Palangos senosios gimnazijos gimnazistų išvyka į Taliną ir Tartu

Palangos tiltas, 2016-04-28
Peržiūrėta
1034
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos senosios gimnazijos gimnazistų išvyka į Taliną ir Tartu

Palangos senosios gimnazijos gamtos mokslų mokytojos gimnazistams, besidomintiems gamtos mokslais, organizavo kelionę į Taliną ir Tartu mokslo centrą AHHAA. Kelionė prasidėjo anksti – pirmą valandą nakties. Nors ir trūko miego, visiems rūpėjo iki soties pasišnekėti su draugais, todėl per Latviją Estijos link tamsoje riedantis autobusas ūžė kaip avilys.
Išaušus vaiskiam penktadienio rytui, autobusas pasiekė Estijos pasienį. Neilgam sustoję prasikrapštyti akių, paragauti tradicinės estiškos sriubos pusryčiams arba tiesiog įkvėpti gryno oro, tęsėme kelionę per Estiją, pro autobuso langus dairydamiesi į abipus kelio žaliuojančius laukus ir miškus bei klausydamiesi gidės pasakojimo apie šią šalį. Vienuoliktą valandą priešpiet pasiekėme Estijos sostinę Taliną. Čia mūsų laukė ekskursija po senamiestį.
Grožėjomės viduramžių dvasia alsuojančiais pastatais, iš apžvalgos aikštelės atsivėrusia miesto panorama ir skulptūromis. Patyrėme jausmą žvelgti iš apačios į svaiginančiai aukštą bažnyčios bokštą, kuris kažkada buvo aukščiausias pastatas pasaulyje, ir jaustis menkučiais it vabalėliai. Susipažinome net su neįtikėtinai draugiškais ir nebaikščiais Talino kirais. Apėję gražiausias senamiesčio gatves, išsiskirstėme rotušės aikštėje. Kiekvienas turėjo galimybę tyrinėti viduramžiškas gatveles, užuosti skirtingus miesto kvapus, atrasti paslaptingų, net mistiškų užkaborių ir prisijaukinti Taliną pats. Arba tiesiog jaukiai pasišnekučiuoti kavinukėje prie puodelio kakavos. Vakarėjant nuvažiavome į viešbutį, kur nuovargis ir įspūdžiai užmerkė mums akis.
Kitą dieną pažintis su Estija nesibaigė: išvažiavome į antrą pagal dydį Estijos miestą Tartu. Tai studentiškai jaunatviškas ir jaukus miestas, o Tartu universitetas vertinamas visame pasaulyje. Fantastiškai įdomiame mokslo ir technologijų parke AHHAA pamatėme, kiek daug nežinome apie mus supantį pasaulį ir kokius nuostabius dalykus galima stebėti pasitelkus mokslą. Klaidžiojome veidrodžių labirinte, važiavome dviračiu per lyną, landžiojome tarp lazerių kaip tikri nusikaltėliai. Čia veikė įrenginys, sukeliantis mažytį tornadą, akvariumuose plaukiojo rifų žuvys ir aksolotliai, palubėje kabojo metalinė konstrukcija, išsiskleidžianti lyg milžiniškas žvilgantis pienės pūkas, kai ant platformos po ja padedi tiksliai 186 kilogramus, stovėjo stiklinis rutulys, prie kurio prisilietus prie pirštų prisisiurbia šviesos siūlai. Čia veikė tikrų ligų pažeistų organų, įvairių gyvūnų embrionų ekspozicija, kurią apžiūrėti įdomiau nei nuskristi į mėnulį. Dabar net nebeprisimenu, kiek dar stebuklų ten virto tikrove.
Atsisveikinę su mokslo centru, pasivaikščiojome ir po Tartu. O tada – ilga kelionė namo, mintyse „virškinant“ dviejų dienų įspūdžius ir plepantis su draugais. Gal kelionė ir išvargino, bet patirtų emocijų nepakeistų niekas. Kai saulei jau nusileidus autobusas sustojo Palangoje, iš jo neišlipo nė vienas, nepatenkintas šia kelione.

Ieva SOKOLOVAITĖ, Senosios gimnazijos Iie kl.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Spalio šeštosios dienos popietę Palangos senosios gimnazijos I-III klasių mokiniai autobusu išvyko į Lietuvos sostinės oro uostą, tikėdamiesi, kad greit galės vaikščioti  didingos Austrijos sostinės Vienos gatvėmis.


Praėjusį sekmadienį Palangos senosios gimnazijos abiturientams buvo įteikti brandos atestatai. Šventę abiturientai pradėjo susirinkdami prie Palangos senosios gimnazijos, kur buvo atidengta grindinio plytelė, skirta gimnaziją baigiantiems 81-osios laidos abiturientams.


Sekmadienį, liepos 25 d., Palangos senosios gimnazijos abiturientams buvo įteikti brandos atestatai. Palangos senąją gimnaziją šiais mokslo metais baigė 95 mokiniai.


 Lietuvos policijos organizuojamame teisinių žinių konkurso „Temidė“ etape, kuris vyko Kaune, varžėsi 10 geriausių moksleivių komandų iš visos Lietuvos. Klaipėdos apskričiai atstovavusios Palangos senosios gimnazijos komanda „Antanas ir Co“ užėmė garbingą II vietą. Palangiškius aplenkė ir I vietą užėmė komanda iš Panevėžio, o treti liko moksleiviai iš Elektrėnų.


Gegužės 26 dieną nuskambėjo paskutinis skambutis 99 Palangos senosios gimnazijos abiturientams, kuriems, be įprastinės mokyklinės veiklos, teko neeiliniai išbandymai – paskutiniais metais jiems reikėjo įveikti pandemijos, karatino, nuotolinio mokymosi iššūkius.


Palangos senosios gimnazijos geografijos mokytojas metodininkas Nerijus Vaišvilas, pakalbintas apie gimnazistų pasiekimus geografijos olimpiadose ir konkursuose, teigia, kad labai džiaugiasi ir didžiuojasi savo mokiniais ir jų pasiekimais šiemet.


Praėjęs penktadienis Palangos senosios gimnazijos 76 laidos 146 abiturientams buvo neeilinis – jiems įteikti brandos atestatai. Šventė prasidėjo eisena nuo gimnazijos iki naujosios Palangos koncertų salės, kurioje ir įvyko atestatų įteikimo ceremonija. Abiturientus sveikino Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus, Lietuvos Respublikos premjero patarėjas Antanas Vinkus...


Liepos vidurys – metas, kuomet abiturientai gali šiek tiek atsikvėpti: brandos egzaminų sesija jau praeityje, rezultatai aiškūs, o netrukus rankose jie laikys ir brandos atestatą. Odontologiją arba mediciną planuojanti studijuoti Kotryna Jasinskaitė – Palangos senosios gimnazijos abiturientė, su kuria, pakėlusia sparnus skrydžiui iš Palangos, pasikalbėjome...


Palangos senosios gimnazijos gamtos mokslų mokytojos gimnazistams, besidomintiems gamtos mokslais, organizavo kelionę į Taliną ir Tartu mokslo centrą AHHAA. Kelionė prasidėjo anksti – pirmą valandą nakties. Nors ir trūko miego, visiems rūpėjo iki soties pasišnekėti su draugais, todėl per Latviją Estijos link tamsoje riedantis autobusas ūžė kaip avilys.


Lietuvos moksleivių krepšinio lygos (MKL) čempionate Palangos senosios gimnazijos merginos ir vaikinai pasidabino aukso ir sidabro medaliais.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius