Palangos politikoje – istorinis įvykis: prie liberalsąjūdiečių prisijungia 69 liberalcentristai

Linas JEGELEVIČIUS, 2014-04-10
Peržiūrėta
1914
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos politikoje – istorinis įvykis: prie liberalsąjūdiečių prisijungia 69 liberalcentristai

Trečiadienį Vilniuje įvykusiame Lietuvos liberalų sąjūdžio valdybos posėdyje buvo priimtas Palangos politikos gyvenimui istorinis sprendimas – tenkinti Liberalų ir Centro partijos Palangos skyriaus prašymą dėl jo sujungimo su kurorto liberalsąjūdiečių skyriumi.

 

Iki mėnesio pabaigos paaiškės naujas lyderis

Anot Liberalų sąjūdžio pirmininko Eligijaus Masiulio, iki balandžio 30-osios turės įvykti abiejų skyrių visuotinis surinkimas, kuriame bus išrinkti 69 liberalcentristais pasipildžiusio liberalsąjūdiečių skyriaus naujasis pirmininkas, valdyba ir kiti valdymo organai. Nelaukdamas partijos valdybos sprendimo sustabdyti jo narystę partijoje, E. Židanavičius pats įteikė skyriaus Tarybai prašymą laikinai suspenduoti jo narystę liberalsąjūdžio partijoje.

Startas kurorto liberalių jėgų susijungimui duotas po tokio pat Klaipėdos liberalių jėgų sprendimo praėjusią savaitę.

„Tai – labai svarbus sprendimas. Susijungę skyriai bus rimta atsvara kurorto konservatoriams ir kitoms politinėms jėgoms. Labai tikiuosi, kad liberalių pažiūrų Palangos gyventojai parems gerokai išaugusį Palangos liberalsąjūdį ateinančiuose rinkimuose“, – vylėsi E. Masiulis.

Liberalsąjūdiečių valdybos sprendimu, Palangos liberalcentristai bus priimti į Liberalų sąjūdį pagal pateiktą sąrašą – jame 69 nariai.

Anksčiau kurorto liberalsąjūdiečių lyderiai siekė, kad liberalcentristai į skyrių būtų priimami pagal individualius pareiškimus.

Priminsime, kad prieš Liberalų sąjūdžio valdybos sprendimą dėl kurorto liberalių jėgų susijungimo, laikinai einantis partijos Palangos skyriaus pirmininko pareigas Arvydas Dočkus įteikė pareiškimą skyriaus Tarybai apie atsistatydinimą ir pasiprašė priimamas į Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos Palangos skyrių. Skyrius prašymą tenkino.

 

Susijungimui anksčiau kliūtis buvo ir E. Židanavičius

Kurorto liberalios jėgos derybas dėl susijungimo vykdė ir praėjusių metų rudenį, bet derybos baigėsi nesėkmingai.

Tarp kliūčių susijungti buvo minimas liberalcentristų reikalavimas leisti jiems jungtis prie liberalsąjūdiečių pagal visą sąrašą, o ne teikiant pareiškimus individualiai.

Ne paslaptis, kurorto liberalų susiliejimui trukdė ir liberalcentristų antipatija E. Židanavičiui, tuometiniam liberalsąjūdiečių pirmininkui.

Bet liberalsąjūdiečių lyderis E. Masiulis, teigė, kad „nenorįs visų šunų karti ant vieno žmogaus“. „Taip, kai kurių klausimų kilo ir dėl jo (E. Židanavičiaus – aut.). Buvo tokia nuomonė, kad partijos skyriuje būta kai kurių asmeniškumų. Mums, pavyzdžiui, buvo svarbus Raimundo Palaičio pasitraukimas iš liberalcentristų partijos. Dėl E. Židanavičiaus per kitus tris mėnesius savo žodį tars ir Liberalų sąjūdžio Etikos ir procedūrų komisija. Jos sprendimas daug priklausys nuo Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos vykdomo E. Židanavičiaus veiklos (dirbant miesto turgavietėje – aut.) tyrimo“, – „Palangos tiltui“ sakė E. Masiulis.

Liberalcentristų ir liberalsąjūdiečių susijungimą Palangoje kuruos Eugenijus Gentvilas.

 

Narystę sustabdė pats

E. Židanavičius „Palangos tiltui“ sakė, kad narystę partijoje sustabdė pats, niekam neraginant – įteikė prašymą skyriaus Tarybai.

„Nei su E. Masiuliu, nei su partijos valdyba tas klausimas nebuvo aptartas“, – tikino E. Židanavičius.

Jis sakė, kad kai praėjusią savaitę Klaipėdos liberalcentristai prisijungė prie liberalsąjūdiečių, jis nė kiek neabejojąs, kad tai atsitiksią ir Palangoje.

„Todėl mano pareiškimas buvo logiškas, motyvas buvo ir įvykiai Klaipėdoje“, – sakė politikas.

E. Židanavičius pasisakė prieš, kad liberalcentristai į Liberalų sąjūdį būtų priimti pagal visą sąrašą.

Kodėl, nereikia sukti galvos – mažai abejojama, kad naujuoju liberalsąjūdžio skyriaus pirmininku taps vienas iš liberalcentristų skyriaus lyderių – dabartinis jo pirmininkas Saulius Simė, minimos ir Remigijaus Kirstuko, Eugenijaus Simučio pavardės.

Bet E. Masiulis neigė, kad taip atsitiksią: „Manau, kad abu skyriai turi ne vieną stiprų lyderį, galintį susigrumti dėl vadovavimo skyriui“.

S. Simė „Palangos tiltui“ sakė, kad jis būtinai kelsiąs savo kandidatūrą lyderio rinkimuose.

„Labai teigiamai vertinu, kad pagaliau abi kurorto liberalios jėgos susijungė, – teigė S. Simė. – Tai tik geriau bus rinkėjams pasirenkant, už ką balsuoti. Svarbu, kad didės ir konkurencija tarp partijų skyrių“.

Jūsų komentaras:

šnipštukai ir gviežėjai .... 2014-04-11 17:58 (. / IP: 86.100.63.40)
tuos liberastus nors ant svarstyklių dėk,- visi vienodai svers!

Taip pat skaitykite

Pernai kovą siautusi stipri audra „Laura“ nuo kopagūbrio į paplūdimį nuvertė 1921-aisiais pastatytą apie 3 metrų aukščio mūrinį obeliską, ženklinusį prieš šimtą metų nustatytą Lietuvos valstybės sieną su Latvija. Rengiantis minėti Palangos grąžinimo Lietuvai 100 metų jubiliejų, kovo 1-ąją „Pasieniečių klubo“ entuziastai, gavę paveldosaugininkų...


Vakar Seime buvo įteisintos medicininės kanapės. Tai šimtams onkologinėmis ligomis sergančių žmonių padės lengviau ištverti savo ligos sukeltus skausmus. Dėl to ypač džiaugėsi iniciatyvos įteisinti vaistinius preparatus, kurių sudėtyje yra medicininių kanapių, sumanytojas konservatorius parlamentaras Mykolas Majauskas. Iškart po balsavimo socialiniame tinkle...


Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, jog kaip ir kasmet, taip ir šiemet, padėdama sąžiningai pajūryje verslą vykdantiems verslininkams užtikrinti pajamų apskaitymą ir mokesčių sumokėjimą, šią vasarą vykdys prevencines, stebėjimo bei kontrolės priemones apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų sektoriuose. Vasaros sezonas pasirinktas, nes...


Naujasis liberalsąjūdiečių vedlys - V. Stalmokas

"Palangos tilto" informacija, 2015 05 11 | Rubrika: Miestas

Naujuoju Liberalų Sąjūdžio Palangos skyriaus pirmininku tapo Vytautas Stalmokas. Nors buvęs skyriaus pirmininkas Arūnas Štaras atvirai rinkimuose rėmė Saulių Simę, bet dauguma kurorto liberalsąjūdiečių balsavo už 2007-2011 buvusį liberalcentristų merą Vytautą Stalmoką. Tai gan netikėta, nes praėjusiuose rinkimuose į savivaldybės Tarybą S. Simė skyriaus sąraše susilaukė...


Trečiadienį Vilniuje įvykusiame Lietuvos liberalų sąjūdžio valdybos posėdyje buvo priimtas Palangos politikos gyvenimui istorinis sprendimas – tenkinti Liberalų ir Centro partijos Palangos skyriaus prašymą dėl jo sujungimo su kurorto liberalsąjūdiečių skyriumi.   Iki mėnesio pabaigos paaiškės naujas lyderis Anot Liberalų sąjūdžio pirmininko...


„Ar žinote dar bent vieną kitą savivaldybės Tarybos narį, kuris turi numatęs asmeninį darbų planą kiekvieniems darbo metams Taryboje?“ – retoriškai klausė kurorto centristų lyderis ir Lietuvos centro partijos pirmininkas Albinas Stankus. „Aš tokį planą pasirengiau dar prieš tris metus, gavęs mandatą Taryboje. Šią kadenciją be bendrų...


Praėjusį penktadienį Palangoje apsvarstyti jungtuvių sąlygų susitiko Liberalų ir centro sąjungos Palangos skyriaus ir Lietuvos liberalų sąjūdžio Palangos skyriaus tarybų atstovai.


Palangos miesto savivaldybės Tarybos nariui, vienam iš Liberalų sąjūdžio Palangos skyriaus aktyvistų Eimučiui Židanavičiui bendrapartiečiai praėjusį ketvirtadienį parodė didelį pasitikėjimą – išrinko partijos kurorto skyriaus pirmininku. Jis atsakė į „Palangos tilto“ klausimus apie skyrių ir pasidalino mintimis apie būsimus rinkimus.


Toli į politikos užribius išsviesti liberalcentristai šeštadienį įvykusiame suvažiavime Vilniuje postringavo apie piršimąsi populiariam Liberalų sąjūdžiui, nors šis tokių sutuoktuvių kratyte kratosi. Išnykstančios partijos pirmininku išrinktas buvęs vidaus reikalų ministras Artūras Melianas. Palangiškiams gerai pažįstamas Raimundas...


Ilgamečiui Sporto centro direktoriaus pavaduotojui Stanislovui Kašinskui, išėjus užtarnauto poilsio, šioms pareigoms užimti bus skelbiamas konkursas. Kaip „Palangos tiltui“ sakė Savivaldybės įstaigos Sporto centro direktorius Romaldas Kazlauskas, šiuo metu yra ruošiami nuostatai bei konkurso sąlygos. „Konkursą planuojama skelbti kitą savaitę. Visa konkurso medžiaga bus patalpinta įstaigos...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius