„Palangos stintos“ minios galimai sumušė vasaros sezono atidarymo svečių skaičiaus rekordus

Linas JEGELEVIČIUS, 2012-02-19
Peržiūrėta
2540
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Palangos stintos“ minios galimai sumušė vasaros sezono atidarymo svečių skaičiaus rekordus

 

 „Oho, kokia galybė žmonių!”, „Žmonių – kaip karščiausią vasaros dieną“, „Rekordinis lankytojų skaičius“, „Visai kaip Kinijoje“, – tokius ir panašius apibūdinimus buvo galima girdėti praėjusį šeštadienį pagrindinėje kurorto promenadoje, kurioje, sausakimšoje kaip stintų statinėje, vyko Stintų šventė. O prie Palangos tilto šurmuliavo būrys nuogalių – vyko tradicinė Sveikuolių šventė, kurias lydėjo ir nuogalių ledinės maudynės.

„Atsiprašau dėl sukeltų nepatogumų. Tikiuosi, atleisite“, – juokavo pagrindinis nepatogumų „kaltininkas“, Palangos meras Šarūnas Vaitkus, pastebėjus, kad į Palangoje vykstančias tradicines „Palangos stintos“ ir Sveikuolių šventes buvo sunku įvažiuoti, rasti vietą kur pasistatyti automobilį, o, nusprendus praleisti kurorte savaitgalį, rasti ir laisvą kambarį kurorto viešbučiuose.

 

Į Palangą  buvo sunku įvažiuoti

Pirmieji agurkais kvepiančios žuvies gerbėjai šventę pradėjo jau 8 valandą ryto – ant jūros tilto į tradicines stintų meškeriojimo varžybas rinkosi žūklės mėgėjai. Ir nors stinta tądien nekibo, varžybų organizatoriai ir svečiai neprarado geros nuotaikos.

„Užpernai per analogiškas varžybas buvo pagauta vos viena žuvis – plekšnė, šįkart sekėsi keturis kartus geriau“, – juokėsi vienas iš stintų meškeriojimo varžybų organizatorių bei rėmėjų Saulius Bagdonas.

Keletą valandų žvejojusios 11 komandų tegalėjo pasigirti kukliu laimikiu – sugautos vos 4 plekšnės, kurių svoris svyravo nuo 56 iki 156 gramų. Didžiausią žuvį sugavo palangiškis, komandos „Medvalakio uotai“ narys Rimgaudas Juozapavičius.

Vidurdienį šventė persikėlė į J. Basanavičiaus gatvę, kur visų laukė agurkais kvepianti žuvis, tradicinės magaryčios žvejams ir svečiams, žvejiškos melodijos bei gardžiai kvepianti stinta. Tiesa, norintieji paragauti pagrindinio šventės atributo, turėjo gerokai pamindžikuoti netrumpose eilėse. Tai nestebino, nes sulaukusi ypatingai gausaus svečių skaičiaus, Palanga sunkiai besutalpino kurorto svečius ne tik J. Basanavičiaus gatvėje – rasti vietos pasistatyti automobilį ar apsistoti savaitgaliui buvo ypatingai sudėtinga.

Išskirtinį šios sezoninės, agurkais kvepiančios stintos skonį įvertino net išrankiausi „Palangos stintos“ svečiai, nes šventėje siūlomas nemenkas patiekalų pasirinkimas.

Pramogautojai galėjo pasimėgauti įvairiais būdais paruošta „sezonine“ žuvimi – kepta, rūkyta, vytinta, marinuota ar kitokia. J. Basanavičiaus gatvėje veikė 17 lauko kavinių, šviežios žuvies įsigyti galima 11 lauko prekybos vietų, Palangos svečiams pasiūlyta unikali galimybė – žuvies lauktuvėms įsigyti tiesiai iš žvejų.

 

Pasiūlytos ir naujos atrakcijos

Pirmą kartą šventės istorijoje startavo Stintų grilio čempionatas, kurio metu Jūratės ir Kastyčio skvere įsikūrusios komandos rungėsi, kas išvirs gardžiausią stintienę bei skaniausiai paruoš žuvį. Galimybė paragauti patiekalus bei pareikšti savo nuomonę suteikta ir žiūrovams.

Skvere pasklidus ką tik išvirtos stintienės aromatui, svečiams pasiūlyta ir dar viena nauja atrakcija – iškilmingos ceremonijos metu Stintų ordino regalijos įteiktos per šešiasdešimčiai labiausiai šiai šventei nusipelniusių palangiškių ir svečių. Taip pagerbti žmonės, labiausiai prisidėję kuriant, organizuojant bei populiarinant šventę „Palangos stinta“: buvę kurorto merai Pranas Žeimys, Remigijus Alvydas Kirstukas, Vytautas Stalmokas, Palangos turizmo informacijos centro direktorė Alla Valužienė, kurorto verslininkai, kultūros darbuotojai bei kiti.

Ordino, kurio magistru paskelbtas šios jau devintą kartą rengiamos šventės sumanytojas, verslininkas Klaidas Pakutinskas, maršalu – Stintų ordino steigimo idėjos autorius, Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentas Gintaras Sičiūnas, kancleriu – vienas iš pagrindinių šventės organizatorių, kurorto Kultūros centro direktoriaus pavaduotojas Nerijus Stasiulis, veikla taps tęstine ir sudėtine visų ateities švenčių dalimi. Stintų ordino riteriu savaitės viduryje inauguruotas ir Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus.

Visą dieną J. Basanavičiaus gatvėje buvo galima ne tik paragauti įvairiais būdais paruoštos stintos, bet ir sudalyvauti inkaro kilnojimo rungtyje. Pirmieji savo jėgas scenoje išbandė Černiachovsko meras A. Naumovas bei Svetlogorsko vadovas I. Partulejevas. Pastarasis, maždaug kilogramą sveriantį inkarą viena ranka išlaikęs 43,15 sekundės, nurungė savo kolegą. Vėliau merus scenoje keitė dailiosios lyties atstovės, kurios laikė pusės kilogramo svorio inkarą. Tarp damų laimėjo vilnietė Agniežka (1 min. 32,8 sekundės), iš vyrų stipriausias buvo palangiškis Dainius (1 min. 5,3 sekundės).

 

Maudynės ledinėje jūroje

O 15 val. prie jūros tilto smalsuolių dėmesį patraukė ne mažiau įdomus reginys – tradicinės sveikuolių maudynės ledinėje jūroje. Šalto vandens nepabūgusių „ruonių“ patogumui pajūryje sukurtas didelis laužas, vadinamieji ruoniai galėjo sušilti skanaudami karštą arbatą.

Kitąmet „Palangos stintoje“ tikimasi sulaukti dar daugiau svečių, nes šventė bus jubiliejinė – vyks jau dešimtą kartą.

Lyg vasarą svečių pilname kurorte sulaukta ir nemažai itin garbingų svečių: aplinkos viceministro A. Spruogio, Seimo narių J. Razmos, V.Bacevičiaus, Ministro Pirmininko patarėjo J. Survilos, vidaus reikalų ministro R. Palaičio ir kitų. Į „Palangos stintos“ šventę atvyko ir užsienio svečių – švedų, rusų delegacijos, tarp kurių yra Švedijos konsulas Joacim Bernhardsson, Svetlogorsko miesto meras Igoris Partulejevas, Černiachovsko meras Andrejus Naumovas, Rusijos Federacijos ambasadorius Lietuvoje Vladimiras  Čchikvadze,  generalinis konsulas Klaipėdoje Anatolijus Krotkovas, generalinis konsulas Kaliningrade Vaclovas Stankevičius ir kiti.

Ši „Stintų šventė“  yra repeticija prieš kitąmet šurmuliuosiančią jubiliejinę stintų šventę. Beje, kitąmet Palanga bus ir Lietuvos kultūros sostinė.

Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidento G. Sičiūno nuomone, svečių susidomėjimą švente lėmė iškart po  Naujųjų metų pradėtas ruošimasis jai ir gerokai iš anksto paskelbta informacija apie renginių programą.

„Šventė jau puikiai žinoma šalyje, apie ją informacija keliauja iš lūpų į lūpas. Tad nenuostabu, kad į kurortą savaitgalį ketina atvykti ir tokių svečių, kurie anksčiau Stintų švente nesidomėdavo“, – sakė G. Sičiūnas.

 

Bus pasimokyta kitiems metams

Jis sakė „Palangos tiltui“, kad sunku spėti, kiek žmonių atvyko į šventę.

„Akivaizdu, kad galybė. Mažų mažiausiai, šimtas tūkstančių“, – sakė G. Sičiūnas. „Jeigu turėčiau tris viešbučius, jie visi būtų pilni“, – juokavo prezidentas.

Jis prisipažino, kad ir šventės organizatoriai neplanavo tokio antplūdžio šventės dalyvių.

„Nepaisant kai kurių nesklandumų – pavyzdžiui, trūko tualetų ir stovėjimo vietų mašinoms – šventės nauda Palangai – neįkainojama. Buvo svečių iš Kinijos, Japonijos, Anglijos, galybė iš Rusijos, Latvijos – Palangos populiarinimo darbas buvo milžiniškas“, – sakė G. Sičiūnas.

Jis sako, kad, svarstant apie šventę kitais metais, jau ketinama ją rengti ne tik J. Basanavičiaus gatvėje.

Ne vienas šventės organizatorių svarstė, kad šiųmetė Stintų šventė „sumušė“ net kurorto vasaros sezono atidarymo šventės svečių rekordą.

Išimtinis nuopelnas dėl šventės rekordinio dalyvių antplūdžio priklauso Palangos merui Š. Vaitkui, kuris didžiąją dalį laiko paskutinėmis savaitėmis praleido Vilniuje, susitikinėdamas su televizijų, kitų žinybų vadovais – kviesdamas visus į stintų šventę.

 

Minios žmonių vienam komunalininkų vadui sukėlė šoką

UAB „Palangos komunalinis“ direktoriaus pavaduotojas Steponas Šeputis „Palangos tiltui“ prisipažino, kad jį „ištiko šokas“, jau ankstyvą rytą išvydus pilną šventės svečių miestą.

„Net šimto vietų mašinų stovėjimo aikštelė prie „Cento“ parduotuvės prie Klaipėdos plento, kurios, manėme, neprireiks, jau ryte buvo pilnutėlė. Akivaizdu, kad trūko tualetų, ypač moterims. Juk žiemą mieste veikia tik du vieši tualetai – prie katalikų bažnyčios centre ir prie Kastyčio bei Jūratės skvero. Prie jų nusidriekė ilgos eilės. Reikėtų galvoti apie daugiau tualetų, ypač šildomų, įrengimą mieste, ypač tokioms didelėms šventėms“, – sakė S. Šeputis.

Anot jo, kilnojami tualetai žiemą nėra tinkami eksploatuoti.

Vienas komunalininkų vadovų teigė, kad šiemet komunalininkai po Stintų šventės išvežė apie keturiskart daugiau šiukšlių nei prieš metus.

Straipsnyje remtasi Palangos miesto savivaldybės pranešimu žiniasklaidai

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Trečiadienį, vasario 12 d., visą dieną Palangos žiemišką ramybę drumstė po kurortą zujantis automobilis, per garsiakalbį – beje, „apvilktą“ keista žalia brezentine medžiaga – reklamavęs tadien vakare Palangos senojoje gimnazijoje turėjusį įvykti „Gintarinės šalies cirko“ pasirodymą su apmokytais gyvūnais.Valstybės saugumo departamentas (VSD) driokstelėjo: „MG Baltic“ verslo grupė įkūrė Liberalų partiją kaip priemonę daryti įtaką šalies teisėkūrai ir visam politiniam gyvenimui, o Socialdemokratų partijos pirmininko kovoje aktyviai rėmusi tuometinį Ekonomikos ministrą Mindaugą Sinkevičių, o ne Gintautą Palucką, „MG Baltic“ siekė pastarąjį sukompromituoti. Kaip?...


Šis savaitgalis neabejotinai taps vienu iš įsimintiniausiu per visas vasaros atostogas daugiau nei 500 „Vaikai, nepykite, kad aš negaliu su jumis maudytis – man neleidžia,“- sakė prezidentė, kuri kartu su Palangos meru Š. Vaitkumi, jo šeima ir daugiau kaip puse tūkstančio vaikų iš visos Lietuvos sušoko Palangos vasaros...


Jau trečius metus iš eilės Palangos „Baltijos“ pagrindinėje mokykloje vyksta tradicinė neformaliojo švietimo saviraiškos programų projekto šventė, kurią remia Palangos miesto savivaldybė ir Palangos miesto Švietimo skyrius. Programos tikslas – ugdyti saviraiškos poreikius, prigimtinius meninius kūrybinius gebėjimus. Palangos...


Šeštadienį į Palangą automobilių virtinėmis važiavo svečiai, kurie paskui miniomis plūdo į J. Basanavičiaus gatvę bei Jūratės ir Kastyčio skverą. Čia jų laukė ypatingai išradingai pasirengę šventės šeimininkai, vilioję svečius keptomis, virtomis, vytintomis, marinuotomis bei šviežiomis stintomis. Ir ne tik jomis – pačios įvairiausios...


Jubiliejinė, dešimtoji šventė „Palangos stinta“, kaip ir tikėtasi, į Palangą priviliojo itin gausų svečių būrį. „Palangos stinta“ tampa vienas iš svarbiausių šalies įvykių žiemą, ir tai džiugina. O gausus į šventę susirinkusiųjų skaičius rodo, kad ne tik „Palangos stinta“, bet ir pats Palangos miestas žiemos metu kasmet...


Lipdamas savivaldybės laiptais, šnopuoja kaip šernas, pavalgęs pietus „Pas Feliksą“, gadina orą kaip šeškas, bet... apskritai – visai neblogas žmogus, nors tinkamas tik bokso kriaušei daužyti. Spėkite kas toks? Ogi Palangos vicemeras Saulius Simė. Kas dar nori „pavaryt“ ant kurorto vicemero?


   „Oho, kokia galybė žmonių!”, „Žmonių – kaip karščiausią vasaros dieną“, „Rekordinis lankytojų skaičius“, „Visai kaip Kinijoje“, – tokius ir panašius apibūdinimus buvo galima girdėti praėjusį šeštadienį pagrindinėje kurorto promenadoje, kurioje, sausakimšoje kaip stintų statinėje...


Praėjusį pirmadienį miesto Savivaldybėje aptarti artėjančio vasaros sezono atidarymo renginio „Kurorto šventė 2009“ programos metmenys. Miesto vadovo Vytauto Stalmoko inicijuotame pasitarime dalyvavo kurorto valdžios atstovai, Kultūros skyriaus ir Kultūros centro specialistai, atsakingi už šventės rengimą, bei visuomeninių organizacijų, vietos radijo ir spaudos atstovai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius