirado kiti adresai, kurie pasižymėjo pranešimų skaičiumi. Tai įtakoja mūsų ateities darbų planus.
–Labai geri Palangos policijos komisariato pareigūnai išvažiuoja dirbti vadovaujančioms pareigoms į Klaipėdą ar net toliau, pavyzdžiui, į Skuodą, į kurį visai neseniai išvažiavo policijos viršininku dirbti Kęstutis Bončkus. Ar visada lengva pakeisti tokius gerus pareigūnus kitais? Beje, kiek pareigūnų dirba Palangos policijos komisariate? Ir kiek iš jų gyvena pačioje Palangoje?
–Aišku, kad gaila išsiskirti su labais gerais pareigūnais, bet reikia mokėti ir pasidžiaugti jų karjeros pokyčiais. Nuoširdžiai džiaugiuosi, kad iš mūsų komisariato žmonės yra atrenkami į aukštesnes pareigas. Žmonės, su kuriais praleidi daug laiko, tampa kaip šeimos nariai ir juos sunku pakeisti naujais, nors yra ir gerų pavyzdžių. Šiuo metu mūsų šeimoje ir puikioje komandoje dirba 45 darbuotojai, iš jų tik 17 yra palangiškiai. Policijos komisariate yra 49 pareigybės.
Buvęs premjeras Saulius Skvernelis, beje, jis – ir buvęs policijos komisaras, buvo užsibrėžęs, kad eilinis policininkas į rankas gautų vieną tūkstantį eurų. Kokia vidutinė policijos pareigūno alga Palangoje? Kiek pareigūnų jūsų komisariate gauna „į rankas“ tūkstantį eurų?
–Palangoje dirbančių pareigūnų atlyginimas į rankas svyruoja nuo 700 iki 1200 eurų, priklausomai nuo pareigų, darbo stažo, pareiginio laipsnio, naktimis ir šventėmis išdirbtų valandų skaičiaus. „Į rankas“ tūkstantį gauna beveik pusė mūsų komisariato pareigūnų.
–Kokiu ritualu prasideda kiekviena jūsų darbo diena?
Prieš 7.00 val. pravažiuoju Palangos bei Šventosios gatvėmis, po to – darbas su kompiuteriu. 8:00 val. –nuotolinis susirinkimas bei pareigūnų atsiskaitymas už praėjusią pamainą bei dienos darbų planavimas.
–Prieš atvykdamas į Palangą vadovavote policijai Neringoje. Kur dirbti buvo lengviau?
–Lengvų darbų nėra. Jei širdyje esi tikrai policijos pareigūnas, tarnaujantis su kilniu tikslu visuomenės saugumo labui. Ir ten, ir čia yra prisiminimų, dėl kurių kartais apima šilti jausmai.
–Praėjusiais metais šalyje išaugo smurtinių nusikaltimų, ypač smurto artimoje aplinkoje atvejų. O Palangoje jų sumažėjo, rodo Klaipėdos AVPK statistika. Ar jums tai nekeista? Ar pastebite „kovidinės“ agresijos ir smurto kurorte?
–Iš patirties galiu teigti, kad Palangoje dažniausiai konfliktuoja ne Palangos gyventojai, o atvykę svečiai. Tokiems konfliktams labai didelę įtaką daro alkoholis, nes dažniausiai viena, o kartais ir abi konflikto šalys būna neblaivios. Dėl smurto artimoje aplinkoje skaičių reikia tik pasidžiaugti – tai pasiekta ne tik policijos, bet ir daugelio kitų institucijų bendru geru darbu. Labai džiaugiuosi, kad artimi žmonės mažiau konfliktuoja, tai geras pavyzdys mūsų vaikams.
–Jūs – buvęs sportininkas, dziudo meistras. Ar palaikote fizinę formą karantino metu? Kaip?
–Dirbdamas Palangoje įpratau pietų metu arba anksti rytais pajudėti gamtoje, dviračiu, bėgdamas ar lankydamasis baseine. Esant tokiai situacijai, liko tik bėgimas ar važinėjimas dviračiu, tad per savaitę keletą kartų mėgaujuosi šiais malonumais.
–Ar turite kokių nors tikslų Naujiesiems metams? Kokių?
–Visi tikslai „sukasi“ apie saugumą ir ramybę Palangos mieste bei ramybę jos gyventojams ir svečiams. Visi mūsų komandos tikslai ir darbų planai – vardan to.
–Ar galite nuoširdžiai pasakyti, kad Palanga – jūsų galutinė stotelė jūsų karjeroje?
–Kad ir kur bebūčiau, visada dirbsiu tai, ką moku geriausiai, Tėvynės labui.

 

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Ar Palanga ras valios užrišti vieną pelningiausių kurorto „spenių“ – kitą sezoną riboti parkavimą Vytauto gatvėje? O gal visai jo joje atsisakyti? 


  Dėkoju visiems policijos darbuotojams, kad Jūsų dėka šiandien gyvename saugioje ir gražioje mūsų krašto aplinkoje. Angelo sargo vardas – ne tik garbingas titulas, bet didžiulis įsipareigojimas ir atsakomybė   kilniems priesakams vykdyti.  Šv. Tomas Akvinietis yra pasakęs, kad visuose mūsų geruose darbuose kartu veikia angelai.


Palangos policijos komisariato viršininkas Algirdas Budginas penktadienio, vasario 26 d., rytą pranešė „Palangos tiltui“, kad kurorto policijos pareigūnai, įvertinę visą surinktą medžiagą, pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal LR. BK 178 str. 2 d. Palangos policijos komisariato viršininkas Algirdas Budginas penktadienio, vasario 26 d., rytą pranešė...


Koronaviruso pandemija neatpažįstamai pakeitė ir nusistovėjusią darbo tvarką Palangos miesto policijos kolektyve, o policijos pareigūnai yra nepakeičiami įgyvendinant karantino suvaržymus, vykdant miesto įvažiavimuose automobilių patikras, svarbiausia – ir toliau užtikrinant ramybę ir tvarką mieste. „Kaip ir kitur augelis dalykų persikėlė į elektroninę erdvę,“ –...


2020 m. gruodžio 21 d. vykusią atranką Skuodo rajono policijos komisariato viršininko pareigoms užimti laimėjo Palangos miesto PK Veiklos skyriaus viršininkas Kęstutis Bončkus. Konkurse dalyvavo trys pretendentai.


Šiandien jauni žmonės dažniausiai veržiasi dirbti sau ar didelėse tarptautinėse kompanijose, tačiau kai kuriems svajonių darbdavys – savivaldybė. Juk toks darbdavys – bene patikimiausias, su visomis garantijomis valstybės tarnautojui. Šiais metais Palangos miesto savivaldybėje pradėjo dirbti du jauni ir gabūs žmonės: Janina Balužė, kuri užėmė Kultūros skyriaus...


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Kovo 7-ąją Klaipėdos apskrities policijos pareigūnai rungėsi Vyriausiojo policijos komisariato dziudo varžybose. Vyrų kategorijoje iki 100 kg pirmavo ir laimėjo Kelių policijos tarnybos viršininkas Mindaugas Džermeika, o virš 100 kg – Palangos m. PK viršininkas Algirdas Budginas.


Vakar Klaipėdos apskrities vyriausiajame policijos komisariate (AVPK) įvyko konkursas Palangos policijos komisariato viršininko pareigoms užimti.


Šiuo metu naujoje komandoje bei aplinkoje taip pat gyvena ir kitas „Naglio“ komandos krepšininkas Vidmantas Užkuraitis. Jau praėjusį savaitgalį pademonstravęs, kad jo veržlumas atneša neabejotiną naudą komandai, nuo šiol sieks nuolat padėti Palangos ekipai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius