Palangos šauliai leidosi į piligriminę kelionę

Palangos tiltas, 2017-09-14
Peržiūrėta
1963
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos šauliai leidosi į piligriminę kelionę

Palangos jūros šaulių prašymu kelionę užsakė 3-osios rinktinės vadas Rolandas Lukšas. Šauliai į kelionę vyko kartu su Lietuvos jūrų flotilės kariais, kurie dalyvavo visų kariuomenės rūšių garbės rikiuotėje Šiluvos atlaiduose.
Mišiose dalyvavo daug vyskupų ir kunigų iš visos Lietuvos, taip pat Lietuvos kariuomenės vadas ir tų valstybių vadai, kurie šiuo metu dislokuoti Lietuvoje. Mišių pabaigoje sveikinimo kalbą sakė mūsų krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.
Vėliau, vadovaujant Karinių jūrų pajėgų kapelionui Remigijui Monstvilui, šauliai nuvyko į Tytuvėnų vienuolyno ansamblį. Gidė išsamiai papasakojo ir aprodė šio didžiulio statinio istorinę vertybę.
Kelionė tęsėsi Kelmės rajone, kur atkurtos Lietuvos nepriklausomybės metais pastatyti naujas Palendrių Šv. Benedikto vienuolynas su bažnyčia prancūzų lėšomis. Šiuo metu ten gyvena 14 vienuolių. Pagrindinė vienuolyno dalis yra uždara lankytojams ir vadinama „klauzūra“. Tačiau visiems atviras įėjimas į vienuolyno bažnyčią, norintiems dalyvauti vienuolių pamaldose. Labai nustebino vienuolyno ir bažnyčios įdomi naujoviška architektūra.
Dviejuose autobusuose, pajudėjusiuose į atlaidus ir kitus lankytinus objektus, vyko Lietuvos jūrų flotilės ir Dragūno pulko kariai iš Klaipėdos ir 12 Palangos šaulių. Svečiams buvo demonstruojamas filmas apie aplankytąjį šių laikų vienuolyną ir vienuolių gyvenimo būdą. Kaip paaiškėjo, vienuolynui priklauso 80 ha žemės. Norintieji keletą dienų praleisti dvasingoje aplinkoje, turi galimybę tą padaryti atskirame pastate su valgykla. Tai nieko nekainuoja. Toks vienuolynas yra vienintelis Lietuvoje. Keliautojams ši viešnagė paliko didžiulį įspūdį, sužinota daug įdomaus, kas anksčiau nebuvo girdėta.

Palangos šaulių vadas Adolfas SENDRAUSKAS

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos meras Šarūnas Vaitkus Palangos bendruomenės vardu pasveikino Stasę Jasiūnienę 100 metų jubiliejaus proga. Ir ne tik! Šimtametei poniai palangiškei, nusistebėjusiai, kad Kurhauzas jau nestovi sudegęs, Palangos meras, padedant Palangos Kultūros ir Jaunimo centrui, pirmadienį organizavo kelionę į Kurhauzą – parodė jį jai jau visai kitokį – senai atstatytą!


Pagal seną tradiciją šauliai kasmet važiuoja į Šiluvos atlaidus, kurie vyksta rugsėjo 7–15 dienomis. Rugsėjo 12 d. atlaidai buvo skirti Lietuvos kariuomenei, šauliams, rezistencinės kovos dalyviams. 


„Viena šeima – viena tauta“ – tokiu šūkiu Palangos šauliai kartu su kitų miestų šauliais Kretingalėje šventė jubiliejinius 770-uosius metus. 


Šių metų sausio 24 d.į paskutinę kelionę išlydėjome ilgametę Palangos pensininkų bendrijos  „Bočiai“ narę Vidą Tiškuvienę. 


Mes, šauliai, jaučiame pareigą Visų šventųjų ir Vėlinių išvakarėse pagerbti žuvusius ir mirusiuosius.


Rugsėjo 13 d. pagal tradiciją Palangos šauliai vyko į Šiluvos atlaidus kartu su Klaipėdos miesto šauliais.


Prieš lapkričio pirmąją, pagal tradiciją, Palangos šauliai aplanko mirusių ir nužudytų patriotų  kapus bei paminklus. 


Palangos jūros šauliai, tęsdami tradiciją dalyvauti Šiluvos atlaiduose, savo pageidavimą pareiškė 3-iosios jūros šaulių rinktinės vadui atsargos majorui Rolandui Lukšui. Jis pasirūpino transportu, ačiū jam už tai. Į kelionę vykome kartu su Klaipėdos šaulių delegacija.


Palangos jūros šaulių prašymu kelionę užsakė 3-osios šaulių rinktinės vadas Rolandas Lukšas. Šauliai į kelionę vyko kartu su Lietuvos jūrų flotilės kariais-šauktiniais, kurie dalyvavo visų kariuomenės rūšių garbės rikiuotėje Šiluvos atlaiduose.


Palangos jūros šaulių prašymu kelionę užsakė 3-osios rinktinės vadas Rolandas Lukšas. Šauliai į kelionę vyko kartu su Lietuvos jūrų flotilės kariais, kurie dalyvavo visų kariuomenės rūšių garbės rikiuotėje Šiluvos atlaiduose.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius