Rytoj Tūkstančio stalų šventė pakvies į rudens sutiktuves

Palangos tiltas, 2013-09-19
Peržiūrėta
1932
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Rytoj Tūkstančio stalų šventė pakvies į rudens sutiktuves

Rytoj visa Palanga susiburs vieno kilometro ilgio J. Basanavičiaus gatvėje – kurortas minės tradicinę, jau šeštąją Tūkstančio stalų šventę „Palangos stalas 2013“. Jos metu dalyviai ir svečiai turės progą ne tik pabendrauti tarpusavyje bei įvertinti kaimynų stalus, bet ir pasimėgauti visą dieną vyksiančiais kurorto meno kolektyvų pasirodymais.

Žengia į rudenį
J. Basanavičiaus gatvė nuo ryto šurmuliuos lyg vasarą – prie vieno, maždaug kilometro ilgio stalo, susėdę palangiškiai skubės pasidžiaugti seniai matytais, vasarą įtemptai dirbusiais bei laiko poilsiui neturėjusiais kaimynais, taip pat – pasidalinti savo vasaros džiaugsmais bei ateities planais. Šiuo renginiu kurorto gyventojai ne tik užbaigs aktyvųjį kurortinį sezoną, bet ir svečius pakvies į smagias rudens sutiktuves.
Susėsdami prie bendro stalo palangiškiai garsiai pareikš, jog pabaigė aktyvųjį kurortinį sezoną ir linksmai nusiteikę įžengia į kitą – rudens sezoną. Tuo pačiu tai puiki proga padėkoti visiems svečiams, kurie nuoširdžiai myli Palangą, lankosi joje bei kartu su vietos gyventojais džiaugiasi gražėjančiu didžiausio šalies kurorto veidu.

Dalyvių gausa
Organizatoriai neabejoja, jog garsiausia Palangos gatvė – J. Basanavičiaus g., – šeštadienį atrodys vasariškai, nes norinčiųjų dalyvauti šventėje šiemet kaip niekad daug. Pasak Palangos kultūros centro direktoriaus pavaduotojo Nerijaus Stasiulio, likus savaitei iki šventės, organizatorius ėmė kankinti rūpestis – kaip kilometro ilgio gatvėje sutalpinti visus pageidaujančius.
Norą pristatyti save šiemet pareiškė ne tik kasmetiniai šventės dalyviai, bet ir tie, kurie dar niekad nebuvo Tūkstančio stalų šventės įvykių sūkuryje. „Bus ir naujų kavinių, taip pat – evangelikų liuteronų bažnyčios atstovų, kurie yra parengę labai įdomią programą“, – sakė N. Stasiulis.

Nestokoja originalumo
„Palangos stalo“ svečiams J. Basanavičiaus gatvėje pasigrožėti tikrai bus kuo, nes šventės dalyviai kasmet nestokoja originalumo. Vieni svečius vilioja nosį kutenančiais gardžiais valgių kvapais, kiti – meniškais pasirodymais, azarto į šventę įneša ir sportinės rungtys. Dar kiti smalsuolius užburia tiesiog puikia nuotaika ir trykštančia energija.
Savo sugebėjimus Tūkstančio stalų šventėje demonstruoja netgi patys mažiausieji – į renginius įsijungia ir vaikų darželių bei mokyklų auklėtiniai. Savo išradingumu stebina ir vietos menininkai – fotografai, floristai bei kitų meno sričių žinovai.
Visą dieną Jūratės ir Kastyčio skvere įrengtoje scenoje vienas kitą keis Palangos meno kolektyvai bei atlikėjai.

Sveikas maistas
Šventinę nuotaiką palangiškiams padės kurti ir sveikuoliai – Lietuvos sveikuolių sąjunga jau ne pirmus metus „Palangos stalą“ praturtina Sveiko maisto švente. Išradingai dekoruotais stalais praeivių žvilgsnius traukiantys sveikuoliai ne tik atskleis sveiko maisto skonį, bet ir rungsis tarpusavyje dėl šeimininkių šeimininkės vardo, taip pat – teminių, degustacinių stalų konkursuose.  
Šiemet Sveiko maisto šventė, pavadinta „Idėjos vaikų stalui“, bus skiriama patiems mažiausiems ir jų artimiesiems. Tad šeimoms draugiškoje Palangoje sveiko maisto žinovai ir profesionalai rytoj dalinsis savo patirtimi ir patarimais, kurie labai pravers jauniems tėvams bei rūpestingiems seneliams.

Rinks geriausius
Tūkstančio stalų šventės dalyviai renginio metu stengsis ne tik išradingai ir originaliai pristatyti save bei maloniai nustebinti svečius, bet ir rungsis tarpusavyje. Kiekvieno dalyvio garbės reikalas – deramai pakovoti dėl vienos iš dešimties nominacijų – tautodailininko Lino Žulkaus sukurtų medinių staliukų. Tai – padėkos dalyviams, puikiai „Palangos stalo“ šventei, ženklas.
Tad rytoj prie šventiškų stalų susėdę palangiškiai konkuruos dėl dešimties nominacijų. Specialiai sudaryta komisija visą dieną vertins dalyvių išmonę bei originalumą, o 15 val. Jūratės ir Kastyčio skvere įrengtoje scenoje paskelbs nominantus.
Iš liepos medžio pagaminti suvenyriniai staliukai atiteks dosniausią, liaudiškiausią, originaliausią, stiliškiausią, masiškiausią, muzikaliausią, meniškiausią, sportiškiausią, sveikiausią bei gurmanų stalus pristačiusiems dalyviams.

Ne tik palangiškiams
Tūkstančio stalų šventė, kurorte rengiama jau šeštąjį kartą, yra puiki proga palangiškiams vienoje vietoje sutikti daug seniai matytų pažįstamų. Tačiau ne mažiau smagus šis renginys būna ir miesto svečiams – ne kasdien visą įvairiaspalvę Palangą galima išvysti susitelkusią vienoje vietoje, beveik kilometro ilgio gatvėje. 

Programa:

6.30-8 val. – rytinė mankšta, maudynės bet kokiu oru (Žvejų g. 1, prie „Pušyno“ poilsio namų). 
9-16 val. – leidinių, arbatžolių, natūralių maisto priedų, ekologiškų produktų mugė.
10-12 val. – teminių stalų paroda-konkursas. Šeimininkių šeimininkės konkursas.
11-14 val. – šiaurietiško ėjimo pamokos (registracija Jūratės ir Kastyčio skvere).
12 val. – šventės „Palangos stalas 2013“ atidarymas. Palangos orkestro paradas. J. Basanavičiaus gatvėje.
12.30 val. – Palangos vadovų ir svečių pasveikinimas. Jūratės ir Kastyčio skveras.
12.30-17 val. – Palangos meno kolektyvų ir atlikėjų koncertas. Jūratės ir Kastyčio skveras.
13 val. – Palangos menų lauko galerijos atidarymas. Jūratės ir Kastyčio skveras, J. Basanavičiaus gatvė.
13-15 val. – sveiko maisto patiekalų paroda-degustacija.
15 val. – Stalo nominacijų įteikimas. Jūratės ir Kastyčio skveras.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kaip niekad saulėta diena šeštadienį sukvietė palangiškius ir kurorto svečius pasidžiaugti pasibaigusiu kurortiniu sezonu – Palangoje, J. Basanavičiaus gatvėje, šeštadienį nuo vidurdienio šurmuliavo tradicinė Tūkstančio stalų šventė, kasmet sutampanti su Pasauline turizmo diena.


Palanga savaitgalį kviečia susėsti prie tūkstančio stalų

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2014 09 22 | Rubrika: Miestas

Savaitgalį Palanga pakvies dar kartą sugrįžti į didžiausią šalies kurortą ir, J. Basanavičiaus gatvėje prisėdus prie ilgiausio šalyje stalo, suskaičiuoti „viščiukus“ – apibendrinti aktyviojo kurortinio sezono rezultatus bei kartu pasidžiaugti sėkminga prabėgusia vasara. Visi norintieji turės progos sudalyvauti ir pirmosiose šalyje Stalo žaidimų...


Tūkstančio stalų šventėje palangiškiai susirungs dėl žaismingų nominacijų

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 09 19 | Rubrika: Miestas

Tūkstančio stalų šventei „Palangos stalas 2013“ besirengiantys palangiškiai šeštadienį, rugsėjo 21 d., ne tik linksmai minės kurortinio sezono pabaigą, bet ir rungsis tarpusavyje dėl vienos iš dešimties šventės nominacijų – tautodailininko Lino Žulkaus sukurtų medinių staliukų.


Rytoj visa Palanga susiburs vieno kilometro ilgio J. Basanavičiaus gatvėje – kurortas minės tradicinę, jau šeštąją Tūkstančio stalų šventę „Palangos stalas 2013“. Jos metu dalyviai ir svečiai turės progą ne tik pabendrauti tarpusavyje bei įvertinti kaimynų stalus, bet ir pasimėgauti visą dieną vyksiančiais kurorto meno kolektyvų pasirodymais.


Tūkstančio stalų šventė kurorte – su krepšinio prieskoniu

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 09 16 | Rubrika: Miestas

Šeštadienį, rugsėjo 21 d., vyksiančiai tradicinei Tūkstančio stalų šventei besirengiantys palangiškiai sprendžia rimtą galvosūkį – kaip beveik kilometro ilgio J. Basanavičiaus gatvėje sutalpinti visus norinčius dalyvauti renginyje.


Šeštadienį Palanga, atsisveikinanti su vasaros sostapilio titulu, buvo tapusi gurmanų sostine. Į penktąją „Palangos stalo“ šventę susirinkę palangiškiai bei iš visos Lietuvos ir užsienio šalių suvažiavę svečiai smagiai palydėjo šilčiausią metų laiką ir pradėjo rudens sezoną.


Palangos J. Basanavičiaus gatvėje išsirikiuos daugiau nei tūkstantis stalų

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 09 14 | Rubrika: Miestas

Jau penktą rugsėjį Palangos J. Basanavičiaus gatvėje išsirikiuos daugiau nei tūkstantis stalų, prie kurių susėdę kurorto gyventojai – skirtingo amžiaus įmonių, įstaigų bei organizacijų atstovai – aptars prabėgusią vasarą, pasidalins kurortinio sezono įspūdžiais, naujais planais bei projektais. Taip kitą šeštadienį, rugsėjo 22 d., bus minima visai šeimai...


„Tūkstančio stalų“ šventė, šeštadienį vykusi Palangoje, paskelbė oficialią kurorto sezono pabaigą ir rudens renginių maratono pradžią. Ši šventė yra skiriama ir tarptautinei turizmo dienai, kuri yra minima rugsėjo  27 -ąją.


Praėjusį šeštadienį Palangą vėl užplūdo svečių minia, taip sugrąžindama į kurortą vasarą. Jau trečiąjį kartą vykusi šventė „Palangos stalas“ suviliojo rekordinį skaičių turistų, pasiryžusių prisėsti prie tūkstančio stalų ir pasimėgauti visomis teiktomis pramogomis, o jų būta daug ir įvairių. Visai šeimai skirta šventė suteikė progą drauge su pirmąjį kartą rengto žuvies barbekiu čempionato...


Šventėje – per tūkstantis stalų!

Aistas MENDEIKA, 2009 09 29 | Rubrika: Kultūra

Nugriaudėjusi tūkstančio stalų šventė visai šeimai „Palangos stalas 2009“ peržengė net jos organizatorių lūkesčių ribas. Pasak Palangos kultūros centro direktoriaus Nerijaus Stasiulio, šiemet šventė pasižymėjo daug didesniu dalyvių išradingumu, daugybe naujų idėjų, kurios buvo realizuotos.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius