Palangos senosios gimnazijos gimnazistų išvyka į Taliną ir Tartu

Palangos tiltas, 2016-04-28
Peržiūrėta
575
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos senosios gimnazijos gimnazistų išvyka į Taliną ir Tartu

Palangos senosios gimnazijos gamtos mokslų mokytojos gimnazistams, besidomintiems gamtos mokslais, organizavo kelionę į Taliną ir Tartu mokslo centrą AHHAA. Kelionė prasidėjo anksti – pirmą valandą nakties. Nors ir trūko miego, visiems rūpėjo iki soties pasišnekėti su draugais, todėl per Latviją Estijos link tamsoje riedantis autobusas ūžė kaip avilys.
Išaušus vaiskiam penktadienio rytui, autobusas pasiekė Estijos pasienį. Neilgam sustoję prasikrapštyti akių, paragauti tradicinės estiškos sriubos pusryčiams arba tiesiog įkvėpti gryno oro, tęsėme kelionę per Estiją, pro autobuso langus dairydamiesi į abipus kelio žaliuojančius laukus ir miškus bei klausydamiesi gidės pasakojimo apie šią šalį. Vienuoliktą valandą priešpiet pasiekėme Estijos sostinę Taliną. Čia mūsų laukė ekskursija po senamiestį.
Grožėjomės viduramžių dvasia alsuojančiais pastatais, iš apžvalgos aikštelės atsivėrusia miesto panorama ir skulptūromis. Patyrėme jausmą žvelgti iš apačios į svaiginančiai aukštą bažnyčios bokštą, kuris kažkada buvo aukščiausias pastatas pasaulyje, ir jaustis menkučiais it vabalėliai. Susipažinome net su neįtikėtinai draugiškais ir nebaikščiais Talino kirais. Apėję gražiausias senamiesčio gatves, išsiskirstėme rotušės aikštėje. Kiekvienas turėjo galimybę tyrinėti viduramžiškas gatveles, užuosti skirtingus miesto kvapus, atrasti paslaptingų, net mistiškų užkaborių ir prisijaukinti Taliną pats. Arba tiesiog jaukiai pasišnekučiuoti kavinukėje prie puodelio kakavos. Vakarėjant nuvažiavome į viešbutį, kur nuovargis ir įspūdžiai užmerkė mums akis.
Kitą dieną pažintis su Estija nesibaigė: išvažiavome į antrą pagal dydį Estijos miestą Tartu. Tai studentiškai jaunatviškas ir jaukus miestas, o Tartu universitetas vertinamas visame pasaulyje. Fantastiškai įdomiame mokslo ir technologijų parke AHHAA pamatėme, kiek daug nežinome apie mus supantį pasaulį ir kokius nuostabius dalykus galima stebėti pasitelkus mokslą. Klaidžiojome veidrodžių labirinte, važiavome dviračiu per lyną, landžiojome tarp lazerių kaip tikri nusikaltėliai. Čia veikė įrenginys, sukeliantis mažytį tornadą, akvariumuose plaukiojo rifų žuvys ir aksolotliai, palubėje kabojo metalinė konstrukcija, išsiskleidžianti lyg milžiniškas žvilgantis pienės pūkas, kai ant platformos po ja padedi tiksliai 186 kilogramus, stovėjo stiklinis rutulys, prie kurio prisilietus prie pirštų prisisiurbia šviesos siūlai. Čia veikė tikrų ligų pažeistų organų, įvairių gyvūnų embrionų ekspozicija, kurią apžiūrėti įdomiau nei nuskristi į mėnulį. Dabar net nebeprisimenu, kiek dar stebuklų ten virto tikrove.
Atsisveikinę su mokslo centru, pasivaikščiojome ir po Tartu. O tada – ilga kelionė namo, mintyse „virškinant“ dviejų dienų įspūdžius ir plepantis su draugais. Gal kelionė ir išvargino, bet patirtų emocijų nepakeistų niekas. Kai saulei jau nusileidus autobusas sustojo Palangoje, iš jo neišlipo nė vienas, nepatenkintas šia kelione.

Ieva SOKOLOVAITĖ, Senosios gimnazijos Iie kl.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Baigėsi pirmasis moksleivių teisinių žinių konkurso „Temidė“ etapas. Dėl teisės atstovauti savo miestą tolimesniame etape Klaipėdos apskrityje šiemet varžėsi itin daug komandų – net 43. Daugiausia komandų suburta Palangoje – 14, uostamiestyje – 9 ir Skuodo rajone – 7. Palangos moksleiviai buvo patys aktyviausi visoje Klaipėdos apskrityje.


Vasario 11 dieną, ketvirtadienį, Palangos senosios gimnazijos dešimtokė Mūza Svetickaitė dalyvavo LRT projekto „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ vienuoliktokų finale Vilniuje ir vėl sulaukė sėkmės. Mūza užtikrintai įveikė visus šauniausius, atranką pusfinaliuose įveikusius šalies vienuoliktokus, laimėjo I vietą ir tapo „Lietuvos tūkstantmečio vienuoliktoke...


Gimnazijos trečiokai sukūrė mažą stebuklą savo jauniesiems draugas iš „Baltijos“ pagrindinės mokyklos neįgaliųjų klasių. Džiaugiamės, kad turime puikius partnerius: Palangos krepšinio klubą „Kuršiai“, Palangos sporto centro VISUS darbuotojus, „Baltijos“ pagrindinės mokyklos mokinius ir mokytojas, su kuriais jau treti metai veikiame...


Dėl koronaviruso pandemijos brandos egzaminų sesija šiemet Palangoje nusikėlė mėnesiu vėliau. Ji prasidės anglų kalbos kalbėjimo valstybiniu brandos egzaminu birželio 22 d. Pagrindinė brandos egzaminų sesija baigsis liepos 21 d. fizikos egzaminu.


Šiemet vyko ilgametes tradicijas turintis 52 – asis jaunųjų filologų konkursas, į kurį iš visos Lietuvos atkeliavo 194 mokinių darbai. Teigiama, kad šis konkursas tai ,,net septyni konkursai viename”. Mat dalyviai pagal savo darbų pobūdį skirtomi į septynias sekcijas: kalbos, literatūros kritikos, publicistikos, poezijos, prozos, vertimų iš anglų...


Balandžio 5-7 dienomis į Vilnių sugrįžo 50-asis Lietuvos mokinių jaunųjų filologų konkursas, kurio pirmasis renginys įvyko 1965 metais Vilniuje, o vėliau jis kasmet keliavo po įvairius Lietuvos miestus ir rajonus. Jubiliejinio filologų konkurso atidarymo renginys vyko Lietuvos nacionalinėje bibliotekoje, kur susirinko net 102 jaunieji kūrėjai iš 35 Lietuvos miestų ir rajonų....


Praėjęs penktadienis Palangos senosios gimnazijos 76 laidos 146 abiturientams buvo neeilinis – jiems įteikti brandos atestatai. Šventė prasidėjo eisena nuo gimnazijos iki naujosios Palangos koncertų salės, kurioje ir įvyko atestatų įteikimo ceremonija. Abiturientus sveikino Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus, Lietuvos Respublikos premjero patarėjas Antanas Vinkus...


Liepos vidurys – metas, kuomet abiturientai gali šiek tiek atsikvėpti: brandos egzaminų sesija jau praeityje, rezultatai aiškūs, o netrukus rankose jie laikys ir brandos atestatą. Odontologiją arba mediciną planuojanti studijuoti Kotryna Jasinskaitė – Palangos senosios gimnazijos abiturientė, su kuria, pakėlusia sparnus skrydžiui iš Palangos, pasikalbėjome...


Palangos senosios gimnazijos gamtos mokslų mokytojos gimnazistams, besidomintiems gamtos mokslais, organizavo kelionę į Taliną ir Tartu mokslo centrą AHHAA. Kelionė prasidėjo anksti – pirmą valandą nakties. Nors ir trūko miego, visiems rūpėjo iki soties pasišnekėti su draugais, todėl per Latviją Estijos link tamsoje riedantis autobusas ūžė kaip avilys.


Lietuvos moksleivių krepšinio lygos (MKL) čempionate Palangos senosios gimnazijos merginos ir vaikinai pasidabino aukso ir sidabro medaliais.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius