Prie mokesčių inspekcijos „Mano pasirinkimas – sąžininga paslauga“ prisijungia pajūrio kurortų verslininkai

Palangos tiltas, 2017-06-22
Peržiūrėta
1996
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Prie mokesčių inspekcijos „Mano pasirinkimas – sąžininga paslauga“ prisijungia pajūrio kurortų verslininkai

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, jog kaip ir kasmet, taip ir šiemet, padėdama sąžiningai pajūryje verslą vykdantiems verslininkams užtikrinti pajamų apskaitymą ir mokesčių sumokėjimą, šią vasarą vykdys prevencines, stebėjimo bei kontrolės priemones apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų sektoriuose. Vasaros sezonas pasirinktas, nes būtent šiltuoju metų laiku pajūrio kurortuose didžiausia paslaugų koncentracija.
„Ypatingą dėmesį šiemet skiriame prevencinėms priemonėms: be jau ne pirmus metus po Palangą dviračiais važinėjančių ir verslininkus bei gyventojus konsultuojančių mūsų darbuotojų, šiemet siūlome būsto nuomotojams prisidėti prie Klaipėdos AVMI iniciatyvos „Mano pasirinkimas – sąžininga paslauga“ ir ant savo nuomojamų patalpų matomoje vietoje užsiklijuoti lipduką, ant kurio matomas ne tik verslo liudijimo numeris, bet ir QR kodas. Jį nuskenavus išmaniuoju telefonu ir suvedus ant lipduko užrašytą verslo liudijimo numerį, poilsiautojai žinos, ar išsinuomotos patalpos yra nuomojamos legaliai, ar mokami mokesčiai“, – pasakoja Klaipėdos AVMI viršininkas Audrius Morkūnas, akcentuodamas, kad pamatę užklijuotą lipduką ir patikrinę jame esančius duomenis Mokesčių inspekcijos darbuotojai įsitikins, jog paslaugos teikiamos legaliai, ir netrukdys verslo.
Kaip teigia visuomeninės Palangos apgyvendinimo paslaugų teikėjų organizacijos „Svetingas šeimininkas“ vadovėIrena Švanienė, ji sveikinanti šią Mokesčių inspekcijos iniciatyvą ir ją palaikanti. „Visiems juk žinoma, kad nėra pasaulyje vietos, kur nereikia mokėti mokesčių. Didžiausias troškimas – konkuruoti tarp sąžiningų verslininkų, todėl manau, kad ši idėja bus paspirtis veiklą legalizuoti, nes vizualiai šis lipdukas labai daug ką pasakys. Būtinai užsiklijuosiu“, – optimistiškai kalbėjo I. Švanienė.
Teigiamai apie Klaipėdos AVMI iniciatyvą atsiliepia ir Palangos viešbučių ir restoranų asociacija, su kuria Mokesčių inspekcija bendradarbiauja ne pirmi metai. „Manau, kad visiems rinkos žaidėjams turėtų būti vienodos taisyklės, tada atsiranda sveika konkurencija. Verslininkai yra skatinami galvoti apie teikiamų paslaugų universalumą, apie pridėtinės vertės kūrimą klientui, teikiamos paslaugos kokybę. Tokiu būdu siekti išskirtinumo iš kitų rinkos dalyvių. Ši Klaipėdos AVMI vasaros iniciatyva – tai puiki socialinė idėja, kviečianti tiek kolegai, tiek klientui pasakyti „Mano pasirinkimas – sąžiningas verslas“. Be abejo, tai nereiškia, kad iki šios iniciatyvos verslas buvo neskaidrus“, – nuomonę apie Klaipėdos AVMI iniciatyvą išsakė Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Ingrida Valaitienė.
Daugiametė Mokesčių inspekcijos patirtis rodo, kad ir prevencinis darbas, ir stebėsena bei turimų duomenų ir informacijos analizė duoda teigiamą rezultatą ir turi ilgalaikį poveikį: privačiame apgyvendinimo sektoriuje kasmet auga registruotos veiklos skaičiai.
Nors vasaros sezono pradžios orai nepalankūs, tačiau šiemet pastebimas įsigytų verslo liudijimų skaičiaus didėjimas – jų įsigyta 3 procentais daugiau nei pernai tuo pačiu metu. Šiuo metu gyventojai įsigijo per 1,5 tūkst. verslo liudijimų, leidžiančių teikti nuomos paslaugas. Jiems Klaipėdos AVMI darbuotojai nemokamai duoda ir „Mano pasirinkimas – sąžininga veikla“ lipdukus.
„Užklijuoti lipdukai bus kaip lakmuso popierėlis klientui, kuris matydamas, kad viešbutis, kavinė ar apgyvendinimo paslaugas teikiantis gyventojas deklaruoja skaidrų ir sąžiningą verslą, rinksis jų paslaugas, palaikys tokį verslą, o ir pats nedalyvaus šešėlyje“, – teigia Klaipėdos AVMI viršininkas, skatindamas verslą ne tik laikytis sąžiningos veiklos, bet ir išdrįsti viešai tai parodyti, palaikant šiemetinę Klaipėdos AVMI iniciatyvą.
Apie tai, kaip registruoti veiklą, kokius mokesčius reikėtų mokėti, kiekvieną penktadienį nuo 14 iki 15 valandos palangiškius ir miesto svečius Vytauto ir J. Basanavičiaus gatvių sankryžoje konsultuos Mokesčių inspekcijos darbuotojai – vasarai tapę mobiliais konsultantais ant dviračių. Norinčius mobilieji konsultantai pamokys, kaip naudotis išmaniesiems telefonams skirta programėle „Pranešk“.

Laimonas RIMKUS
Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos

Jūsų komentaras:

Lietuvoje yra saziningu verslunu ? 2017-07-01 14:34 (IP: 78.61.158.3)
Tikrai ne .

Taip pat skaitykite

Verslo atstovai sako, kad ši vasara Lietuvos kurortams buvo darbinga, nes reikėjo stengtis pritraukti kuo daugiau poilsiautojų. 


Birželio 22 d., 10:30 val., prie Palangos centrinės gelbėjimo stoties (Žvejų g. 2A, Palanga), vyks akcija „SOS – Saugi mano vasara“! 


Gegužės 11 d., Pagarbos mokesčių mokėtojams dieną, į Kurhauzą sukviesti didžiausi 2022 metų mokesčių į Palangos miesto biudžetą mokėtojai – tiek verslininkai, tiek ir vadinamojo Pagalvės mokesčio daugiausiai sumokėję gyventojai. 


Iki vasaros liko dar mėnuo, tačiau pajūrio nuomotojams rezervacijos plaukia jau nuo kovo mėnesio. Nors dėl vėsios gegužės verslininkai ir negali džiaugtis poilsiautojų būriais, tačiau su nekantrumu laukia jų prie jūros sugužant liepą-rugpjūtį. 


Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, jog kaip ir kasmet, taip ir šiemet, padėdama sąžiningai pajūryje verslą vykdantiems verslininkams užtikrinti pajamų apskaitymą ir mokesčių sumokėjimą, šią vasarą vykdys prevencines, stebėjimo bei kontrolės priemones apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų sektoriuose. Vasaros sezonas pasirinktas, nes...


Tarp į Lietuvos kultūros vertybių registrą įrašytų Palangoje esančių vertybių išties yra daug medinės architektūros perlų ir perliukų, pradedant tokiais išskirtiniais pastatais, kaip vilos „Anapilis“, „Jūros akis“, „Mahorta“ ir baigiant, regis, niekuo itin ypatingu neišsiskiriančiais, tačiau atspindinčiais savo laikmečiui...


Tarp į Lietuvos kultūros vertybių registrą įrašytų Palangoje esančių vertybių – išties daug medinės architektūros perlų ir perliukų, pradedant tokiais išskirtiniais pastatais, kaip vilos „Anapilis“, „Jūros akis“, „Mahorta“ ir baigiant, regis, niekuo itin ypatingu neišsiskiriančiais, tačiau atspindinčiais savo laikmečiui...


Trečiadienį Vilniuje įvykusiame Lietuvos liberalų sąjūdžio valdybos posėdyje buvo priimtas Palangos politikos gyvenimui istorinis sprendimas – tenkinti Liberalų ir Centro partijos Palangos skyriaus prašymą dėl jo sujungimo su kurorto liberalsąjūdiečių skyriumi.   Iki mėnesio pabaigos paaiškės naujas lyderis Anot Liberalų sąjūdžio pirmininko...


Vakar Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacija bei Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos nariai surengė apskritojo stalo diskusiją. Joje kurorto verslininkai išsakė parlamentarams problemas dėl padidinto pridėtinės vertės mokesčio (PVM) bei prašė palengvinti mokestinę naštą. Diskusijoje dalyvavo Seimo nariai Pranas Žeimys, Vaidotas Bacevičius, Palangos miesto savivaldybės tarybos...


Praėjusį savaitgalį Klaipėdos apskrities mokesčių inspekcija Palangoje tikrino vasaros sezono metu vykdančius veiklą verslininkus. Inspektorių akiratyje atsidūrė stovyklavietės, visuomeninio maitinimo bei pramogų paslaugas siūlančios įmonės. Reido metu rasta neapskaitytų pajamų bei netinkamai tvarkomos apskaitos atvejų. Iš viso per pastarąjį mėnesį nustatyti 39 tokio pobūdžio pažeidimai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius