Palangos senoji gimnazija reitinge pakilo į dar aukštesnę vietą

Rasa GEDVILAITĖ, 2016-08-22
Peržiūrėta
1877
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos senoji gimnazija reitinge pakilo į dar aukštesnę vietą

Praėjusią savaitę paskelbtas 13-tasis savaitraščio „Veidas“ sudarytasis Lietuvos gimnazijų reitingas. Jame vienintelė Palangos gimnazija įsitaisiusi visai neprastoje vietoje – 67-oje. Juolab, kad konkurentų buvo tikrai labai daug – 291. Pernai Senoji gimnazija užėmė 90 vietą, o užpernai – 125.
Kaip aiškina reitingą sudariusio „Veido“ žurnalistė Gabija Sabaliauskaitė, gimnazijų reitingo didelę dalį ir šiemet sudaro valstybinių brandos egzaminų rezultatai – šiemet abiturientų gautų valstybinių brandos egzaminų įvertinimų vidurkis sudaro iki 70-ties galutinio balo taškų. Antrasis kriterijus parodo, kaip abiturientams pavyko įstoti į svajonių specialybę – 20 taškų gimnazija galėjo gauti už tai, kokia dalis jų abiturientų šiemet įstojo į pirmu pageidavimu nurodytą studijų programą Lietuvos aukštosiose mokyklose. Valstybinių brandos egzaminų rezultatų įtaką galutiniam mokyklos balui šiek tiek sumažino šiemet atsiradęs trečiasis dėmuo – mokyklos ugdytinių pasiekimai šalies žinių olimpiadose ir konkursuose – už 9-12 klasių auklėtinių 2015–2016 m. pelnytas prizines vietas respublikinėse olimpiadose ir konkursuose mokyklai reitinge skiriama iki 10-ties taškų.
Pastebėta, jog dauguma gimnazijų reitingai gan smarkiai pakeitė savo vietas. Tos, kurios buvo aukščiau, nukrito per keliasdešimt pozicijų, o kitos priešingai – pakilo iš kur kas žemesnės vietos. Pasak „Veido“, nors kai kurios gimnazijos egzaminų ar įstojimo rezultatus akivaizdžiai pagerino, tačiau vis tiek nukrito žemyn, nes buvo tokių mokyklų, kurioms šiuos rodiklius pavyko pagerinti dar labiau. Kaip teigiama, ko gero, šiemet gimnazijų vietas reitinge nulėmė konkreti abiturientų laida, pavyzdžiui, kiek buvo motyvuoti mokiniai, o kai kuriose įstaigose – ir jų šeimų socialinė-ekonominė situacija.
Atkreiptas dėmesys ir į tai, kad tose mokyklose, kuriose pasikeitė pavadinimas – vidurinės mokyklos tapo gimnazijomis – galutinis rezultatas visgi nekito. Tačiau į reitingo penkiasdešimtuką patenka jau net kelios universitetų gimnazijos.
Pirmąją reitingo vietą užėmė Vilniaus licėjus, antrąją – VšĮ Kauno technologijos universiteto gimnazija, o trečiąją – Klaipėdos licėjus.
Skųstis nelabai turėtų dėl ko ir Palangos senosios gimnazijos bendruomenė. Iš pernykštės 90-osios vietos kurorto gimnazija pakilo į 67-ąją. „Labai džiaugiamės ne tik dėl reitingo vietos, kad mes įvertinti aukštesne vieta, bet ir dėl to, kad mums pavyksta siekti užsibrėžtų tikslų“, – džiaugėsi Palangos senosios gimnazijos vadovai.
Taigi, gimnazijos vertintos pagal tai, kiek abiturientų įstojo į Lietuvos aukštąsias mokyklas pirmuoju pageidavimu, kiek abiturientų užsiregistravo laikyti egzaminus, koks jų įvertinimų vidurkis ir kiek užimta prizinių vietų respublikinėse olimpiadose.
Palangos senoji gimnazija, užėmusi 67 vietą, gali džiaugtis, jog jų abiturientų, įstojusių į Lietuvos aukštąsias mokyklas pirmu pageidavimu, buvo 44,2 proc. Iš viso užsiregistravusių laikyti egzaminus buvo 146 abiturientai, egzaminų įvertinimo vidurkis – 56,2. O respublikinėse olimpiadose prizines vietas pernai pelnė 6 mokiniai. Bendras gimnazijos balas – 48,92.
Palangos gimnazijos direktorius Leonas Šidlauskas papasakojo, jog gimnazijos bendruomenė nuolat siekia kuo geresnio egzaminų vidurkio, o jis ir yra vienas iš aukštas vietas reitinge lemiančių faktorių. „Mes egzaminų pasiruošimui skiriame didelį dėmesį. Todėl organizuojame papildomus mokinių pasiruošimus. Kitas svarbus dalykas – profesinis orientavimas. Pastebime, kad mokiniams labai padeda asmeniniai pokalbiai su profesinio orientavimo konsultantais, o dar jeigu ir tėvai dalyvauja, vaikui tai tik į naudą. Dažnai būna, jog vaikai siekia perdėtų lūkesčių, prasilenkiančių su realiomis galimybėmis. Visa tai darome tikrai ne dėl reitingų, o dėl pačių mokinių, kad jie pasirinktų tinkamą, pagal savo galimybes profesiją“, – kalbėjo L. Šidlauskas.
Palangos gimnazijos mokiniai, pasirodo, gali puikiausiai varžytis su kitais mokiniais ir įvairiose respublikinėse olimpiadose. O tai, anot direktoriaus, profesionalių mokytojų indėlis. „Mūsų mokykloje dirba itin kvalifikuoti mokytojai, gebantys puikiai parengti mokinius ir egzaminams, ir olimpiadoms. Už tai, mano nuomone, būtina tinkamai atsidėkoti ir mokytojus skatinti. Už gerą darbą privalu atlyginti“, – patikino direktorius.
Panašu, kad nedidelės Palangos mokiniai palieka pėdsaką švietimo pasaulyje. Tą padaryti geba profesionalus kolektyvas ir motyvuoti mokiniai.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šimto metų jubiliejų švenčianti Palangos senoji gimnazija gruodžio mėnesį žurnale „Reitingai“ minima itin aukštose pozicijose.


Palangos senoji gimnazija, mininti ypatingą jubiliejų – šimtmetį – visus palangiškius ir kurorto svečius lapkričio 26 d., šeštadienį, 18 val. kviečia į Koncertų salėje vyksiantį nemokamą įspūdingą šventinį renginį.


Į šimtuosius savo gyvavimo metus Palangos senoji gimnazija įžengė su įspūdinga  statistika. Ar žinai kad?..


Žurnalas „Reitingai” paskelbė naujus Lietuvos mokyklų veiklos duomenis. Šiais metais žurnalas išsamiau analizavo ir pristatė Lietuvos gimnazijų veiklą, jų rezultatus per pastaruosius 10 metų. 


Šiais metais Palangos senoji gimnazija minės solidžią ir prasmingą šventę. Gimnazijai - 100 metų. 


Palangos senoji gimnazija priims į darbą fizinio ugdymo mokytoją ir bibliotekos vedėją.


Žurnalas „Reitingai“ paskelbė Lietuvos mokyklų 2020-ųjų metų reitingą. Šiemet „Reitingai“ vertinime gimnazijos buvo išskirtos į dvi grupes: organizuojančias mokinių atrankas ir neorganizuojančias. Pastarųjų grupėje Palangos senoji gimnazija užėmė 44 vietą iš 356 vertintų gimnazijų. Senoji gimnazija pakilo 8 opozicijomis palyginus su 2019 metais.


Palangos senoji gimnazija bendradarbiaus su Klaipėdos universitetu

"Palangos tilto" informacija, 2020 01 27 | Rubrika: Miestas

Palangos senoji gimnazija bendradarbiaus su Klaipėdos universitetu, organizuos bei įgyvendins bendrus tiriamuosius darbus, projektus ir edukacines veiklas.


Praėjusią savaitę paskelbtas 13-tasis savaitraščio „Veidas“ sudarytasis Lietuvos gimnazijų reitingas. Jame vienintelė Palangos gimnazija įsitaisiusi visai neprastoje vietoje – 67-oje. Juolab, kad konkurentų buvo tikrai labai daug – 291. Pernai Senoji gimnazija užėmė 90 vietą, o užpernai – 125.


Balandį Palangos senoji gimnazija sužinojo turinti stiprius tinklininkus – Lietuvos mokyklų tarpzoninėse varžybose mūsų vaikinai, tik pritrūkę patirties, labai permainingose kovose pralaimėję Kauno ir Šiaulių vaikinams 2-3, 2-3, užėmė garbingą III vietą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius