„Palangos stalo 2010“ sėkmė – rekordinis skaičius stalų ir svečių

Rasa GEDVILAITĖ, 2010-09-28
Peržiūrėta
2113
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Praėjusį šeštadienį Palangą vėl užplūdo svečių minia, taip sugrąžindama į kurortą vasarą. Jau trečiąjį kartą vykusi šventė „Palangos stalas“ suviliojo rekordinį skaičių turistų, pasiryžusių prisėsti prie tūkstančio stalų ir pasimėgauti visomis teiktomis pramogomis, o jų būta daug ir įvairių. Visai šeimai skirta šventė suteikė progą drauge su pirmąjį kartą rengto žuvies barbekiu čempionato dalyviais pasigardžiuoti jų patiekalais, pasigėrėti šios šventės naujiena – menų galerija, kurioje kurorto menininkai pasidalino savo kūriniais, nepamirštant ir gabiojo jaunimo talentų. Tądien net orai nepašykštėjo malonių, tad saulės lepinami turistai be nostalgijos palydėjo vasaros sezoną, švęsdami rudens sezono renginių pradžią bei Tarptautinę turizmo dieną.

 

Pramogų gausa

Vasariški orai suviliojo ne vieną šeimą atvykti į pajūryje rengiamą jau tradicine tapusią šventę „Palangos stalas 2010“. Skubančius į renginį pirmiausiai pasitiko J.Basanavičiaus gatvės pradžioje pastatytas pats didžiausias – 3,68 m aukščio – stalas. Norintieji patekti į pagrindinę kurorto promenadą, sunkiai rado laisvą vietą automobiliui. Šurmuliuojanti minia netikėtai vėl leido pasijusti kaip gražią vasaros dieną. J.Basanavičiaus gatvė šventiškai pasipuošusi tiesiog dūzgė nuo šventės dalyvių minios, pasiryžusios apžvelgti visus gatvėje paruoštus stalus, o jų, pasak Kultūros centro direktoriaus Nerijaus Stasiulio, buvo daugiau nei tūkstantis ir tikrai daugiau nei praėjusiais metais, tad pramogų netrūko niekam. Jų kiekvienas galėjo susirasti pagal savo pomėgius.

Šiemet dešimtmetį švenčiantis Palangos miesto laikraštis „Palangos tiltas“ nepaliko svečių be dėmesio. Kolektyvas ne tik dalinosi naujausiomis žiniomis, bet kvietė drauge prisėsti prie stalo ir net išbandyti jėgas rankos lenkimo rungtyje. 

 

Itin vaišingi ir išradingi

Prie kai kurių stalų palangiškiai ragino paragauti išradingiausių patiekalų bei gėrimų, kai kurie įsigyti žuvų ar pasiruošti artėjančios žiemos šalčiams. Vaišingumu pasižymėjo ir politinių partijų atstovai – jie pakvietė tautiečius pasimėgauti jų išmoningomis vaišėmis, žavėjusiomis ypatingu patiekimu. TS-LKD Palangos skyriaus narių paruoštas stalas buvo nominuotas vaišingiausio stalo kategorijoje. Šią nominaciją jie pelnė antrus metus iš eilės. Šiais metais stalą puošė TS-LKD narių suneštos pačių užaugintos rudeninės gėrybės. Stalo puošmena tapo iš G.Krikščiūno daržo užaugintų moliūgų padaryta S.Jasiūnienės ir L.Taurinskienės rudeninė bobutė, kuri ypatingai traukė praeivių dėmesį.

Didžiulio dėmesio sulaukė šiemet pirmą kartą rengtas tarptautinis žuvies barbekiu čempionatas Palangos miesto mero taurei laimėti, kuriame dalyviai ne tik rungtyniavo, kas patieks skaniausių patiekalų, bet ir leido pasigėrėti jų ypatinga apranga, nepristigusia spalvų ir istorinių detalių. Pirmajame barbekiu čempionate dalyvavo šešios komandos – dvi komandos iš Rusijos miesto Svetlogorsko, taip pat komandos iš Vilniaus ir Kauno bei rinktinė kompanija, o sėkmė labiausiai šypsojosi Klaipėdos kolektyvui iš restorano „Ararat“, nugalėjusiam visas komandas. Jie konkursui ruošė patiekalą iš menkės, gardinę armėniškais prieskoniais. Kaip teigė Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentas Gintaras Sičiūnas, visiems dalyviams čempionatas paliko didžiulį įspūdį. „Nei vienas norintis neliko neparagavęs paruoštų patiekalų, o ir patys dalyviai buvo apstulbę dėl tokio renginio pasisekimo – ir oras buvo palankus, ir žmonių gausa maloniai stebino“, - kalbėjo G.Sičiūnas. Pasak jo, šiųmetinis, jau trečiasis „Palangos stalas“ buvo sėkmingiausias iš visų jau rengtų.

 

Proga pasportuoti ir „akis paganyti“

Ne tik vaišės viliojo atvykusius svečius iš įvairių Lietuvos kampelių, taip pat ir užsienio šalių. Jiems buvo suteikta proga sulošti partiją šachmatais ar šaškėmis, pažaisti stalo tenisą su kurorto sportininkais, pašokti su etnografinio ansamblio „Mėguva“ dalyviais, kurie buvo apdovanoti liaudiškiausio stalo kategorijoje, taip pat pasigrožėti amerikietiškais automobiliais bei senoviniais motociklais, nelikusiais be nominacijos. Amerikietiškų automobilių bei motociklų klubai ir grupė, pasivadinusi „Rokenrolistais“ pelnė masiškiausio stalo nominaciją. Norinčiųjų įsiamžinti prie įmantrių transporto priemonių blykstės mirksėjo visą dieną.

 

Ir originalūs, ir seksualūs

Palangiškiai, ruošdami stalus, pasižymėjo ypatingu išradingumu, tad skirti nominacijas buvo ypatingai sunku. Gurmaniškiausiu stalu išrinkta restorano „Armėniški šašlykai“ komanda. Muzikaliausio stalo nominacijos nusipelnė restorano „1925“ kolektyvas. Stiliškiausiais išrinkti baro „21” virėjai, pasižymėję įspūdinga apranga. Originaliausiųjų titulo nusipelnė kurorto menininkai. Rašytojas Rolandas Rastauskas, pristatęs esė rinktinę „Privati teritorija“, režisierius A.Barysas su savo filmu „Palanga 7 bangos“, tautodailininkas Linas Žulkus su savo kūriniais bei Andrius Petkus, šventėje demonstravęs, kaip jo rankose iš ledo „gimsta“ delfino skulptūra.

Meniškiausio stalo kategorijoje nominaciją pelnė grafiti piešėjas Egidijus Gužauskas bei šį projektą parėmęs Eimutis Židanavičius. Sportiškiausiais pripažinti „Naglio“ krepšininkai, šiemet sėkmingai žengę žingsnį į LKL lygą. Seksualiausiomis pripažintos „Lions“ klubo moterys, kurios šiemet stalą ruošė pirmą kartą. „Nors mes pirmą kartą dalyvaujame šiame renginyje, tačiau mums puikiai sekėsi“, - džiaugėsi klubo prezidentė Adelė Karteškina, drauge su visomis klubo narėmis rinkusi pinigėlius neįgaliesiems vaikams. „Šio klubo moterys seksualumą panaudojo geriems dalykams“, - teigė Kultūros centro direktorius N.Stasiulis.

 

Menų galerija pasiteisino

Be dėmesio neliko nusidriekusi J.Basanavičiaus gatvėje Palangos menų lauko galerija, kurioje be minėtų kūrinių buvo pristatomi ne tik garsių kurorto menininkų, bet ir pradedančiųjų darbai, Šilko klubo narių kūriniai, savo darbais suteikė progą pasigrožėti ir S.Vainiūno muzikos mokyklos dailės skyriaus mokiniai. Daug emocijų palangiškiams sukėlė Palangos nuotraukų kolekcija iš Kretingos muziejaus archyvų, taip pat buvo demonstruojama Plungės fotobienalė 2010 paroda. „Menų galerija išties pasiteisino. Buvo demonstruojami net dviejų plenerų – kūrybinės grupės „Mostas“ ir Dailininkų namuose įsikūrusių menininkų – darbai, kurie ką tik pasibaigė, taigi, buvo demonstruojami šviežiausi dailininkų darbai. Abejingų negalėjo palikti ir A.Petkaus gyvai kuriama ledo skulptūra, taip pat ten kuriamas grafiti. Nekalbant apie fotografijų rinktines“, - džiaugėsi sėkme N.Stasiulis.

Jaunieji kurorto gyventojai – Palangos ir Šventosios moksleiviai – nepristigo entuziazmo atskleisdami savo veiklų rezultatus. Jų stalus puošė įvairiausi kūriniai, gimę jų pačių idėjomis.

Savo įstaigą reprezentavo ir lopšelis-darželis „Gintarėlis“. Pedagogių kolektyvas su direktore Ilona Milkonte vaišino sveiku maistu bei sveikuolių arbatomis, taip pažymėdamos savo lopšelio-darželio puoselėjamą sveikatingumo kryptį. Taip pat platino auklėtojos metodininkės Aurelijos Viskontaitės parengtą knygelę „Judrieji žaidimai – sveikatos šaltinis“, tad svetingumą pastebėjo kiekvienas prisėdęs prie kolektyvo stalo.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Tradiciškai gegužės pabaigoje Palanga kviečia švęsti vasaros pradžią. Visą savaitgalį šurmuliuos gausybė renginių – ką veikti atras kiekvienas: tiek mažas, tiek suaugęs. Šventė prasideda jau šiandien, penktadienį.


Kaip niekad saulėta diena šeštadienį sukvietė palangiškius ir kurorto svečius pasidžiaugti pasibaigusiu kurortiniu sezonu – Palangoje, J. Basanavičiaus gatvėje, šeštadienį nuo vidurdienio šurmuliavo tradicinė Tūkstančio stalų šventė, kasmet sutampanti su Pasauline turizmo diena.


Palanga savaitgalį kviečia susėsti prie tūkstančio stalų

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2014 09 22 | Rubrika: Miestas

Savaitgalį Palanga pakvies dar kartą sugrįžti į didžiausią šalies kurortą ir, J. Basanavičiaus gatvėje prisėdus prie ilgiausio šalyje stalo, suskaičiuoti „viščiukus“ – apibendrinti aktyviojo kurortinio sezono rezultatus bei kartu pasidžiaugti sėkminga prabėgusia vasara. Visi norintieji turės progos sudalyvauti ir pirmosiose šalyje Stalo žaidimų...


Rytoj visa Palanga susiburs vieno kilometro ilgio J. Basanavičiaus gatvėje – kurortas minės tradicinę, jau šeštąją Tūkstančio stalų šventę „Palangos stalas 2013“. Jos metu dalyviai ir svečiai turės progą ne tik pabendrauti tarpusavyje bei įvertinti kaimynų stalus, bet ir pasimėgauti visą dieną vyksiančiais kurorto meno kolektyvų pasirodymais.


Šeštadienį Palanga, atsisveikinanti su vasaros sostapilio titulu, buvo tapusi gurmanų sostine. Į penktąją „Palangos stalo“ šventę susirinkę palangiškiai bei iš visos Lietuvos ir užsienio šalių suvažiavę svečiai smagiai palydėjo šilčiausią metų laiką ir pradėjo rudens sezoną.


Palangos J. Basanavičiaus gatvėje išsirikiuos daugiau nei tūkstantis stalų

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 09 14 | Rubrika: Miestas

Jau penktą rugsėjį Palangos J. Basanavičiaus gatvėje išsirikiuos daugiau nei tūkstantis stalų, prie kurių susėdę kurorto gyventojai – skirtingo amžiaus įmonių, įstaigų bei organizacijų atstovai – aptars prabėgusią vasarą, pasidalins kurortinio sezono įspūdžiais, naujais planais bei projektais. Taip kitą šeštadienį, rugsėjo 22 d., bus minima visai šeimai...


„Tūkstančio stalų“ šventė, šeštadienį vykusi Palangoje, paskelbė oficialią kurorto sezono pabaigą ir rudens renginių maratono pradžią. Ši šventė yra skiriama ir tarptautinei turizmo dienai, kuri yra minima rugsėjo  27 -ąją.


Praėjusį šeštadienį Palangą vėl užplūdo svečių minia, taip sugrąžindama į kurortą vasarą. Jau trečiąjį kartą vykusi šventė „Palangos stalas“ suviliojo rekordinį skaičių turistų, pasiryžusių prisėsti prie tūkstančio stalų ir pasimėgauti visomis teiktomis pramogomis, o jų būta daug ir įvairių. Visai šeimai skirta šventė suteikė progą drauge su pirmąjį kartą rengto žuvies barbekiu čempionato...


Šventėje – per tūkstantis stalų!

Aistas MENDEIKA, 2009 09 29 | Rubrika: Kultūra

Nugriaudėjusi tūkstančio stalų šventė visai šeimai „Palangos stalas 2009“ peržengė net jos organizatorių lūkesčių ribas. Pasak Palangos kultūros centro direktoriaus Nerijaus Stasiulio, šiemet šventė pasižymėjo daug didesniu dalyvių išradingumu, daugybe naujų idėjų, kurios buvo realizuotos.


Didžiausioje šventėje – didžiausias stalas

Palangos m. savivaldybės informacija, 2009 09 26 | Rubrika: Miestas

Šeštadienį palangiškiai bei kurorto svečiai sėdo prie didžiausio bendro stalo – skubėjo į tūkstančio stalų šventę visai šeimai „Palangos stalas 2009“. Ši šventė šiemet pasižymėjo ne tik įvairių renginių, linksmybių gausa, bet ir pastatytu didžiausiu tikru stalu įžymiosios J.Basanavičiaus gatvės pradžioje.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius